5 Aukcja Sztuki Współczesnej

Aukcja: 14 czerwca 2022 r., godz. 19:30

Wystawa przedaukcyjna: od 7 czerwca 2022 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Zapraszamy serdecznie do udziału w 5 Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz. 19:30!

W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska jak Andrzej Sadowski, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut,  Joanna Pałys, Wiktor Sadowski, Andrzej Tobis, czy prof. Ewa Zawadzka.

Wystawa przedaukcyjna czynna będzie w naszej siedzibie od 7 czerwca 2022 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.

Katalog 5 Aukcja Sztuki Współczesnej

Zbigniew Chrostek In memoriam - Kolumbia 2021 sztuka współczesna sztuka polska obraz

1. Zbigniew Chrostek

Tytuł: In memoriam – Kolumbia, 2021

Informacje: akryl, olej, płótno80x120 cmsygn. l.d.: Zbigniew Chrostek 2021, opisany na odwrocie: Zbigniew Chrostek 2021 In memoriam – Colombia 80x120 cm acrylic/oil

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 4200-5200 zł

Magdalena Karłowicz Zmagania 2022 rzeźba sztuka współczesna brąz sztuka polska

2. Magdalena Karłowicz

Tytuł: Zmagania, 2022

Informacje: brąz patynowany48x22x27 cmsygn.: Magdalena Karłowicz

Nakład: 1/8

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 6500-8000 zł

Cena sprzedaży: 5500 zł

Alina Dorada Krawczyk Dialog 2022 sztuka współczesna polskie malarstwo

3. Alina Dorada-Krawczyk

Tytuł: Dialog, 2022

Informacje: akryl, płótno80x120 cmsygn. p.d.: A. Dorada '22, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK TITLE: "DIALOG" SIZE: 80x120 YEAR: 2022

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 4600-5200 zł

Bartłomiej Martens Plac zabaw 2021 polskie malarstwo współczesne

4. Bartłomiej Martens

Tytuł: Plac zabaw, 2021

Informacje: olej, akryl, tempera, tusz73x92 cmsygn. p.d.: Martens

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2400 zł

Andrzej Adam Sadowski Colmar – witryna Esprit i motocykl BMW R 1100GS, 2008 męskie malarstwo współczesne polskie motor obraz

5. Andrzej Adam Sadowski

Tytuł: Colmar – witryna Esprit i motocykl BMW R 1100GS, 2008

Informacje: akryl, płótno81x54 cm, 91x64 cm w oprawiesygn. l.d.: A. A. SADOWSKI 2008, opisany na odwrocie: ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ, "COLMAR – WITRYNA ESPRIT I MOTOCYKL BMW R 1100GS" AKRYL, WYM: 81x54 cm, 2008

Cena wywoławcza: 8 800,00 zł

Estymacja: 12500-15000 zł

6. Iza Staręga

Tytuł: Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach, 2010

Informacje: technika własna, płótno100x70 cmsygn. na licu: IZA STARĘGA

Cena wywoławcza: 3 800,00 zł

Estymacja: 6000-8000 zł

Michał Zaborowski Bez tytułu niebieska kobieta malarstwo polskie współczesne

7. Michał Zaborowski

Tytuł: Bez tytułu, 2010

Informacje: olej, płótno200x150 cmsygn. p.d.: M. Zaborowski

Cena wywoławcza: 22 000,00 zł

Estymacja: 38000-44000

Agnieszka Kicińska Budapest 10 młode współczesne niebieskie malarstwo polskie pejzaż

8. Agnieszka Kicińska

Tytuł: Budapest 10, 2019

Informacje: olej, płótno130x100 cmopisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA "BUDAPEST 10" 2019 130x100 cm oil on canvas

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 3000-3600 zł

Barbara Gębczak-Janas Bez tytułu 2005 obraz sztuka współczesna kobieta na plaży

9. Barbara Gębczak

Tytuł: Bez tytułu, 2005

Informacje: akryl, płótno180x130 cm

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 8000-9000 zł

Wiktor Sadowski The Book Page 120 współczesna sztuka polska na papierze pierot

10. Wiktor Sadowski

Tytuł: The Book Page 120, 1990

Informacje: technika mieszana, papier64x82 cm, 77x95 cm w oprawieTHE BOOK PAGE 120 | 1990 W. SADOWSKI

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 3800-6000 zł

Wiktor Sadowski The Book Page 240 współczesna sztuka polska na papierze pierot

11. Wiktor Sadowski

Tytuł: The Book Page 240, 1991

Informacje: technika mieszana, papier72x85 cm, 85x97 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 240 | 1991 WIKTOR SADOWSKI

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 3800-6000 zł

Wiktor Sadowski The Book Page 281 współczesna sztuka polska na papierze pierot

12. Wiktor Sadowski

Tytuł: The Book Page 281, 1991

Informacje: technika mieszana, papier74x104 cm, 87x116 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 281 | W. SADOWSKI

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3800-6000 zł

Otoczaki 24 - Agata Czeremuszkin-Chrut - abstrakcja w brązach, pomarańczach i czerni

13. Agata Czeremuszkin-Chrut

Tytuł: Otoczaki 24, 2020

Informacje: akryl, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: ‘OTOCZAKI 24” akryl / płótno 2020, 100x100 cm, Agata Czeremuszkin-Chrut

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 9000-11000 zł

Tegoroczna zima - Andrzej Tobis - człowiek w zaspach śniegu

14. Andrzej Tobis

Tytuł: Tegoroczna zima, 2006

Informacje: olej, płótno150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2006 TEGOROCZNA ZIMA

Cena wywoławcza: 10 500,00 zł

Estymacja: 12500-15000 zł

Renata Pawelec Chłodny front atmosferyczny nadciągający znad Skandynawii, 1998 polska sztuka współczesna malarstwo lat 90 abstrakcja

15. Renata Pawelec

Tytuł: Chłodny front atmosferyczny nadciągający znad Skandynawii, 1998

Informacje: akryl, płótno69x69 cm w oprawieopisany na odwrocie: Renata Pawelec 1998 Stare Sady Chłodny front atmosferyczny nadciągający znad Skandynawii

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3000-3800

Stanisław Kortyka Ogród ciernistych krzewów, 2016 - obraz z zielonym labiryntem

16. Stanisław Kortyka

Tytuł: Ogród ciernistych krzewów, 2016

Informacje: olej, płótno70x108 cm, 73x111 cm w oprawiesygn. p.d.: St. Kortyka, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "Ogród ciernistych krzewów" 2016 olej 70x108x2

Cena wywoławcza: 3 800,00 zł

Estymacja: 5000-6500 zł

kacper bożek prewencja 2021 młoda współczesna sztuka polska grafika roboty

17. Kacper Bożek

Tytuł: Prewencja, 2021

Informacje: akwaforta, akwatinta, papier69x98,5 cm odcisk płyty, 78,5x106,5 cm arkuszopisany na dole: 6/100 PREWENCJA KACPER BOŻEK XXI/XXI

Nakład: 6/100

Cena wywoławcza: 1 200,00 zł

Estymacja: 1500-2000 zł

Anna Sołtysiak Mokradła II pejzaż polska sztuka młoda współczesna obraz

18. Anna Sołtysiak

Tytuł: Mokradła II, 2020

Informacje: akryl, płótno100x80 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak Mokradła II 2020 Raszyn

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2800-3200 zł

Beata Bigaj przystanek 2017 obraz polska sztuka współczesna polska sztuka młoda obraz pejzaż ludzie

19. Beata Bigaj

Tytuł: Przystanek, 2017

Informacje: olej, płótno60x90 cmopisany na odwrocie: BEATA BIGAJ 2017

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2400-2600 zł

marzena kawalerowicz bez tytułu akt malarstwo współczesne polskie

20. Marzena Kawalerowicz

Tytuł: Bez tytułu, 2017

Informacje: technika mieszana, płyta HDF100x110 cmsygn. l.d.: M. Kawalerowicz

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4200-5000 zł

Andrzej Folfas - 2018 - kolorowy obraz z parą całujących sięludzi

21. Andrzej Folfas

Tytuł: Pocałunek, 2018

Informacje: olej, płótno100x100 cm (obraz dwustronny)sygn. u dołu: FOLFAS 2018

Cena wywoławcza: 4 200,00 zł

Estymacja: 4500-5500 zł

tadeusz świniarski wnętrze polska sztuka współczesna malarstwo abstrakcja kolorowa

22. Tadeusz Świniarski

Tytuł: Wnętrze, 2007

Informacje: technika mieszana, olej, płótno124x113 cmsygn. p.d.: T. Świniarski 2007, opisany na odwrocie: Tadeusz Świniarski 2007 124x113

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 3500-4500 zł

tadeusz świniarski pejzaż polska sztuka współczesna malarstwo abstrakcja kolorowa

23. Tadeusz Świniarski

Tytuł: Pejzaż, 2008

Informacje: olej, płótno100x120 cmsygn. p.d.: ŚWINIARSKI

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 3500-4500 zł

Uriy Lavrentev Zapomniane czasy, 1994 malarstwo sztuka współczesna ikony

24. Uriy Lavrentev

Tytuł: Zapomniane czasy, 1994

Informacje: olej, płótno106x127 cm,opisany na odwrocie (cyrlicą)

Cena wywoławcza: 28 000,00 zł

Estymacja: 34000-38000 zł

Uriy Lavrentev Kronika, 2002 współczesne malarstwo bizancjum ikony

25. Uriy Lavrentev

Tytuł: Kronika, 2002

Informacje: olej, płótno98x104,5 cmopisany na odwrocie (cyrlicą)

Cena wywoławcza: 24 000,00 zł

Estymacja: 31000-34000 zł

Dmytro Horditsa, Anna Horditsa, Matka Boża - Wspomożycielka Wielkiego Postu, 2021 ikona maryja jezus obraz

26. Dmytro Horditsa

Tytuł: Matka Boża – Wspomożycielka Wielkiego Postu, 2021

Informacje: akryl, technika własna, deska z drewna lipy i dębu50x36 cmwspółautorka: Anna Horditsa; opisany i sygnowany na odwrocie

Cena wywoławcza: 2 800,00 zł

Estymacja: 4000-4800 zł

Maria Sadowska Kreacje II, 2015 polskie malarstwo współczesne martwa natura malarstwo rodzajowe

27. Maria Sadowska

Tytuł: Kreacje II, 2015

Informacje: olej, płótno81x60 cm, 86x65,5 cm w oprawiesygn. p.d.: MS, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "KREACJE II" OLEJ, PŁÓTNO 81x60 cm, 2015 r. MS

Cena wywoławcza: 3 600,00 zł

Estymacja: 5000-6000 zł

Tadeusz Sobkowiak Motyl, 1990 martwa natura polskie malarstwo współczesne owad obraz

28. Tadeusz Sobkowiak

Tytuł: Motyl, 1990

Informacje: technika mieszana, płótno97x130 cm

Cena wywoławcza: 3 200,00 zł

Estymacja: 3600-4000 zł

Z cyklu Opowieści pejzażu 0321 - Ewa Zawadzka (2020), obraz na płótnie wykonany techniką własną

29. Ewa Zawadzka

Tytuł: Z cyklu Opowieści pejzażu 0321, 2020

Informacje: technika własna, płótno70x70 cm

Cena wywoławcza: 6 500,00 zł

Estymacja: 8500-10000 zł

Obiekt 17 - Joanna Pałys (2011), obraz akrylowy na płótnie

30. Joanna Pałys

Tytuł: Obiekt 17, 2011

Informacje: akryl, płótno100x130 cmopisany na odwrocie

Cena wywoławcza: 5 500,00 zł

Estymacja: 6500-8000 zł

Paweł Rubaszewski Takie moje wędrowanie, 2022 rzeźba polskie współczesne rzeźbiarstwo figuracja człowiek

31. Paweł Rubaszewski

Tytuł: Takie moje wędrowanie, 2022

Informacje: brąz patynowany, piaskowiec16x11x39 cm

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

Obszary 11 - Michał Paryżski (2000), obraz olejny na płótnie

32. Michał Paryżski

Tytuł: Obszary 11, 2000

Informacje: olej, płótno100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 OBSZARY 11

Cena wywoławcza: 4 600,00 zł

Estymacja: 6500-7000 zł

Jacek Mirczak 16-XIV, 2016 abstrakcja polskie malarstwo współczesne biały czarny black and white

33. Jacek Mirczak

Tytuł: 16-XIV, 2016

Informacje: akryl, płótno120x100 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2016 16-XIV 120x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3500-4500 zł

Michał Jędrczak Interior żółty obraz współczesny

34. Michał Jędrczak

Tytuł: Interior, 2022

Informacje: olej, płótno90x90 cmsygn. p.d.: jędr22, opisany na odwrocie: MJędrczak 2022 interior

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2000-2500 zł

Cena sprzedaży: 1500,00 zł

Alina Bloch Energetyczny czerwony z błękitem, 2022 kolorowa abstrakcja malarstwo współczesne polskie niebieski żółty czerwony

35. Alina Bloch

Tytuł: Energetyczny czerwony z błękitem, 2022

Informacje: olej, płótno100x70 cmopisany na odwrocie: Alina Bloch olej, płótno, 2022 r

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 3500-4000 zł

Cena sprzedaży: 2400,00 zł

Patryk Lutomski Roboty 2021 współczesna sztuka polska malarstwo obraz dziecięcy

36. Patryk Lutomski

Tytuł: Roboty, 2021

Informacje: olej, płótno80x100 cmsygn. p.d.: Lutomski '21, opisany na odwrocie: P. Lutomski '21 "Roboty"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2200 zł

Barbara Gębczak-Janas palmy malarstwo współczesne wakacje los angeles tropiki

37. Barbara Gębczak

Tytuł: Palmy, 2004

Informacje: olej, płótno79x148 cmopisany na odwrocie: BARBARA GĘBCZAK JANAS 2004 PALMY

Cena wywoławcza: 4 000,00 zł

Estymacja: 6000-7600 zł

Zbigniew Mil Płeć jak grawitacja pejzaż figuracja akt malarstwo współczesne

38. Zbigniew Mil

Tytuł: Płeć jak grawitacja, 2021

Informacje: olej, płótno113x142,5 cmsygn. p.d.: Z. MIL 2021 r., opisany na odwrocie: "Płeć jak grawitacja" 2021 r.

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2600-3400 zł

Cena sprzedaży: 2400,00 zł

Agata Rościecha, z cyklu 27G-S9, 2020 - czarna sylwetka kobiety na czerwonym tle

39. Agata Rościecha

Tytuł: Z cyklu 27G-S9, 2020

Informacje: technika mieszana, płótno130x50 cmopisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu 27G – S9 tech. mieszana na płótnie 130x50 cm

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3000-3500 zł

Marzena Kawalerowicz Bez tytułu, 1989 akt symbolizm kobiecy malarstwo współczesne polskie

40. Marzena Kawalerowicz

Tytuł: Bez tytułu, 1989

Informacje: technika mieszana, płyta HDF34x43 cmsygn. l.d.: M. Kawalerowicz 89.

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 2500-3000 zł

Tadeusz Sobkowiak Kwiczoł 1990 polskie malarstwo współczesne ptak animalistyka

41. Tadeusz Sobkowiak

Tytuł: Kwiczoł, 1990

Informacje: technika mieszana, płyta19,5x24,5 cm

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1600-2000 zł

Tadeusz Sobkowiak Traszka 1990 polskie malarstwo współczesne animalistyka obraz jaszczurka

42. Tadeusz Sobkowiak

Tytuł: Traszka, 1990

Cena wywoławcza: 1 000,00 zł

Estymacja: 1600-2000 zł

Krzysztof Śliwka Pod wiatr, 2021 polska rzeźba współczesna portret popiersie drewno

43. Krzysztof Śliwka

Tytuł: Pod wiatr, 2021

Informacje: drewno klejone, technika własna43x30x17 cmsygn. z tyłu: Śliwka

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2600 zł

Ptak z cyklu Moja skóra - Magdalena Cybulska (2019), obraz olejno-akrylowy na płótnie

44. Magdalena Cybulska

Tytuł: Ptak z cyklu Moja skóra, 2019

Informacje: olej, akryl, płótno100x80 cmsygn. p.d.: ceba19, opisany na odwrocie: Z CYKLU “MOJA SKÓRA” “PTAK”

Cena wywoławcza: 3 500,00 zł

Estymacja: 4000-5000 zł

Michał Zaborowski Bez tytułu mężczyzna portret figuracja współczesne malarstwo polskie duży format

45. Michał Zaborowski

Tytuł: Bez tytułu, 2019

Informacje: olej, płótno180x130 cmsygn. p.d.: M. Zaborowski

Cena wywoławcza: 19 000,00 zł

Estymacja: 38000-44000 zł

Izabela Rudzka Ściana z czerwonym oknem, 2003 polskie malarstwo współczesne abstrakcja złoto okno

46. Izabela Rudzka

Tytuł: Ściana z czerwonym oknem, 2003

Informacje: akryl, płótno80x100 cmsygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA "ŚCIANA Z CZERWONYM OKNEM" POZNAŃ 2003 AKRYL NA PŁÓTNIE FORMAT: 80X100 cm I. Rudzka 2003

Cena wywoławcza: 2 200,00 zł

Estymacja: 3500-4500 zł

Krzysztof Krzywiński ściana 61 2003 architektura w malarstwie współczesne malarstwo polskie czerwona abstrakcja

47. Krzysztof Krzywiński

Tytuł: Ściana 61, 2002

Informacje: olej, płótno100x70 cmsygn. p.d.: KK02, opisany na odwrocie: "ŚCIANA 61" KK02 R. 2002 Krzysztof Krzywiński

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1600-2000 zł

Jarosław Jaśnikowski listopadowa noc polska grafika współczesna niebieska

48. Jarosław Jaśnikowski

Tytuł: Listopadowa noc, 2010

Informacje: inkografia, papier56x47 cm arkusz, 64x54 cm w oprawiesygn. u dołu: 13/50 "LISTOPADOWA NOC" Jarosław Jaśnikowski, opatrzony suchą pieczęcią

Nakład: 13/50

Cena wywoławcza: 2 000,00 zł

Estymacja: 2200-3000 zł

Jerzy Cichecki Się 2022 sztuka feministyczna symbolizm kobiecy polska sztuka współczesna

49. Jerzy Cichecki

Tytuł: Się, 2022

Informacje: akryl, płótno46x55 cmsygn. p.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI, "SIĘ"

Cena wywoławcza: 1 500,00 zł

Estymacja: 1800-2000 zł

Monika Dętkoś Unicorn 2022 polska sztuka współczesna obraz koń abstrakcja

50. Monika Dętkoś

Tytuł: Unicorn, 2022

Informacje: olej, akryl, płótno110x110 cmsygn.: M. Dętkoś, opisany na odwrocie: Monika Dętkoś, 110x110, Olej, akryl, 2022 "Unicorn"

Cena wywoławcza: 3 000,00 zł

Estymacja: 3800-5500 zł