3 Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 21 października 2021 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 13 października 2021 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

NOWY TERMIN AUKCJI

Z przyczyn niezależnych od nas, z powodu problemów technicznych, musieliśmy przełożyć  termin 3 Aukcji Sztuki Współczesnej. Licytacja odbędzie się w czwartek 21 października 2021 r. o godz. 19:30.

Wszystkie zlecenia i limity złożone do tej pory przez Państwa na tej aukcji pozostaną bez zmian uwzględnione w czwartkowej licytacji.

Aukcja Sztuki Współczesnej odbywa się u nas tylko cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, oraz klasyków polskiej sztuki współczesnej, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcje naszych klientów, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym.

W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak Jan Lebenstein, Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Olga Wolniak, Maria Sadwska, Joanna Pałys, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Andrzej Folfas, Bettina Bereś, Iza Staręga, czy prof. Ewa Zawadzka.

Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie od 13 października 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.

Katalog 3 Aukcja Sztuki Współczesnej

Maria Albin - Pokusa, 2005 - obraz olejny z czerwonymi jabłkami

1. Maria Kucia-Albin

Tytuł: Pokusa, 2005

Informacje: olej, płótno80x100 cmsygn. p.d.: MARIA KUCIA-ALBIN

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3200-4000 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

Jan Lebenstein - Bez tytułu, 1966 - kobiecy akt i męska postać na krześle

2. Jan Lebenstein

Tytuł: Bez tytułu, 1966

Informacje: pióro, tusz, gwasz, papier66x51 cm, w oprawie 89x73 cmsygn. p.d.: Lebenstein 66, opisany na odwrocie ołowkiem: Lebenstein 66 / Ralph.

Cena wywoławcza: 30 000,00 zł

Estymacja: 36000-50000 zł

Bartłomiej Martens - Ucieczka, 2005 - obraz z postaciami na tle krajobrazu

3. Bartłomiej Martens

Tytuł: Ucieczka, 2005

Informacje: olej, akryl, tempera, tusz, technika mieszana, płótno54x73 cmsygn. p.d.: Martens, opisany na odwrocie: Martens

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2600-3400 zł

Andrzej Adam Sadowski - Kreta - Matala - parking - czerwona Honda Gold Wing, 1997/1998 - czerwony motocykl na tle krajobrazu

4. Andrzej Adam Sadowski

Tytuł: Kreta – Matala – parking – czerwona Honda Gold Wing, 1997/1998

Informacje: akryl, płótno65x92 cm kompozycja, 78x105 cm w oprawiesygn. p.d.: A.A.SADOWSKI 1997-98, opisany na odwrocie: ANDRZEJ A. SADOWSKI ŁÓDŹ "KRETA - MATALA - PARKING - CZERWONA HONDA GOLD WING" AKRYL, WYM: 65X92 CM. 1997/98

Cena wywoławcza: 11 500,00 zł

Estymacja: 15000-18000 zł

Cena sprzedaży: 12000,00 zł

Maciej Urbaniak - Panna ze skrzypcami - kobieta grajaca na skrzypcach

5. Maciej Urbaniak

Tytuł: Panna ze skrzypcami, 2013

Informacje: olej, płótno50x60 cm kompozycja, 65,5x75,5 cm w oprawiesygn. p.d.: M. Urbaniak

Cena wywoławcza: 2 400,00 zł

Estymacja: 4000-4500 zł

Cena sprzedaży: 3200,00 zł

6. Kornel Arciszewski

Tytuł: Pożegnanie, 2021

Informacje: marmur Mocca Crem, czarny granit 38x43x18 cmsygn.: K. W. A. rc

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3000-3600 zł

Ignacy Bieniek - Góral, 1934 - sylwetka pasterza z owcami w górach

7. Ignacy Bieniek

Tytuł: Góral, 1934

Informacje: akwarela, tektura29x22 cm kompozycja, 39,5x32 cm w oprawie,opisany na odwrocie: To ja malowałem gdy miałem 9 lat Ignacy Bieniek

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

Krzysztof Krzywiński - Miejsce 40, 2013 - zielony obraz z architekturą miasta

8. Krzysztof Krzywiński

Tytuł: Miejsce 40, 2013

Informacje: olej, płótno70x100 cmsygn. p.d.: KK13, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 40" KK13 Krzysztof Krzywiński r. 2013

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-2600 zł

Alina Dorada-Krawczyk - Powrót do domu z cyklu Dom wrażeń, 2015 - szaro-czerwona abstrakcja

9. Alina Dorada-Krawczyk

Tytuł: Powrót do domu z cyklu Dom wrażeń, 2015

Informacje: akryl, płótno90x120 cmsygn. u dołu: ADorada 15, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK CYKL: "DOM WRAŻEŃ" - "POWRÓT DO DOMU" SIZE: 90x120 YEAR: 2015

Cena wywoławcza: 3 800,00 zł

Estymacja: 5800-6400 zł

Joanna Pałys Obiekt 10.48, 2010 - szary obraz zarchitekturą

10. Joanna Pałys

Tytuł: Obiekt 10.48, 2010

Informacje: akryl, płótno60x100 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS "OBIEKT 10.48"

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4400-5000 zł

Ewa Zawadzka Na krawędzi światła 027, 2020 - abstrakcja z czarną dziurą

11. Ewa Zawadzka

Tytuł: Na krawędzi światła 027, 2020

Informacje: technika własna, płótno70x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA NA KRAWĘDZI ŚWIATŁA 027 2020 70x70

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 8500-9500 zł

Z cyklu Ryby - Andrzej Urbanowicz (1961), obraz olejny na płótnie

12. Andrzej Urbanowicz

Tytuł: Z cyklu Ryby, 1961

Informacje: olej, akryl, płótno35x90 cmopisany na odwrocie: A. Urbanowicz 1961

Cena wywoławcza: 6 000,00 zł

Estymacja: 8000-10000 zł

Cena sprzedaży: 7500,00 zł

Maciej Nawrot - Zgarbkowate II, 2015 - realistyczny owad na zielonym tle

13. Maciej Nawrot

Tytuł: Zgarbkowate II, 2015

Informacje: olej, płótno52x52 cm, w oprawie 59x59 cmopisany na odwrocie: MACIEJ NAWROT - ZGARBKOWATE II '15

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2600-3200 zł

Iza Staręga - Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, 2019 - kobiecy portret w jasnych kolorach

14. Iza Staręga

Tytuł: Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, 2019

Informacje: technika własna, płótno100x80 cmsygn. p.d.: Iza Staręga, opisany na odwrocie: IZA STARĘGA Z CYKLU KOBIETY W CHUSTACH 2019

Cena wywoławcza: 4 800,00 zł

Estymacja: 6500-7000 zł

Olga Wolniak - Haft afgański, 2021 - obraz z kolorowym dywanem i czerwoną błyskawicą

15. Olga Wolniak

Tytuł: Haft afgański, 2021

Informacje: olej, płótno70x70 cmsygn. p.d.: OW, opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK "HAFT AFGAŃSKI" 2021 OL/PŁ 70x70 cm

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 8000-10000 zł

Cena sprzedaży: 3000,00 zł

Agata Rościecha - Z cyklu Pomiędzy ZiN 3, 2021 - pionowy obraz w błękicie i ciepłych barwach z postaciami kobiet

16. Agata Rościecha

Tytuł: Z cyklu Pomiędzy ZiN 3, 2021

Informacje: technika mieszana, olej, akryl, płótno130x50 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu "Pomiędzy ZiN 3" tech. mieszana 130x50 cm ARościecha

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3400-3800 zł

Akt XXXVI - Kazimierz Drejas (2018), obraz olejny na płótnie

17. Kazimierz Drejas

Tytuł: Akt XXXVI, 2018

Informacje: olej, płótno60x80 cmsygn. p.d.: Drejas

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3800-4200 zł

Michał Jędrczak - Doomsday, 2021 - czerno-biały obraz na płótnie

18. Michał Jędrczak

Tytuł: Doomsday, 2021

Informacje: olej, płótno60x120 cmsygn. p.d.: jędr '21, opisany na odwrocie: MJędrczak 2021 Doomsday czyli Sąd ostateczny

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200 zł

Agata Czeremuszkin-Chrut - Otoczaki 12, 2019 - szaro-fioletowa abstrakcja

19. Agata Czeremuszkin-Chrut

Tytuł: Otoczaki 12, 2019

Informacje: akryl, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 12” 100x100, akryl/płótno 2019 Agata Czeremuszkin-Chrut

Cena wywoławcza: 6 600,00 zł

Estymacja: 9000-11000 zł

Maria Sadowska - Kreacje III, 2015 - błękitna postać i pies w historycznym wnętrzu

20. Maria Sadowska

Tytuł: Kreacje III, 2015

Informacje: olej, płótno60x80 cm kompozycja, 67x87 cm w oprawiesygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "KREACJE III" OLEJ, PŁÓTNO, 60x80 cm, 2015

Cena wywoławcza: 3 600,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

Cena sprzedaży: 3800,00 zł

Piotr C. Kowalski- Strajk Kobiet I, 2021 - biały obraz z napisem i błyskawicami

21. Piotr C. Kowalski

Tytuł: Strajk Kobiet I, 2021

Informacje: akryl, spray, tusz, płótno85x60 cmopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI tyt."STRAJK KOBIET nr I" FOR. 85,5x60 cm, TECH. AKRYL I SPRAJ na płótnie, ROK 2021 - POLSKA POZNAŃ

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2800-3000 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

Anna Sołtysiak - Marina, 2021 - krajobraz z roślinami w błękitach i zieleni

22. Anna Sołtysiak

Tytuł: Marina, 2021

Informacje: akryl, płótno80x60 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak '21, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Marina" 2021 R.akr. na pł.

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2400-2600 zł

Paweł Rubaszewski - Światy równoległe, 2021 - rzeźba w brązie postać

23. Paweł Rubaszewski

Tytuł: Światy równoległe, 2021

Informacje: brąz patynowany, piaskowiec35x9x8 cmsygn. na spodzie: "ŚWIATY RÓWNOLEGŁE" PAWEŁ RUBASZEWSKI 2021

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-4400 zł

Cena sprzedaży: 1600,00 zł

Świeca - Dariusz Mlącki (2016), technika mieszana, pleksi

24. Dariusz Mlącki

Tytuł: Świeca, 2016

Informacje: technika mieszana, pleksi15x30 cm kompozycja, 42x52 cm w oprawiesygn. p.d.: Mlącki 2016, ”Świece” plexi

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 4000-5000 zł

Bettina Bereś - Lampa biurkowa, 2002 - obraz z czarna lampką na białym tle

25. Bettina Bereś

Tytuł: Lampa biurkowa, 2002

Informacje: olej, płótno90x65 cmsygn. p.d.: BB02, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ, 2002 "LAMPA BIURKOWA"

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3600-4200 zł

Cena sprzedaży: 2000,00 zł

Ewa Miazek - Łapacze energii, 2021 - obraz z architektonicznymi strukturami

26. Ewa Miazek

Tytuł: Łapacze energii, 2021

Informacje: akryl, płótno80x100 cmopisany na odwrocie: Łapacze energii 2021 akryl

Cena wywoławcza: 2 500,00 zł

Estymacja: 3800-4200 zł

Magdalena Cybulska - Z cyklu Homesick, 2010 - czerwono-szary obraz z postaciami i zwierzętami

27. Magdalena Cybulska

Tytuł: Z cyklu Homesick, 2010

Informacje: technika mieszana, kolaż, płótno74x74 cmsygn. p.d.: ceba 2010

Cena wywoławcza: 4 500,00 zł

Estymacja: 5000-5500 zł

Andrzej Tobis - Modelarz, 2011 - błękitno-czarny obraz z postacią modelarza

28. Andrzej Tobis

Tytuł: Modelarz, 2011

Informacje: olej, płótno100x80 cmopisany na odwrocie: Tobis 2011 ol./pl. 100x80

Cena wywoławcza: 8 500,00 zł

Estymacja: 9000-10000 zł

Paweł Rubaszewski - Ja i moja muzyka, 2018 - wysoka postać rzeźba

29. Paweł Rubaszewski

Tytuł: Ja i moja muzyka, 2018

Informacje: beton, brąz patynowany160x37x38 cm

Cena wywoławcza: 2 900,00 zł

Estymacja: 4000-4600 zł

Andrzej Adam Sadowski - St. Omer – Fleurs, 2010 - kolorowy obraz z ulicą miasta we Francji

30. Andrzej Adam Sadowski

Tytuł: St. Omer – Fleurs, 2010

Informacje: gwasz, papier45,5x29,5 cm w świetle passe-partout, 73x53 cm w oprawiesygn. l.d.: A.A. SADOWSKI 2010, opisany na odwrocie: 765. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ "ST. OMER - FLEURS" GWASZ/PAPIER, WYM: 46,6X30,4 CM, 2010. oraz opatrzony pieczątką autorską

Cena wywoławcza: 3 200,00 zł

Estymacja: 3600-4200 zł

kąpiąca się - Aga Agnieszka Pietrzykowska - relief mały format akt błękitny

31. Aga Pietrzykowska

Tytuł: Kąpiąca się, 2021

Informacje: relief, akryl, sklejka30x30 cmsygn. p.d.: aga pietrzykowska

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 2200-2800

Jacek Mirczak - abstrakcja, czarny czerwony, tryptyk

32. Jacek Mirczak

Tytuł: 20150329, 2015

Informacje: akryl, płótno100x240 cm (tryptyk)opisany na odwrocie: jacek mirczak 2015 "20150329" tryptyk 100x240 cm całość akryl na płótnie

Cena wywoławcza: 5 000,00 zł

Estymacja: 8000-9000

bez tytułu - Michał paryżski - abstrakcja, papier, czarny, biały, szary, czerwony

33. Michał Paryżski

Tytuł: Bez tytułu, 2002

Informacje: akryl, papier70x50 cmsygn. p.d.: MP02, opisany na odwrocie: Michał Paryżski

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2600-3000

ułomki niewiadomego pochodzenia - Stanisław Kortyka

34. Stanisław Kortyka

Tytuł: Ułomki niewiadomego pochodzenia, 2017

Informacje: olej, płótno73x73 cmsygn. p.d.: St. Kortyka 2017, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "Ułomki niewiadomego pochodzenia" 2017 - olej, len - 73x73 cm

Cena wywoławcza: 3 800,00 zł

Estymacja: 4500-5500

gimnastyczki - Andrzej folfas - akt

35. Andrzej Folfas

Tytuł: Gimnastyczki, 2019

Informacje: olej, płótno100x100 cmsygn. u dołu: FOLFAS 2019

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 4000-4500

z cyklu muzy operowe - Agata rościecha - malarstwo figuratywne, pastel, papier, w ramie

36. Agata Rościecha

Tytuł: Z cyklu Muzy operowe, 2016

Informacje: pastel, papierw świetle passe-partout 85,5x61 cm, w świetle oprawy 100x70 cmsygn. p.d.: Rościecha-Kan., opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu "Muzy operowe" pastel 2016 Rościecha

Cena wywoławcza: 1 200,00 zł

Estymacja: 2000-2600

portret ażurowy - Krzysztof śliwka - rzeźba, głowa, portret, twarz, drewno

37. Krzysztof Śliwka

Tytuł: Portret ażurowy, 2015

Informacje: technika własna, drewno41x21x16 cm

Cena wywoławcza: 1 200,00 zł

Estymacja: 2200-2600

Cena sprzedaży: 1800,00 zł

bez tytułu - Witold podgórski - abstrakcja, szary, czarny, czerwony, biały

38. Witold Podgórski

Tytuł: Bez tytułu, 2011

Informacje: akryl, olej, płótno50x60 cm

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3200-3600

warm days - Anna Nosowicz Ruiz - abstrakcja

39. Anna Nosowicz Ruiz

Tytuł: Warm days, 2019

Informacje: akryl, płótno73x100 cmopisany na odwrocIe: "WARM DAYS" ANNA NOSOWICZ RUIZ MALAGA 2019

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4200-4600

Odyn jednwzroczny z cyklu Kołtuny i rogorzce - Magdalena cybulska

40. Magdalena Cybulska

Tytuł: Odyn jednwzroczny z cyklu Kołtuny i rogorzce, 2015

Informacje: technika mieszana, papierpapier, 78,5x78,5 cm arkusz, 99x99 cm w oprawiesygn. i opisany u dołu: "Odyn jednowzroczny" M. Cybulska 2015

Cena wywoławcza: 1 800,00 zł

Estymacja: 2400-2800

obszary 14 - Michał paryżski - abstrakcja

41. Michał Paryżski

Tytuł: Obszary 15, 2000

Informacje: olej, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI

Cena wywoławcza: 4 600,00 zł

Estymacja: 6500-7000

podglądacz - Grzegorz piotrowski - abstrakcja, jasny obraz

42. Grzegorz L. Piotrowski

Tytuł: Podglądacz, 2009

Informacje: olej, płótno100x90 cmsygn. p.d.: Piotrowski 09, opisany na odwrocie: “PODGLĄDACZ”

Cena wywoławcza: 3 200,00 zł

Estymacja: 3600-4200

nokturn 10 - ewa zawadzka - architektura, światło, technika własna, płótno, mały format

43. Ewa Zawadzka

Tytuł: Nokturn 10, 2021

Informacje: technika własna, płótno30x30 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA "NOKTURN 010" 2021

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 3600-4000

po wybuchu - Patryk lutomski - figuratywne malarstwo zielony, czerwony, ludzie

44. Patryk Lutomski

Tytuł: Po wybuchu, 2006

Informacje: akryl, płótno90x100 cmsygn. p.d.: P. Lutomski

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2200-3000