4 Aukcja Sztuki Dzisiejszej

Aukcja: 4 października 2017 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: Od 21 września 2017 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Showroom przedaukcyjny: 30 września - 1 października 2017 r., sob. 11:00-18:00, nd. 12:00-18:00

Zapraszamy na 4 Aukcję Sztuki Dzisiejszej, która odbędzie się w środę 4 października 2017 r. o godz. 19:30. Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski „złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Polecamy również szczególnie możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na platformie OneBid.

Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 30 września – 1 października 2017 r. odbędzie się u nas showroom kolekcjonerski – w sobotę będzie można nas odwiedzić w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę 12:00-18:00.

→ Katalog w PDF

Aukcja Sztuki Dzisiejszej skupia nazwiska artystów z bogatym dorobkiem artystycznym, reprezentujących średnie pokolenie. To twórcy, którzy mogą pochwalić się wystawami w prestiżowych galeriach prywatnych i publicznych, nagrodami w konkursach oraz działalnością akademicką. W katalogu aukcji prezentujemy 56 prac, które będą stanowić wartościowe nabytki i ważny punkt w kolekcji.

W ofercie znalazły się nazwiska artystów, którzy dopiero zaczynają współpracę z nami – warto zwrócić a nich uwagę. Polecamy duże płótno Zbigniewa Olszyny – utrzymany w pięknej kolorystyce pejzaż z elementami nadrealizmu, przestylizowany męski portret Tomasza Karabowicza, niepokojącą scenę Jerzego Treita, czy bardzo ciekawą wielopostaciową kompozycję Ryszarda Grodnickiego. Kolekcjonerów abstrakcji zainteresować powinny takie pozycje jak impastowe płótno Gossi Zielaskowskiej, ekspresyjna praca Jacka Mirczaka, utrzymany w intensywnych czerwieniach obraz Magdaleny Daniec, czy relief Radosława Sowiaka. Tym z Państwa, którzy nie boją się eksperymentu, polecamy intrygującą pracę Ziemowita Fincka, czy dowcipny obiekt Piotra C. Kowalskiego,  wychodzące poza tradycyjne pojmowanie obrazu. Z materią malarską w bardzo ciekawy sposób eksperymentują także Zbigniew Gorlak, Marek Sułek, Paweł Mendrek czy Robert Jaworski. Również tym, którzy preferują malarstwo figuratywne, możemy polecić wiele wartościowych propozycji. Zachwyca subtelna kompozycja Filipa Pręgowskiego, działająca silnym światłocieniem, monumentalna scena Piotra Sokołowskiego przywodząca na myśl malarstwo manierystyczne, czy fragmentaryczna sylwetka autorstwa Agaty Rościechy pochodząca z najnowszego cyklu artystki. Warto również zwrócić uwagę na portret Izy Staręgi, prace Dominiki Kowyni czy Ewy Żochowskiej.

1.gossia_zielaskowska

1. MTM Map

Autor: Gossia Zielaskowska (ur. 1983 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 81x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MTM MAP 2017 Poznań Gossia Zielaskowska 100x81 cm akryl

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

2.iza_starega

2. Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach mężczyźni w hełmach

Technika: technika mieszana, olej, płótno

Format: 100x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH, MĘŻCZYŹNI W HEŁMACH 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

3.zbigniew_gorlak

3. 10_10 Hora & Flora I z cyklu Hora Melancholica

Rok powstania: 2015/2017

Technika: akryl, kolaż, płótno

Format: śr. 50 cm

Sygnatura: sygn. z prawej strony: Gorlak 2017, opisany na odwrocie: 2015 → 2017 10 10 cykl (HORA MELANCHOLICA) HORA & FLORA I Gorlak ac/on canvas 50

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

4.zbigniew_olszyna

4. Kerlingarfjoll

Autor: Zbigniew Olszyna (ur. 1980 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 110x130 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Z. Olszyna 2016, opisany na odwrocie: Zbigniew Olszyna 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

????????????????????????????????????

5. Reklama

Autor: Jakub Adamek (ur. 1975 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: J. Adamek / "Reklama" 2008 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

6.anna_nosowicz

6. Interactions VI

Technika: olej, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: opisane na odwrocie: „INTERACTIONS VI” ANNA NOSOWICZ 2016 WROCŁAW/PL

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

7.ewa_zochowska

7. Bez tytułu 11

Autor: Ewa Żochowska (ur. 1976 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 150x120,5 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: Ewa Żo. 2007, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska “Bez tyt. 11” 120x150 cm olej na pł. 2007

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

8.magdalena_daniec

8. Pierwsza niedziela czerwca

Autor: Magdalena Daniec (ur. 1974 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 68x60 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Magdalena Daniec 2017, opisany na odwrocie: M. Daniec Pierwsza niedziela czerwca 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

9.malgorzata_karp_soja

9. Jajogłowi

Autor: Małgorzata Karp-Soja (ur. 1967 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 55x80 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: JAJOGŁOWI, p.g.: M. KARP-SOJA/2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

10. Dziewczyny z Krzeszowic

Autor: Elżbieta Kozera (ur. 1976 r.)

Technika: tempera, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Elżbieta Kozera Dziewczyny z Krzeszowic 2010

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

11.izabela_rudzka

11. Pionowy horyzont 3

Technika: akryl, płótno

Format: 150x90 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA “VERTICAL HORIZON 3” POZNAŃ ACRYLIC ON CANVAS 90x150 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

12.tomasz_karabowicz

12. Sogo selfie

Autor: Tomasz Karabowicz (ur. 1971 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 92x65 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: TK 2017 TOMASZ KARABOWICZ, opisany na odwrocie: SELFI TK 2017 TOMASZ KARABOWICZ KARCZUNEK

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

13.ziemowit_fincek

13. Kotara

Autor: Ziemowit Fincek (ur. 1988 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 129x125 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: KOTARA Ziemowit Fincek 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

14.tadeusz_swiniarski

14. Zielona głowa

Technika: olej, płótno

Format: 80x70 cm

Sygnatura: sygn. u góry: Świniarski 17, opisany na odwrocie: “Zielona Głowa” Świniarski Tadeusz 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

15.ewa_zawadzka

15. Z cyklu Materia ciszy

Technika: technika własna, płótno

Format: 80x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA - MATERIA CISZY 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

16. Zagubione wejście

Autor: Roman Maciuszkiewicz (ur. 1955 r.)

Rok powstania: 1997

Technika: gwasz, tektura

Format: 49,5x69,5 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Maciuszkiewicz ‘97

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

17.andrzej_fronczak

17. Paryska impresja…

Technika: technika własna, olej, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: A. Fronczak 17 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

18.stanislaw_kortyka

18. Kamienie rzymskie VI

Autor: Stanisław Kortyka (ur. 1943 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 60x50 cm, w oprawie 64x54 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA “Kamienie rzymskie VI” 2017 olej 70x50

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

19.agata_rosciecha

19. Z cyklu 27G_1

Technika: technika mieszana, płótno

Format: 130x50 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-K Z cyklu 27G_1 tech. mieszana na płótnie 130x50 cm 2017 Rościecha

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

20.patryk_lutomski

20. Cienie

Technika: olej, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Lutomski ‘17, opisany na odwrocie: “Cienie” 2017 Patryk Lutomski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

21.dorota_kozieradzka

21. Nr 7 z serii Illusion

Autor: Dorota Kozieradzka (ur. 1982 r.)

Technika: tempera jajowa, akryl, płótno

Format: 100x130 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Dorota Kozieradzka nr 7 “Illusion” 100x130 cm tempera jajowa + akryl 2013

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

22.andrzej_bator

22. Babie lato

Autor: Andrzej Bator (ur. 1951 r.)

Rok powstania: 1991 r.

Technika: olej, płótno

Format: 96x78 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Andrzej Bator, na odwrocie karton z opisem: “BABIE LATO” ANDRZEJ JAN BATOR OLEJ / 1991 ROK / 77x95

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

23.dominika_kowynia

23. Rozmawia

Autor: Dominika Kowynia (ur. 1978 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Dominika Kowynia 2007

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

24.jagoda_kaczmarczyk_hudzik

24. Soliter

Technika: olej, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: J.K./H.’17, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK “SOLITER” 2017 olej/płótno 100x80 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

25.marcin_bielski

25. Przestrzeń 3

Autor: Marcin Bielski (ur. 1973 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 110x110 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Marcin Bielski Przestrzeń 3 2009

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

26.monika_solorz

26. Czaszka I

Autor: Monika Solorz (ur. 1974 r.)

Format: 90x90 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: CZASZKA I (CZTERY) 2017 (2) Monika Solorz

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

27.grzegorz_smigielski

27. Mono

Autor: Grzegorz Śmigielski (ur. 1960 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 73x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI V 2012 “MONO”

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

28.tomek_mistak

28. Zanurzenie z cyklu 20000 mil podmorskiej żeglugi

Technika: akryl, płótno

Format: 80x120 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Z CYKLU “20000 MIL PODMORSKIEJ ŻEGLUGI” -ZANURZENIE- MISTAK AKRYL 2014

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

29.jacek_barszcz

29. Ogród

Autor: Jacek Barszcz (ur. 1967 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 65x81 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Jacek Barszcz 11.2016 “Ogród”

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

30.andrzej_klimczak_dobrzaniecki

30. Teatro Olimpico

Autor: Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki (ur. 1946 r.)

Technika: akryl, olej, płótno

Format: 70x50 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: A.K.D. 2017, opisany na odwrocie: A. Dobrzaniecki “Teatro Olimpico” 2017 akryl, olej

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

31.malgorzata_jojnowicz

31. Martwa natura z chmurą

Autor: Małgorzata Jojnowicz (ur. 1974 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: M.Jojnowicz, opisany na odwrocie: Małgorzata Jojnowicz “MARTWA NATURA Z CHMURĄ” 2017 olej na płótnie 80x100 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

32.pawel_mendrek

32. Fight

Autor: Paweł Mendrek (ur. 1975 r.)

Technika: technika mieszana, akryl, ołówek, wklęsłodruk, kolaż, płótno

Format: 100x140 cm, w oprawie 103x143 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: p. mendrek

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

33.michal_baca

33. Mimetyzm

Technika: olej, płótno

Format: 45x60 cm, w oprawie 63x78 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Michał Baca 2015, opisany na odwrocie: Michał Baca “Mimetyzm” olej/płótno 45x60 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

34.wanda_badowska_twarowska

34. Burza

Autor: Wanda Badowska-Twarowska (ur. 1950 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA 2017, opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA “BURZA” - olej 70x70 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

35.agnieszka_pietrzykowska

35. Easy morning

Autor: Agnieszka Pietrzykowska (ur. 1978)

Technika: akryl, płótno

Format: 60x40 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: AgaPe., opisany na odwrocie: “EASY MORNING” Aga Pietrzykowska 2017 akryl/płótno

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

36.wojciech_cwiertniewicz

36. Bez tytułu (2)

Technika: olej, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: 2 6/1/2017 oraz nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

37.zbigniew_romanczuk

37. Nr 84

Autor: Zbigniew Romańczuk (ur. 1960 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

38.jerzy_treit

38. Przebudzenie a właściwie Ciecz X

Autor: Jerzy Treit (ur. 1969 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. na licu: Treit 2012, opisany na odwrocie: “Przebudzenie” A WŁAŚCIWIE CIECZ X Treit 2012

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

39.tomasz_daniec

39. Terminal XIII

Autor: Tomasz Daniec (ur. 1973 r.)

Rok powstania: 2006

Technika: olej, płótno

Format: 110x110 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Tomasz Daniec Terminal XIII 2006

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

40.radoslaw_sowiak

40. Rubinowy wtorek

Autor: Radosław Sowiak (ur. 1950 r.)

Technika: olej, sklejka drewniana

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: R. SOWIAK 2017 “RUBINOWY WTOREK” OLEJ

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1600,00 zł

41.filip_pregowski

41. Bez tytułu

Autor: Filip Pręgowski (ur. 1973 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: FILIP PRĘGOWSKI, BEZ TYTUŁU, 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

42.iwona_delinska

42. One love

Technika: akryl, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: ONE LOVE Delińska 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

43.kasia_banas

43. Pomosty

Autor: Kasia Banaś (ur. 1973 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: K.BANAŚ’16

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

44.iwona_stachura

44. Strumień 2

Autor: Iwona Stachura (ur. 1968 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x150 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Iwona Stachura 2017, opisany na odwrocie: “STRUMIEŃ 2” 70x150 CM OLEJ NA PŁÓTNIE IWONA STACHURA 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

45.robert_jaworski2

45. Zapis VXXI

Technika: akryl, płótno

Format: 105x140 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: robert jaworski 2017 zapis VXXI

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

46.hanna_pyrzynska

46. Serce bije coraz mocniej

Autor: Hanna Pyrzyńska (ur. 1957 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: HANNA PYRZYŃSKA 100x70 cm ACRYL “SERCE BIJE CORAZ MOCNIEJ” 2016 ⅓ TRYPTYKU

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

47.magdalena_gryska

47. Kamień

Autor: Magdalena Gryska (ur. 1965 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MAGDALENA GRYSKA OLEJ, PŁÓTNO FROMAT 50x50 “KAMIEŃ” 2017 Magdalena Gryska

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

48.kacper_bozek

48. Bożek barokowy

Autor: Kacper Bożek (ur. 1974 r.)

Rok powstania: 2001

Technika: akwaforta, akwatinta, papier

Format: 34,5x44,5 cm odcisk płyty, 57x81,5 cm w oprawie

Nakład: E/A 1/X

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: E/A 1/X BOŻEK BAROKOWY KACPER BOŻEK I/XXI

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

49.ryszard_grodnicki

49. Spotkanie

Autor: Ryszard Grodnicki (ur. 1947 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 117x99 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: R. Grodnicki, opisany na odwrocie: “SPOTKANIE” AKRYL NA PŁÓTNIE RYSZARD GRODNICKI 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

50.marek_sulek

50. Początek z cyklu Stories

Autor: Marek Sułek (ur. 1963 r.)

Technika: akryl, fotografia, żywica, płótno

Format: 92x73 cm kompozycja, 95x76 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: Marek Sułek “Początek” z serii “Stories” technika własna akryl, fotografia, żywica 2012 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1600,00 zł

51.piotr_c_kowalski

51. Dwie piły, szyszki z cyklu Moje obrazy przerżnięte

Technika: rdza, szyszki, płótno

Format: 20x102 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: tyt. “DWIE PIŁY, SZYSZI” z cyklu MOJE OBRAZY PRZERŻNIĘTE 2017 ROK for. 20x102 cm tech. rdza i szyszki na płótnie UWAGA - OBRAZ PODZIURAWIONY czyli PRZERŻNIĘTY

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

52.piotr_sokolowski

52. Pictokrator 004

Autor: Piotr Sokołowski (ur. 1964 r.)

Technika: akryl, olej, druk solwentowy, płótno

Format: 120x160 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Sokołowski 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

53.jacek_mirczak

53. Czarna kompozycja na czerwonym tle

Technika: akryl, płótno

Format: 150x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 “CZARNA KOMPOZYCJA NA CZERWONYM TLE” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

54.ewa_miazek

54. Droga do Pasłęka

Technika: olej, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: E. MIAZEK, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK DROGA DO PASŁĘKA 2017 80x100 CM. OLEJ

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

55.michal_jedrczak

55. Znaki 01

Technika: olej, płótno

Format: 90x60 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

56.andrzej_kasprzak

56. Moje serce płonie

Technika: olej, akryl, cement, płótno

Format: 80x60 cm

Sygnatura: sygn. p.g.: “Moje serce płonie” AK 2017 oraz sygn. p.d.: Andrzej KASPRZAK, opisany na odwrocie: MOJE SERCE PŁONIE OIL ACRYLIC CANVAS AK ORIGINAL PAINTING AK 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł