5 Aukcja Sztuki Dzisiejszej

Aukcja: 20 grudnia 2017 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 15 grudnia 2017 r., pon.-pt. 12:00-19:00

Showroom przedaukcyjny: 16-17 grudnia 2017 r., sob. 11:00-18:00, nd. 12:00-18:00

Zapraszamy na 5 Aukcję Sztuki Dzisiejszej, która odbędzie się w środę 20 grudnia 2017 r. o godz. 19:30! Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski „złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Polecamy również szczególnie możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na platformie OneBid.

Katalog aukcyjny w PDF

Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 16-17 grudnia 2017 r. odbędzie się u nas showroom kolekcjonerski – w sobotę będzie można nas odwiedzić w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę 12:00-18:00.

Aukcja Sztuki Dzisiejszej skupia nazwiska artystów z bogatym dorobkiem artystycznym, reprezentujących średnie pokolenie. To twórcy, którzy mogą pochwalić się wystawami w prestiżowych galeriach prywatnych i publicznych, nagrodami w konkursach oraz działalnością akademicką. W katalogu aukcji prezentujemy 49 prac, które będą stanowić wartościowe nabytki i ważny punkt w kolekcji.

Wirtualny spacer po wystawie aukcyjnej:

1.wojciech_cwiertniewicz

1. Bez tytułu (107)

Rok powstania: 1994

Technika: olej, płótno

Format: 82x93 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: 107 X | 94

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

2.maja_kiesner

2. Gdynia

Autor: Maja Kiesner (ur. 1976 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 50x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: “GDYNIA” 2017 KIESNER

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 2000,00 zł

3.tomasz_klimczyk

3. Zapatrzenie

Autor: Tomasz Klimczyk (ur. 1967 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 50x60 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: TOMASZ KLIMCZYK 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

4.marta_sieciarz

4. Znaki 20

Autor: Marta Sieciarz (ur. 1975 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 120x120 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: M. Sieciarz

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

5.iwona_delinska

5. Czekając na cud

Technika: akryl, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: "EMOTIONAL FORMS I" "FORMY EMOCJONALNE I" Delińska 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

6.agata_rosciecha

6. Z cyklu 27G/2

Technika: technika mieszana, płótno

Format: 130x50 cm

Sygnatura: sygn. ARościecha

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

7.tadeusz_swiniarski

7. Heniek

Technika: olej, płótno

Format: 70x60 cm

Sygnatura: sygn. p.g.: Świniarski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

8.jacek_barszcz

8. Ogród

Autor: Jacek Barszcz (ur. 1967 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 81x65 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Jacek Barszcz 11.2016 “Ogród”

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

9.beata_murawska

9. Gorące tulipany

Autor: Beata Murawska (ur. 1963 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 54x65 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Beata Murawska, opisany na odwrocie: Beata Murawska 2017 “Gorące tulipany”

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

10.andrzej_kasprzak

10. Together

Technika: olej, ołówek, szelak, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. p.g.: “TOGETHER” AK 2012, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

11.gossia_zielaskowska

11. B&W Map

Autor: Gossia Zielaskowska (ur. 1983 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: SERIA: MAP TYTUŁU “B&W MAP” 2016 GOSSIA ZIELASKOWSKA

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

12.anna_trochim

12. Błękitny pejzaż

Technika: olej, płótno

Format: 70x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim 2016 BŁĘKITNY PEJZAŻ

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

13.barbara_gebczak

13. Z cyklu Poza sezonem

Autor: Barbara Gębczak (ur. 1976 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 65x81 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Barbara Gębczak 2013 z cyklu “POZA SEZONEM”

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

14.andrzej_fronczak

14. Mgliste miasto

Technika: technika własna, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: A. Fronczak17

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

15.magdalena_daniec

15. Częściowa anhedonia

Autor: Magdalena Daniec (ur. 1974 r.)

Rok powstania: 2011/2016

Technika: olej, płótno

Format: 49x77 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Magdalena Daniec, opisany na odwrocie: Magdalena Daniec Częściowa anhedonia 2011/2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

16.kasia_banas

16. Zielona łódź

Autor: Kasia Banaś (ur. 1973 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 60x80 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: K.BANAŚ'09

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

17.kacper_bozek

17. Mezzotinta vs Akwaforta

Autor: Kacper Bożek (ur. 1974 r.)

Technika: akwaforta, mezzotinta, papier

Format: 47x57 cm odcisk płyty, 57x81 cm w oprawie

Nakład: 45/100

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: 45/100 MEZZOTINTA VS AKWAFORTA KACPER BOŻEK VIII/XXI

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

18.janusz_kucharski

18. Between thoughts

Autor: Janusz Kucharski (ur. 1967 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: JKucharski 2017, opisany na odwrocie: JANUSZ KUCHARSKI “BETWEEN THOUGHTS” 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

19.iza_starega

19. Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach mężczyźni w hełmach

Technika: technika własna, olej, płótno

Format: 160x90 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 2300,00 zł

20.stanislaw_tomalak

20. Fragment 487 z cyklu Archeologia

Autor: Stanisław Tomalak (ur. 1955 r.)

Format: 80x100 cm kompozycja, 84x103 w oprawie

Sygnatura: sygn. l.d.: S.J.A.T., opisany na odwrocie: S.T.A. Tomalak Fragment 487 z cyklu “Archeologia” Chwaliszowice/Brzeg Dolny 2017 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

21.lukasz_ratajczyk

21. Goose girl

Autor: Łukasz Ratajczyk (ur. 1989 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 85x135 cm kompozycja, 86x136 cm w oprawie

Sygnatura: na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

22.jacek_mirczak

22. Sen o łące

Technika: akryl, płótno

Format: 100x60 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 “SEN O ŁĄCE” AKRYL NA PŁÓTNIE 60x100 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

23.ewa_zochowska

23. Afekty – wiśniowy pies

Autor: Ewa Żochowska (ur. 1976 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: Afekty - wiśniowy pies ewazo 2017, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska “Afekty - wiśniowy pies” olej na płótnie 80x80 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

24.jerzy_treit

24. Dzikie miejsca lub wyjście bezpieczeństwa

Autor: Jerzy Treit (ur. 1969 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: DZIKIE MIEJSCA LUB WYJŚCIE BEZPIECZEŃSTWA PARYŻ Lyon 2013

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

25.ziemowit_fincek

25. Trumienka z żelkowymi misiami

Autor: Ziemowit Fincek (ur. 1988 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 83x45 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Trumienka z żelkowymi misiami (trumienka z drogą żelkowych misiów) Ziemowit Fincek 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

26.wanda_badowska-twarowska

26. Affection

Autor: Wanda Badowska-Twarowska (ur. 1950 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 70x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA 2017, opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA “AFFECTION” akryl 70x70 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

27.zbigniew_gorlak

27. Porta et Turis

Technika: akryl, płótno

Format: 50x80 cm kompozycja, 54x84 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: nalepką autorską, opisany na odwrocie: ZGorlak, Porta et Turis (Brama i wieża) z cyklu Hora Melancholica, 60x80, acrylic on canvas 2014r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

pawel mendrek_propozycja do aukcji meska sprawa

28. Stereo

Autor: Paweł Mendrek (ur. 1975 r.)

Technika: technika mieszana, akryl, ołówek, kolaż, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

29.malgorzata_jojnowicz

29. 8 z cyklu Pejzaże nierealne

Autor: Małgorzata Jojnowicz (ur. 1974 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: M. Jojnowicz, opisany na odwrocie: Małgorzata Jojnowicz “8” z cyklu Pejzaże Nierealne 100x80 cm 2014 r. olej na płótnie

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

_mg_8970_1

30. Akt 3

Technika: olej, płótno

Format: 55x85 cm

Sygnatura: sygn. u dołu: FOLFAS 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1800,00 zł

31.marek_ejsmond-slusarczyk

31. Stosunki przestrzenne (2)

Autor: Marek Ejsmond – Ślusarczyk (ur. 1974 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 60x73 cm kompozycja, 64x77 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2012 R. AKRYL, 60x73 cm STOSUNKI PRZESTRZENNA (2)

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

32.grzegorz_smigielski

32. Lato na motocyklu

Autor: Grzegorz Śmigielski (ur. 1960 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 73x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: G. ŚMIGIELSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI 2016 “LATO NA MOTOCYKLU”

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

33.zbigniew_romanczuk

33. Nr 46

Autor: Zbigniew Romańczuk (ur. 1960 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Zbigniew Romańczuk/2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

34.iwona_ostrowska

34. Ptak V

Autor: Iwona Ostrowska

Technika: akryl, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: monogramem, opisany n aodwrocie: IWONA OSTROWSKA PTAK V

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

35.marek_sulek

35. Biały z serii Stories

Autor: Marek Sułek (ur. 1963 r.)

Technika: akryl, żywica epoksydowa, kolaż, płótno

Format: 116x89 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Sułek, opisany na odwrocie: “Biały” z serii Stories Marek Sułek 2015

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

36.tomek_mistak

36. Corten Steel Plate No. 11

Technika: akryl, płótno

Format: 73x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: CORTEN STEEL PLATE AKRYL MISTAK 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

37.malgorzata_karp-soja

37. Przebieraniec

Autor: Małgorzata Karp-Soja (ur. 1967 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 40x90 cm

Sygnatura: sygn. l.g.: Przebieraniec, p.g.: M. KARP-SOJA/2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

38.piotr_c._kowalski

38. Woda, piasek, ogień i powietrze

Rok powstania: 1997/2017

Technika: olej, akryl, piasek z plaży, ogień, który spalił fragment obrazu, płótno

Format: 86,5x122,5 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: PIOTR CE KOWALSKI “WODA, PIASEK, OGIEŃ I POWIETRZE” 85x120 CM (ZWICHROWANY OD SZTORMU) DRYFOWAŁ PARĘ GODZIN PO MORZU OLEJ, AKRYL, PIASEK Z PLAŻY ORAZ OGIEŃ, KTÓRY SPALIŁ FRAGM. OBRAZU ROK - 1997 i 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

39.michal_baca

39. Święta Lipka

Rok powstania: 2005

Technika: olej, płótno

Format: 100x75 cm kompozycja, 105x80 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: M Baca ‘2005, opisany na odwrocie: Michał Baca “Święta Lipka” olej/płótno 100x75 cm 2005 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

40.anna_nosowicz_ruiz

40. Gravedad 2

Technika: akryl, płótno

Format: 100x73 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: “GRAVEDAD 2” ANNA NOSOWICZ MALAGA 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

41.iwona_wojewoda

41. Bez tytułu

Autor: Iwona Wojewoda (ur. 1976 r.)

Technika: tempera żółtkowa, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: IWONA WOJEWODA-JEDYNAK “BEZ TYTUŁU” 2008 TEMPERA ŻÓŁTKOWA 100x80 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

42.ewa_zawadzka

42. Z cyklu Materia ciszy

Format: 70x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA MATERIA CISZY - 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

43.jagoda_kaczmarczyk-hudzik

43. Lampa

Technika: olej, płótno

Format: 54x65 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: J.K./H.’17, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK “LAMPA” 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

44.izabela_rudzka

44. Clouds and storm 2

Technika: olej, płótno

Format: 100x120 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA “HORIZONS UNVEILING THEMSELVES - CLOUDS AND STORM 2” ACRYLIC ON CANVAS 100x120 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

45.robert_jaworski

45. Record – Moyra 09

Technika: akryl, płótno utwardzone żywicą, technika własna

Format: 75x125 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: record - MOYRA 09 2017 robert jaworski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

46.marcin_bielski

46. Przestrzeń 1

Autor: Marcin Bielski (ur. 1973 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 110x110 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Marcin Bielski 2009 Przestrzeń 1

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

47.magdalena_gogol

47. Gotowe | Edycja

Autor: Magdalena Gogół (ur. 1974 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MAGDALENA GOGÓŁ gotowe | edycja olej/płótno 70x50 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

48.dariusz_mlacki

48. Koperta ze starych taśm

Autor: Dariusz Mlącki (ur. 1963 r.)

Technika: technika mieszana, taśma, pleksi, oprawa szklana

Format: 15x30 cm kompozycja, 35x50 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: pleksi taśmy Mlącki 2017 “Koperta ze starych taśm”

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 5000,00 zł

49.alina_dorada-krawczyk

49. Pożegnanie

Autor: Alina Dorada-Krawczyk (ur. 1952 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x120 cm kompozycja, 87x126,5 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK “POŻEGNANIE” olej 80x120 2014

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł