1 Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 9 marca 2021 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 1 marca 2021 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Showroom przedaukcyjny: 5-6 marca 2021 r., pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

We wtorek 9 marca 2021 r. o godz. 19:30 zapraszamy do udziału w 1 Aukcji Sztuki Współczesnej! Licytację przeprowadzimy w trybie zdalnym, z transmisją live na naszym Facebooku.

Aukcja Sztuki Współczesnej odbywa się u nas tylko cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcje naszych klientów, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym. W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Joanna Pałys, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Andrzej Folfas, Bettina Bereś, Iza Staręga, czy prof. Ewa Zawadzka.

Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie od 1 marca 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.

Katalog 1 Aukcja Sztuki Współczesnej

Le rouge et le vert - Andrzej folfas - akt, czerwony, zielony

1. Andrzej Folfas

Tytuł: Le rouge et le vert, 2019

Informacje: olej, płótno100x100 cmsygn. l.d.: FOLFAS 2019

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000

Jednorożec 2 z cyklu Moja skóra - Magdalena Cybulska - animalistyczna postać pies kot z rogiem

2. Magdalena Cybulska

Tytuł: Jednorożec 2 z cyklu moja skóra, 2019

Informacje: olej, akryl, płótno100x80 cmsygn. p.d.: ceba19, opisany na odwrocie: Z CYKLU “MOJA SKÓRA” “JEDNOROŻEC 2”

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4500-5000

Błękit w lodzie - Jerzy Treit - abstrakcja

3. Jerzy Treit

Tytuł: Błękit w lodzie, 2020

Informacje: technika własna, płótno80x100 cmsygn. p.d.: Treit 2020, opisany na odwrocie: Treit WRO XII 2020 "Błękit w lodzie"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2800

Świątynia zimowego słońca - ewa Miazek - architektura

4. Ewa Miazek

Tytuł: Świątynia zimowego słońca, 2021

Informacje: akryl, płótno80x100 cmsygn. p.d.: Ewa Miazek 2021, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK ŚWIĄTYNIA ZIMOWEGO SŁOŃCA 2021 AKRYL 80x100 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-500

Cena sprzedaży: 1500 zł

SLAVERY & ABSTRACT ART - Andrzej tobis - geometryczna abstrakcja, czarny, czerwony, biały

5. Andrzej Tobis

Tytuł: Slavery & Abstract Art, 2014

Informacje: olej, płótno130x100 cmopisany na odwrocie: SLAVERY & ABSTRACT ART Tobis 2014

Cena wywoławcza: 9 500,00 zł

Estymacja: 12000-14000

łąka - Anna Sołtysiak

6. Anna Sołtysiak

Tytuł: Łąka, 2021

Informacje: akryl, płótno90x80 cmsygn.p.d.:A. Sołtysiak'21, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Łąka" 2021, akryl na płótnie Raszyn, 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000

Cena sprzedaży: 1700 zł

San Francisco - Czesław Piotr Szczepański - architektura, weduta

7. Czesław Piotr Szczepański

Tytuł: San Francisco, 2017

Informacje: akryl, płótno70x70 cmsygn. p.d.: CPeters, opisany na odwrocie: C. Peters 2017

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2400

Cena sprzedaży: 1500 zł

Zajączek utrwalający - Agnieszka Florczyk

8. Agnieszka Florczyk

Tytuł: Zajączek utrwalający, 2009

Informacje: olej, płótno160x140 cmopisany na odwrocie: Agnieszka Florczyk Zajączek utrwalający 2009

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 4200-4800

bez tytułu - jak bonawentura ostrowski

9. Jan Bonawentura Ostrowski

Tytuł: bez tytułu, 2020

Informacje: olej, płótno81x100 cm kompozycja, 89,5x108,5 cm w oprawiesygn. p.d.: BONAWENTURA

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3800-4500

Cena sprzedaży: 3600 zł

dorosłe dzieci - Ewa Pończuk-Kuziak

10. Ewa Prończuk-Kuziak

Tytuł: Dorosłe dzieci, 2013

Informacje: olej, płótno120x120 cmsygn. p.d.: Ewa Prończuk-Kuziak, opisany na odwrocie: Ewa Prończuk-Kuziak "Dorosłe dzieci" 2013

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 10000-12000

Z cyklu Wiele 01 - Alina Bloch - abstrakcja

11. Alina Bloch

Tytuł: Z cyklu Wiele 01, 2021

Informacje: olej, płótno90x110 cmopisany na odwrocie: Alina Bloch

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3600-4200

Arc de Triomphe - Redi Bo - Radosław Boczek

12. Redi Bo /Radosław Boczek/

Tytuł: Arc de Triomphe, 2020

Informacje: akwarela, papier63,5x102,5 cm w świetle passe-partout, 86x126 cm w oprawiesygn. l.d.: Redi Bo MMXX, na odwrocie nalepka autorska

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3000-3500

olszyny - Krzysztof Jegliński - abstrakcja, wyraźna faktura obrazu

13. Krzysztof Jegliński

Tytuł: Olszyny, 2017/2018

Informacje: akryl, suchy pigment, spoiwo akrylowe, wióry drewniane, klej stolarski, deskaśr 148 cm

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 5000-6000

Siostrzeństwo - Magdalena Karłowicz - rzeźba

14. Magdalena Karłowicz

Tytuł: Siostrzeństwo, 2020

Informacje: brąz patynowany38x20x14 cmsygn. w podstawie: MK

Nakład: 2/8

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3200-3500

Cena sprzedaży: 15000 zł

Materia ciszy 414 - Ewa Zawadzka - architektura, światło, cień

15. Ewa Zawadzka

Tytuł: Z cyklu Materia Ciszy 414, 2016/2019

Informacje: technika własna, płótno90x110 cmopisany na odwrocie: Ewa Zawadzka - z cyklu "Materia ciszy" - 2016/2019 414 90x110

Cena wywoławcza: 5 500,00 zł

Estymacja: 7000-8500

z cyklu epicentrum - dobiesław gała - abstrakcja, relief, czarny, złoty, cień

16. Dobiesław Gała

Tytuł: Z cyklu Epicentrum, 2021

Informacje: technika własna, płyta103x73 cmopisany na odwrocie: Dobiesław Gała z cyklu Epicentrum 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000

filiżanka - ewa sycha

17. Ewa Sycha

Tytuł: Filiżanka, 2003

Informacje: akryl, olej, szablon, płótno140x160 cmsygn. na licu: Sycha

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 6000-7000

Uliczka w Bolonii - Joanna Jeżewska Desperak - architektura, pejzaż, weduta, realizm

18. Joanna Jeżewska-Desperak

Tytuł: Zapiski z podróży – Uliczka w Bolonii, 2018

Informacje: olej, płótno70x70 cmsygn. na licu: JDesperak, opisany na odwrocie: Joanna Jeżewska-Desperak "Uliczka w Bolonii" olej na płótnie, 70x70 cm 2018 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2400-2800

Cena sprzedaży: 1700 zł

chairs - Anna nosowicz ruiz - abstrakcja, niebieski, granatowy, szary

19. Anna Nosowicz Ruiz

Tytuł: Chairs, 2006

Informacje: olej, płótno130x180 cmopisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 4800-5400

welon - Katarzyna szydłowska - wiejski pejzaż, po prawej stronie kobieta w welonie

20. Katarzyna Szydłowska

Tytuł: Welon, 2003

Informacje: olej, płótno50x100 cm kompozycja, 68x118 cm w oprawiesygn. l.d.: Szydłowska marzec 2003 r., opisany na odwrocie: Katarzyna Szydłowska olej na płótnie, 100x50 cm 2003 r. "Welon"

Cena wywoławcza: 7 500,00 zł

Estymacja: 8000-9000

bez tytułu - Anna Alicja trochim - abstrakcja, op-art

21. Anna Trochim

Tytuł: Bez tytułu, 2016

Informacje: olej, płótno50x50 cmopisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim kwiecień 2016

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 2500-2800

lampka z kablem - Bettina Bereś

22. Bettina Bereś

Tytuł: Lampka z kablem, 2006

Informacje: olej, płótno73x65 cmsygn. p.d.: BB 06, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ KRAKÓW "LAMPKA" 2006

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000

Cena sprzedaży: 4200 zł

Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach - Iza Staręga - portret kobiety

23. Iza Staręga

Tytuł: Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach, 2016

Informacje: technika własna, płótno160x90 cmsygn. p.d.: IZA STARĘGA, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA 2016

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 6500-7000

ściana 47 - Krzysztof krzywiński - realizm magiczny

24. Krzysztof Krzywiński

Tytuł: Ściana 47, 2002

Informacje: olej, płótno100x70 cmsygn. p.d.: KK02, opisany na odwrocie: Krzysztof Krzywiński "ŚCIANA 47" R. 2002

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2500

bez tytułu z cyklu obiekty - Joanna Pałys - architektura, budynek przemysłowy, szarość, mgła, groza, intrygujący

25. Joanna Pałys

Tytuł: Bez tytułu z cyklu Obiekty, 2011

Informacje: akryl, tektura32x74,5 cm w świetle passe-partout, 47x90 cm w oprawiesygn. p.d.: JPałys

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3500-4000

tkanki 29 - agata czeremuszkin chrut - abstrakcja

26. Agata Czeremuszkin-Chrut

Tytuł: Tkanki 29, 2016

Informacje: akryl, olej, płótno70x65 cmopisany na odwrocie: Agata Czeremuszkin-Chrut "Tkanki 29" 70x65 cm, 2016 akryl/olej/płótno

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000

manekiny 3 - Agata rościecha

27. Agata Rościecha

Tytuł: Manekiny 3, 2014

Informacje: technika mieszana, płótno150x100 cm (dyptyk)sygn. p.d.: Rościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu “Manekiny 3” tech. mieszana/płótno 150x100 cm 2014

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4000-4500 zł

Próba XIV - Anna Drejas - figuratywne malarstwo, czerwony, zielony, kobieta

28. Anna Drejas

Tytuł: Próba XIV, 2002

Informacje: olej, płótno120x100 cmopisany na odwrocie: ANNA DREJAS olej, 120x100 cm =PRÓBA XIV=

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2800-3500

Cena sprzedaży: 3000 zł

Something flourished inside - Monika Kopczewska - abstrakcja geometryczna

29. Monika Kopczewska

Tytuł: Something flourished inside, 2019

Informacje: olej, płótno190x120 cmopisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000

chwila łagodnego zmierzchu - Stanisław Kortyka - surrealizm, martwa natura

30. Stanisław Kortyka

Tytuł: Chwila łagodnego zmierzchu, 2020

Informacje: olej, płótno50x50 cmsygn. na licu: S. Kortyka 2020, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard Kortyka "chwila łagodnego zmierzchu" 2020 - olej pł. lniane - 50x50

Cena wywoławcza: 2 400,00 zł

Estymacja: 2800-3200

Cena sprzedaży: 2400 zł

VII-02 - Jacek Mirczak - abstrakcja

31. Jacek Mirczak

Tytuł: VII-02, 2017

Informacje: akryl, płótno150x100 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 „VII-02” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 5000-5500

Gra - Maria Sadowska - surrealizm

32. Maria Sadowska

Tytuł: Gra, 2009

Informacje: olej, płótno81x100 cmopisany na odwrocie: "GRA" - OLEJ, PŁÓTNO, 81x100, 2009 MARIA SADOWSKA, ŁÓDŹ

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3000-4000

Cena sprzedaży: 3400 zł

Introdukcja wg cliché-verre B.Schulza - Małgorzata Leszczewska-Włodarska

33. Małgorzata Leszczewska-Włodarska

Tytuł: Introdukcja wg cliché-verre B.Schulza, 1992

Informacje: akwaforta, papier Fabriano15x19,5 cm odcisk z płyty, 25x35 cm arkuszsygn. i opisany u dołu: Introdukcja wg cliché-verre B.Schulza 171/300 akwaforta M.L.Włodarska 1992

Nakład: nakład: 171/300

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1300-1500 zł

oczekiwanie - Kornel Arciszewski - rzeźba, akt, drewno, biskwit

34. Kornel Arciszewski

Tytuł: Oczekiwanie, 2020

Informacje: biskwit, podstawa drewniana16x25x40 cmsygn. KWARC

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2400-2600

warcaby - Radosław Sowiak - relief

35. Radosław Sowiak

Tytuł: Warcaby, 2020

Informacje: relief przestrzenny, akryl, autografia, płyta pcv80x80 cmopisany na odwrocie: R. SOWIAK "WARCABY" 2020 AUTOGRAFIA ODBITKA AUTORSKA

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000

Cena sprzedaży: 3600 zł

Kulisy - Alina Dorada-Krawczyk - abstrakcja, czarny, żółty, op-art

36. Alina Dorada-Krawczyk

Tytuł: Kulisy, 2020

Informacje: akryl, płótno100x100 cmsygn. u dołu: ADorada'20, opisany na odwrocie: ALina Dorada-Krawczyk title: "Kulisy" size: 100x100 year: 2020

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4500-5000

Arles - czerwony Sky Team 125 - Andrzej Sadowski - hiperrealizm, motocykl, uliczka

37. Andrzej Adam Sadowski

Tytuł: Arles – czerwony Sky Team 125, 2010

Informacje: akryl, płótno54x81 cmsygn. p.d.: A.A. SADOWSKI 2010, opisany na odwrocie: 770. ANDRZEJ SADOWSKI, ŁÓDŹ "arles - czerwony sky team 125" akryl, wym: 54x81 cm, 2010

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 7000-9500

Cena sprzedaży: 8500 zł

Rdzawy III - Ewa Nowiszewska - abstrakcja

38. Ewa Nowiszewska

Tytuł: Rdzawy III, 2020

Informacje: akryl, płótno90x120 cmsygn. p.d.: E. Nowiszewska 20

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2500

Kolej Transsyberyjska - Jarosław Jaśnikowski - surrealizm, pociąg, kolej, łuk triumfalny, chmury

39. Jarosław Jaśnikowski

Tytuł: Kolej Transsyberyjska, 2011

Informacje: inkografia, papier47,5x57,5 cm kompozycja, 78x89 cm w oprawiesygn. p.d.: jarosław jaśnikowski; opisany u dołu: e/a „kolej transsyberyjska” 2011 oraz opatrzony suchą oraz morko pieczęcią

Nakład: nakład: E/A

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 6000-6500

Bez tytułu - Izabela Wądołowska

40. Izabela Wądołowska

Tytuł: Bez tytułu, 2003

Informacje: olej, płótno150x125 cmsygn. p.d.: Wądołowska Iza, opisany na odwrocie: WĄDOŁOWSKA

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000

Z wizytą u Kalfa - Mariusz Zdybał - surrealizm, czerń, błękit, kobieta, martwa natura, czerwona rama

41. Mariusz Zdybał

Tytuł: Z wizytą u Kalfa, 2006

Informacje: olej, płótno100x80 cm kompozycja, 110x90 w oprawiesygn. l.d.: ZDYBAŁ 2009, opisany na odwrocie: "Z WIZYTĄ U KALFA" 100x80 OLEJ, PŁÓTNO MARIUSZ ZDYBAŁ - 2009

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3400-4000

Cena sprzedaży: 3600 zł

Neon map - Gossia Zielaskowska - abstrakcja, żywe kolory

42. Gossia Zielaskowska

Tytuł: Neon map, 2020

Informacje: technika mieszana, akryl, płótno120x150 cmopisany na odwrocie: GOSSIA ZIELASKOWSKA NEON MAP 2020

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500

Cena sprzedaży: 2800 zł

Neue Ordnung (B) - Tomasz Daniec - Abstrakcja, grafika

43. Tomasz Daniec

Tytuł: Neue Ordnung (B), 2001

Informacje: akwaforta, papier51x85 cm odcisk płyty, 62x94 cm arkuszsygnowany i opisany u dołu: 2/50 - Neue Ordnung (B) - T-Daniec 2001

Nakład: nakład: 2/50

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1600

Akt II - Kazimierz Drejas - akt, kobieta, wyraźne kontury

44. Kazimierz Drejas

Tytuł: Akt II, 2009

Informacje: olej, żywica, płótno81x100 cmsygn. p.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "AKT II" olej, damara 81x100 2009

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3200-4000

karmazynowa przystań - Marek Haładuda - architektura, dom, chmury

45. Marek Haładuda

Tytuł: Karmazynowa przystań, 2019

Informacje: olej, płótno55x46 cmopisany na odwrocie: MAREK HAŁADUDA "Karmazynowa przystań" 55x46 olej/płótno 2019

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200

Obszary 12 - Michał Paryżski - abstrakcja

46. Michał Paryżski

Tytuł: Obszary 12, 2000

Informacje: olej, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 OBSZARY 12

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5500-6000

Iceberg 1 - Wit Bogusławski - abstrakcja, biel, błękit, niebieski

47. Wit Bogusławski

Tytuł: Iceberg 1, 2020

Informacje: olej, płótno70x140 cmsygn. l.d.: Wit 2020, opisany na odwrocie: Wit Bogusławski 2020

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2600

Cena sprzedaży: 1800 zł

Sabina - Krzysztof Ludwin

48. Krzysztof Ludwin

Tytuł: Sabina, 2007

Informacje: akwarela, papier38x67,5 cm w świetle passe-partout, 70x96,5 cm w oprawiesygn. p.d.: 2007 LUDWIN

Cena wywoławcza: 6 000,00 zł

Estymacja: 7000-8500

Twierdza - Kornel Wilczek - archtektura

49. Kornel Wilczek

Tytuł: Twierdza, 2005

Informacje: olej, technika własna, płótno85x85 cmsygn. p.d.: K. Wilczek

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3500-4200

Parasoling - Patryk Lutomski - parasole, plaża, czarny, żółty, niebieski, biały

50. Patryk Lutomski

Tytuł: Parasoling, 2021

Informacje: akryl, płótno60x70 cmsygn. p.d.: P. Lutomski '21, opisany na odwrocie: "Parasoling" '21 P.Lutomski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2400