16 Aukcja Sztuki Dzisiejszej

Aukcja: 13 października 2020 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: 7-13 października

Showroom przedaukcyjny: 9-10 października

1. Czerwony Dubrownik

Autor: Joanna Jeżewska-Desperak (ur. 1969 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 70x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: J.Desperak, opisany na odwrocie: Joanna Jeżewska-Desperak "Czerwony Dubrownik" olej na płótnie, 70x100 cm 2018 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3500 zł

2. Zmierzch V

Autor: Stanisław Kortyka (ur. 1943 r.)

Technika: olej, płótno

Format: olej, płótno, 71,50 x 48,00 cm

Sygnatura: sygn. na licu: St. Kortyka 2020

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

3. Safak – jutrzenka

Autor: Olga Wolniak (ur. 1957 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80,00 x 80,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: OW, opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK "SAFAK - JUTRZENKA" 2020 OL/PŁ 80x80 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4500-5000 zł

4. Dziewczynka z cyklu Moja skóra

Autor: Magdalena Cybulska (ur. 1977 r.)

Technika: olej, akryl, płótno

Format: 50,00 x 40,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: ceba 13, opisany na odwrocie: Z CYKLU “MOJA SKÓRA” “DZIEWCZYNKA” ZAINSPIROWANE STARĄ FOTOGRAFIĄ

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2800-3200 zł

5. Samogłoska

Autor: Andrzej Tobis (ur. 1970 r.)

Rok powstania: 2003

Technika: olej, akryl, płótno

Format: 130,00 x 100,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: "Samogłoska" ol./pł 130x100 Tobis 2003

Cena wywoławcza: 7 000,00 zł

Estymacja: 9500-11000 zł

6. Miejsce 34

Autor: Krzysztof Krzywiński

Technika: olej, płótno

Format: 100,00 x 70,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: K.K. '13, opisany na odwrocie: "Miejsce 34" KK13 Krzysztof Krzywiński 2013

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2000 zł

7. Już nie ma dzikich plaż̇ z cyklu MOŻE MORZE

Rok powstania: 2008/2020

Technika: technika mieszana, kolaż, olej, płótno

Format: 70,00 x 100,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: 70x100 cm - akryl, olej i fragment plaży, morza na płótnie lnianym i reprodukcje w ramce - 2008 & 2020 - JUŻ PRAWIE NIE MA DZIKICH PLAŻ z cyklu "Moze morze" PIOTR C. KOWALSKI i INNI &AJWAZOWSKI WITOLD LUBINIECKI EUGENE BOUDIN

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2400-2600 zł

8. CZOŁGI NA PUSTYNI

Autor: Edward Dwurnik (ur. 1943-2018 R.)

Rok powstania: 2001

Technika: akwaforta, papier

Format: 18,00 x 24,00 cm

Sygnatura: sygn. u dołu: CZOŁGI NA PUSTYNI 2001 E.DWURNIK, opisany na odwrocie: "Czołgi na pustyni" spis NR. 1024 31.08.02 18x24 oraz opatrzony pieczęcią autorską

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 5500-6000 zł

9. Akt letni

Autor: Kornel Arciszewski (ur. 1965 r.)

Technika: marmur biała Marianna, granit

Format: 30,00 x 30,00 x 25,00 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2500-2800 zł

10. Pochwycić wiatr

Autor: Anna Buczkowska (ur. 1943 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100,00 x 80,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: A. Buczkowska, opisany na odwrocie: Anna Buczkowska "Pochwycić wiatr" 100x80 cm rok 2011 olejny obraz na łótnie

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1700-2000 zł

11. Tkanki 27

Technika: akryl, olej, płótno

Format: 60,00 x 60,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Agata Czeremuszkin-Chrut "Tkanki 27" 60x60 cm, 2016 akryl/olej/płótno

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2800-3200 zł

12. Z cyklu Ryby

Autor: Andrzej Urbanowicz (ur. 1938 r.)

Rok powstania: 1961

Technika: olej, płótno

Format: 35,00 x 90,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: A. Urbanowicz 1961

Cena wywoławcza: 6 000,00 zł

Estymacja: 8000-10000 zł

13. Z cyklu Metacysterna

Autor: Mirosław Sikorski (ur. 1965 r.)

Technika: tempera jajowa, olej, deska

Format: 62,00 x 80,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Mirek Sikorski - obraz z cyklu "Metacysterna" tempera jajkowa i olej na płycie '2007

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

14. Równoczesność odmiennych codzienności

Autor: Zbigniew Mil

Rok powstania: 1995

Technika: olej, płótno

Format: 105,00 x 130,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Z. MIL'95 r, opisany na odwrocie: "Równoczesność odmiennych codzienności" 1995 r. Z. Mil

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

15. Miasto „Capitol”

Autor: Redi Bo /Radosław Boczek/ (ur. 1968 r.)

Technika: akwarela, papier

Format: 50,00 x 70,00 cm kompozycja, 75,50 x 95,50 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. l.d.: REDI BO MMXIX, opisany na odwrocie: MIASTO "CAPITOL" REDI BO MIMXIX

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

16. Bez tytułu

Technika: olej, płótno

Format: 130,00 x 100,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3800-4200 zł

17. Wyższość powszechnej opinii

Autor: Rafał Olbiński (ur. 1943 r.)

Technika: litografia, papier

Format: 56,00 x 45,00 cm

Nakład: 85/200

Sygnatura: sygn. p.d.: Olbiński

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

18. Z cyklu Materia ciszy

Technika: technika własna, płótno

Format: 90,00 x 100,00 cm

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 6500-7000 zł

19. Rośliny cieplarniane

Technika: olej, płótno

Format: 70,00 x 50,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.:Michał Baca 2020, opisany na odwrocie: Michał Baca "Rośliny cieplarniane" olej/płótno 70x50 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2400 zł

20. Błękit paryski

Autor: Alina Bloch (ur. 1956 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100,00 x 70,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Alina Bloch 2020r. olej, płótno, 100x70 cm "Błekit paryski"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

21. Strony XLV

Autor: Kazimierz Drejas (ur. 1937 r.)

Technika: olej, żywica, płótno

Format: 100,00 x 100,00 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "STRONY XLV" olej, damara 100x100 2015

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

22. Wenus

Autor: Maciej Bieniasz (ur. 1938 r.)

Rok powstania: 1973

Format: 80,00 x 64,50 cm kompozycja, 85,00 x 70,00 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: 80x64,5 cm Maciej Bieniasz 1973 ol.pł. "Wenus"

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 7000-7500 zł

23. Baletnica

Autor: Andrzej Szczepaniec (ur. 1964 r.)

Technika: brąz patynowany

Format: 25,00 x 13,00 x 18,00 cm

Sygnatura: sygn. na podstawie: Szczepaniec 2019

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2600

24. Obszary 14

Autor: Michał Paryżski (ur. 1946 r.)

Rok powstania: 2000

Technika: olej, płótno

Format: 100,00 x 100,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 OBSZARY 14

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5500-6000 zł

25. Z cyklu 27G – S5

Technika: technika mieszana, płótno

Format: 130,00 x 50,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu “27G - S5” tech. mieszana na płótnie 130x50 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2400-2600 zł

26. Mokradła I

Autor: Anna Sołtysiak (ur. 1980 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 81,00 x 60,00 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Mokradła I" Raszyn 2020

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

27. Miejsce

Autor: Alina Dorada-Krawczyk (ur. 1952 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100,00 x 100,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: ADorada '20, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk "Miejsce" 100x100 2020

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 4500-5000 zł

28. Próba XIII

Autor: Anna Drejas (ur. 1967 r.)

Rok powstania: 2002

Technika: olej, płótno

Format: 116,00 x 89,00 cm

Sygnatura: sygn. p.d. ANNA DREJAS, opisany na odwrocie: Anna Drejas =Próba XIII= 2002 r. olej. 116x89

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

29. Coś mnie łaskocze

Autor: Aga Pietrzykowska (ur. 1978 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 92,00 x 73,00 cm,

Sygnatura: sygn. p.d.: A. Pietrzykowska, opisany na odwrocie: "Coś mnie łaskocze" Aga Pietrzykowska akryl/płótno

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

30. Podróże kamienne II

Autor: Maria Sadowska

Technika: olej, płótno

Format: 70,00 x 50,00 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: monogramem,opisany na odwrocie: Maria Sadowska "Podróże kamienne II" Cykl, olej, płótno 2020

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

31. Portal jesieni

Technika: olej, płótno

Format: 120x80 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: E. Nowiszewska

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1700 - 2000

32. 555 Auto-handel

Autor: Elżbieta Kozera

Rok powstania: 2005

Technika: tempera, płótno

Format: 50x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Elżbieta Kozera "555 Auto-handel" tempera 2005

Cena wywoławcza: 1 600,00 zł

Estymacja: 2500-3000

33. Zagubione wejście

Autor: Roman Maciuszkiewicz (ur. 1955 r.)

Rok powstania: 1997

Technika: gwasz, tektura

Format: 50x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Maciuszkiewicz '97, opisany na odwrocie: Roman Maciuszkiewicz '97 "Zagubione wejście"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1700-2000

34. Z cyklu Rudimentum

Autor: Dobiesław Gała (ur. 1975 r.)

Technika: technika własna

Format: 70x30 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: D. Gała 020, opisany na odwrocie: Dobiesław Gała z cyklu Rudimentum 70x30 cm 2020 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 4000-5000

35. Przebudzenie

Technika: lakier, płótno

Format: 90x60 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: Michał Jędrczak 2020 Przebudzenie

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2200

36. Rapsodia

Autor: Mariusz Zdybał (ur. 1955 r.)

Rok powstania: 2000

Technika: olej, płótno

Format: 65,00 x 100,00 cm kompozycja, 78,00 x 113,00 cm w oprawie

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4500-5000

37. Cyrk wg. cliché-verre B. Schulza

Autor: Małgorzata Leszczewska-Włodarska (ur. 1953 r.)

Rok powstania: 1991

Technika: akwaforta, papier Fabriano

Format: 13,5x18,5 odcisk z płyty, 25x35 cm arkusz

Nakład: E.A.XVI

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: "Cyrk" wg cliché-verre B.Schulza E.A. XVI akwaforta M.L.Włodarska 1991

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1500

38. bez tytułu

Rok powstania: 1998

Technika: olej, płótno

Format: 65,00 x 100,00 cm kompozycja, 69,00 x 104,00 cm w oprawie

Sygnatura: opisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim 1998

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000

39. Magnolia I

Autor: Artur Kardamasz (ur. 1968 r.)

Rok powstania: 2006

Technika: akryl, szlagmetal, płótno

Format: 100x81 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: 2006 artur kardamasz "magnolia I", opisany na odwrocie: ARTUR KARDAMASZ "MAGNOLIA I" 2006 R. technika mieszana akryl, szlagmetal / płótno 100x81 cm

Cena wywoławcza: 1 900,00 zł

Estymacja: 4000-5000

40. Meeting on the top

Technika: akryl, płótno

Format: 100x120 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4800-5200

41. Z cyklu Stosunki przestrzenne nr 4-2020

Autor: Marek Ejsmond – Ślusarczyk (ur. 1974 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 60x80 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2000-2400

42. Żółte zatopione taksówki

Technika: akryl, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Lutomski '20,opisany na odwrocie: "Zatopione żółte taksówki" '20 P. Lutomski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1700-2000

43. Neue Ordnung (A)

Autor: Tomasz Daniec (ur. 1973 r.)

Rok powstania: 2002

Technika: akwaforta, akwatinta barwna, papier

Format: 90x60 cm odcisk płyty, 98,5x68,5 cm arkusz

Nakład: 8/50

Sygnatura: sygnowany i opisany u dołu: 8/50 - Neue Ordnung (A) - T-Daniec 2002

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1100-1300

44. Przystań

Autor: Uriy Lavrentev (ur. 1958 r.)

Rok powstania: 2001

Technika: olej, płótno

Format: 97x78 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie cyrlicą: tytuł, nazwisko, data, wymiary

Cena wywoławcza: 22 000,00 zł

Estymacja: 24000-26000

45. Gitarzystka

Rok powstania: 1996

Technika: olej, płótno

Format: 100x100 (praca dwustronna)

Sygnatura: sygn. u dołu: FOLFAS 96

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3200-3500

46. Undula odwieczny ideał wg cliché-verre B.Schulza

Rok powstania: 1991

Format: 12,5x17,5 cm odcisk z płyty, 25x35 cm arkusz

Nakład: E.A. XVI

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: Undula odwieczny ideał wg cliché-verre B.Schulza E.A. XVI akwaforta M.L.Włodarska 1991

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1500

47. Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach

Format: 80x50 cm

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 4000-4400

48. Opiekunowie słoni

Autor: Maciej Urbaniak (ur. 1962 r.)

Rok powstania: 2003

Technika: olej, płótno

Format: 60x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: M. Urbaniak 2003

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 4000-4500

49. Rożnowice stary sad

Autor: Krzysztof Ludwin (ur. 1962 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 60x80 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: 2007 Krzysztof LUDWIN, opisany na odwrocie: KRZYSZTOF LUDWIN ROŻNOWICE STARY SAD ROŹNOWICE 2007

Cena wywoławcza: 8 500,00 zł

Estymacja: 9000-9500

50. Materias

Technika: olej, płótno

Format: 85x140 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: “MATERIAS” ANNA NOSOWICZ 2015

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2500-3000

51. Zdziczała orkiestra

Autor: Kacper Bożek (ur. 1974 r.)

Technika: akwaforta, sucha igła, papier

Format: 24,5x66 cm odcisk płyty, 51,5x81,5 cm w oprawie

Nakład: 29/100

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: 29/100 Zdziczała orkiestra Kacper Bożek XIV/XXI

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1400

52. bez tytułu

Technika: olej, płótno

Format: 120x90 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3800-4200

53. Szafa

Autor: Andrzej Zdanowicz (ur. 1960 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x40

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 1800-2500

54. Słoneczny poranek w Pafos

Autor: Grzegorz Skrzypek (ur. 1970 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x50 cm

Sygnatura: sygn. na licu: SKRZYPEK 2019, opisany na odwrocie: Grzegorz Skrzypek olej, łótno 2019 100x50 cm "Słoneczny poranek w Pafos"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2400

55. Growing

Technika: olej, płótno

Format: 110x110 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: monika kopczewska growing 120x120 olej

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3300-3500

56. Jezioro i góry

Technika: akryl, płótno

Format: 80x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Izabela Rudzka "Jezioro i góry" "Lake and mointains" acrylic on canvs 80x100 cm Poznań '2020 I. Rudzka

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2500

57. VIII-06

Technika: akryl, płótno

Format: 150x100 cm

Sygnatura: JACEK MIRCZAK 2017 „VIII-06” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4800-5500

58. Polowanie

Rok powstania: 2003

Technika: olej, płótno

Format: 60x80 cm

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 4000-4500

59. Znaki

Autor: Paweł Rubaszewski

Technika: brąz patynowany, drewno

Format: 16x5x39 cm

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1800-2000

60. Przybycie papieskiego emisariusza

Autor: Jarosław Jaśnikowski (ur. 1976 r.)

Technika: ikonografia, papier

Format: 56x47 cm

Nakład: 11/50

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500