ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Jan Tutaj

Data urodzin: 1969 r.

Absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.  W roku akademickim 1993/94 odbył staż studyjny na Akademie der Bildende Künste w Norymberdze. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Józefa Sękowskiego otrzymał w 1994 roku.  Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1993), w roku 1999 otrzymał także Stypendium  Twórcze Miasta Krakowa.

Prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych, m.in. Myślenie o strukturze, Ośrodek Konferencyjno-Wystawienniczy Kasztel w Szymbarku (2020); Altus, Galeria w Pałacu Vauxhall, Krzeszowice (2019); Ratio, Galeria Biała NCK, Kraków (2016); Galeria BWA w Rzeszowie (2016); In_Out, Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku (2016); a także w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Galerii BWA w Bydgoszczy, CSW SOLVAY w Krakowie, Muzeum  Północnomazowieckim w Łomży, Pałacu Sztuki w Krakowie.

Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach i pokazach w kraju i za granicą, m.in. CRP w Orońsku, Krakowie, Warszawie, Bydgoszczy, Radomiu, Łodzi, Toruniu, Katowicach, Czeladzi, Reszlu, Gdańsku, Lublinie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sieradzu, Wrocławiu, Tychach oraz w Lyonie (Francja), Ronneby (Szwecja), Norymberdze (Niemcy), Seixal (Portugalia), Colorado Springs (USA), Brienz (Szwajcaria), Sakaide (Japonia), Tampere (Finlandia), Weisenohe (Niemcy), Wenecji (Włochy). Brał udział w wielu ogólnopolskich konkursach rzeźbiarskich, m.in. w  Gdańsku, Gdyni,  Bydgoszczy, Radomiu, Poznaniu, Warszawie, Przemyślu, Zamościu, w których został laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Zrealizował m.in. pomnik Jana Matejki w Krakowie, pomnik Filipa de Girard’a w Żyrardowie, pomnik „Synom Ziemi Sanockiej Poległym i Pomordowanym za Polskę” w Sanoku i ,,Pomnik Sybiraków”  w Augustowie (zespół), formę przestrzenną „Rozpakowanie” w ramach ogólnopolskiego konkursu „Rozdroża Wolności”, Gdańsk-Oliwa, 2013 r. Uczestniczył w kilku międzynarodowych plenerach i sympozjach rzeźbiarskich w Austrii, w Szwajcarii, Niemczech i Turcji. 

Prace:

Jan Tutaj, Głuchy ton, 2013 - dekoracyjna rzeźba o tematyce muzycznej

Głuchy ton [POZYCJA WYCOFANA]

Autor: Jan Tutaj

Rok powstania: 2013

Informacje: stal, linki155x70x45 cm

Cena wywoławcza: 3 800,00 zł

Estymacja: 7000-9000 zł

Status: Niedostępny