4 Aukcja Designu

Aukcja: 10 października 2023 r., godz. 20:00

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 4 Aukcji Designu!  Licytacja odbędzie się 10 października 2023 r. o godz. 20:00.

→ Po kliknięciu w tytuł danego obiektu dostępna jest większa liczba zdjęć. Na życzenie możemy rownież przesłać więcej ujęć detali, sygnatur itp. Wszystkie obiekty z katalogu dostępne są do obejrzenia na żywo w naszej siedzibie przy ul. Andersa 29 w Warszawie.

Zlecenia licytacji telefonicznej i limity kwotowe można w wygodny sposób składać przez stronę, klikając w przycisk „Złóż zlecenie” znajdujący się pod każdą pozycją katalogową. Zlecenia przyjmujemy także telefonicznie pod numerem 503 012 889 lub mailowo na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl. Tą drogą mogą również Państwo zasięgnąć porady w kwestiach związanych z udziałem w licytacji czy wyboru obiektów.

Postąpienia w licytacji na Aukcjach Designu (podwyższanie stawki) wynosi: 20 zł do kwoty 400 zł; 50 zł w przedziale cenowym od 400 do 2 000 zł; 100 zł w przedziale pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł; 500 zł pomiędzy kwotą 5 000 zł a 10 000 zł postąpienie wynosi 500 zł,;powyżej kwoty 10 000 zł postąpienie wynosi 1 000 zł.

→  Regulamin aukcji

Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis kawowy "Regina" dla 6 osób, lata 60./70. XX w. - porcelana filiżanki talerzyki, pomarańcz

1. Zakład Porcelany “Chodzież”

Tytuł: Serwis kawowy “Regina” dla 6 osób, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana dekorowana natryskowo, złocona, dzbanek z dekoracją wybieranąwymiary: dzbanek 19x19x10 cm; filiżanka x6 wys. 6 cm, śr. 7 cm; talerzyk x6 wys. 2 cm, śr. 12,5 cm; mlecznik 9x11x6,5 cm; cukiernica wys. 7 cm, śr. 10 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: "C" CHODZIEŻ MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, delikatne zadrapania malatury

Cena wywoławcza: 950,00 zł

Estymacja: 1200-1800 zł

Stołeczne Zakłady Metalowe Nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie, proj. Apolinary Gałecki, Lampka biurkowa, lata 60. XX w. new look space age PRL

2. proj. Apolinary Gałecki

Tytuł: Stołeczne Zakłady Metalowe Nr 2 Przemysłu Terenowego w Warszawie, Lampka biurkowa, lata 60. XX w.

Informacje: metalwys. 25 cm, śr. klosza 9 cm, długość klosza 14 cm, podstawa 12x13 cmoryginalna elektryka i kabel, oprawka na żarówkę E14, możliwość regulacji ustawienia klosza

Cena wywoławcza: 650,00 zł

Estymacja: 800-900 zł

Wysoka karafka, 2. poł. XX w. szkło dmuchane czerwone vintage

3. .

Tytuł: Wysoka karafka, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 21,5 cm, śr. 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Fyens Glasværk, Dania Rubinowa salaterka "Odin", 2. poł. XX w. Skandynawia, szkło prasowane, barwione

4. Fyens Glasværk, Dania

Tytuł: Rubinowa salaterka “Odin”, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masie wys. 8,5 cm, śr. 22 cmstan bardzo dobry, dwa drobne odpryski na rancie

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-240 zł

Huta Szkła "Tarnowiec", proj. Jerzy Słuczan-Orkusz, Wazon rubinowy, lata 80. XX w. szkło ręcznie formowane PRL

5. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz

Tytuł: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon rubinowy, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 15 cm, śr. wlewu 10,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

ZSRR, Czerwony wazon z białą dekoracją, 2. poł. XX w. szkło formowane dmuchane

6. .

Tytuł: Czerwony wazon z białą dekoracją, ZSRR, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 40 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Czerwony wazonik, 2. poł. XX w. space age, new look, szkło dmuchane

7. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Czerwony wazonik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, barwione w masiewys. 22 cm, śr. wlewu 1 cm, śr. brzuśca 18 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, proj. Zbigniew Horbowy Dzban, lata 70./80.XX w. szkło ręcznie formowane, PRL, szkło artystyczne

8. proj. Zbigniew Horbowy

Tytuł: Huta Szkła Artystycznego “Barbara” w Polanicy-Zdroju, Dzban, lata 70./80.XX w.

Informacje: szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 54,5 cm, śr. podstawy 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 2600-3500 zł

Huta Szkła Artystycznego "Barbara" w Polanicy-Zdroju, proj. Zbigniew Horbowy Kufel okolicznościowy "75 KWK Gliwice", 1975, szkło dmuchane PRL pomarańczowe, czerwone

9. proj. Zbigniew Horbowy

Tytuł: Huta Szkła Artystycznego “Barbara” w Polanicy Zdroju, Kufel okolicznościowy “75 KWK Gliwice”, 1975

Informacje: szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys.18 cm, śr. wlewu 11,5 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 260-420 zł

Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze, proj. Wiesław Sawczuk Wazon z pomarańczową dekoracją, lata 70./80. XX w., szkło PRL ręcznie formowane

10. proj. Wiesław Sawczuk

Tytuł: Spółdzielnia „Kamionka” w Łysej Górze, Wazon z pomarańczową dekoracją, lata 70./80. XX w.

Informacje: szkło sodowe antico, ręcznie formowane, barwione w masiewys. 32,5 cm, śr. 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 180,00 zł

Estymacja: 240-400 zł

Cena sprzedaży: 180 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Talerz dekoracyjny czerwony, lata 60./70. XX w. ceramika szkliwiona PRL

11. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Talerz dekoracyjny czerwony, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona wys. 3 cm, śr. 21 cmna odwrocie otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Talerz z dekoracją kwiatową, lata 60./70. XX w. ceramika PRL

12. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Talerz z dekoracją kwiatową, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona wys. 4 cm, śr. 29,5 cmna spodzie fragment oryginalnej metki oraz otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 200-280 zł

Cena sprzedaży: 160 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Talerz dekoracyjny, lata 60./70. XX w. - ceramika szkliwiona PRL

13. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Talerz dekoracyjny, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3 cm, śr. 21 cmna spodzie otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

14. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 3 cm, śr. 20 cmna spodzie oryginalna metka oraz otwór do zawieszenia

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Spółdzielnia "Przyjaźń" we Włocławku, Talerz dekoracyjny brązowo-zielony, lata 60./70. XX w. ceramika PRL

15. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku

Tytuł: Talerz dekoracyjny brązowo-zielony, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowewys. 4 cm, śr. 26 cmna spodzie fragment oryginalnej metki oraz otwór do zawieszenia

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Spółdzielnia "Przyjaźń" we Włocławku Zestaw patera + 6 talerzyków, lata 60./70. XX w. ceramika dekoracyjna PRL

16. Spółdzielnia “Przyjaźń” we Włocławku

Tytuł: Zestaw patera + 6 talerzyków, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekoweceramika, szkliwo zaciekowe, patera: wys.4 cm, śr. 26,5 cm; talerzyki x6: wys. 2,5 cm, śr. 17 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 260,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

Cena sprzedaży: 340 zł

ZSRR, Zestaw patera + 6 talerzyków, lata 60./70. XX w. ceramika vintage

17. .

Tytuł: Zestaw patera + 6 talerzyków, ZSRR, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika, szkliwo zaciekowepatera: wys. 5 cm, śr. 27,5 cm; talerzyki x6: wys. 2,5 cm, śr. 18 cmpatera sygn. na spodzie: sygnatura wytwórni (nieczytelna) Made in USSR, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 260-340 zł

Spółdzielnia "Kamionka" w Łysej Górze, Wazon zielony, lata 60./70. XX w. ceramika PRL ludowa

18. Spółdzielnia “Kamionka” w Łysej Górze

Tytuł: Wazon zielony, lata 60./70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona wys. 20 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Władysław Trojan, Rzeźbiona ława, lata 60. XX w. sztuka ludowa, mebel PRL

19. Władysław Trojan

Tytuł: Rzeźbiona ława, lata 60. XX w.

Informacje: drewno ręcznie rzeźbione61x124,5x43 cmna spodzie sygnatura: WŁ. TROJAN POLAND, stan bardzo dobry, lekkie pęknięcia i zarysowania drewna

Cena wywoławcza: 2 400,00 zł

Estymacja: 3000-4000 zł

Władysław Trojan, Rzeźbiony barek, lata 60. XX w. mebel PRL, sztuka ludowa, postać rzeźba

20. Władysław Trojan

Tytuł: Rzeźbiony barek, lata 60. XX w.

Informacje: drewno ręcznie rzeźbione, metalowe zawiasy118x40x34 cmstan bardzo dobry, lekkie pęknięcia i zarysowania drewna, rdza na zawiasach

Cena wywoławcza: 5 500,00 zł

Estymacja: 6000-8000 zł

Spółdzielnia Rzemieślnicza "Technoplatyka" w Krakowie Wazon naścienny z amorkiem, lata 80. XX w. rzeźba PRL ceramika

21. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Technoplatyka” w Krakowie

Tytuł: Wazon naścienny z amorkiem, lata 80. XX w.

Informacje: ceramika szkliwionawys. 37 cm, szer. 13 cmz tyłu zachowany fragment oryginalnej metki oraz otwór do zawieszenia, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 180-280 zł

Cena sprzedaży: 140 zł

Spółdzielnia Rzemieślnicza "Reflex" Wazonik "Magda", lata 70. XX w. ceramika PRL wazon

22. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie

Tytuł: Wazonik “Magda”, lata 70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwionawys.14 cm, szer. 9 cmstan dobry, pęknięcie na boku

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Spółdzielnia Rzemieślnicza "Reflex" w Warszawie, Wazon, lata 70. XX w. ceramika PRL

23. Spółdzielnia Rzemieślnicza “Reflex” w Warszawie

Tytuł: Wazon, lata 70. XX w.

Informacje: ceramika szkliwionawys. 29,5 cm, szer. 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 160-220 zł

Murano, Włochy, Wazon brązowy, 2. poł. XX w. szkło artystyczne

24. Murano, Włochy

Tytuł: Wazon brązowy, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło warstwowe, barwione w masie, ręcznie formowanewys. 31,5 cm, śr. wlewu 4,5 cm, śr. brzuśca ok. 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 600-800 zł

Huta Szkła "Alicja" w Tarnowie, Wazon brązowy, pocz. XXI w. szkło artystyczne

25. Huta Szkła “Alicja” w Tarnowie

Tytuł: Wazon brązowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 25 cm, śr. wlewu 17 cm, śr. podstawy 9 cmna spodzie metka z numerem wzoru, stan bardzo dobry, na spodzie rysa

Cena wywoławcza: 370,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Murano, Włochy Dekoracyjna paterka, 2. poł. XX w., szkło ręcznie formowane

26. Murano, Włochy

Tytuł: Dekoracyjna paterka, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masie22x16x10,5 cm

Nakład: stan bardzo dobry, drobne ryski na podstawie

Cena wywoławcza: 240,00 zł

Estymacja: 300-400 zł

Huta szkła ozdobnego “Makora”, Krosno Wazon "Chusta", 2. poł. XX w. szkło artystyczne dekoracyjne

27. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Tytuł: Wazon “Chusta”, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło warstwowe, ręcznie formowane, dekoracja w masie z motywem spękańwys. 23 cm, śr. wlewu 22 cm, śr. podstawy 14,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 220,00 zł

Estymacja: 300-500 zł

Huta Szkła Odzdobnego "Makora" w Krośnie Wazon turkusowy z dekoracją w formie nitek, pocz. XXI w. dekoracyjne szkło

28. Huta Szkła Ozdobnego “Makora”, Krosno

Tytuł: Wazon turkusowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciągane, wystrzyganewys. 23 cm, śr. wlewu 8 cmstan idealny

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 500-550 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Wazon morski "przekrzywiony", pocz. XXI w., szkło dekoracyjne, artystyczne

29. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon morski “przekrzywiony”, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciągane, wystrzyganewys. 31 cm, śr. wlewu 7,5 cm, śr. brzuśca ok. 20 cmna spodzie metka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 390,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Turkusowy wazon z dekoracyjnym wzorem, 2. poł. XX w. - szkło artystyczne ręcznie formowane

30. .

Tytuł: Turkusowy wazon z dekoracyjnym wzorem, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masiewys. 40 cm, śr. wlewu 3,5 cm, szer. brzuśca 17 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 280,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

Investland, Krosno Patera, pocz. XXI w. dekoracyjne szkło artystyczne

31. Investland, Krosno

Tytuł: Patera turkusowa, pocz. XXI w.

Informacje: szkło gięte, barwione w masie i dekorowane od spodu5,5x36,5x38 cmna spodzie nalepka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 500-550 zł

32. Investland, Krosno

Tytuł: Patera niebieska, pocz. XXI w.

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 500-550 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno", Wazon turkusowy z obręczami, pocz. XXI w. szkło dmuchane polskie, artystyczne

33. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon turkusowy z obręczami, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 30 cm, dł. 32 cm, szer. 16 cmna boku oryginalna nalepka producenta, stan idealny

Cena wywoławcza: 420,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

34. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 32 cm, śr. wlewu 9 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 420,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Turkusowy wazonik w formie kuli, XXI w. błękitne szkło dekoracyjne

35. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Turkusowy wazonik w formie kuli, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 15 cm, śr. 16 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 350,00 zł

Estymacja: 400-450 zł

Turkusowy wazon w formie kuli, pocz. XXI w. szlifowane szkło, dekoracyjne

36. .

Tytuł: Turkusowy wazon w formie kuli, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, szlifowane, barwionewys. 12 cm, śr. 13 cmnaklejka "MADE IN POLAND", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 200-260 zł

Wazon "łezka" morska zieleń, pocz. XXI w. szkło ręcznie dmuchane, obciągane, wys. 31 cm, śr. wlewu 10 cm, szkło dmuchane artystyczne

37. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon “łezka” morska zieleń, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 31 cm, śr. wlewu 10 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 490,00 zł

Estymacja: 600-700 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", Turkusowy zestaw patera + 4 talerzyki „Verre Brillant” nr kat. 1226/IV z 1920 r., 2. poł. XX w. szkło polskie PRL

38. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Turkusowy zestaw patera + 4 talerzyki „Verre Brillant” nr kat. 1226/IV z 1920 r., 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masiepatera: wys. 4 cm, śr. 26,5 cm, talerzyki: wys. 3,5 cm, śr. 18,5 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe, małe odpryski na nóżkach, pojedyncze bąbelki powietrza

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 200-300 zł

Lichte, Niemcy, Serwis kawowy dla 5 osób, lata 70./80. XX w. porcelana dekoracyjna vintage

39. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Tytuł: Serwis kawowy dla 5 osób, lata 70./80. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana natryskowo i złoconawymiary: dzbanek wys. 25 cm, śr. 10 cm; filiżanka x5 wys. 7 cm, śr. 8 cm; spodeczek x5 wys. 2 cm, śr. 14,5 cm; talerzyk x5 wys. 2,5 cm, śr. 19 cm; mlecznik wys. 10 cm, śr. 6,5 cm; cukiernica wys. 11 cm, śr. 8 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: LICHTE FINE CHINA Made in Germany, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 380,00 zł

Estymacja: 450-550 zł

VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy Wazon, lata 60./70. XX w. new look dekoracyjna porcelana

40. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Tytuł: Wazon, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana malowana natryskowo, dekoracja wybieranawys. 30,5 cm, śr. wlewu 8,5 cm, śr. podstawy 11 cm na spodzie sygnatura wytwórni: "L" w formie świecy, stan bardzo dobry, drobne ryski na malaturze

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 160-200 zł

VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy Wazonik we wzory, lata 60./70. XX w. new look, porcelana dekoracyjna

41. VEB Porzellanwerk Lichte, Niemcy

Tytuł: Wazonik we wzory, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana ręcznie malowana, złocona wys. 23 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. podstawy 6 cm na spodzie sygnatura wytwórni: "L" w formie świecy, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury i złoceń

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów” Patera w kwiaty, lata 30. XX w. dekoracyjna porcelana art deco

42. Zakład Porcelany Stołowej “Ćmielów”

Tytuł: Patera w kwiaty, lata 30. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona, dekorowana kalkomanią i złoconawys. 2,5 cm, śr. 24,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: "Ć" "ĆMIELÓW" oraz nr 1074 X oraz sygnatura w formie wycisku "ĆMIELÓW", stan bardzo dobry, przetarcia złocenia na rancie

Cena wywoławcza: 650,00 zł

Estymacja: 700-800 zł

Zakłady Porcelany "Bogucice", Wazon z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w. porcelana PRL

43. Zakłady Porcelany “Bogucice”

Tytuł: Wazon z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona i złoconawys. 25,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. brzuśca 11 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B" MADE IN POLAND, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

Zakłady Porcelany "Bogucice", Wazon "Bałwanek" z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w. porcelana PRL

44. Zakłady Porcelany “Bogucice”

Tytuł: Wazon “Bałwanek” z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona i złoconawys. 20 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 10 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B" oraz nr 3, stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury i złoceń

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Cena sprzedaży: 100 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Kobaltowy wazon – 3 kule, pocz. XXI w. szkło artystyczne ręcznie dmuchane

45. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Kobaltowy wazon – 3 kule, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciągane, wys. 45 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. brzuśca 16 cmna spodzie nalepka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 580,00 zł

Estymacja: 600-650 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon kula ze spiralną dekoracją, pocz. XXI w. dekoracyjne polskie szkło

46. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon kula ze spiralną dekoracją, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczyste z kobaltową dekoracją w masiewys. 26 cm, śr. wlewu 5 cm, śr. brzuśca 29 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 490,00 zł

Estymacja: 550-650 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Patera z dekoracją spiralną, pocz. XXI w. polskie dekoracyjne szkło

47. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Patera z dekoracją spiralną, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciagane, błękitna dekoracja w masie wys. 10 cm, śr. 36,5 cmstan idealny

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 550-650 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Kobaltowy świecznik, 2. poł. XX w. - dekoracyjne szkło niemieckie vintage

48. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Kobaltowy świecznik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, barwione w masiewys. 17,5 cm, śr. 9 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Kobaltowy wazonik z falbanką na wysokiej stopie, 2. poł XX w. dekoracyjne szkło vitnage

49. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Kobaltowy wazonik z falbanką na wysokiej stopie, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, barwione w masiewys. 28 cm, śr. wlewu 7 cm, śr. podstawy 9 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 100-180 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy, Kulisty wazonik na wysokiej stopie, 2. poł. XX w. dekoracyjne szkło vintage

50. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Kulisty wazonik na wysokiej stopie, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczyste z błękitnym rantemwys. 21,5 cm, śr. wlewu 3,5 cm, śr. podstawy 9,5 cmstan bardzo dobry, na podstawie bąbelki na brzegach

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-140 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno, Wysoki wazon z kobaltowym dnem, pocz. XXI w. dekoracyjne polskie szkło

51. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wysoki wazon z kobaltowym dnem, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczyste z kobaltowym dnemwys. 60 cm, śr. wlewu 8 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie nalepka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 690,00 zł

Estymacja: 750-1000 zł

Huta Szkła "Alicja" w Tarnowie, Niebieska patera, pocz. XXI w. dekoracyjne polskie szkło

52. Huta Szkła “Alicja” w Tarnowie

Tytuł: Niebieska patera, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciągane wys. 9,5 cm, śr. 41,5 cmzachowana oryginalna naklejka producenta oraz nalepka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 500-600 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Eryka Trzewik-Drost Pucharek "Kaszmir" błękitny, lata 70./80. XX w. polskie szkło dekoracyjne PRL

53. proj. Eryka Trzewik-Drost

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Pucharek “Kaszmir” błękitny, lata 70./80. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, barwione w masiewys. 14 cm, śr. 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice", proj. Ryszard Serwicki Wazon "Spirelli" błękitny, lata 80. XX w. - dekoracyjne szkło PRL

54. proj. Ryszard Serwicki

Tytuł: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Wazon “Spirelli” błękitny, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe prasowane, barwione w masiewys. 22 cm, śr. wlewu 12 cm, śr. podstawy 10 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Wazon kobaltowy nr 1016, pocz. XXI w. - dekoracyjne polskie szkło ręcznie dmuchane

55. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon kobaltowy nr 1016, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciąganewys. 25 cm, śr. wlewu 14,5 cmna spodzie metka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 350,00 zł

Estymacja: 400-450 zł

Błękitny wazon, 2. poł. XX w. ceramika szkliwiona, unikat,

56. .

Tytuł: Błękitny wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: ceramika szkliwiona, unikat21,5 cm, śr. 7 cmna spodzie sygnatura: S.B. 3. r., stan bardzo dobry, przetarcia szkliwa przy podstawie

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków", proj. Zofia Galińska Serwis do kawy "Kajtek" dla 5 osób, proj. 1961 porcelana ceramika PRL

57. proj. Zofia Galińska

Tytuł: Zakłady Porcelitu Stołowego “Pruszków”, Serwis do kawy “Kajtek” dla 5 osób, proj. 1961

Informacje: porcelit szkliwiony i złoconywymiary: dzbanek 19x17x12 cm; filiżanka x5 wys. 5,5 cm, śr. 6 cm; talerzyk x6 wys. 1,5 cm, śr. 11,5 cm; mlecznik wys. 11 cm, śr. 8 cm; cukiernica wys. 7 cm, śr. 8 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: PRUSZKÓW MADE IN POLAND, stan bardzo dobry, drobne przetarcia złoceń

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 550-700 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" Popielniczka "Rybka", lata 60./70. XX w. design PRL ceramika

58. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Tytuł: Popielniczka “Rybka”, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony 3x13,5x8,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "P", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-100 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" Popielniczka trójkątna, lata 60./70. XX w. ceramika PRL

59. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Tytuł: Popielniczka trójkątna, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelit szkliwiony 2,5x9,5x9,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "PRUSZKÓW MADE IN POLAND", stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 60-100 zł

Zakłady Porcelitu Stołowego "Pruszków" Wazon, lata 60./70. XX w. ceramika PRL brąz

60. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Informacje: porcelit szkliwiony19,5x8,5x5,5 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "PRUSZKÓW MADE IN POLAND" oraz nr 170163, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 120-160 zł

61. Zakłady Porcelitu Stołowego „Pruszków”

Informacje: porcelit szkliwionywys. 32 cm, śr. wlewu 7 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "PRUSZKÓW MADE IN POLAND" oraz nr 170163, stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Zakłady Porcelany "Bogucice" Wazonik z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w. dekoracyjna ceramika PRL

62. Zakłady Porcelany “Bogucice”

Tytuł: Wazonik z opalizującą dekoracją, lata 60./70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona i złoconawys. 12,5 cm, śr. wlewu 3 cm, śr. brzuśca 9 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: "B" oraz nr 2, stan dobry, drobne przetarcia malatury i złoceń, pękniecie w górnej części

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-120 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Huta Szkła Artystycznego "Staszic" fillia Huty Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, proj. Ludwik Fiedorowicz Dzban fioletowy, lata 80. XX w. dekoracyjne szkło PRL

63. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Tytuł: Huta Szkła Artystycznego “Staszic” fillia Huty Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, Dzban fioletowy, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, barwione w masie, ucho przezroczystewys. 25 cm, śr. wlewu 10,5 cm, śr. podstawy 11,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 160-200 zł

Kryształowa karafka, lata 80. XX w. polskie szkło dekoracyjne kryształ

64. .

Tytuł: Kryształowa karafka, lata 80. XX w.

Informacje: szkło kryształowe, warstwowe, barwione w masie, szlifowanewys. z korkiem 39,5 cm, śr. ok. 14 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 380-450 zł

Fioletowy wazon z białą dekoracją, 2. poł. XX w. szkło dekoracyjne vintage

65. .

Tytuł: Fioletowy wazon z białą dekoracją, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, barwione w masie wys. 18 cm, śr. 13 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Wazon fioletowy, rozchylany, pocz. XXI w. dekoracyjne polskie szkło

66. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon fioletowy, rozchylany, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciąganewys. 25 cm, śr. wlewu 14,5 cm, śr. podstawy 9,5 cmstan idealny

Cena wywoławcza: 390,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy Fioletowy wazon, 2. poł. XX w., space age, vintage, szkło dekoracyjne

67. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Fioletowy wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, barwione w masiewys. 26,5 cm, śr. wlewu 4 cm, śr. brzuśca 11 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy Bursztynowy wazonik, 2. poł. XX w.

68. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Bursztynowy wazonik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło, ręcznie dmuchane, barwione w masiewys. 19 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. brzuśca 10 cmzachowana oryginalna metka "Thuringer Glasskunst"

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy Bursztynowy wazonik/kielich, 2. poł XX w.

69. Huta Lauscha, Turyngia, Niemcy

Tytuł: Bursztynowy wazonik/kielich, 2. poł XX w.

Informacje: szkło, ręcznie dmuchane, barwione w masiewys. 13 cm, śr. wlewu 9 cm, śr. brzuśca 12 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 80-120

Salaterka z miodowego szkła

70. .

Tytuł: Salaterka z miodowego szkła, 2. poł XX w.

Informacje: szkło sodowe antico, ręcznie formowanewys. 18,5 cm, śr. 20,5 cmna spodzie sygnatura: FF

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 200-260 zł

Sowerby, Anglia Miseczka z uchwytami w formie słoni, nr. kat 2614, lata 30. XX w.

71. Sowerby, Anglia

Tytuł: Miseczka z uchwytami w formie słoni, nr. kat 2614, lata 30. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masie7,5x15x15 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Cena sprzedaży: 140 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu – "Wawel", proj. Edmund Ruszczyński, Jan Kwinta Serwis do kawy "Millenium / Helena" dla 6 osób, wersja eksportowa, lata 60/70. XX w.

72. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”

Tytuł: Serwis do kawy “Millenium / Helena” dla 6 osób, wersja eksportowa, proj. Edmund Ruszczyński, Jan Kwinta, lata 60/70. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona i złoconawym: dzbanek z pokrywką: 17,5x19x10,5 cm; cukiernica: wys. 7 cm, śr. 8 cm; mlecznik: 7,5x9x6 cm; filiżanka x6: wys. 6 cm, śr. 6,5 cm; talerzyk x6: 2x11,5x11,5 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni z monogramem: WAWEL MADE IN POLAND; stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury, pęknięcie na jednej filiżance

Cena wywoławcza: 500,00 zł

Estymacja: 550-700 zł

Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina” Serwis kawowy dla 6 osób, 2. poł. XX w.

73. Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina”

Tytuł: Serwis kawowy dla 6 osób, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana ręcznie malowana naszkliwnie, złoconawymiary: dzbanek 18,5x19x12 cm; mlecznik 8x7x11 cm; cukiernica 9x13x10 cm ; filiżanka x6 wys. 4 cm, śr. 7 cm; spodeczek x6 wys. 1,5 cm, śr. 10,5 cmkażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: Karolina MADE IN POLAND; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 350,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Dekoracyjna forma – samowar, 2. poł. XX w.

74. .

Tytuł: Dekoracyjna forma – samowar, 2. poł. XX w.

Informacje: ceramika szkliwionawys. 51 cm, szer. 27 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 180-260 zł

Treasure Craft, USA Patera na przystawki (kabaret) z przykrywką, lata 60. XX w.

75. Treasure Craft, USA

Tytuł: Patera na przystawki (kabaret) z przykrywką, ata 60. XX w.

Informacje: ceramika dekorowana szkliwem spływającym i matowym, imitującym drewno, elementy metalowewym. bez przykrywki: 4x32x33 cmna spodzie i na przykrywce nr 726 USA; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 260,00 zł

Estymacja: 360-450 zł

Bieżnik, 2. poł. XX w.

76. .

Tytuł: Bieżnik, 2. poł. XX w.

Informacje: tkanina70x217 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 360-450 zł

Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych, Warszawa Plakat społeczny “Wódka skraca życie”, 1952

77. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych

Tytuł: Plakat społeczny “Wódka skraca życie”, 1952

Informacje: papier, druk, offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Główny Społeczny Komitet Przeciwalkoholowy przy CRZZ Plakat społeczny "Walka z alkoholizmem", 1952

78. Główny Społeczny Komitet Przeciwalkoholowy przy CRZZ

Tytuł: Plakat społeczny “Walka z alkoholizmem”, 1952

Informacje: papier, druk offsetowy 20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Cena sprzedaży: 160 zł

Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych, Warszawa Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1952

79. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych

Tytuł: Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1952

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych, Warszawa Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1953

80. Wydawnictwo Związkowe Centralnej Rady Związków Zawodowych

Tytuł: Plakat społeczny “Kobiety! Usuńcie wódkę z waszego domu”, 1953

Informacje: papier, druk offsetowy20x69,5 cmstan dobry, papier zażółcony, lekko pofalowany, małe naddarcie na krawędzi

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 140-200 zł

Huta Szkła Artystycznego "Staszic" fillia Huty Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, proj. Ludwik Fiedorowicz Kufel, lata 80. XX w.

81. Proj. Ludwik Fiedorowicz

Tytuł: Kufel, Huta Szkła Artystycznego “Staszic” fillia Huty Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, lata 80. XX w.

Informacje: szkło sodowe, barwione w masie, ucho przezroczystewys. 17 cm, śr. wlewu 8,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Cena sprzedaży: 80 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Bursztynowa patera na stopie, pocz. XXI w.

82. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Bursztynowa patera na stopie, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 14,5 cm, śr. 35,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 500-600 zł

Mikasa – Walther Kristallglas, Niemcy Paterka w formie muszli, lata 80./90.

83. Mikasa – Walther Kristallglas, Niemcy

Tytuł: Paterka w formie muszli, lata 80./90. XX w.

Informacje: szkło bezbarwne, pokryte opalizującą warstwą5x19x11 cm

Cena wywoławcza: 100,00 zł

Estymacja: 140-240 zł

Opalizujący wazonik

84. .

Tytuł: Opalizujący wazonik, lata 80./90. XX w.

Informacje: szkło warstwowe, barwionewys. 13 cm, śr. 7,5 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 40,00 zł

Estymacja: 80-120 zł

Cena sprzedaży: 60 zł

Patera w formie liścia

85. .

Tytuł: Patera w formie liścia, lata 80./90. XX w.

Informacje: szkło prasowane bezbarwne, miejscowo matowione7x42x30 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 200,00 zł

Estymacja: 280-400 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Karafka z korkiem w formie kuli, pocz. XXI w.

86. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Karafka z korkiem w formie kuli, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczystewys. z korkiem 34 cm, śr. podstawy 11 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Huta Szkła Gospodarczego "Ząbkowice" Karafka i 6 kieliszków z serii Astrid, 2. poł. XX w.

87. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”

Tytuł: Karafka i 6 kieliszków z serii Astrid, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, przezroczystekarafka z korkiem: 25x7,5x7,5 cm, kieliszki x6: wys. 6 cm, śr. 4,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 200-300 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Karafka do likieru, pocz. XXI w.

88. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Karafka do likieru, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczystewys. z korkiem 37,5 cm, śr. podstawy 8 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Dzban do wina, pocz. XXI w.

89. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Dzban do wina, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczystewys. 37 cm, śr. podstawy 10 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Dzbanek, pocz. XXI w.

90. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Dzbanek, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczystewys. 28 cm, śr. podstawy 10 cm, pojemność 1 l,na boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 320,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon o przekroju serca, pocz. XXI w.

91. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon o przekroju serca, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, przezroczystewys. 23 cm, szer. 15 cmna spodzie metka producenta z numerem wzoru; stan idealny, wzór produkcyjny

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 360-400 zł

Huta Szkła Deco-Glass, Krosno Wazon w liście, pocz. XXI w.

92. Huta Szkła Deco-Glass, Krosno

Tytuł: Wazon w liście, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, bezbarwnewys. 20,5 cm, śr. wlewu 7,5 cmna spodzie oryginalna metka producenta z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 330,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Wytwórnia Curt Schlevogt, Jablonec, Czechy Puzderko z kolekcji "Ingrid"

93. Wytwórnia Curt Schlevogt, Jablonec, Czechy

Tytuł: Puzderko z kolekcji “Ingrid”, pocz. XXI w.

Informacje: szkło malachitowe, prasowanewys. 6 cm, śr. 10,5 cmstan bardzo dobry, drobne ryski wewnątrz

Cena wywoławcza: 160,00 zł

Estymacja: 240-300 zł

Empoli, Włochy Zielony dzbanek z guzami, 2. poł. XX w.

94. Empoli, Włochy

Tytuł: Zielony dzbanek z guzami, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło sodowe, ręcznie formowane, barwione w masiewys. 14 cm, śr. brzuśca 10 cmstan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe

Cena wywoławcza: 140,00 zł

Estymacja: 200-300 zł

Cena sprzedaży: 240 zł

Zielony prostokątny wazonik, 2. poł. XX w.

95. .

Tytuł: Zielony prostokątny wazonik, 2. poł. XX w.

Informacje: szkło prasowane, barwione w masie14x10x6,5 cmstan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 80,00 zł

Estymacja: 140-180 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazonik oliwkowy, pocz. XXI w.

96. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazonik oliwkowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 20,5 cm, szer. wlewu 10 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 290,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

Rosenthal – studio line, Niemcy Wazon, 2. poł. XX w.

97. Rosenthal – studio line, Niemcy

Tytuł: Wazon, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana szkliwiona16,5x10x6 cmsygn. na spodzie sygnaturą wytwórni: Rosenthal studio-line GERMANY; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 150,00 zł

Estymacja: 200-280 zł

Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” Talerz pamiątkowy z motywem kaszubskim, 2. poł. XX w.

98. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”

Tytuł: Talerz pamiątkowy z motywem kaszubskim, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana dekorowana kalkomanią i złoceniamiwys. 3,5 cm, śr. 26 cm, z tyłu otwór do zwieszeniasygn. na spodzie sygnaturą wytwórni "L" LUBIANA Made in Poland; stan bardzo dobry

Cena wywoławcza: 60,00 zł

Estymacja: 100-140 zł

Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu – "Wawel" Talerz dekoracyjny, 2. poł. XX w.

99. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu – “Wawel”

Tytuł: Talerz dekoracyjny, 2. poł. XX w.

Informacje: porcelana dekorowana kalkomaniąwys. 3 cm, śr. 32,5 cmna spodzie sygnatura wytwórni: WAWEL MADE IN POLAND oraz otwór do zawieszenia; stan bardzo dobry, drobne przetarcia malatury

Cena wywoławcza: 120,00 zł

Estymacja: 200-300 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon morska zieleń, XXI w.

100. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon morska zieleń, XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 31 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. brzuśca ok. 22 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 360-400 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Niebieska salaterka na stopie, pocz. XXI w.

101. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Niebieska salaterka na stopie, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciągane, stopa przezroczystawys. 18 cm, śr. 30 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny, wzór produkcyjny

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 500-550 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Salaterka ciemnoniebieska, pocz. XXI w.

102. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Salaterka ciemnoniebieska, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 12,5 cm, śr. 24,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon niebieski, pocz. XXI w.

103. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon niebieski, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 30 cm, śr. wlewu 17,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 360,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Huta Szkła "Tarnowiec"Wazon zielony nr 999, pocz. XXI w.

104. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon zielony nr 999, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciąganewys. 20,5 cm, śr. wlewu 13,5 cmna spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 270,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Wazon kobaltowy nr 999, pocz. XXI w.

105. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon kobaltowy nr 999, pocz. XXI w.

Cena wywoławcza: 270,00 zł

Estymacja: 320-400 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Wazon śliwkowy nr 1016, pocz. XXI w.

106. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon śliwkowy nr 1016, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciąganewys. 21 cm, śr. wlewu 19 cmna spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 350-400 zł

Huta Szkła "Tarnowiec" Wazon turkusowy, rozchylany, pocz. XXI w.

107. Huta Szkła “Tarnowiec”

Tytuł: Wazon turkusowy, rozchylany, pocz. XXI w.

Informacje: szkło dmuchane, obciąganewys. 24,5 cm, śr. 19,5 cmna spodzie nalepka z numerem wzoru, stan idealny

Cena wywoławcza: 390,00 zł

Estymacja: 450-550 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Turkusowy wazon w formie kuli, pocz. XXI w.

108. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 20,5 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. brzuśca ok. 20 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 450-550 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon turkusowy – kwadrat wysoki, pocz. XXI w.

109. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon turkusowy – kwadrat wysoki, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciągane39x17x17 cm, śr. wlewu 6,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 550-700 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon turkusowy – kwadrat niski, pocz. XXI w.

110. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon turkusowy – kwadrat niski, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciągane21x21x21 cm, śr. wlewu 9 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 550-650 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Salaterka z falbaną - duża, pocz. XXI w.

111. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Salaterka z falbaną – duża, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, przezroczystewys. 13,5 cm, śr. 39,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie nalepka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 400,00 zł

Estymacja: 450-500 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Salaterka z falbaną - mała, pocz. XXI w.

112. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Salaterka z falbaną – mała, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie formowane, przezroczystewys. 15 cm, śr. 30 cmna spodzie oryginalna nalepka z numerem wzoru

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 360-450 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon cylinder przezroczysty, pocz. XXI w.

113. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon cylinder przezroczysty, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, bezbarwnewys. 26,5 cm, śr. 9,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 250,00 zł

Estymacja: 280-320 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon cylinder jasnoniebieski, pocz. XXI w.

114. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon cylinder jasnoniebieski, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 26,5 cm, śr. 9,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 350,00 zł

Estymacja: 400-500 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon cylinder turkusowy, pocz. XXI w.

115. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon cylinder turkusowy, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 26,5 cm, śr. 9,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan bardzo dobry, na rancie płaski uszczerbek

Cena wywoławcza: 300,00 zł

Estymacja: 360-450 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Wazon z błękitnym dnem i pęcherzykami, pocz. XXI w.

116. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Wazon z błękitnym dnem i pęcherzykami, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciąganewys. 20,5 cm, śr. wlewu 13 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru

Cena wywoławcza: 450,00 zł

Estymacja: 500-550 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Jasnoniebieski wazon - mały, pocz. XXI w,

117. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Jasnoniebieski wazon – mały, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciągane22x15x7,5 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 310,00 zł

Estymacja: 360-400 zł

Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno" Jasnoniebieski wazon - duży, pocz. XXI w.

118. Krośnieńskie Huty Szkła “Krosno”

Tytuł: Jasnoniebieski wazon – duży, pocz. XXI w.

Informacje: szkło ręcznie dmuchane, obciągane28x19,5x9 cmna boku oryginalna nalepka producenta, na spodzie metka z numerem wzoru; stan idealny

Cena wywoławcza: 380,00 zł

Estymacja: 450-500 zł