17 Aukcja Sztuki Dzisiejszej

Aukcja: 1 grudnia 2020 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 25 listopada 2020 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Showroom przedaukcyjny: 27-28 listopada 2020 r., pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Zapraszamy do udziału w licytacji we wtorek 1 grudnia 2020 r. o godz. 19:30. Aukcje Sztuki Dzisiejszej to licytacje prac uznanych autorów średniego pokolenia. Organizujemy je tylko cztery razy do roku, starając się zawsze zaoferować Państwu ciekawy wybór wyselekcjonowanych obiektów o wartości kolekcjonerskiej i inwestycyjnej. Katalog dostępny jest na naszej stronie oraz portalach Artinfo.pl i Onebid.pl. Wszystkie prace można oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej. Serdecznie zapraszamy w tygodniu w godz. 12:00-19:00 oraz w sobotę w godz. 11:00-16:00.

Aukcje obecnie przeprowadzamy wyłącznie w trybie zdalnym. Oferujemy jednak wiele możliwości udziału w licytacji. Zlecenia i limity można w wygodny sposób składać przez stronę, klikając w przycisk „Złóż zlecenie” znajdujący się pod każdą pozycją katalogową. Zlecenia przyjmujemy także telefonicznie pod numerem 503 012 889 lub mailowo na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl. Tą drogą mogą również Państwo zasięgnąć porady w kwestiach związanych z udziałem w licytacji czy wyboru dzieł. Polecamy rownież szczególnie licytację na platformie Onebid.pl, za pośrednictwem której będą mogli Państwo licytować online w czasie rzeczywistym.

1. Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach

Technika: technika własna, płótno

Format: 50x40 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Iza Staręga, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH 2019

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3200-3500 zł

2. Miejsce 15

Autor: Krzysztof Krzywiński

Technika: olej, płótno

Format: 100x70 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: "MIEJSCE 15" KK11 2011 R. KRZYSZTOF KRZYWIŃSKI

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

3. Jestem

Autor: Mikołaj Malesza (ur. 1954 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100x70 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: M20, opisany na odwrocie: MIKOŁAJ MALESZA "JESTEM" - 2020 R AKRYL, 70x50 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3200-3700 zł

4. Lwy na pstrągach

Autor: Edward Dwurnik (ur. 1943-2018 R.)

Rok powstania: 2002

Technika: akwarela, tempera, papier

Format: 18x24 cm

Sygnatura: sygn.u dołu: E.D. 2002 LWY NA PSTRĄGACH", opisany na odwrocie: =LWY NA PSTRĄGACH= tempera 19x24,30.07.02 spis NR - 1016oraz opatrzony pieczęcią autorską

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 6500-7500 zł

5. Totem

Technika: olej, płótno

Format: 115x75 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Jędr'20, opisany na odwrocie: M. Jędrczak Totem 2020 oraz opatrzony naklejką autorską Wymiary: 115,00 x 75,00 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

6. Bez tytułu

Technika: olej, płótno

Format: 50x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim 2016

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

7. Misa

Technika: olej, płótno

Format: 120x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Monika Kopczewska Misa 2016 120x100 olej

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3000-4000 zł

8. 3D

Autor: Marta Paulat

Technika: akryl, płótno

Format: 120x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MARTA PAULAT 2004 3d, naklejka: finalistka konkursu obraz roku 2004 Art & Business

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4000-4500 zł

9. Z cyklu Materia ciszy

Technika: technika własna, olej, płótno

Format: 110x80 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA - z cyklu MATERIA CISZY 2017

Cena wywoławcza: 6 000,00 zł

Estymacja: 7000-8000 zł

10. Zwierz z cyklu Moja skóra

Autor: Magdalena Cybulska (ur. 1977 r.)

Technika: olej, akryl, płótno

Format: olej, akryl, płótno

Sygnatura: sygn. p.d.: ceba’13, opisany na odwrocie: Z CYKLU “MOJA SKÓRA” “ZWIERZ”

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2800-3200 zł

11. Próba XXI

Autor: Anna Drejas (ur. 1967 r.)

Rok powstania: 2005

Technika: olej, płótno

Format: 120x140 cm

Sygnatura: olej, płótno, 120x140 cm, sygn. p.d.: Anna Drejas

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

12. Żarówka

Autor: Bettina Bereś (ur. 1958 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 90x65 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

13. Zmierzch błękitny I

Autor: Stanisław Kortyka (ur. 1943 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x40 kompozycja, 55x45 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: St. Kortyka 2020, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard Kortyka "Zmierzch błękitny I" 2020, olej, pł. len 50x40

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

14. W słonecznej Materze

Autor: Joanna Jeżewska-Desperak (ur. 1969 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x120 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: JDesperak, opisany na odwrocie: Joanna Jeżewska-Desperak "W słonecznej Materze" olej na płótnie, 100x120 cm 2020 r.

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2900-3500 zł

15. Multi kulti bio army Lego

Technika: akryl, płótno

Format: 80x140 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Gorlak, opisany na odwrocie: MULTI KULTI BIO ARMY LEGO AKRYL ON CANVAS 140x80 / 2018 Gorlak

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 5000-7000 zł

16. Z cyklu Ulotne piękno

Autor: Wiesław Nowakowski (ur. 1956 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x70 cm kompozycja, 57x77 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. l.d.: Nowakowski, opisany na odwrocie: Wiesław Nowakowski "Ukryte piękno" 2020 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2500 zł

17. Modlitwa jasna IV

Autor: Antoni Kowalski (ur. 1957 r.)

Rok powstania: 1996

Technika: olej, płótno

Format: 100x73 cm, w oprawie 103x76 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: antoni kowalski "modlitwa jasna iv" olej, 73x100cm 1996 sygn. p.d.: antoni kowalski 96

Cena wywoławcza: 9 800,00 zł

Estymacja: 12000-15000 zł

18. Polka

Autor: Magdalena Karłowicz

Technika: brąz

Format: 37x10x10 cm

Nakład: 1/7

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

19. Demiurgos

Autor: Tomasz Daniec (ur. 1973 r.)

Rok powstania: 1999

Technika: akwaforta, akwatinta barwna, miękki werniks, papier

Format: 50x32 cm odcisk płyty, 60x44 cm arkusz

Nakład: 3/50

Sygnatura: sygnowany i opisany u dołu: 3/50 - Demiurgos - Tomasz Daniec 1999

Cena wywoławcza: 700,00 zł

Estymacja: 900-1100 zł

20. Kwiat

Autor: Anna Sołtysiak (ur. 1980 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 50x40 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: A. Sołtysiak'18, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Kwiat" 2018 Raszyn

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

21. Z innego świata II

Autor: Paweł Rubaszewski

Technika: technika własna, stal

Format: 176x34x44 cm

Cena wywoławcza: 2 900,00 zł

Estymacja: 4200-5000 zł

22. Stary port

Technika: akryl, płótno

Format: 120x100 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: E. Nowiszewska '20

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2000 zł

23. VIII-05

Technika: akryl, płótno

Format: 150x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 „VIII-05” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-4000 zł

24. Rest

Autor: Krzysztof Kizlich (ur. 1953 r.)

Technika: brąz, marmur

Format: 19x21x15 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1600-1800 zł

25. Podchmurne spotkanie w waniliowym miasteczku

Autor: Grzegorz Skrzypek (ur. 1970 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 40x120 cm

Sygnatura: sygn. na licu: 2019 SKRZYPEK, opisany na odwrocie: Grzegorz Skrzypek "Podchmurne spotkanie w waniliowym miasteczku" 2019 olej, płótno, 120x40 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2200 zł

26. 27G-B2

Technika: akryl, płótno

Format: 130x50 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kanownik 27G-B2 akryl, 130x50 cm 2019

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

27. Spławiki

Technika: akryl, płótno

Format: 80x80 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: Lutomski '17, opisany na odwrocie: Patryk Lutomski 2017 r. "Spławiki"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

28. Tkanki 15

Technika: akryl, płótno

Format: 65x65 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Agata Czeremuszkin-Ch "Tkanki 15" 65x65 cm, 2015 akryl/płótno

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

29. Dragonflies

Technika: akryl, płótno

Format: 100x80 cm

Sygnatura: sygn. na licu: EWA MIAZEK 2018, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK DRAGONFLIES 2018, ACRYLIC 100x80 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

30. Danae

Autor: Kornel Arciszewski (ur. 1965 r.)

Technika: trawertyn, sztuczny kamień

Format: 45x41x41 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

31. Obszary 11

Autor: Michał Paryżski (ur. 1946 r.)

Rok powstania: 2000

Technika: olej, płótno

Format: 100x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 OBSZARY 11

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 5500-6000 zł

32. Nocne preludium

Autor: Alina Dorada-Krawczyk (ur. 1952 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100x140 cm

Sygnatura: sygn. na licu: ADorada'20, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Kraczyk Title: "Nocne preludium" Size: 100x140

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

33. Pejzaż wiślany XI

Technika: olej, płótno

Format: 50x60 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: J.K./Hudzik'20, opisany na odwrocie: Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik '2020 "Pejzaż wiślany XI" olej/płótno

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2000 zł

34. Lato 2020 roku

Autor: Alina Bloch (ur. 1956 r.)

Technika: akryl, płótno

Format: 100x73 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: ALINA BLOCK "LATO 2020 roku" 100x73 cm, AKRYL, PŁÓTNO, 2020 r.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200 zł

35. Pejzaż jurajski – zima

Autor: Cezary Trzepizur (ur. 1962 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 40x60 cm kompozycja, 48x68 cm w oprawie

Sygnatura: sygn. p.d.: C. Trzepizur

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

36. Element modernistyczny – kadr 21

Autor: Joanna Pałys (ur. 1981)

Technika: akryl, płótno

Format: 110x100 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: Joanna Pałys "Element modernistyczny - kadr 21" 2016

Cena wywoławcza: 4 500,00 zł

Estymacja: 5500-6000 zł

37. Nie często spotyka się czerwone samoloty

Autor: Jarosław Jaśnikowski (ur. 1976 r.)

Technika: inkografia, papier

Format: 48x65 cm,

Nakład: 14/50

Sygnatura: sygn. u dołu: 15/50 "Nie często spotyka się czerwone samoloty" 2009 Jarosła Jaśnikowski, opatrzony suchą pieczęcia

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

38. Achajowie

Autor: Wiesław Fijałkowski (ur. 1946 r.)

Technika: glina szamotowa, angoba, postument szkliwiony

Format: 65x33x21,5 cm

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 4000-4500 zł

39. Z sobą I

Autor: Kazimierz Drejas (ur. 1937 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 80x90 cm

Sygnatura: sygn. u dołu: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS "Z SOBĄ I" olej.damara 80x90 2016

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

40. Zaczarowane miasto II wg cliché-verre B.Schulza

Autor: Małgorzata Leszczewska-Włodarska (ur. 1953 r.)

Rok powstania: 1992

Technika: akwaforta, papier Fabriano

Format: 18,5x23,5 arkusz, 25x35 cm odcisk z płyty

Nakład: E.A. XVI0

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: Zaczarowane miasto II wg cliché-verre B.Schulza E.A. XVI akwaforta M.L.Włodarska 1992

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1400 zł

41. Akt w złotej draperii, 2019

Autor: Krzysztof Kargol

Technika: olej, płótno

Format: 60x50 cm

Sygnatura: sygn. l.d.: monogramem

Cena wywoławcza: 1 300,00 zł

Estymacja: 1500-1700 zł

42. Topole

Autor: Grzegorz Łagowski (ur. 1969 r.)

Rok powstania: 2003

Technika: brąz, granit ogniowany

Format: 47x30 cm

Nakład: 1/1

Cena wywoławcza: 9 500,00 zł

Estymacja: 11000-12000 zł

43. Bożek barokowy

Autor: Kacper Bożek (ur. 1974 r.)

Rok powstania: 2001

Technika: akwaforta, akwatinta, papier

Format: 34,5x44,5 cm odcisk płyty, 57x81,5 cm w oprawie

Nakład: E/A 1/10

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: E/A 1/X BOŻEK BAROKOWY KACPER BOŻEK I/XXI

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1100-1200 zł

44. Siostry

Rok powstania: 2000

Technika: olej, płótno

Format: 100x100 cm (obraz dwustronny)

Sygnatura: sygn. u dołu: FOLFAS 2000

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 3500-3800 zł

45. Smaki raju codziennego

Autor: Piotr Szwabe vel Pisz (ur. 1975 r.)

Technika: akryl, olej, płótno

Format: 120x100 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

46. Harbor

Technika: akryl, płótno

Format: 70x90 cm

Sygnatura: opisany na odwrocie: "HARBOR" ANNA NOSOWICZ RUIZ WROCŁAW 2018

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 4000-4500 zł

47. Xięga Bałwochwalcza II wg cliché-verre B.Schulza

Rok powstania: 1992

Format: 16x24,5 cm odcisk z płyty, 35x25 cm arkusz

Nakład: E.A. XVI

Sygnatura: sygn. i opisany u dołu: "Xięga Bałwochwalcza II" wg cliché-verre B.Schulza E.A. XVI akwaforta M.L.Włodarska 1991

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1200-1400 zł

48. Tondo 4

Autor: Katarzyna Zawierucha (ur. 1970 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x60 cm

Sygnatura: sygn. u dołu: monogramem

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2500 zł

50. Zjawa ON

Autor: Bogusław Zen (ur. 1963 r.)

Technika: marmur biała Marianna, granit

Format: 20x14x17 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200 zł

51. Basen

Autor: Wojciech Pukocz (ur. 1970 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 100x150 cm

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 4500-5000 zł

52. Ten świat jest za duży

Autor: Jarosław Łukasik (ur. 1961 r.)

Technika: olej, płótno

Format: 50x60 cm

Sygnatura: sygn. p.d.: JŁukasik ‘19

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200 zł

53. Flatiron Building

Autor: Czesław Piotr Szczepański

Technika: akryl, płótno

Format: 80x60 cm

Sygnatura: sygn. p.d.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł