ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Czy podane na stronie ceny są ostateczne?

Ceny prac, które znajdziecie w naszej ofercie stałej są cenami ostatecznymi. Nie doliczamy do nich żadnych dodatkowych opłat – dzieło sztuki zakupisz w tej cenie, która jest widoczna na stronie. Wyjątkiem są dzieła sztuki oznaczone adnotacją “droit de suite” – do ceny tych prac należy doliczyć kwotę 5% od ceny sprzedaży. Skąd wynika dodatkowa opłata droit de suite? Przeczytasz o tym w odrębnym artykule, w którym wyjaśniamy dokładnie, czym jest droit de suite.

W przypadku zakupów dzieł sztuki na naszych aukcjach, zawsze do ceny wylicytowanej (spod młotka) doliczana jest opłata aukcyjna o wysokości 20%. 

Czy można zakupić dzieło za niższą cenę niż podana na stronie?

Rabat jest swego rodzaju przywilejem dla stałych klientów, którzy dokonują u nas regularnych zakupów prac artystów, których reprezentujemy, czy na przykład dla tych, którzy decydują się na zakup kilku dzieł sztuki za jednym razem. Nigdy jednak nie będzie on wyższy niż 10%.

Rabaty i negocjacje cenowe na rynku sztuki to szerokie zagadnienie. Panuje na ten temat wiele mitów i stereotypów. Wynika to z braku transparentności – wiele galerii nie podaje w ogóle cen dzieł sztuki do wiadomości publicznej. Dla nas transparentność cen jest jednak niezwykle ważna. Zależy nam, by klienci otrzymywali jasne informacje dotyczące cen, a artyści, z którymi współpracujemy, byli traktowani uczciwie. Jeżeli zainteresował Cię temat rabatów i negocjacji na rynku sztuki, przeczytaj dłuższy wpis na naszym blogu, w którym szerzej rozwijamy te kwestie! → Link do wpisu