3rd Young Art Auction

Auction: April 5, 2017 at 19:30

Before auction exhibition: from March 30, 2017, Mon-Fri 12: 00-19: 00

Showroom collector: 1-2 April 2017, Sat. 11am - 6pm, Sun 12: 00-18: 00

Zapraszamy na 3 Aukcję Sztuki Młodej, która odbędzie się już w środę 5 kwietnia 2017 r. o godz. 19:30 w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie. Zlecenia telefoniczne oraz limity aukcyjne można składać poprzez kliknięcie w przycisk “złóż zlecenie” pod wybraną pozycją. Istnieje także możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na portalu OneBid – link do katalogu znajduje się here.

W katalogu zgromadziliśmy 66 obiektów autorstwa artystów młodego pokolenia, w tym wiele zupełnie nowych, świeżych nazwisk. To nierzadko twórcy, którzy dopiero debiutują na rynku aukcyjnym, a byli już  w ostatnich latach wielokrotnie nagradzani w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach artystycznych i przeglądach. Rekomendujemy szczególnie wielkoformatowe płótno Klaudii Laty, balansujące między abstrakcją a zmysłowym realizmem, pracę Soni Serafin, która w niezwykle ciekawy sposób konsekwentnie eksploruje w swojej sztuce temat cielesności, czy nierzeczywisty pejzaż Michała Jana Wielowiejskiego. Uwagę zwraca także nietypowa pod względem tematyki i formatu praca Pawła Franciszka Jaskuły. Kolekcjonerom zainteresowanym tematyką aktu polecamy dekoracyjną, utrzymaną w ciepłej kolorystyce pracę Olgi Pelipas, sensualny obraz Michała Jaszczaka, czy niepokojące płótno Klaudii Krzysztonek. Spośród artystów działających w kręgu malarstwa figuratywnego uwagę zwraca również Juliusz Lewandowski ze swoją wielopostaciową kompozycją utrzymaną w intensywnych czerwieniach oraz doskonały obserwator rzeczywistości, Mikołaj Szpaczyński. Również dla miłośników abstrakcji znajdzie się w katalogu wiele wartościowych propozycji – na zainteresowanie zasługuje płótno Piotra Worońca, przestrzenna, iluzjonistyczna kompozycja Iwony Gabryś, czy ekspresyjna praca Anny Jarzymowskiej. Polecamy także nawiązującą do stylistyki op-artu, fluorescencyjną abstrakcję Campio oraz kontrastowy, niezwykle interesujący kolorystycznie obraz Piotra Trusika. Kolekcjonerom malarstwa z kręgu nadrealizmu rekomendujemy  szczególnie kompozycje Dariusza Franciszka Różyca oraz Daniela Białowąsa. Oprócz malarstwa, możemy zaproponować Państwu również animalistyczne rzeźby ceramiczne Anety Śliwy i Jakuba Niewdany oraz niezwykle ciekawy, doskonały technicznie rysunek Kamila Pieczykolana, artysty którego działalność warto śledzić.

Katalog 3 Aukcja Sztuki Młodej

In hortum 6 - Daniel Białowąs (2016), obraz akrylowy na płótnie wykonany techniką własną

1. Daniel Białowąs

Title: In hortum 6, 2016

Informations: acrylic, own technique, canvas120x80 cmopisany na odwrocie: Daniel Białowąs “IN HORTUM 6” AKRYL NA PŁÓTNIE TECHNIKA WŁASNA 2016

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Błona - Klaudia Lata (2016), obraz olejny na płótnie

2. Klaudia Lata

Title: Błona, 2016

Informations: oil, canvas140x100 cmopisany na odwrocie: Klaudia Lata “Błona” 2016 olej

Cena sprzedaży: PLN 900.00

Hikikomori z cyklu Nie tak odległe… - Dariusz Franciszek Różyc (2015), obraz olejny na płótnie

3. Dariusz Franciszek Różyc

Title: Hikikomori z cyklu Nie tak odległe…, 2015

Informations: oil, canvas50x100 cmopisany na odwrocie: TYTUŁ: “Hikikomori” CYKL: “Nie tak odległe…” FORMAT: 100/50 cm TECHNIKA: OLEJ/PŁÓTNO ROK: 2015 r. Dariusz Franciszek Różyc

Trafo - Piotr Woroniec jr (2017), akryl, technika mieszana, płótno

4. Piotr Woroniec jr

Title: Trafo, 2017

Informations: acrylic, mixed technique, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: PIOTR WORONIEC JR. "TRAFO" 2017 / AFORYZMU 55 FRANZA KAFKI 1981/2017

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Obraz czerwony - Juliusz Lewandowski (Juliusz Martwy) (2017), obraz akrylowy na płótnie

5. Juliusz Lewandowski (Juliusz Martwy)

Title: Obraz czerwony, 2017

Informations: acrylic, canvas110x80 cmopisany na odwrocie: Juliusz Lewandowski 2017

Carpet with the pink tree - Katarzyna Sienkiewicz (2016), technika mieszana na płótnie

6. Katarzyna Sienkiewicz

Title: Carpet with the pink tree, 2016

Informations: mixed technique, canvas110x83 cmopisany na odwrocie: KATARZYNA SIENKIEWICZ “CARPET WITH THE PINK TREE” 83x100 CM T. MIESZANA NA PŁÓTNIE 2016

Chłopcy bijący się na pustyni - Mikołaj Szpaczyński (2013), obraz olejny na płótnie

7. Mikołaj Szpaczyński

Title: Chłopcy bijący się na pustyni, 2013

Informations: oil, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: Mikołaj Szpaczyński Chłopcy bijący się na pustyni / 2013

Cena sprzedaży: PLN 1800.00

Bez tytułu - Beata Trembecka (2016), technika mieszana na płótnie

8. Beata Trembecka

Informations: mixed technique, canvas100x70 cmopisany na odwrocie: BEATA TREMBECKA BEZ TYTUŁU 2016 100x70 technika własna mieszana Nr katalogowy 095 B. Trembecka

Cena sprzedaży: PLN 700.00

Dziennik - Klaudia Krzysztonek (2014), obraz olejny na płótnie

9. Klaudia Krzysztonek

Title: Dziennik, 2014

Informations: oil, canvas120x100 cmopisany na odwrocie: 2014 Klaudia Krzysztonek “Dziennik”

Nosorożec - Jakub Niewdana (2017), ceramika szkliwiona i złocona

10. Jakub Niewdana

Title: Nosorożec, 2017

Informations: ceramika szkliwiona i złocona31x15x11 cmsygn. na spodzie: 3/2017 NIEWDANA

Edition: 3/2017

Cena sprzedaży: PLN 700.00

Sun - Olga Pelipas (2017), obraz olejny na płótnie

11. Olga Pelipas

Title: Sun, 2017

Informations: oil, canvas100x80 cmreference number ld: Pelipas

Kompozycja nr 14 - Iwona Gabryś (2017), technika mieszana, akryl, suchy pastel, węgiel, płótno

12. Iwona Gabryś

Title: Kompozycja nr 14, 2017

Informations: technika mieszana, akryl, suchy pastel, węgiel, płótno100x100 cmdescribed on the reverse: IWONA GABRYŚ

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Skrucha - Marcin Jaszczak (2017), akryl, płyta

13. Marcin Jaszczak

Title: Skrucha, 2017

Informations: acrylic, board90x90 cmsygn. l.d.: MJ 2017

Cena sprzedaży: PLN 700.00

Kwiaty dla Malewicza 4 z cyklu Klocki - Kamil Stańczak (2016), obraz akrylowy na płótnie

14. Kamil Stańczak

Title: Kwiaty dla Malewicza 4 z cyklu Klocki, 2016

Informations: acrylic, canvas50x50 cmopisany na odwrocie: K. STAŃCZAK 2016

Cena sprzedaży: PLN 900.00

R nr 207 - Katarzyna Matylda Kręcicka (2017), technika mieszana na płótnie

15. Katarzyna Matylda Kręcicka

Title: R nr 207, 2017

Informations: mixed technique, canvas110x80 cmsygn. p.d.: kmk ‘17

W różowej chmurze - Ula Niemirska (2016), kolaż, akryl na płótnie

16. Ula Niemirska

Title: In a pink cloud, 2016

Informations: acrylic, collage, canvas90x130 cmdescribed on the reverse: NIEMIRSKA ULA "IN PINK CLOUD" 2016 acrylic / collage 90x130 cm

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Rękawicznik Wenecjonik - Elżbieta Prusinowska (2016), obraz akrylowy na płótnie

17. Elżbieta Prusinowska

Title: Rękawicznik Wenecjonik, 2016

Informations: acrylic, canvas60x50 cmopisany na odwrocie: ELŻBIETA PRUSINOWSKA 12.VIII.2016 WENECJA #1 RĘKAWICZNIK WENECJONIK

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Linear Landscape - Campio (2016), farby fluorescencyjne, płótno

18. Campio

Title: Linear Landscape, 2016

Informations: farby fluorescencyjne, płótno60x100 cmsygn. p.d.: Campio ‘16, opisany na odwrocie: Campio “Linear Landscape” Fluorescent 2016

Cena sprzedaży: PLN 700.00

Zmrok - Sabina Maria Grzyb (2017), obraz olejny na płótnie

19. Sabina Maria Grzyb

Title: Zmrok, 2017

Informations: oil, canvas30x60 cmopisany na odwrocie: Sabina Maria ZMROK 2017

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Żubry - Aneta Śliwa (2017), ceramika szkliwiona

20. Aneta Śliwa

Title: Żubry, 2017

Informations: glazed ceramics4x 16x10,5x6,5 cmsygn. na spodzie: ANETA ŚLIWA 2016 r.

Cena sprzedaży: PLN 800.00

The Warrior - Jakub Godziszewski (2015), olej, pozłota płatkowa, płótno

21. Jakub Godziszewski

Title: The Warrior, 2015

Informations: olej, pozłota płatkowa, płótno100x40 cmsygn. u dołu: J. Godziszewski 2015, opisany na odwrocie: JAKUB GODZISZEWSKI 2015 THE WARRIOR

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Year 1980 - Piotr Ignacy Kopczyński (2017), obraz olejny na płótnie

22. Piotr Ignacy Kopczyński

Title: Year 1980, 2017

Informations: oil, canvas100x100 cmsygn. p.d.: PiK.2017.y, opisany na odwrocie: “YEAR 1980” 02.2017.y Piotr Ignacy Kopczyński

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Katharsis - Paweł Franciszek Jaskuła (2014), obraz olejny na płótnie

23. Paweł Franciszek Jaskuła

Title: Katharsis, 2014

Informations: oil, canvas130x30 cmopisany na odwrocie: Pawel 7 oraz opatrzony pieczątką autorską

One way in, one way out 37 - Marcin Błach (2017), obraz akrylowy na płótnie

24. Marcin Błach

Title: One way in, one way out 37, 2017

Informations: acrylic, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: Marcin Błach, 2017

Be sure - Anna Piotrowiak (2017), obraz akrylowy na płótnie

25. Anna Piotrowiak

Title: Be sure, 2017

Informations: acrylic, canvas50x65 cmsygn. p.d.: 2017 a.p., opisany na odwrocie: 2017 luty A. Piotrowiak

Rajstopy - Monika Kalista (2013), obraz olejny na płótnie

26. Monika Kalista

Title: Rajstopy, 2013

Informations: oil, canvas120x160 cmopisany na odwrocie: MONIKA KALISTA RAJSTOPY 120x160 cm

Cena sprzedaży: PLN 900.00

Z cyklu Podziały - Michał Czerko (2016), obraz akrylowo-olejny na płótnie

27. Michał Czerko

Title: Z cyklu Podziały, 2016

Informations: acrylic, oil, canvas100x70 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ CZERKO 2016 Z CYKLU PODZIAŁY

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Bez tytułu - Michalina Czurakowska (2014/2015), obraz akrylowy na płótnie

28. Michalina Czurakowska

Title: Without title, 2014/2015

Informations: acrylic, canvas120x150 cmopisany na odwrocie: MICHALINA CZURAKOWSKA 2014/2015, WARSZAWA

Cena sprzedaży: PLN 2,100.00

Bez tytułu - Piotr Trusik (2017), obraz olejny na płótnie

29. Piotr Trusik

Informations: oil, canvas100x90 cmopisany na odwrocie: P. TRUSIK, ‘17

Cena sprzedaży: PLN 600.00

Bez tytułu - Krzysztof Bucior (2016), obraz olejny na płótnie

30. Krzysztof Bucior

Informations: oil, canvas50x70 cmopisany na odwrocie: Krzysztof Bucior “Bez tytułu”, 2016 Olej na płótnie, 50x70

Basen 69 - Karina Antończak (2017), obraz olejny na płótnie

31. Karina Antończak

Title: Basen 69, 2017

Informations: oil, canvas100x70 cmsygn. p.d.: ANT, opisany na odwrocie: Karina Antończak 2017 Warszawa “POOL 69”

Świtanie z cyklu Zauroczona Dmuchawcami - Mariola Świgulska (2017), obraz akrylowy na płótnie

32. Mariola Świgulska

Title: Świtanie z cyklu Zauroczona Dmuchawcami, 2017

Informations: acrylic, canvas80x120 cmsygn. p.d.: Mariola Świgulska 2017

Odbicie - Jena Polak (2016), obraz olejny na płótnie

33. Jena Polak

Title: Odbicie, 2016

Informations: oil, canvas50x50 cmsygn. p.d.: Jena, opisany na odwrocie: “Odbicie” Jena Polak 2016’

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Chromosfera IV - Joanna Sułek-Malinowska (2016), obraz akrylowy na płótnie

34. Joanna Sułek-Malinowska

Title: Chromosfera IV, 2016

Informations: acrylic, canvas120x81 cmopisany na odwrocie: Joanna Sułek-Malinowska “Chromosfera IV” 120x81 akryl 2016 r.

Cena sprzedaży: PLN 700.00

Niebieska - Paulina Maksjan (2016), kolaż, akryl na płótnie

35. Paulina Maksjan

Title: Niebieska, 2016

Informations: acrylic, collage, canvas80x100 cmsygn.: Paulina Maksjan 2016

Gramine - Hanna Rozpara (2017), obraz akrylowy na płótnie

36. Hanna Rozpara

Title: Gramine, 2017

Informations: acrylic, canvas80x80 cmsygn. p.d.: Hanna Rozpara 2017, opisany na odwrocie: HANNA ROZPARA “GRAMINE” 2017

Toscana XXI - Jacek Malinowski (2017), obraz olejny na płótnie

37. Jacek Malinowski

Title: Toscana XXI, 2017

Informations: oil, canvas60x70 cmdescribed on the reverse: Jacek Malinowski oil 2017

Cena sprzedaży: PLN 800.00

Disco kot - Anita Kucharczyk (2016), tempera damarowa, olej, wosk zmydlony, płótno

38. Anita Kucharczyk

Title: Disco kot, 2016

Informations: tempera damarowa, olej, wosk zmydlony, płótno50x60 cmopisany na odwrocie: ANITA KUCHARCZYK 2016 “DISCO KOT” TEMPERA DAMAROWA I OLEJ Z WOSKIEM ZMYDLONYM NA PŁÓTNIE 50x60 cm

Claude Monet z cyklu Abstractly - Dominik Smolik (2017), obraz akrylowy na płótnie

39. Dominik Smolik

Title: Claude Monet z cyklu Abstractly, 2017

Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: DOMINIK SMOLIK FROM THE SERIES ABSTRACTLY “CLAUDE MONET” AKRYL/PŁÓTNO 100x100 CM KRAKÓW MMXVII Dominik Smolik

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Hefa - Sonia Serafin (2016), obraz olejny na płótnie

40. Sonia Serafin

Title: Hefa, 2016

Informations: oil, canvas110x110 cmopisany na odwrocie: Hefa 110x110

Cena sprzedaży: PLN 500.00

05.013 - Michał Jan Wielowiejski (2013), obraz olejny na płótnie

41. Michał Jan Wielowiejski

Title: 05.013, 2013

Informations: oil, canvas110x85 cm kompozycja, 115x90 cm w oprawieopisany na odwrocie: MICHAŁ JAN WIELOWIEJSKI 05.013 OLEJ 2013 ROK

Cena sprzedaży: PLN 700.00

Sam - Alicja Pulik (2017), obraz akrylowy na płótnie

42. Alicja Pulik

Title: Sam, 2017

Informations: acrylic, canvas80x70 cmsygn. p.d.: AP Alicja Pulik 2017, opisany na odwrocie: “SAM” ALICJA PULIK AKRYL NA PŁÓTNIE 80x70 CM 2017 ALICJA PULIK 2017

Bukiet - Anna Cichoń (2015), obraz olejny na płótnie

43. Anna Cichoń

Title: Bouquet, 2015

Informations: oil, canvas55x55 cmopisany na odwrocie: ANNA CICHOŃ 55x55 cm, ol/pł “BUKIET” 2015 r.

Hel - Agnieszka Głębicka (2016), obraz olejny na płótnie

44. Agnieszka Głębicka

Title: Hel, 2016

Informations: oil, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: AGA GŁĘBICKA HEL, 80x100 OLEJ 2016

Bez tytułu - Anna Jarzymowska (2017), obraz olejny na płótnie

45. Anna Jarzymowska

Informations: oil, canvas110x110 cmopisany na odwrocie: Anna Jarzymowska 2017 r bez tytułu 110cm/110cm

Cena sprzedaży: PLN 800.00

Głowa - Lidia Wnuk (2016), obraz olejny na płótnie

46. Lidia Grandson

Title: Head, 2016

Informations: oil, canvas70x50 cmopisany na odwrocie: WNUK

Miasto 777 - Magdalena Karwowska (2017), technika mieszana na płótnie

47. Magdalena Karwowska

Title: Miasto 777, 2017

Informations: mixed technique, canvas100x120 cmopisany na odwrocie: M. KARWOWSKA MIASTO 777 2017.

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Czuwanie - Natalia Pławecka-Kijewska (2015), obraz olejny na płótnie

48. Natalia Pławecka-Kijewska

Title: Czuwanie, 2015

Informations: oil, canvas50x70 cmopisany na odwrocie: N. Pławecka

Axis mundi - Rafał Gawlik (2016), obraz olejny na płótnie

49. Rafał Gawlik

Title: Axis mundi, 2016

Informations: oil, canvas60x30 cmopisany na odwrocie: R.G. 2016 r.

Bez tytułu - Bartek Pszon (2017), obraz olejny na płótnie

50. Bartek Pszon

Informations: oil, canvas75x60 cmopisany na odwrocie: Bartek Pszon 2016 bez tytułu 60x75 olej na płótnie

Bez tytułu - Kamil Pieczykolan (2013), węgiel, czerń żelazowa, papier

51. Kamil Pieczykolan

Title: Without title, 2013

Informations: węgiel, czerń żelazowa, papier100x70 cmopisany na odwrocie: Kamil Pieczykolan 2013 węgiel, czerń żelazowa na papierze 100x70 cm

Cena sprzedaży: PLN 700.00

Plaża - Magdalena Serwin (2015), obraz olejny na płótnie

52. Magdalena Serwin

Title: Plaża, 2015

Informations: oil, canvas50x70 cmsygn. p.d.: Serwin M., opisany na odwrocie: 2015 SERWIN M.

df1 - Piotr Przybyła (2014), olej, akryl, spray, płótno

53. Piotr Przybyła

Title: df1, 2014

Informations: olej, akryl, spray, płótno2x 70x50 cm (dyptyk)opisany na odwrocie: Piotr Przybyła 2014 r. “df1”

Victoria i Bibi - Magdalena Szyszkowska (2015), obraz akrylowy na płótnie

54. Magdalena Szyszkowska

Title: Victoria i Bibi, 2015

Informations: acrylic, canvas70x50 cmsygn. p.d.: MSz 2015

Moonlight - Jagoda Dziewanowska (2017), obraz akrylowy na płótnie

55. Jagoda Dziewanowska

Title: Moonlight, 2017

Informations: acrylic, canvas70x70 cmref. pd: monogram

Westalka - Konrad Trzeszczkowski (2016), obraz olejny na płótnie

56. Konrad Trzeszczkowski

Title: Westalka, 2016

Informations: oil, canvas146x88,5 cmdescribed on the back: monogram

Przenikanie 1 - Katarzyna Rogoża (2017), obraz akrylowy na płótnie

57. Katarzyna Rogoża

Title: Przenikanie 1, 2017

Informations: acrylic, canvas70x50 cmopisany na odwrocie: Katarzyna Rogoża “Przenikanie 1” 2017

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Przejaw dwunasty z cyklu Pustka - Marta Kolarz (2016), obraz akrylowy na płótnie

58. Marta Kolarz

Title: Przejaw dwunasty z cyklu Pustka, 2016

Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: Cykl “Pustka” Przejaw Dwunasty MKolarz 2016.

Maca moc - Piotr Przybylski (2017), obraz akrylowy na płótnie

59. Piotr Przybylski

Title: Maca moc, 2017

Informations: acrylic, canvas70x120 cmsygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: PIOTR PRZYBYLSKI MACA MOC 120x70 CM AKRYL NA PŁÓTNIE WARSZAWA, POLSKA, 2017

Bez tytułu - Agnieszka Figurska (2017), obraz olejny na płótnie

60. Agnieszka Figurska

Informations: oil, canvas100x100 cmreference number pd: AFigurska

Ptasie radio - Katarzyna Rymarz (2015), obraz olejny na płótnie

61. Katarzyna Rymarz

Title: Ptasie radio, 2015

Informations: oil, canvas100x130 cmsygn. p.d.: K. RYMARZ 2015, opisany na odwrocie: PTASIE RADIO KATARZYNA RYMARZ 2015 OLEJ

Bez tytułu - Magdalena Wolska-Libiszewska (2017), technika mieszana, akryl, płótno

62. Magdalena Wolska-Libiszewska

Informations: mixed technique, acrylic, canvas70x70 cm

Close open - Patryk Kowalczyk (2016), obraz akrylowy na płótnie

63. Patryk Kowalczyk

Title: Close open, 2016

Informations: acrylic, canvas100x80 cmopisany na odwrocie: Patryk Kowalczyk “CLOSE OPEN” ‘16

Dworzec - Urszula Sakowska (2015), farba ftalowa, olej, płótno

64. Urszula Sakowska

Title: Station, 2015

Informations: farba ftalowa, olej, płótno60x50 cmopisany na odwrocie: U. Sakowska 2015

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Chryzantemy I - Izabela Wolska (2017), obraz olejny na płótnie

65. Izabela Wolska

Title: Chryzantemy I, 2017

Informations: oil, canvas80x50 cmref. pd: WOLSKA 2017, author's sticker on the reverse

Cena sprzedaży: PLN 500.00

Abstrakcja - Karolina Kasprzak (2015), obraz akrylowy na płótnie

66. Karolina Kasprzak

Title: Abstraction, 2015

Informations: acrylic, canvas100x70 cmdescribed on the reverse: Karolina Kasprzak 2015