2 Auction of Contemporary Art
Auction: June 15, 2021 at 19:30
Before auction exhibition: od 4 czerwca 2021 r. pon-pt 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00
Showroom collector: 11-12 czerwca 2021 r., pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00
We wtorek 15 czerwca 2021 r. o godz. 19:30 zapraszamy do udziału w 2 Aukcji Sztuki Współczesnej! Licytację przeprowadzimy w trybie zdalnym, z transmisją live na naszym Facebooku.
Aukcja Sztuki Współczesnej odbywa się u nas tylko cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcje naszych klientów, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym. W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Joanna Pałys, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Andrzej Folfas, Bettina Bereś, Iza Staręga, czy prof. Ewa Zawadzka.
Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie od 4 czerwca 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.
1. Ewa Miazek
Title: Hydrozagadka, 2021
Informations: acrylic, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: Hydrozagadka 2021 akryl
Estimation: 3800-4200
2. Jacek Jarczewski
Title: Kompozycja haptyczna – wyjątek 3, 2019
Informations: own technique, canvas120x100 cmopisany na odwrocie: Jacek Jarczewski "Kompozycja haptyczna - wyjątek 3" tech. własna 120x100cm 2019 r.
Estimation: 3800-4500
3. Kamil Kocurek
Title: Boards, 2020
Informations: druk wklęsły, papier75x115 cmsygn. u dołu: Boards druk wklęsły 4/30 Kamil Kocurek 2020
Edition: 4/30
Estimation: 1800-2200
4. Michał Jędrczak
Title: Pastuch II, 2020
Informations: oil, canvas60x90 cmsygn. l.d.: Jędr2020, na odwrocie nalepka autorska
Estimation: 1800-2000
5. Iza Staręga
Title: Z cyklu kobiety w chustach, 2020
Informations: own technique, canvas110x80 cmreference number pd: Iza Staręga, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE OF WOMEN IN SCARVES 2020
Starting price: PLN 4,500.00
Estimation: 6500-7000
6. Dariusz Piekut
Title: Pejzażowa impresja, 2021
Informations: acrylic, canvas80x100 cmsygn. p.d.: D.Piekut 2021, opisany na odwrocie: "Pejzażowa impresja" 2021 r., akryl, płótno, 80x100 cm Dariusz Piekut
Estimation: 1800-2200
7. Anna Nosowicz Ruiz
Title: Electri-city, 2018
Informations: oil, canvas81 x 100 cmopisany na odwrocie: ANNA NOSOWICZ RUIZ "ELECTRI-CITY" 2018
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 3800-4200
8. Kornel Arciszewski
Title: Nocturne, 2021
Informations: żelazo, drewno, marmur100x30x15 cmsygn.: K.W.Arc.
Estimation: 2600-3500
9. Wit Bogusławski
Title: Iceberg 4, 2021
Informations: oil, canvas140x70 cmsygn. l.d.: Wit 2021, opisany na odwrocie: Wit Bogusławski
Estimation: 2000-2600
10. Andrzej Adam Sadowski
Title: Kreta – Chania – uliczka z dwoma motocyklami, 2003/2004
Informations: acrylic, canvas54 x 81 cmsygn. na licu: A.A. SADOWSKI 2003/04, opisany na odwrocie: 643. ANDRZEJ A. SADOWSKI ŁÓDŹ "KRETA - CHANIA - ULICZKA Z DWOMA MOTOCYKLAMI" AKRYL, WYM: 54x81 cm, 2003/04.
Starting price: PLN 7,500.00
Estimation: 14000-16000
12. Maciej Urbaniak
Title: Panna w ogrodzie, 2013
Informations: oil, canvas81x65 cm kompozycja, 100x84 cm w oprawiesygn. p.d.: M. Urbaniak
Estimation: 5500-6000
Cena sprzedaży: 6500 zł
13. Bettina Bereś
Title: Sansewieria, 2004
Informations: oil, canvas90x65 cmsygn. p.d.: BB04, opisany na odwrocie: BETTINA BEREŚ "SANSEVERIA" 2004 KRAKÓW
Estimation: 3600-4200
Cena sprzedaży: PLN 4,000
14. Dobiesław Gała
Title: Z cyklu zone 79, 2021
Informations: own technique, plate73x103 cm, sygn. p.d.: D. GAŁA 021, opisany na odwrocie
Estimation: 2200-2600
15. Kazimierz Drejas
Title: Na temat kobiety XXXIV, 2006
Informations: oil, resin, canvas80x100 cmsygn. p.d.: Drejas, opisany na odwrocie: KAZ DREJAS - "NA TEMAT KOBIETY XXXIV" olej, żywica 80x100 2006
Estimation: 3800-4200
16. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Pejzaż kontemplacyjny I, 2019
Informations: acrylic, canvas100x140 cmsygn. na licu: A.Dorada '19, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk Title: "Pejzaż kontemplacyjny" I size: 100x140 Year: 2019
Starting price: PLN 4,500.00
Estimation: 5800-6400
17. Ałła Klement-Laskowska
Title: Mieczyki, 2 poł. XX w.
Informations: oil, canvas80x70 cm kompozycja, 97x87 cm w oprawiesygn. p.d.: ALLA, opisany na odwrocie: ALLA LASKOWSKA 70/80
Estimation: 3500-4000
18. Agata Rościecha
Title: Z cyklu kaprysy ciał 2, 2021
Informations: acrylic, canvas120x45 cmsygn. u dołu: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Kaprysy ciał 2 akryl 120x45 cm 2021
Estimation: 2600-3000
19. Ewa Sycha
Title: Silverstone, 2003
Informations: akryl, olej, szablon, płótno140x180 cmsygn. na licu: Sycha
Starting price: PLN 2,700.00
Estimation: 3800-4500
20. Andrzej Tobis
Title: Pomiar, 2012
Informations: oil, canvas150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2012
Starting price: 10 500,00 zł
Estimation: 12000-15000
21. Piotr C. Kowalski
Title: Być może z cyklu może morze, 1998
Informations: olej, piasek z plaży na Bałtyku, płótno52x147x5 cmopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI BYĆ MORZE '98 FOR. 52x147,5 cm ROK 1998 TECH. olej, piasek z plaży na płótnie, obraz pochodzi z cyklu "MOŻE MORZE"
Starting price: 2 600,00 zł
Estimation: 2800-3000
22. Magdalena Cybulska
Title: without title, 2010
Informations: acrylic, collage, canvas120x70 cmsygn. p.d.: Ceba 2010
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 4600-5000
23. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Strength & Fragility 3, 2020
Informations: acrylic, canvas90x70 cmopisany na odwrocie: “Strength & Fragility 3” acrylic/canvas/2020 A/Czeremuszkin-Chrut
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 6000-6500
24. Krzysztof Krzywiński
Title: Miejsce 36, 2013
Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: KK13, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 36" KK13 Krysztof Krzywiński r. 2013
Estimation: 2200-2600
25. Joanna Pałys
Title: Obiekt 3, 2010
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: PAŁYS "OBIEKT 3" 2010
Starting price: PLN 4,500.00
Estimation: 5600-6000
26. Krzysztof Jegliński
Title: Czarny obraz, 2017/2019
Informations: akryl, suchy pigment, spoiwo akrylowe, wióry drewniane, klej stolarski, deska75x90x4 cm
Estimation: 2600-3200
27. Joanna Jeżewska-Desperak
Title: Zapiski z podróży – Matera zmienną jest, 2021
Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: J.Desperak, opisany na odwrocie
Estimation: 4000-4600
28. Izabela Wądołowska
Title: Exit, 2020
Informations: technika mieszana, druk cyfrowy, akryl, płótnosygn. p.d.: Wądołowska Izabela 20'
Estimation: 2000-2200
29. Wiesław Fijałkowski
Title: Melpomena, 2016
Informations: glina szamotowa szkliwiona51x19x40 cm
Estimation: 3600-4000
30. Stanisław Kortyka
Title: Obiekty ciemnej strefy, 2018/2020
Informations: oil, canvas35x65 cm kompozycja, 44,5x74,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: Stanisław R. KORTYKA "OBIEKTY CIEMNEJ STREFY" 2018-2020 - olej - len 35x65
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 3000-3400
31. Leonard Pędziałek
Title: Z cyklu funky, 2016
Informations: lithograph, paper2x (100x70) cmsygn. u dołu: 3/5/2019 "Funky (for Bille E.) Leonard Pędziałek oraz: 2/5/2019 Funky (for Herbie) Leonard Pędziałek
Edition: 3/5/2019, 2/5/2019
Estimation: 1800-2000
32. Marek Ejsmond - Locksmith
Title: Skutki uboczne spaceru nr 4, 2021
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2021 r. Skutki uboczne spaceru
Estimation: 3800-4200
33. Michał Smółka
Title: Wszystko na głowie 2 z cyklu Madagaskar, 2013
Informations: oil, plate60x100 cm kompozycja, 71x111 cm w oprawiesygn. p.d.: MSmółka 2013, opisany na odwrocie: Michał Smółka 2013 "Wszystko na głowie 2" tech. własna 60x100 cm Z cyklu Madagaskar
Estimation: 3500-4000
34. Maria Sadowska
Title: Kreacje I, 2015
Informations: oil, canvas81x60 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "KREACJE I" OLEJ, PŁÓTNO, 81x60 cm, 2015
Starting price: 2 400,00 zł
Estimation: 5000-6000
Cena sprzedaży: 3000 PLN
35. Andrzej Folfas
Title: Szept i krzyk, 2019
Informations: oil, canvas100x100 cmsygn. u dołu: FOLFAS 2019
Estimation: 3800-4400
36. Stanisław Kukla
Title: Pejzaż z młynem, 2 poł. XX w.
Informations: oil, canvas44x55 cmsygn. p.d.: Kukla
Estimation: 2500-3000
37. Paweł Rubaszewski
Title: Trudny poranek, 2021
Informations: brąz patynowany, stal49x10x7 cmopisany na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI "TRUDNY PORANEK" 2021
Estimation: 2200-2400
38. Jacek Mirczak
Title: Salus, 2018
Informations: acrylic, canvas180x180 cm (4x90x90 cm)opisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK “SALUS” 90x90x4=180x180 AKRYL NA PŁÓTNIE 2018
Starting price: PLN 5,000.00
Estimation: 6500-7000
Cena sprzedaży: 5000 PLN
39. Redi Bo / Radosław Boczek /
Title: Kobiety, 2018
Informations: watercolor, paper56x104 cmref. pd: Redi Bo
Estimation: 2400-3000
40. Ewa Zawadzka
Title: Na krawędzi światła 408, 2019
Informations: own technique, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: ewa zawadzka "na krawędzi światła 408" - 2019
Starting price: PLN 5,000.00
Estimation: 7000-7400
Cena sprzedaży: 5000 PLN
41. Stanisław Skrzypiński
Title: Zima, 1982
Informations: oil, canvas61x61 cmsygn. l.d.: H.St.Skrzypiński 1982
Estimation: 2600-2800
42. Patryk Lutomski
Title: Ocean nocą, 2021
Informations: oil, acrylic, canvas100x80 cmsygn. p.d.: Lutomski 21, opisany na odwrocie: "Ocean nocą" '21 Patryk Lutomski
Estimation: 2200-3000
43. Anna Sołtysiak
Title: Zaćmienie słońca, 2021
Informations: acrylic, canvas73x60 cmsygn., opisany na odwrocie:Anna Sołtysiak "Zaćmienie śłońca" 2021 akr. na pł.
Estimation: 1800-2200
44. Monika Kopczewska
Title: Wodospad, 2016
Informations: oil, canvas140x70 cmopisany na odwrocie: Monika Kopczewska "Wodospad", 2016 140x70, olej na płótnie
Estimation: 3200-4000
45. Radosław Sowiak
Title: Sen o Kazimierzu M., 2017
Informations: akryl, relief, sklejka100x100 cmdescribed on the reverse: R. SOWIAK 2017 "DREAM O KAZIMIERZU M" AKRYL
Estimation: 4000-5000
46. Magdalena Karłowicz
Title: 1 z cyklu kobietą być, 2018
Informations: ceramika wypalana techniką raku, gips impregnowany27x10x13 cm
Estimation: 3500-4000
47. Cezary Trzepizur
Title: Nowe historie jurajskie XII, 2021
Informations: acrylic, canvas60x60 cmref. pd: C. Whisk
Estimation: 2200-2400
48. Vinicius Libardoni
Title: Derelict, 2019
Informations: etching, aquatint, paper70x100 cmopisany u dołu: DERELICT INTAGLIO 10/20 VINICIUS LIBARDONI 2019, na odwrocie pieczęć autorska
Edition: 10/20
Starting price: PLN 1,300.00
Estimation: 1600-2000
49. Krzysztof Śliwka
Title: Dream, 2018
Informations: ceramics37x30x16 cm
Estimation: 2200-2600
50. Michał Paryski
Title: without title, 2006
Informations: oil, canvas50x100 cm
Estimation: 6000-7000
51. Alina Bloch
Title: Błękitny prezes, 2019/2020
Informations: oil, canvas100x73 cmopisany na odwrocie: ALINA BLOCH 2019/2020 "BŁĘKITNY PREZES"
Estimation: 1800-2200
52. Marta Sieciarz
Title: Znaki 20, 2009
Informations: oil, canvas120x120 cmsygn. p.d.: M. Sieciarz
Estimation: 3500-4000
53. Małgorzata Leszczewska-Włodarska
Title: Cyrk, 1991
Informations: etching, Fabriano paper13.5x18.5 plate print, 25x35 cm sheetreference number and described at the bottom: "Circus" after cliché-verre B. Schulz EA XVI etching MLWłodarska 1991
Edition: EA XVI
Estimation: 1200-1600
54. Witold Podgórski
Title: without title, 2011
Informations: acrylic, oil, canvas50x90 cmopisany na odwrocie: Witold Podgórski 2011
Estimation: 3600-4000