1 Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 9 marca 2021 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 25 lutego 2021 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Showroom przedaukcyjny: 5-6 marca 2021 r.

We wtorek 9 marca 2021 r. o godz. 19:30 zapraszamy do udziału w 1 Aukcji Sztuki Współczesnej! Licytację przeprowadzimy w trybie zdalnym, z transmisją live na naszym Facebooku.

Aukcja Sztuki Współczesnej odbywa się u nas tylko cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcje naszych klientów, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym. W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Ewa Prończuk-Kuziak, Agata Czeremuszkin-Chrut, Andrzej Folfas, Bettina Bereś, Iza Staręga, czy prof. Ewa Zawadzka.

Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie od 25 lutego 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.

Wirtualny spacer po wystawie aukcyjnej:

1. Le rouge et le vert

Technika: olej, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: FOLFAS 2019

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

2. Jednorożec 2 z cyklu Moja skóra

Autor: Magdalena Cybulska (ur. 1977 r.)

Technika: olej, akryl, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: ceba19, opisany na odwrocie: Z CYKLU “MOJA SKÓRA” “JEDNOROŻEC 2”

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4500-5000 zł

3. Błękit w lodzie

Autor: Jerzy Treit (ur. 1969 r.)

Technika: technika własna, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Treit 2020, opisany na odwrocie: Treit WRO XII 2020 "Błękit w lodzie"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2800 zł

4. Świątynia zimowego słońca

Rok powstania: 2021

Technika: akryl, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: EWA MIAZEK ŚWIĄTYNIA ZIMOWEGO SŁOŃCA 2021 AKRYL 80x100 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

5. Slavery & Abstract Art

Autor: Andrzej Tobis (ur. 1970 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 130x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: SLAVERY & ABSTRACT ART Tobis 2014

Cena wywoławcza: 9 500,00 zł

Estymacja: 12000-14000 zł

6. Łąka

Autor: Anna Sołtysiak (ur. 1980 r.)

Rok powstania: 2021

Technika: akryl, płótno

Format: 90x80 cm

Sygnatura: sygn.p.d.:A. Sołtysiak'21, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Łąka" 2021, akryl na płótnie Raszyn, 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

Cena sprzedaży: 1700,00 zł

7. San Francisco

Autor: Czesław Piotr Szczepański

Technika: akryl, płótno

Format: 70x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: CPeters, opisany na odwrocie: C. Peters 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2400 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

8. Zajączek utrwalający

Autor: Agnieszka Florczyk (ur. 1983 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 160x140 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Agnieszka Florczyk Zajączek utrwalający 2009

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 4200-4800 zł

9. Bez tytułu

Autor: Jan Bonawentura Ostrowski

Technika: olej, płótno

Format: 81x100 cm kompozycja, 89,5x108,5 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: BONAWENTURA

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3800-4500 zł

Cena sprzedaży: 3600,00 zł

10. Dorosłe dzieci

Autor: Ewa Prończuk-Kuziak (ur. 1983 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 120x120 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Ewa Prończuk-Kuziak, opisany na odwrocie: Ewa Prończuk-Kuziak "Dorosłe dzieci" 2013

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 10000-12000 zł

11. Z cyklu Wiele 01

Autor: Alina Bloch (ur. 1956 r.)

Rok powstania: 2021

Technika: olej, płótno

Format: olej, płótno, 90x110 cm, opisany na odwrocie: ALina Bloch

Sygnatura: opisany na odwrocie: ALina Bloch

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3600-4200 zł

12. Arc de Triomphe

Autor: Redi Bo /Radosław Boczek/ (ur. 1968 r.)

Technika: akwarela, papier

Format: 63,5x102,5 cm w świetle passe-partout, 86x126 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. l.d.: Redi Bo MMXX, na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

13. Olszyny

Autor: Krzysztof Jegliński (ur. 1952 r.)

Rok powstania: 2017/2018

Technika: akryl, suchy pigment, spoiwo akrylowe, wióry drewniane, klej stolarski, deska

Format: śr. 148 cm

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

14. Siostrzeństwo

Autor: Magdalena Karłowicz (ur. 1978 r.)

Technika: brąz patynowany

Format: 38x20x14 cm

Nakład: 2/8

Sygnatura: sygn. w podstawie: MK

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3200-3500 zł

Cena sprzedaży: 15 000,00 zł

15. Z cyklu Materia Ciszy 414

Rok powstania: 2016/2019

Format: 90x110 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Ewa Zawadzka - z cyklu "Materia ciszy" - 2016/2019 414 90x110

Cena wywoławcza: 5 500,00 zł

Estymacja: 7000-8500 zł

16. Z cyklu Epicentrum

Autor: Dobiesław Gała (ur. 1975 r.)

Rok powstania: 2021

Technika: technika własna, płyta

Format: 103x73 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Dobiesław Gała z cyklu Epicentrum 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

17. Filiżanka

Autor: Ewa Sycha (ur. 1966 r.)

Rok powstania: 2003

Technika: akryl, olej, szablon, płótno

Format: 140x160 cm

Sygnatura: sygn. na licu: Sycha

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 6000-7000 zł

18. Zapiski z podroży – Uliczka w Bolonii

Autor: Joanna Jeżewska-Desperak (ur. 1969 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x70 cm

Sygnatura: sygn. na licu: JDesperak, opisany na odwrocie: Joanna Jeżewska-Desperak "Uliczka w Bolonii" olej na płótnie, 70x70 cm 2018 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2400-2800 zł

Cena sprzedaży: 1700,00 zł

19. Chairs

Rok powstania: 2006

Technika: olej, płótno

Format: 130x180 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 4800-5400 zł

20. Welon

Autor: Katarzyna Szydłowska (ur. 1969 r.)

Rok powstania: 2003

Technika: olej, płótno

Format: olej, płótno, 50x100 cm kompozycja, 68x118 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. l.d.: Szydłowska marzec 2003 r., opisany na odwrocie: Katarzyna Szydłowska olej na płótnie, 100x50 cm 2003 r. "Welon"

Cena wywoławcza: 7 500,00 zł

Estymacja: 8000-9000 zł

21. Bez tytułu

Technika: olej, płótno

Format: 50x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim kwiecień 2016

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 2500-2800 zł

22. Lampka z kablem

Autor: Bettina Bereś (ur. 1958 r.)

Rok powstania: 2006

Technika: olej, płótno

Format: 73x65 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: BB 06, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ KRAKÓW "LAMPKA" 2006

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

Cena sprzedaży: 4200,00 zł

23. Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach

Format: 160x90 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA 2016

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 6500-7000 zł

24. Ściana 47

Autor: Krzysztof Krzywiński (ur. 1961 r.)

Rok powstania: 2002

Technika: olej, płótno

Format: 100x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: KK02, opisany na odwrocie: Krzysztof Krzywiński "ŚCIANA 47" R. 2002

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2500 zł

25. Bez tytułu z cyklu Obiekty

Autor: Joanna Pałys (ur. 1981)

Technika: akryl, tektura,

Format: 32x74,5 cm w świetle passe-partout, 47x90 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: JPałys

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

26. Tkanki 29

Technika: akryl, olej, płótno

Format: 70x65 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Agata Czeremuszkin-Chrut "Tkanki 29" 70x65 cm, 2016 akryl/olej/płótno

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

27. Manekiny 3

Technika: technika mieszana, płótno

Format: 2x (150x50) cm (dyptyk)

Sygnatura: sygn. p.d.: Rościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu “Manekiny 3” tech. mieszana/płótno 150x100 cm 2014

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4000-4500 zł

28. Próba XIV

Autor: Anna Drejas (ur. 1967 r.)

Rok powstania: 2002

Technika: olej, płótno

Format: 120x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: ANNA DREJAS olej, 120x100 cm =PRÓBA XIV=

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2800-3500 zł

Cena sprzedaży: 3000,00 zł

29. Something flourished inside

Technika: olej, płótno

Format: 190x120 cm

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

30. Chwila łagodnego zmierzchu

Autor: Stanisław Kortyka (ur. 1943 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x50 cm

Sygnatura: sygn. na licu: S. Kortyka 2020, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard Kortyka "chwila łagodnego zmierzchu" 2020 - olej pł. lniane - 50x50

Cena wywoławcza: 2 400,00 zł

Estymacja: 2800-3200 zł

Cena sprzedaży: 2400,00 zł

31. VII-02

Technika: akryl, płótno

Format: 150x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 „VII-02” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 5000-5500 zł

32. Gra

Autor: Maria Sadowska

Technika: olej, płótno

Format: 81x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: "GRA" - OLEJ, PŁÓTNO, 81x100, 2009 MARIA SADOWSKA, ŁÓDŹ

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3000-4000 zł

Cena sprzedaży: 3400,00 zł

33. Introdukcja wg cliché-verre B.Schulza

Autor: Małgorzata Leszczewska-Włodarska (ur. 1953 r.)

Rok powstania: 1992

Technika: akwaforta, papier Fabriano

Format: 15x19,5 cm odcisk z płyty, 25x35 cm arkusz

Nakład: 171/300

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: Introdukcja wg cliché-verre B.Schulza 171/300 akwaforta M.L.Włodarska 1992

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1300-1500 zł

34. Oczekiwanie

Autor: Kornel Arciszewski (ur. 1965 r.)

Technika: biskwit, podstawa drewniana

Format: 16x25x40 cm

Sygnatura: sygn. KWARC

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2400-2600 zł

35. Warcaby

Autor: Radosław Sowiak (ur. 1950 r.)

Technika: relief przestrzenny, akryl, autografia, płyta pcv,

Format: 80x80cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: R. SOWIAK "WARCABY" 2020 AUTOGRAFIA ODBITKA AUTORSKA

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

Cena sprzedaży: 3600,00 zł

36. Kulisy

Autor: Alina Dorada-Krawczyk (ur. 1952 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: sygn. u dołu: ADorada'20, opisany na odwrocie: ALina Dorada-Krawczyk title: "Kulisy" size: 100x100 year: 2020

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4500-5000 zł

37. Arles – czerwony Sky Team 125

Autor: Andrzej Sadowski (ur. 1946-2016)

Technika: akryl, płótno

Format: 54x81 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: A.A. SADOWSKI 2010, opisany na odwrocie: 770. ANDRZEJ SADOWSKI, ŁÓDŹ "arles - czerwony sky team 125" akryl, wym: 54x81 cm, 2010.

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 7000-9500 zł

Cena sprzedaży: 8500,00 zł

38. Rdzawy III

Technika: akryl, płótno

Format: 90x120 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: E. Nowiszewska 20

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2500 zł

39. Kolej Transsyberyjska

Autor: Jarosław Jaśnikowski (ur. 1976 r.)

Technika: inkografia, papier

Format: 47,5x57,5 cm kompozycja, 78x89 cm w oprawie

Nakład: E/A

Sygnatura: sygn. p.d.: jarosław jaśnikowski; opisany u dołu: e/a „kolej transsyberyjska” 2011 oraz opatrzony suchą oraz morko pieczęcią

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 6000-6500 zł

40. Bez tytułu

Autor: Izabela Wądołowska (ur. 1978 r.)

Rok powstania: 2003

Technika: olej, płótno

Format: 150x125 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Wądołowska Iza, opisany na odwrocie: WĄDOŁOWSKA

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

41. Z wizytą u Kalfa

Autor: Mariusz Zdybał (ur. 1955 r.)

Rok powstania: 2006

Technika: olej, płótno

Format: 100x80 cm kompozycja, 110x90 w oprawie

Sygnatura: sygn. l.d.: ZDYBAŁ 2009, opisany na odwrocie: "Z WIZYTĄ U KALFA" 100x80 OLEJ, PŁÓTNO MARIUSZ ZDYBAŁ - 2009

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3400-4000 zł

Cena sprzedaży: 3600,00 zł

42. Neon map

Autor: Gossia Zielaskowska (ur. 1983 r.)

Technika: technika mieszana, akryl, płótno,

Format: 120x150 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: GOSSIA ZIELASKOWSKA NEON MAP 2020

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

Cena sprzedaży: 2800,00 zł

43. Neue Ordnung (B)

Autor: Tomasz Daniec (ur. 1973 r.)

Rok powstania: 2001

Technika: akwaforta, papier

Format: 51x85 cm odcisk płyty, 62x94 cm arkusz

Nakład: 2/50

Sygnatura: sygnowany i opisany u dołu: 2/50 - Neue Ordnung (B) - T-Daniec 2001

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1600 zł

44. Akt II

Autor: Kazimierz Drejas (ur. 1937 r.)

Technika: olej, żywica, płótno

Format: 81x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "AKT II" olej, damara 81x100 2009

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3200-4000 zł

45. Karmazynowa przystań

Autor: Marek Haładuda (ur. 1961 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 55x46 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MAREK HAŁADUDA "Karmazynowa przystań" 55x46 olej/płótno 2019

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1700-2000 zł

46. Obszary 12

Autor: Michał Paryżski (ur. 1946-2019 r.)

Rok powstania: 2000

Technika: olej, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 OBSZARY 12

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5500-6000 zł

47. Iceberg 1

Autor: Wit Bogusławski (ur. 1960 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 140x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Wit 2020, opisany na odwrocie: Wit Bogusławski 2020

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2600 zł

Cena sprzedaży: 1800,00 zł

48. Sabina

Autor: Krzysztof Ludwin (ur. 1962 r.)

Technika: akwarela, papier

Format: 38x67,5 cm w świetle passe-partout, 70x96,5 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: 2007 LUDWIN

Cena wywoławcza: 6 000,00 zł

Estymacja: 7000-8500 zł

49. Twierdza

Autor: Kornel Wilczek (ur. 1982 r.)

Rok powstania: 2005

Technika: olej, technika własna, płótno

Format: 85x85 cm,

Sygnatura: sygn. p.d.: K. Wilczek

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3500-4200 zł

50. Parasoling

Rok powstania: 2021

Technika: akryl, płótno

Format: 60x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: P. Lutomski '21, opisany na odwrocie: "Parasoling" '21 P.Lutomski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2400 zł