ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Aukcja internetowa z okazji Dnia Kobiet

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przygotowaliśmy wraz z artinfo.pl aukcję internetową zatytułowaną “Zamiast rajstop i goździków”. Licytacja potrwa do 5 marca 2017 r. do godz. 21:00 na portalu artinfo.pl. Link do aukcji znajduje się tutaj.

Wszystkie prace z katalogu aukcji można oglądać na żywo do 5 marca 2017 r. na wystawie aukcyjnej w Galerii Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie, od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Pod dowcipnym tytułem, który u wielu zapewne przywoła wspomnienia dawnych lat, kryje się niewielki katalog pełen interesujących propozycji specjalnie wyselekcjonowanych z myślą o tym święcie – od malarstwa, grafiki i kolażu po rzeźbę. Znalazły się w nim zarówno kameralne prace o niewielkich formatach, idealne na prezent, jak i większe płótna, które świetnie sprawdzą się we wnętrzu.

Na aukcji pojawiło się wiele nazwisk autorów z pewnością dobrze znanych kolekcjonerom polskiej sztuki młodego i średniego pokolenia, takich jak Małgorzata Stępniak, Iwona Stachura, Agnieszka Borkowska, Iza Staręga, czy Ula Niemirska.
Spośród proponowanych prac warto zwrócić szczególną uwagę na wyrazisty, hipnotyzujący portret autorstwa Barbary Porczyńskiej, wielowarstwowe, intensywne płótno Magdaleny Daniec, czy wysmakowaną, elegancką pastel Agaty Rościechy. W katalogu znalazł się ciekawy zestaw bardzo różnorodnych aktów ukazujących kobiecą sylwetkę w odmiennych ujęciach, m.in. dekoracyjna postać autorstwa Olgi Pelipas, zgeometryzowana kompozycja Agnieszki Pietrzykowskiej, utrzymany w stonowanych szarościach obraz Grzegorza L. Piotrowskiego, a także niezwykle intrygująca praca Urszuli Chrobak.
Wśród bardziej kameralnych prac interesującą propozycją są minimalistyczne, abstrakcyjne kolaże Olgi Szczechowskiej, dowcipny obraz Patrycji Kruszyńskiej-Mikulskiej bezpośrednio nawiązujący do tematyki aukcji, kompozycja Małgorzaty Karp-Soi czy utrzymane w bajkowej stylistyce płótno Sabiny Marii Grzyb. Miłośników ceramiki powinny zainteresować cztery szkliwione żaby autorstwa Anety Śliwy. Z pozycji o tematyce animalistycznej warto zwrócić również uwagę na niewielką pracę Marty Julii Piórko.