2 Aukcja Designu

Aukcja: 28 marca 2023 r., godz. 19:00

Wystawa przedaukcyjna: od 21 marca 2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 2 Aukcji Designu!  Licytacja odbędzie się 28 marca 2023 r. o godz. 19:00. Wszystkie obiekty prezentowane w katalogu można będzie oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna będzie już wkrótce w naszej siedzibie pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie.

→ Po kliknięciu w tytuł danego obiektu dostępna jest większa liczba zdjęć. Na życzenie możemy przesłać więcej ujęć detali, sygnatur itp.

Na aukcji znajdziecie przede wszystkim wybór ceramiki i szkła powojennego – od serwisów kawowych i herbacianych po dekoracyjne figurki w stylu “new look”. To obiekty zaprojektowane przez najznamienitszych twórców takich jak: Jerzy Słuczan-Orkusz, Jan Sowiński, Wiesława Gołajewska, Ludwik Fiedorowicz, Eryka Trzewik-Drost czy Wincenty Potacki. Oprócz obiektów pochodzących z polskich wytwórni – m.in. Ćmielowa, Chodzieży, Włocławka, Huty “Tarnowiec”, Krakowskiego Instytutu Szkła czy Huty “Ząbkowice”, proponujemy również przykłady designu czeskiego, węgierskiego czy niemieckiego.

Postąpienia w licytacji (podwyższanie stawki): 20 zł do kwoty 400 zł, 50 zł w przedziale cenowym do 2 000 zł; pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł postąpienie wynosi 100 zł, pomiędzy kwotą 5 000 zł a 10 000 zł postąpienie wynosi 500 zł, powyżej kwoty 10 000 zł postąpienie wynosi 1 000 zł.

→  Regulamin aukcji

Katalog 2 Aukcja Designu

1. Proj. Marian Pasich

Tytuł: Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis “Lidia” dla 6 osób, lata 60. XX w. (proj. 1957 r.)

Informacje: porcelana szkliwiona i złoconadzbanek z pokrywką 18,5x17,5x11 cm; cukiernica 8x11x9,5 cm; mlecznik 11,5x10x8 cm; filiżanka x6 wys. 4,5 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 4 cm, talerzyk x6 wys. 2 cm, śr. 12 cmKażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: CHODZIEŻ MADE IN POLAND i opatrzony nr wzoru: 42. Stan bardzo dobry, miejscowe drobne przetarcia malatury, mały odprysk na krawędzi cukiernicy

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 700-1000 zł

2. Proj. Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak

Tytuł: Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”, Figurka “Grzybiarka”, lata 50. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, ręcznie malowana17,5x5,5x5 cmSygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WAWEL MADE IN POLAND oraz oznaczeniem I – 52 GG "hand painted. Stan bardzo dobry, brak ubytków, rysa z lewej strony figurki pod koszem

Cena wywoławcza: 650,00 zł

Estymacja: 800-1800 zł

Wytwórnia Porcelany Zsolnay, Węgry, proj. János Török Figurka kobiety z wazonem, lata 60. XX w.

3. Proj. János Török

Tytuł: Wytwórnia Porcelany Zsolnay, Węgry, Figurka kobiety z wazonem, lata 60. XX w.

Informacje: Porcelana szkliwiona, ręcznie malowana16,5x14,5x4,5 cmStan bardzo dobry, drobny odprysk szkliwa na głowie. Figurka wg. tego projektu znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuk Użytkowych w Budapeszcie.

Cena wywoławcza: 1 200,00 zł

Estymacja: 1400-1800 zł

4. Proj. Zofia Przybyszewska

Tytuł: Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”, Wazon “Kręgiel”, Proj. 1957 r.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana ręcznie21x9,3x8 cmSygn. na spodzie: znak wytwórni "CMIELÓW MADE IN POLAND" oraz wycisk IWP. Stan bardzo dobry, drobny uszczerbek na podstawie

Cena wywoławcza: 1 900,00 zł

Estymacja: 2500-3800 zł

5. Strehla Keramik, Niemcy

Tytuł: Wazon żółto-brązowy, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwionywys. 20,5 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. podstawy 7 cmNa spodzie słabo widoczny wycisk z sygnaturą wytwórni Strehla. Stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

6. Scheurich, Niemcy

Tytuł: Wazon brązowy, model 549-21, lata 70. XX w.

Informacje: kamionka, matowe szkliwowys. 21,5 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. podstawy: 9 cmSygn. na spodzie: W. GERMANY 549-21. Stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 90,00 zł

Estymacja: 120-140 zł

7. Hanna Główczewska

Tytuł: Miseczka, lata 50./60. XX w.

Informacje: ceramika unikatowa, szkliwiona, ręcznie malowana7x12,5x12 cmSygn. na spodzie podszkliwnie: GŁÓWCZEWSKA POLAND. Stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 1 200,00 zł

Estymacja: 1600-2400 zł

8. Hanna Główczewska

Tytuł: Wazon, lata 50./60. XX w.

Informacje: ceramika unikatowa, szkliwiona, ręcznie malowana16,5x26x12 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 900,00 zł

Estymacja: 1200-1600 zł

9. Proj. Jan Sowiński

Tytuł: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Kosz na owoce na nóżkach – wzór 423, proj. 1960 r.

Informacje: fajans szkliwiony, ręcznie malowany podszkliwnie11,5x29x19 cmStan bardzo dobry, drobne przetarcia szkliwa i bąbelki, pęknięcie szkliwa na środku

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 450-700 zł

10. Marian Garga

Tytuł: Ceramika Krakowska, Kufel, lata 50./60. XX w.

Informacje: ceramika unikatowa, szkliwona, ręcznie malowana17,5x17x13 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

11. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon ciemnoniebieski, wzór 794, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, obciąganewys. 31 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca 15 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

12. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon nr 1093, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe warstwowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 42,5 cm śr. wlewu 10 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 900,00 zł

Estymacja: 1000-1100 zł

13. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon fioletowy, wzór 851, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe warstwowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 25 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. brzuśca 17 cmStan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 330,00 zł

Estymacja: 360-400 zł

14. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Tytuł: Wazon kobaltowy, dwukolorowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 29 cm, śr. wlewu 13 cm, śr. brzusca 24 cmopatrzony nalepką wytwórni "Makora", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 540,00 zł

Estymacja: 550-600 zł

15. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Tytuł: Wazon dwukolorowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 23,5 cm, śr. wlewu 8,5 cm, śr. brzuśca 18,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 430,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

16. .

Tytuł: Wazon “Sękacz”, lata 70./80. XX w.

Informacje: szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowanewys. 32 cm, śr. wlewu 11 cm, śr. podstawy 12 cmStan bardzo dobry, drobne zarysowanie na szyjce

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

17. proj. Josef Hospodka

Tytuł: Huta Chribska, Czechy, Wazon dwukolorowy, lata 70. XX w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie formowane, barwione w masiewys. 26,5 cm, śr. wlewu 14 cm. śr. podstawy 5,5 cmStan dobry, drogne rysy na wlewie i wewnątrz

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 400-600 zł

Cena sprzedaży: 600 zł

18. .

Tytuł: Popielniczka, lata 70./80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie formowane, barwione w masie5x14x14 cmStan bardzo dobry, drobne zarysowania użytkowe

Cena wywoławcza: 90,00 zł

Estymacja: 120-140 zł

19. .

Tytuł: Popielniczka z grubego szkła, Czechy, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie w rozalinowym kolorze, ręcznie formowane7x16,5x10,5 cmStan bardzo dobry, drobne zarysowania od wewnątrz

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-220 zł

20. .

Tytuł: Wazon z grubego szkła, Czechy, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie w rozalinowym kolorze, ręcznie formowanewys. 36 cm, śr. wlewu 9,5 cm, śr. brzuśca 14 cmStan bardzo dobry, drobne ryski użytkowe

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 300-350 zł

Cena sprzedaży: 450 zł

21. proj. Edmund Ruszczyński, Jan Kwinta

Tytuł: Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”, Serwis do kawy “Millenium / Helena” dla 5 osób, wersja eksportowa, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona we wzór "marmurkowy", złoceniadzbanek z pokrywką: 17,5x19x10,5 cm; cukiernica: 8,5x12,5x9 cm; mlecznik: 7,5x9x6,5 cm; filiżanka x5: wys. 6,5 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. podstawy 4,5 cm; talerzyk x5: 2x13x13 cmKażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni z monogramem: WAWEL MADE IN POLAND. Stan bardzo dobry, drobne przetarcia szkliwa

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 800-1000 zł

Cena sprzedaży: 500 zł

Zakłady Porcelany Stołowej "Wałbrzych", proj. Stanisław Skomiał Serwis kawowy "Adam" (wersja eksportowa) – 15 elementów, proj. 1965

22. Proj. Stanisław Skomiał

Tytuł: Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych”, Serwis kawowy “Adam” (wersja eksportowa), proj. 1965

Informacje: Porcelana szkliwiona we wzór "marmurkowy", złocenie15 elementów. Wymiary: dzbanek – wys. 23 cm, szer. 20 cm; cukiernica: – wys. 10,5 cm, śr. 8,7 cm; mlecznik – 8x9,5x6,5 cm; filiżanka x6 – wys. 7 cm, sr. 7 cm; talerzyk x6 – śr. 13,5 cm, wys. 2 cmKażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WAŁBRZYCH MADE IN POLAND. Stan bardzo dobry, miejscowe przetarcia szkliwa i złoceń na brzegach i przy uchach, na dbanku widoczny odcisk palca w szkliwie.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 900-1200 zł

23. proj. Eryka Trzewik-Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerzyki deserowe “Cora” – 6 sztuk, lata 70. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, barwione w masie – w kolorze rozalinowymwys. 2 cm, śr. 17 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 200-260 zł

Cena sprzedaży: 180 zł

24. proj. Eryka Trzewik-Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerzyki deserowe “Cora” – 10 sztuk, lata 70. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, przezroczystewys. 1,5 cm, śr. 15,5 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 200-260 zł

25. .

Tytuł: Paterka w kształcie muszli, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, przezroczyste2x16x11,5 cm

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

26. Huta Szkła Gospodarczego “Hortensja”

Tytuł: Żardiniera w tulipany, lata 70. XX w.

Informacje: Szkło sodowe bezbarwne, prasowane11x23x14 cmStan bardzo dobry, od wewnątrz rysa fabryczna na dnie

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

27. .

Tytuł: Podłużna miska, Niemcy, lata 60./70. XX w.

Informacje: kamionka szkliwiona6x24,5x11,5 cmsygn. na spodzie: MADE IN GERMANY 280-24, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 30,00 zł

Estymacja: 60-90 zł

Cena sprzedaży: 30 zł

28. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Tytuł: Wazon W-108, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwionywys. 22,5 cm, śr. wlewu: 4,5 cmSygn. na spodzie pieczątką wytwórni: Mi i wyciskiem z numerem wzoru: W-108. Stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

29. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Tytuł: Wazonik “Emka”, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwionywys.14 cm, śr. wlewu 3,5 cm, śr. podstawy 6 cmna spodzie oryginalna papierowa metka ZPS Pruszków, stan idealny

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

30. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Tytuł: Wazonik geometryczny, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony13,5x6x6 cmna spodzie oryginalna papierowa metka ZPS Pruszków, stan idealny

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

Cena sprzedaży: 40 zł

Zakłady Porcelany "Mirostowice", proj. formy Józef Wrzesień Wazon nr N005, lata 60./70. XX w.

31. Proj. Józef Wrzesień

Tytuł: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Wazon nr N005, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony natryskowo, wys. 25,7 cm, śr. wlewu 4,3 cm, śr. podstawy 6 cmSygn. na spodzie pieczęcią zakładu: Mi Mirostowice. Projekt formy powstał w Zakładach Porcelitu i Porcelany w Chodzieży. Stan bardzo dobry, drobne rysy na szkliwie

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 150-200 zł

32. Proj. Józef Wrzesień

Informacje: porcelit, szkliwo zaciekowewys. 25,7 cm, śr. wlewu 4,3 cm, śr. podstawy 6 cmSygn. na spodzie pieczęcią zakładu: Mi Mirostowice. Projekt formy powstał w Zakładach Porcelitu i Porcelany w Chodzieży. Stan bardzo dobry, drobne rysy na szkliwie

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 150-200 zł

Zakłady Porcelany "Mirostowice" Figurka kobiety, lata 60./70. XX w.

33. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Tytuł: Figurka kobiety, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony 27,5x7,5x9,5 cmStan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 300-350 zł

Zakłady Porcelany "Mirostowice" Kubki "Zośka" – 6 sztuk, lata 70. XX w.

34. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne

Tytuł: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Kubki “Zośka” – 6 sztuk, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit, szkliwo nakrapianewys.10 cm, śr. wlewu 8,5 cm śr. podstawy 6 cmKażdy sygn. na spodzie pieczęcią wytwórci: Mi Mirostowice. Stan bardzo dobry, drobne ślady użytkowania.

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-200 zł

Zakłady Porcelany "Mirostowice", proj. Adam Sadulski Dzbanek do kawy "Nefryt", lata 60. XX w.

35. Proj. Adam Sadulski

Tytuł: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Dzbanek do kawy “Nefryt”, lata 60. XX w.

Informacje: porcelit szkliwionywys. z pokrywką – 18,5 cm, szer. 20 cmsygn. na spodzie: Nefryt Mi, stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa na spodzie i w środku

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

36. Zakłady Ceramiczne “Bolesławiec”

Tytuł: Ikebana z panoramą miasta, lata 70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, dekoracja podszkliwna z panoramą miasta10x19x7 cmna spodzie sygnatura: B, stan bardzo dobry, kilka fabrycznych ubytków szkliwa

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

37. Arnel’s, Oregon, USA

Tytuł: Wazon “kula”, lata 60. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, ręcznie malowanawys. 15,5 cm, śr. 19,5 cmsygn. na spodzie: arnel's VALLORY, stan bardzo dobry, brak ubytków

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

38. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon, wzór 881, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 50 cm, śr. wlewu 9,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 550-640 zł

39. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon, wzór 880, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 60,5 cm, śr. wlewu 12,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 580,00 zł

Estymacja: 540-700 zł

40. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon “łezka” oliwkowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, obciągane15x32,5x15 cmopatrzony nalepką wytwóni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 290,00 zł

Estymacja: 300-340 zł

Cena sprzedaży: 290 zł

41. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Bursztynowa patera na nóżce, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys.17,5 cm, śr. 34 cmopatrzona nalepką wytwórni "Krosno", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 440-480 zł

42. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Misa, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 10 cm, śr. 33 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 440-480 zł

43. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Patera, wzór 508, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 5 cm, śr. 42,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 440-480 zł

44. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Tytuł: Figurka z serii “mała orkiestra chińska” – dziewczynka z talerzami, lata 20./30. XX w.

Informacje: porcelana ręcznie malowana, złocona5,4x4x5 cmna spodzie numer 70, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury i złocenia

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 400-700 zł

45. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Tytuł: Figurka z serii “mała orkiestra chińska” – dziewczynka z bębenkiem, lata 20./30. XX w.

Informacje: porcelana ręcznie malowana6x5x4,5 cmna spodzie numer: 21, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 400-700 zł

46. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Tytuł: Figurka telefonisty, lata 20./30. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, ręcznie malowana4,5x5,5x4,5 cmna spodzie numerek 151, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 400-700 zł

47. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Tytuł: Solniczka porcelanowa – ptak, lata 30. XX w.

Informacje: porcelana ręcznie malowana i złocona6x6x3 cmstan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury, brak korka

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 200-250 zł

Cena sprzedaży: 300 zł

48. Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych”

Tytuł: Zestaw talerzyków dziecięcych “Daria”, lata 70. XX w.

Informacje: porcelana zdobiona kalkomanią i złoceniamitalerzyk duży: wys. 2 cm, śr. 18 cm; talerzyk mały: wys. 2 cm, śr. 16,5 cm; miseczka: wys. 3 cm, śr. 13,5 cmsygn. na małym talerzyku pieczęcią wytwórni: WAŁBRZYCH MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, drobne przetarcia złoceń

Cena wywoławcza: 90,00 zł

Estymacja: 150-200 zł

49. Schirnding Bavaria, Niemcy

Tytuł: Dziecięcy serwis do herbaty dla 4 osób, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona i dekorowana kalkomanią oraz złoceniami,filiżanka x4 – wys. 5 cm, śr. 7 cm; talerzyk x4 – wys. 1,5 cm, śr. 12 cm; dzbanek z pokrywką – 16,5x18x11 cm; mlecznik – 6,5x9,5x7 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: BAVARIA Schirnding, stan badzo dobry, brak uszczerbień

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 350-500 zł

50. Royal Dux Bohemia, Czechy

Tytuł: Figurki dzieci – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, ręcznie malowana8,5x3x3 cm (chłopiec) i 8x3,5x3,5 cm (dziewczynka)wewnętrz numerki: 03 i 18, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-200 zł

51. Royal Dux Bohemia, Czechy

Tytuł: Figurki małp – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona5,5x3,5x2 cm (każda)na spodzie wydrapane numery, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-200 zł

52. .

Tytuł: Figurka niedźwiedzia, Czechy, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona14x15x8 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

53. Royal Dux Bohemia, Czechy

Tytuł: Figurki żab – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona5x5,5x5 cm (jasna) i 4x5,5x5 cm (zielona) na spodzie zielonej wydrapane numery, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury o spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-200 zł

54. Royal Dux Bohemia, Czechy

Tytuł: Figurki kotów – 2 sztuki, lata 90. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona3,5x5x2,5 cmna boku naklejka Royal Dux Bohemia, na spodzie wydrapany nr 447, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury i spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-200 zł

55. Proj. Franciszek Kalfas

Tytuł: Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”, Bombonierka z amorkami, lata 50. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, ręcznie malowana i złoconawys. 18,5 cm, śr. 14 cmsygn na spodzie znakiem wytwórni: ĆMIELÓW, stan bardzo dobry, drobne uszczerbki przy rancie

Cena wywoławcza: 420,00 zł

Estymacja: 500-700 zł

56. .

Tytuł: Bomboniera, Czechy, 2. poł. XX w.

Informacje: zielone szkło barwione w masie, złocone, szlifowane i rytowanewys. 13 cm, śr. 14,5 cmstan bardzo dobry, drobne przetarcia złocenia

Cena wywoławcza: 280,00 zł

Estymacja: 320-360 zł

57. .

Tytuł: Wazon “Sękacz” zielony, lata 70./80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie formowane, barwione w masiewys. 32 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry, drobne rysy na spodzie

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

58. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Tytuł: Wazon zielony, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, obciągane, ręcznie dmuchanewys. 30 cm, śr. wlewu 12 cm, śr. brzuśca 19 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 550-600 zł

59. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Tytuł: Wazon opalizujący, pocz. XXI w.

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 550-600 zł

Krakowski Instytut Szkła, proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Żołty wazon, lata 60./70. XX w.

60. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Krakowski Instytut Szkła, Żółty wazon “Kielich”, lata 60./70. XX w.

Informacje: Szkło sodowe, barwione w masiewys. 29 cm, śr. wlewu 13 cm, śr. podstawy 11 cmStan bardo dobry

Cena wywoławcza: 280,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

61. Huta Szkła “Białystok”

Tytuł: Wazon “Pieniek”, lata 70. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowanewys. 28 cm, śr. 7,5 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ludwik Fiedorowicz Czerwony wazonik, lata 80. XX w.

62. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Czerwony wazonik, lata 80. XX w.

Informacje: Szkło sodowe barwione w masiewys. 17 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 9 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Żółty dzbanek "antico", lata 70. XX w.

63. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Żółty dzbanek “antico”, lata 70. XX w.

Informacje: pienione szkło sodowe "antico", barwione w masie, ucho bezbarwne19,5x14x11 cmStan bardzo dobry, drobne rysy

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 200-250 zł

Zakład sprzetu oświetleniowego "Polam-Wieliczka" w Wieliczce Lampa wisząca, lata 60. XX w.

64. Zakład sprzętu oświetleniowego “Polam-Wieliczka” w Wieliczce

Tytuł: Klosz lampy wiszącej, lata 60. XX w.

Informacje: szkło dwuwarstwowe żółto-białe, barwione w masiewys. klosza 36 cm, śr. 32 cmStan bardzo dobry, niewielkie rysy od wewnętrznej strony klosza

Cena wywoławcza: 380,00 zł

Estymacja: 700-1000 zł

Cena sprzedaży: 380 zł

65. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Limonkowy wazon, wzór 935/45, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, obciągane wys. 45 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. brzuśca 16 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 580,00 zł

Estymacja: 600-650 zł

66. Huta Szkła “Józefina”

Tytuł: Wazon z zieloną dekoracją, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, przezroczyste z zieloną dekoracją w masiewys. 41, 5 cm, szer. wlewu 24,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 900,00 zł

Estymacja: 1000-1100 zł

67. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon z fasetową dekoracją, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 50 cm, sr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 22,5 cmopatrzony nalepką wytwóni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 610,00 zł

Estymacja: 650-700 zł

68. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, przezroczyste wys. 18,5 cm, śr. 21,5 cmopatrzony nalepką wytwóni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 280-320 zł

69. proj. Eryka Trzewik-Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Owocarka “Migdały”, lata 70. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, przezroczystewys. 20 cm, śr. misy 19 cm, śr. podstawy 11,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 160-220 zł

70. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Pucharek z motywem stokrotek, lata 70. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, przezroczystewys. 13,5 cm, śr. misy 14 cm, śr. podstawy 8 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

71. Arcoroc, Francja

Tytuł: Kieliszki do jajek – 2 sztuki, lata 80. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiewys. 7 cm, śr. 4,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-80 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, proj. Wiesława Gołajewska Wazon do ikebany, lata 60. XX w. (proj. 1963)

72. Proj. Wiesława Gołajewska

Tytuł: Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, Wazon do ikebany, lata 60. XX w. (proj. 1963)

Informacje: porcelit szkliwiony, tzw. szkliwo zbiegające13x13,5x18 cmsygn. na spodzie pieczątką zakładu "Pruszków:, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 350-500 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", proj. Wiesława Gołajewska Wazon "noga słonia", lata 60. XX w.

73. Proj. Wiesława Gołajewska

Tytuł: Wazon “noga słonia”, lata 60. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, tzw. szkliwo zbiegającewys. 38 cm, śr. wlewu 14 cm, śr. podstawy 16,5 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 900-1000 zł

74. Proj. Wiesława Gołajewska

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 900-1000 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", proj. Wiesława Gołajewska Wazon "Chlapaniec", lata 60. XX w.

75. Proj. Wiesława Gołajewska

Tytuł: Wazon “Chlapaniec”, lata 60. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, tzw. szkliwo zbiegającewys. 44,5 cm, śr. wlewu, 13,5 cm, śr. podtsawy 11,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 900-1000 zł

76. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Tytuł: Czajniczek do herbaty, lata 70./80. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, dekoracja z kalkomanii11,5x17x11,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: LUBIANA MADE IN POLAND 15

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

Cena sprzedaży: 20 zł

77. .

Tytuł: Błękitny dzbanek, lata 60./70. XX w.

Informacje: Kamionka szkliwiona21x18x14 cmna spodzie sygnatura: P, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 12

Cena sprzedaży: 80 zł

78. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Wazon z motywem kwiatowym, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, ręcznie dekorowanawys. 36 cm, śr. wlewu 14,5 cm, śr. podstawy 10,5 cmsygn. na spodzie: 8a ŁYSA GÓRA, stan dobry, drobny odprysk przy podstawie, spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 250-300 zł

Cena sprzedaży: 180 zł

79. .

Tytuł: Talerz dekoracyjny, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, ręcznie malowanawys. 3,5 cm, śr. 22 cmStan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

80. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Wazon zielony we wzory, lata 70. XX w.

Informacje: Kamionka szkliwionawys. 20 cm, śr. wlewu: 7,5 cm, śr. podstawy: 7 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

81. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Wazon brązowy we wzory roślinne, lata 70. XX w.

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

82. Ceramika kaszubska – pracownia Necel

Tytuł: Wazonik z motywem kwiatowym, lata 70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, ręcznie malowanawys. 11 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 5,5 cmStan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

83. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Wazonik brązowy we wzorki, lata 70. XX w.

Informacje: Kamionka szkliwionawys. 16, 5 cm, śr. wlewu: 5 cm,śr. podstawy: 5,8 cmStan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa i zabrudzenia pdoszkliwne

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

84. W. Kot

Tytuł: Kilim “Martwa natura”, 2. poł. XX w.

Informacje: przędza wełniana83x50 cm bez frędzli, 111x50 cm z frędzlamiStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

85. Maria Janowska

Tytuł: Kilim “Pnącza”, 2. poł. XX w.

Informacje: przędza wełniana, osnowa lniana142x48 cm Stan bardzo dobry, miejscowe przebarwienia

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

86. .

Tytuł: Kilim w różowo-fioletowe kwiaty, 2. poł. XX w.

Informacje: przędza wełniana65x36 cm bez frędzli, 93x36 cm z frędzlamistan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 250-350 zł

Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu, proj. Bronisław Wolanin Wazon brązowy, lata 60./70. XX w.

87. Proj. Bronisław Wolanin

Tytuł: Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu, Wazon brązowy, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona wys. 17,5 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. podstawy 8 cmsygn. na spodzie: BW, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

Fabryka Porcelitu "Tułowice" Wazon w kwiaty, lata 60/70. XX w.

88. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”

Tytuł: Wazon w kwiaty, lata 60/70. XX w.

Informacje: Porcelit szkliwiony, ręcznie malowanywys. 44,5 cm, śr. wlewu 8 cmsygn. na spodzie pieczęcią z symbolem fabryki

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

89. Jubiler – Centralna Hurtownia Wyrobów Jubilerskich i Zegarmistrzowskich w Warszawie

Tytuł: Zegar kominkowy, lata 60. XX w.

Informacje: drewno, metal23x44,5x14,5 cmbrak sygnatury, stan bardzo dobry, zegar sprawny – po przeglądzie zegarmistrzowskim

Cena wywoławcza: 600,00 zł

Estymacja: 700-900 zł

90. .

Tytuł: Talerz okolicznościowy “I Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży”, 1969

Informacje: porcelana szkliwiona, malowana naszkliwnie, dekorowana metodą wybierania i złoceniemwys. 3,5 cm, śr. 31,5 cmStan bardzo dobry, drobne odpryski malatury

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 160-220 zł

91. Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina”

Tytuł: Talerz okolicznościowy “Czuwaj”, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana naszkliwnie kalkomaniąwys. 3,5 cm, śr. 33,5 cmsygn. pieczęcią zakładu "Karolina", stan bardzo dobry, drobne odpryski malatury

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

92. Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina”

Tytuł: Talerz okolicznościowy, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana naszkliwnie kalkomanią i złoceniemwys. 3 cm, śr. 27,5 cmsygn. pieczęcią zakładu "Karolina", stan bardzo dobry, drobne odpryski malatury

Cena wywoławcza: 190,00 zł

Estymacja: 220-260 zł

93. .

Tytuł: Talerz okolicznościowy “Stowarzyszenie cukierników, karmelarzy i lodziarzy Rzeczpospolitej Polskiej”, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana naszkliwnie kalkomanią i złoceniemwys. 3 cm, śr. 29 cmStan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-220 zł

94. Zakład Porcelany “Chodzież”

Tytuł: Wazon z motywem lilii, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, dekorowany metodą wybierania, ze złoceniami43x12 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Cena wywoławcza: 190,00 zł

Estymacja: 220-240 zł

95. Zakład Porcelany “Chodzież”

Informacje: porcelit szkliwiony, dekorowany metodą wybierania, ze złoceniamiwys. 43,5 cm, śr. wlewu 12,5 cm, śr. podstawy 12 cmna spodzie pieczęć wytwórni: CHODZIEŻ MADE IN POLAND oraz oryginalna nalepka z ceną

Cena wywoławcza: 190,00 zł

Estymacja: 220-240 zł

96. Scheurich, Niemcy

Tytuł: Wazon czerwony z reliefową dekoracją, model 268-23, lata 70. XX w.

Informacje: Kamionka szkliwionawys. 23,5 cm, śr. wlewu: 8 cm, śr. podstawy 9 cmsygn. na spodzie: 268-23 W. GERMANY, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 90,00 zł

Estymacja: 120-140 zł

Cena sprzedaży: 90 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, Czerwony Wazon "Kaganek", lata 80. XX w.

97. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazonik “Kaganek”, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, barwione w masie, ucho bezbarwne14x10x8 cmStan idealny

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

98. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon “Amfora”, lata. 80. XX w.

Informacje: szkło barwione w masie, ręcznie formowane, uszy przezroczystewys. 19,5 cm, śr. wlewu: 7 cm, śr. brzuśca: 12 cm, śr. podstawy: 6 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 220-280 zł

Cena sprzedaży: 100 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", proj. Jerzy Słuczan-Orkusz Wazon "Amfora", lata. 80. XX w.

99. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Informacje: szkło sodowe, dwuwarstwowe, barwione w masie, uchwyty bezbarwnewys. 25 cm, śr. wlewu 8 cm, szer. 12 cmStan bardzo dobry, drobny uszczerbek na spodzie

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 250-350 zł

Cena sprzedaży: 180 zł

100. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon kula z falbanką – rubinowy, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, barwione w masie i przezroczyste, ręcznie formowanewys. 22 cm, śr. brzuśca 19 cm, śr. wlewu 9,5 cmStan bardzo dobry, drobna rysa przy szyjce

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

101. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon kula z falbanką – fioletowy, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, barwione w masie i przezroczyste, ręcznie formowanewys. 22 cm, śr. brzuśca 19 cm, śr. wlewu 9,5 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

102. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon kula z falbanką – różowy, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

103. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon kula z falbanką – biały, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

104. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon z falbanką – biały, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

105. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Różowy wazonik z falbanką, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, dwuwarstwowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 11,5 cm, śr. 9 cm, śr. wlewu 7 cmStan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 220-280 zł

106. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Rubinowy wazonik z falbanką, lata 80. XX w.

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 220-280 zł

107. Proj. Wincenty Potacki

Tytuł: Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”, Serwis do kawy “Mariell” dla 11 osób, lata 70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwionawym: dzbanek z pokrywką: 20x20,5x12 cm; cukiernica: 10x14,5x10 cm; mlecznik: 8,5x9,5x7 cm; talerzyk x 12: wys. 2 cm, śr. 13,5 cm; filiżanka x11: wys. 6,5 cm, śr. wlewu 8,5 cm, śr. podstawy 4 cm, każdy element sygn. na spodzie pieczęcią z monogramem wytwórni: ĆMIELÓW MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, drobne przetarcia szkliwa

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 500-700 zł

108. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”

Tytuł: Serwis w kropki dla 6 osób, lata 80./90. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony, dekorowany kalkomaniąwymiary: filiżanka x6 – wys.6 cm, śr. 8 cm; talerzyk x6 – wys. 2 cm, śr. 14 cm; mlecznik – 9,5x6x11 cm; miseczka wys. 4,5 cm, ś. 15,5 cm; patera mała – 3x14x25 cm; patera duża – 3x22x34 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WAWEL MADE IN POLAND, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 200-240 zł

109. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, przezroczyste wys. 55 cm, śr. wlewu 13 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 470,00 zł

Estymacja: 500-550 zł

110. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe przezroczyste, ręcznie dmuchanewys. 30,5 cm, śr. wlewu 7 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 240-280 zł

111. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe przezroczyste, ręcznie dmuchanewys. 35,5 cm, śr. wlewu 8 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 280-320 zł

112. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Karafka z korkiem w formie kuli, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, przezroczyste, korek z matowego szkła wys. karafki 26 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 17 cm, śr. korka 5,5 cm opatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 220,00 zł

Estymacja: 280-300 zł

113. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Karafka do likieru z korkiem, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe przezroczyste, ręcznie dmuchanewys. bez korka 25,5 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. podstawy 8,5 cm opatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 290,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

Cena sprzedaży: 290 zł

Zakłady Porcelany "Mirostowice", proj. Adam Sadulski Serwis kawowy "Novi", proj. 1969

114. Proj. Adam Sadulski

Tytuł: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Serwis kawowy “Novi”, proj. 1969

Informacje: porcelit szkliwiony dzbanek z pokrywką – wys. 19 cm, szer. 22 cm, śr. wlewu 6,5 cm; cukiernica – wys. 7,5, śr. 8 cm,; mlecznik – 11x11x7 cm; talerzyk x4 – śr. 12 cm, wys. 1,5 cm, fliżanka x5 – wys. 5,7 cm, śr. 7,2 cmStan bardzo dobry, drobne uszczerbki szkliwa przy rantach

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 400-450 zł

Zakład Porcelany "Chodzież", proj. Józef Wrzesień Serwis kawowy "Iza" (wersja eksportowa) – komplet 15 elementów, lata 60. XX w., proj. 1959 r.

115. Proj. Józef Wrzesień

Tytuł: Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis kawowy “Iza” (wersja eksportowa) – komplet 15 elementów, lata 60. XX w., proj. 1959 r.

Informacje: porcelana, zdobienie naszkliwne w formie tamponażuwymiary: dzbanek – wys. 22 cm, szer. 17 cm; cukiernica – 8,5x8x7 cm; mlecznik – 9x8,5x6 cm; filiżanka x6 – wys. 5,5 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 4,2 cm; talerzyk x6 – śr. 12,8 cm, wys. 2 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: CHODZIEŻ MADE IN POLAND

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 900-1200 zł

Cena sprzedaży: 500 zł

116. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon ze złoceniami, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, przezroczyste, dekorowane złoceniamiwys. 25,5 cm, śr. 11, 5 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 470,00 zł

Estymacja: 500-550 zł

117. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Informacje: szkło sodowe, przezroczyste, dekorowane złoceniamiwys. 30 cm, śr. 12, 5 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 580,00 zł

Estymacja: 600-700 zł

118. PART GLASS, Krosno

Tytuł: Wazon biało-fioletowy ze spiralną dekoracją, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, obciąganewys. 20,5 cm, śr. 17,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 400-440 zł

Železný Brod, Czechy, Fioletowa Patera, lata 60-80. XX w.

119. Huta “Železný Brod”, Czechy

Tytuł: Patera, lata 60.-80. XX w.

Informacje: Szkło neodymowe7x28x17 cmStan bardzo dobry, drobne zarysowanie od środka

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 220-300 zł

120. .

Tytuł: Miseczka fioletowa, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelit szkliwionywys. 4 cm, śr. 16 cmStan bardzo dobry, drobne spękanie na spodzie

Cena wywoławcza: 20,00 zł

Estymacja: 40-60 zł

121. Proj. Eugeniusz Renkowski

Tytuł: Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis do herbaty “Roman” dla 6 osób, wersja eksportowa, lata 70./80. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana marmurkowo i złoconawym.: dzbanek z sitkiem: 15,5x18,5x14 cm; cukiernica: 9,5x9x9 cm; mlecznik: 8,5x9,5x7 cm; filiżanka x6: 7x10x7,5 cm; talerzyk x6: 1,5x14x14 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: CHODZIEŻ MADE IN POLAND, oraz numerem 35, stan bardzo dobry, drobne przetarcia złoceń

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Cena sprzedaży: 950 zł

Zakłady Fajansu "Włocławek", proj. formy Elżbieta Piwek-Białoborska Para talerzyków deserowych, lata 60. XX w., wzór nr 183, proj. 1957

122. Proj. Elżbieta Piwek-Białoborska

Tytuł: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Para talerzyków deserowych, wzór nr 183, lata 60. XX w., proj. 1957

Informacje: Fajans ręcznie szkliwiony,śr. 19 cm, wys. 3 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: Zakłady Fajansu WŁOCŁAWEK Rewolucji 1905 Hand Painted Made in Poland, stan idealny

Cena wywoławcza: 280,00 zł

Estymacja: 380-450 zł

Zakłady Fajansu "Włocławek", proj. Jan Sowiński Bombonierka, lata. 60. XX w. (proj. 1960)

123. Proj. Jan Sowiński

Tytuł: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Bombonierka, lata. 60. XX w. (proj. 1960)

Informacje: fajans szkliwiony, ręcznie malowany7x10x10 cmSygn. na spodzie: Zakł. Fajansu WŁOCŁAWEK Hand painted Made in Poland 5668, numer dekoracji: 5668. Stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa na spodzie i w środku.

Cena wywoławcza: 280,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

124. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazonik morska zieleń, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, obciągane, ręcznie dmuchanewys. 20 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 15 cmopatrzony nalepką wytwóni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 240-280 zł

125. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon “łezka”, morska zieleń, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, obciągane30x33x12 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 430,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Cena sprzedaży: 430 zł

126. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon turkusowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 30 cm, śr. wlewu 17,5 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 280-320 zł

127. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Informacje: szkło sodowe, obciągane, ręcznie dmuchanewys. 25 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 15 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 240-280 zł

128. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon turkusowy, wzór 115/24, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, obciąganewys. 24 cm, śr. wlewu 18 cm, śr. podstawy 9,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 330,00 zł

Estymacja: 360-400 zł

129. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon turkusowy, wzór 644/28, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, warstwowe, obciąganewys. 28 cm, śr. wlewu 5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 270,00 zł

Estymacja: 300-340 zł

130. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon kobaltowy, wzór 644/28, pocz. XXI w.

Cena wywoławcza: 270,00 zł

Estymacja: 300-340 zł

131. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon kobaltowy, wzór 848, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe warstwowe, obciągane, ręcznie dmuchanewys.28 cm, śr. wlewu 15,5 cm, śr. podstawy 9,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 330,00 zł

Estymacja: 360-400 zł

Ikea, proj. Lotta Petersen Patera, model "Snits", lata 90. XX w.

132. Proj. Lotta Petersen

Tytuł: Ikea, Patera, model “Snits”, lata 90. XX w.

Informacje: szkło dmuchane, barwione w masie10x25,5x20,5 cm

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 220-260 zł

133. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciąganewys. 21 cm, szer. 23 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

134. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Informacje: szkło sodowe, ręcznie dmuchane, obciągane29x19,5x9,5 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Turkusowy świecznik nr 7004, lata 60./70. XX w.

135. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Turkusowy świecznik nr 7004, lata 60./70. XX w.

Informacje: szkło sodowe, barwione w masiewys. 20,5 cm, śr. podstawy 10 cmStan idealny

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

136. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerzyki “muszla” zielono-niebieskie – 3 sztuki, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalanetalerz duży: wys. 2 cm, śr. 29,5 cm, talerz średni: wys. 2 cm, śr. 23 cm, talerz mały: wys. 2 cm, śr. 17,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Cena sprzedaży: 600 zł

137. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Talerzyki “muszla” żółto-zielone – 3 sztuki, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Cena sprzedaży: 600 zł

138. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Salaterka “muszla” zielono-niebieska – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalane5x23,5x17,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 200-250 zł

Cena sprzedaży: 400 zł

139. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Salaterka “muszla” żółto-zielona – 2 sztuki, 2. poł. XX w.

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 200-250 zł

Cena sprzedaży: 340 zł

140. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Informacje: szkło sodowe prasowane, malowane i wypalane3,5x13x10 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 180-220 zł

Cena sprzedaży: 320 zł

141. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 180-220 zł

Cena sprzedaży: 380 zł

142. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Świecznik na tealight, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło sodowe, malowane i wypalanewys. 8 cm, śr. 10,5 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 90,00 zł

Estymacja: 120-140 zł

143. Villa Glass Studio

Tytuł: Patera z opalizującą dekoracją, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe ręcznie malowane od spodu i wypalane3,5x37x37 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 400-440 zł

144. Villa Glass Studio

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 400-440 zł

145. Villa Glass Studio

Informacje: szkło sodowe ręcznie malowane od spodu i wypalanewys. 2,5 cm, śr. 40 cmstan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 400-440 zł

146. Villa Glass Studio

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 400-440 zł

147. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon kula z zieloną dekoracją, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe przezroczyste z zieloną dekoracją w masie, ręcznie dmuchanewys. 26 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 29 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 430,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

148. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon z dekoracyjnym rantem, pocz. XXI w.

Informacje: szkło sodowe, przezroczyste, ręcznie dmuchanewys. 21,5 cm, śr. wlewu 20 cm, śr. podstawy 7,5 cmopatrzony nalepką wytwórni "KROSNO", stan idealny, prototyp produkcyjny z przeznaczeniem na eksport

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 240-280 zł