2 Auction of Contemporary Art

Auction: June 15, 2021 at 19:30

Before auction exhibition: od 4 czerwca 2021 r. pon-pt 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

Showroom collector: 11-12 czerwca 2021 r., pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00

We wtorek 15 czerwca 2021 r. o godz. 19:30 zapraszamy do udziału w 2 Aukcji Sztuki Współczesnej! Licytację przeprowadzimy w trybie zdalnym, z transmisją live na naszym Facebooku.

Aukcja Sztuki Współczesnej odbywa się u nas tylko cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcje naszych klientów, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym. W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Joanna Pałys, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Andrzej Folfas, Bettina Bereś, Iza Staręga, czy prof. Ewa Zawadzka.

Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie od 4 czerwca 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.

Katalog 2 Aukcja Sztuki Współczesnej

hydrozagadka - ewa Miazek - architektura, surrealizm

1. Ewa Miazek

Title: Hydrozagadka, 2021

Informations: acrylic, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: Hydrozagadka 2021 akryl

Estimation: 3800-4200

kompozycja haptyczna - wyjątek 3 - Jacek Jarczewski - abstrakcja, wyraźna faktura obrazu

2. Jacek Jarczewski

Title: Kompozycja haptyczna – wyjątek 3, 2019

Informations: own technique, canvas120x100 cmopisany na odwrocie: Jacek Jarczewski "Kompozycja haptyczna - wyjątek 3" tech. własna 120x100cm 2019 r.

Estimation: 3800-4500

boards - Kamil kocurek - abstrakcja, ułożone krzyżowo deski/belki

3. Kamil Kocurek

Title: Boards, 2020

Informations: druk wklęsły, papier75x115 cmsygn. u dołu: Boards druk wklęsły 4/30 Kamil Kocurek 2020

Edition: 4/30

Estimation: 1800-2200

pastuch ii - Michał jędrczak - na szarym tle konturowa geometryczna postać

4. Michał Jędrczak

Title: Pastuch II, 2020

Informations: oil, canvas60x90 cmsygn. l.d.: Jędr2020, na odwrocie nalepka autorska

Estimation: 1800-2000

z cyklu kobiety w chustach - Iza staręga - portret kobiety, koptyjskie oczy, czerwone tło

5. Iza Staręga

Title: Z cyklu kobiety w chustach, 2020

Informations: own technique, canvas110x80 cmreference number pd: Iza Staręga, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE OF WOMEN IN SCARVES 2020

Starting price: PLN 4,500.00

Estimation: 6500-7000

pejzażowa impresja - Dariusz Piekut - pejzaż, jezioro

6. Dariusz Piekut

Title: Pejzażowa impresja, 2021

Informations: acrylic, canvas80x100 cmsygn. p.d.: D.Piekut 2021, opisany na odwrocie: "Pejzażowa impresja" 2021 r., akryl, płótno, 80x100 cm Dariusz Piekut

Estimation: 1800-2200

electro-city - Anna Nosowicz ruiz - abstrakcja, żywe kolory

7. Anna Nosowicz Ruiz

Title: Electri-city, 2018

Informations: oil, canvas81 x 100 cmopisany na odwrocie: ANNA NOSOWICZ RUIZ "ELECTRI-CITY" 2018

Starting price: PLN 3,200.00

Estimation: 3800-4200

nokturn - kornel Arciszewski - rzeźba, figuratywna postać na marmurowym postumencie z 3 aureolami z kół zębatych

8. Kornel Arciszewski

Title: Nocturne, 2021

Informations: żelazo, drewno, marmur100x30x15 cmsygn.: K.W.Arc.

Estimation: 2600-3500

iceberg 4 - wie bogusławski - abstrakcja, błękitno biały

9. Wit Bogusławski

Title: Iceberg 4, 2021

Informations: oil, canvas140x70 cmsygn. l.d.: Wit 2021, opisany na odwrocie: Wit Bogusławski

Estimation: 2000-2600

kreta - chania - uliczka z dwoma motocyklami - hiperrealizm, motocykl, uliczka

10. Andrzej Adam Sadowski

Title: Kreta – Chania – uliczka z dwoma motocyklami, 2003/2004

Informations: acrylic, canvas54 x 81 cmsygn. na licu: A.A. SADOWSKI 2003/04, opisany na odwrocie: 643. ANDRZEJ A. SADOWSKI ŁÓDŹ "KRETA - CHANIA - ULICZKA Z DWOMA MOTOCYKLAMI" AKRYL, WYM: 54x81 cm, 2003/04.

Starting price: PLN 7,500.00

Estimation: 14000-16000

czaszka - sc Szyman - grafika, czaszka na fotokopii z fabryki dźwigów

11. SC Szyman

Title: Czaszka, 2019

Informations: sitodruk, druk na fotokopiach z fabryki dźwigów w Szczecinie83,5x59 cmsygn. u dołu: CZASZKA 10/28 SC Szyman

Edition: podkład – unikat, nakład grafiki: 10/28

Estimation: 1400-1800

panna w ogrodzie - maciej Urbaniak - naga kobieta okryta czerwonym materiałem na tle ogrodu, obok po lewej stronie biały żuraw

12. Maciej Urbaniak

Title: Panna w ogrodzie, 2013

Informations: oil, canvas81x65 cm kompozycja, 100x84 cm w oprawiesygn. p.d.: M. Urbaniak

Estimation: 5500-6000

Cena sprzedaży: 6500 zł

sansewieria - Bettina Bereś - Maranta (roślina) w czarnym garnku, surowe płótno

13. Bettina Bereś

Title: Sansewieria, 2004

Informations: oil, canvas90x65 cmsygn. p.d.: BB04, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ "SANSEVERIA" 2004 KRAKÓW

Estimation: 3600-4200

Cena sprzedaży: PLN 4,000

z cyklu żonę 79 - dobiesław Gała - abstrakcja, wyraźna faktura, relief za szkłem, czarno błękitne

14. Dobiesław Gała

Title: Z cyklu zone 79, 2021

Informations: own technique, plate73x103 cm, sygn. p.d.: D. GAŁA 021, opisany na odwrocie

Estimation: 2200-2600

na temat kobiety xxxiv - Kazimierz drejas - siedząca kobieta wskazuje na kucającego zamyślonego mężczyznę, błękit, czerwień

15. Kazimierz Drejas

Title: Na temat kobiety XXXIV, 2006

Informations: oil, resin, canvas80x100 cmsygn. p.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "NA TEMAT KOBIETY XXXIV" olej, żywica 80x100 2006

Estimation: 3800-4200

pejzaż kontemplacyjny I - Alina dorada-krawczyk - abstrakcja

16. Alina Dorada-Krawczyk

Title: Pejzaż kontemplacyjny I, 2019

Informations: acrylic, canvas100x140 cmsygn. na licu: A.Dorada '19, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk Title: "Pejzaż kontemplacyjny" I size: 100x140 Year: 2019

Starting price: PLN 4,500.00

Estimation: 5800-6400

mieczyki - ałła klement-laskowska - kwiaty

17. Ałła Klement-Laskowska

Title: Mieczyki, 2 poł. XX w.

Informations: oil, canvas80x70 cm kompozycja, 97x87 cm w oprawiesygn. p.d.: ALLA, opisany na odwrocie: ALLA LASKOWSKA 70/80

Estimation: 3500-4000

z cyklu kaprysy ciał 2 - agata rościecha - figuratywna postać kobiety

18. Agata Rościecha

Title: Z cyklu kaprysy ciał 2, 2021

Informations: acrylic, canvas120x45 cmsygn. u dołu: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Kaprysy ciał 2 akryl 120x45 cm 2021

Estimation: 2600-3000

silverstone - ewa sycha - abstrakcja

19. Ewa Sycha

Title: Silverstone, 2003

Informations: akryl, olej, szablon, płótno140x180 cmsygn. na licu: Sycha

Starting price: PLN 2,700.00

Estimation: 3800-4500

pomiar - Andrzej tobis

20. Andrzej Tobis

Title: Pomiar, 2012

Informations: oil, canvas150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2012

Starting price: 10 500,00 zł

Estimation: 12000-15000

być może z cyklu może morze - Piotr c. kowalski - abstrakcja, pejzaż, piasek, wyraźna faktura obrazu, relief

21. Piotr C. Kowalski

Title: Być może z cyklu może morze, 1998

Informations: olej, piasek z plaży na Bałtyku, płótno52x147x5 cmopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI BYĆ MORZE '98 FOR. 52x147,5 cm ROK 1998 TECH. olej, piasek z plaży na płótnie, obraz pochodzi z cyklu "MOŻE MORZE"

Starting price: 2 600,00 zł

Estimation: 2800-3000

bez tytułu - Magdalena cybulska - postać z 6 piersiami, głowa kury zwrócona w lewą stronę, postać ma rozłożone ręce na boki

22. Magdalena Cybulska

Title: without title, 2010

Informations: acrylic, collage, canvas120x70 cmsygn. p.d.: Ceba 2010

Starting price: PLN 4,000.00

Estimation: 4600-5000

strength & fragility 3 - agata czeremuszkin-chrut - abstrakcja

23. Agata Czeremuszkin-Chrut

Title: Strength & Fragility 3, 2020

Informations: acrylic, canvas90x70 cmopisany na odwrocie: “Strength & Fragility 3” acrylic/canvas/2020 A/Czeremuszkin-Chrut

Starting price: 4 800,00 zł

Estimation: 6000-6500

miejsce 36 - Krzysztof krzywiński - pejzaż miejski

24. Krzysztof Krzywiński

Title: Miejsce 36, 2013

Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: KK13, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 36" KK13 Krysztof Krzywiński r. 2013

Estimation: 2200-2600

obiekt 3 - Joanna Pałys - niepokojąca i intrygująca architektura, surowy budynek, odcienie szarości

25. Joanna Pałys

Title: Obiekt 3, 2010

Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: PAŁYS "OBIEKT 3" 2010

Starting price: PLN 4,500.00

Estimation: 5600-6000

czarny obraz - Krzysztof Jegliński - abstrakcja, wyraźna faktura, relief, na czarnym tle dwa różowe X

26. Krzysztof Jegliński

Title: Czarny obraz, 2017/2019

Informations: akryl, suchy pigment, spoiwo akrylowe, wióry drewniane, klej stolarski, deska75x90x4 cm

Estimation: 2600-3200

zapiski z podróży - matera zmienną jest - pejzaż miejski, błękitne i pomarańczowe domy

27. Joanna Jeżewska-Desperak

Title: Zapiski z podróży – Matera zmienną jest, 2021

Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: J.Desperak, opisany na odwrocie

Estimation: 4000-4600

exit - Izabela Wądołowska - abstrakcja, trójkąt, abstrakcyjne, regularne tło

28. Izabela Wądołowska

Title: Exit, 2020

Informations: technika mieszana, druk cyfrowy, akryl, płótnosygn. p.d.: Wądołowska Izabela 20'

Estimation: 2000-2200

melpomena - Wiesław Fijałkowski - rzeźba, maska teatralna na postumencie

29. Wiesław Fijałkowski

Title: Melpomena, 2016

Informations: glina szamotowa szkliwiona51x19x40 cm

Estimation: 3600-4000

obiekty ciemnej strefy - Stanisław Kortyka

30. Stanisław Kortyka

Title: Obiekty ciemnej strefy, 2018/2020

Informations: oil, canvas35x65 cm kompozycja, 44,5x74,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: Stanisław R. KORTYKA "OBIEKTY CIEMNEJ STREFY" 2018-2020 - olej - len 35x65

Starting price: 2 400,00 zł

Estimation: 3000-3400

z cyklu funky - Leonard pędziałek - grafika, dyptyk, abstrakcja, na jasnym tle czarne i czerwone kompozycje. czarny passe-partout

31. Leonard Pędziałek

Title: Z cyklu funky, 2016

Informations: lithograph, paper2x (100x70) cmsygn. u dołu: 3/5/2019 "Funky (for Bille E.) Leonard Pędziałek oraz: 2/5/2019 Funky (for Herbie) Leonard Pędziałek

Edition: 3/5/2019, 2/5/2019

Estimation: 1800-2000

skutki uboczne spaceru nr 4 - marek Ejsmond-ślusarczyk - abstrakcja, wyraźna faktura obrazu, żółto-pomarańczowe tło, czarno-biało-błękitna kompozycja

32. Marek Ejsmond - Locksmith

Title: Skutki uboczne spaceru nr 4, 2021

Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2021 r. Skutki uboczne spaceru

Estimation: 3800-4200

wszystko na głowie 2 z cyklu Madagaskar - Michał smółka - scena rodzajowa

33. Michał Smółka

Title: Wszystko na głowie 2 z cyklu Madagaskar, 2013

Informations: oil, plate60x100 cm kompozycja, 71x111 cm w oprawiesygn. p.d.: MSmółka 2013, opisany na odwrocie: Michał Smółka 2013 "Wszystko na głowie 2" tech. własna 60x100 cm Z cyklu Madagaskar

Estimation: 3500-4000

kreacje I - Maria sadowska - czerwona szata, piwnica, fotel, kot w oknie, światło, wazon, miska

34. Maria Sadowska

Title: Kreacje I, 2015

Informations: oil, canvas81x60 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "KREACJE I" OLEJ, PŁÓTNO, 81x60 cm, 2015

Starting price: 2 400,00 zł

Estimation: 5000-6000

Cena sprzedaży: 3000 PLN

szept i krzyk - Andrzej folfas - akt, dwie postacie stojące en face, frontalnie

35. Andrzej Folfas

Title: Szept i krzyk, 2019

Informations: oil, canvas100x100 cmsygn. u dołu: FOLFAS 2019

Estimation: 3800-4400

pejzaż z młynem - Stanisław kukla - zimowy pejzaż, młyn, kulig konny z saniami, pochmurne niebo

36. Stanisław Kukla

Title: Pejzaż z młynem, 2 poł. XX w.

Informations: oil, canvas44x55 cmsygn. p.d.: Kukla

Estimation: 2500-3000

trudny poranek - paweł rubaszewski - rzeźba, figuratywna postać męska, masywny postument

37. Paweł Rubaszewski

Title: Trudny poranek, 2021

Informations: brąz patynowany, stal49x10x7 cmopisany na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI "TRUDNY PORANEK" 2021

Estimation: 2200-2400

salus - Jacek Mirczak - poliptyk, abstrakcja, biały okrąg, pomarańczowe tło

38. Jacek Mirczak

Title: Salus, 2018

Informations: acrylic, canvas180x180 cm (4x90x90 cm)opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK “SALUS” 90x90x4=180x180 AKRYL NA PŁÓTNIE 2018

Starting price: PLN 5,000.00

Estimation: 6500-7000

Cena sprzedaży: 5000 PLN

kobiety - Redi Bo - Radosław Boczek - tryptyk, 3 różne kadry z kobietami

39. Redi Bo / Radosław Boczek /

Title: Kobiety, 2018

Informations: watercolor, paper56x104 cmref. pd: Redi Bo

Estimation: 2400-3000

na krawędzi światła 408 - ewa zawadzka - architektura, światło, cień, wyraźna faktura obrazu

40. Ewa Zawadzka

Title: Na krawędzi światła 408, 2019

Informations: own technique, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: ewa zawadzka "na krawędzi światła 408" - 2019

Starting price: PLN 5,000.00

Estimation: 7000-7400

Cena sprzedaży: 5000 PLN

zima - Stanisław Skrzypiński - pejzaż, fragment ośnieżonego dworku z wieżą, w tle las bez liści

41. Stanisław Skrzypiński

Title: Zima, 1982

Informations: oil, canvas61x61 cmsygn. l.d.: H.St.Skrzypiński 1982

Estimation: 2600-2800

ocean nocą - Patryk lutomski - abstrakcja, czerń, granatowy

42. Patryk Lutomski

Title: Ocean nocą, 2021

Informations: oil, acrylic, canvas100x80 cmsygn. p.d.: Lutomski 21, opisany na odwrocie: "Ocean nocą" '21 Patryk Lutomski

Estimation: 2200-3000

zaćmienie słońca - Anna Sołtysiak - realizm magiczny, pejzaż, zaćmienie słońca

43. Anna Sołtysiak

Title: Zaćmienie słońca, 2021

Informations: acrylic, canvas73x60 cmsygn., opisany na odwrocie:Anna Sołtysiak "Zaćmienie śłońca" 2021 akr. na pł.

Estimation: 1800-2200

wodospad - Monika Kopczewska - abstrakcja geometryczna

44. Monika Kopczewska

Title: Wodospad, 2016

Informations: oil, canvas140x70 cmopisany na odwrocie: Monika Kopczewska "Wodospad", 2016 140x70, olej na płótnie

Estimation: 3200-4000

sen o Kazimierzu m. - Radosław sowiak - abstrakcja, relief, zielony, klocki

45. Radosław Sowiak

Title: Sen o Kazimierzu M., 2017

Informations: akryl, relief, sklejka100x100 cmdescribed on the reverse: R. SOWIAK 2017 "DREAM O KAZIMIERZU M" AKRYL

Estimation: 4000-5000

1 z cyklu kobietą być - Magdalena karłowicz - rzeźba, postać kobiety, czarno-biała

46. Magdalena Karłowicz

Title: 1 z cyklu kobietą być, 2018

Informations: ceramika wypalana techniką raku, gips impregnowany27x10x13 cm

Estimation: 3500-4000

nowe historie jurajskie XII - cezary trzepizur - abstrakcja

47. Cezary Trzepizur

Title: Nowe historie jurajskie XII, 2021

Informations: acrylic, canvas60x60 cmref. pd: C. Whisk

Estimation: 2200-2400

derelict - vinicius libardoni - architektura, grafika, odcienie szarości, budynki przemysłowe

48. Vinicius Libardoni

Title: Derelict, 2019

Informations: etching, aquatint, paper70x100 cmopisany u dołu: DERELICT INTAGLIO 10/20 VINICIUS LIBARDONI 2019, na odwrocie pieczęć autorska

Edition: 10/20

Starting price: PLN 1,300.00

Estimation: 1600-2000

dream - Krzysztof śliwka - rzeźba, portret, ceramika

49. Krzysztof Śliwka

Title: Dream, 2018

Informations: ceramics37x30x16 cm

Estimation: 2200-2600

bez tytułu - Michał paryski - abstrakcja, w odcieniach szarości, wyraźna faktura obrazu

50. Michał Paryski

Title: without title, 2006

Informations: oil, canvas50x100 cm

Estimation: 6000-7000

błękitny prezes - Alina bloch - pejzaż, na dole zielony, w centrum ecru, na górze niebiesko-granatowy

51. Alina Bloch

Title: Błękitny prezes, 2019/2020

Informations: oil, canvas100x73 cmopisany na odwrocie: ALINA BLOCH 2019/2020 "BŁĘKITNY PREZES"

Estimation: 1800-2200

znaki 20 - marta sieciarz - architektura, geometryczne linie

52. Marta Sieciarz

Title: Znaki 20, 2009

Informations: oil, canvas120x120 cmsygn. p.d.: M. Sieciarz

Estimation: 3500-4000

cyrk - Małgorzata kleszczewska - włodarska - grafika, scena rodzajowa

53. Małgorzata Leszczewska-Włodarska

Title: Cyrk, 1991

Informations: etching, Fabriano paper13.5x18.5 plate print, 25x35 cm sheetreference number and described at the bottom: "Circus" after cliché-verre B. Schulz EA XVI etching MLWłodarska 1991

Edition: EA XVI

Estimation: 1200-1600

bez tytułu - Witold podgórski - abstrakcja, czarno - szara

54. Witold Podgórski

Title: without title, 2011

Informations: acrylic, oil, canvas50x90 cmopisany na odwrocie: Witold Podgórski 2011

Estimation: 3600-4000