4th Contemporary Art Auction
Auction: October 4, 2017 at 19:30
Before auction exhibition: From September 21, 2017, Mon-Fri 12: 00-19: 00, Sat 11: 00-16: 00
Showroom collector: September 30 - October 1, 2017, Sat 11am - 6pm, Sun 12: 00-18: 00
Zapraszamy na 4 Aukcję Sztuki Dzisiejszej, która odbędzie się w środę 4 października 2017 r. o godz. 19:30. Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski „złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Polecamy również szczególnie możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na platformie OneBid.
Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 30 września – 1 października 2017 r. odbędzie się u nas showroom kolekcjonerski – w sobotę będzie można nas odwiedzić w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę 12:00-18:00.
Aukcja Sztuki Dzisiejszej skupia nazwiska artystów z bogatym dorobkiem artystycznym, reprezentujących średnie pokolenie. To twórcy, którzy mogą pochwalić się wystawami w prestiżowych galeriach prywatnych i publicznych, nagrodami w konkursach oraz działalnością akademicką. W katalogu aukcji prezentujemy 56 prac, które będą stanowić wartościowe nabytki i ważny punkt w kolekcji.
W ofercie znalazły się nazwiska artystów, którzy dopiero zaczynają współpracę z nami – warto zwrócić a nich uwagę. Polecamy duże płótno Zbigniewa Olszyny – utrzymany w pięknej kolorystyce pejzaż z elementami nadrealizmu, przestylizowany męski portret Tomasza Karabowicza, niepokojącą scenę Jerzego Treita, czy bardzo ciekawą wielopostaciową kompozycję Ryszarda Grodnickiego. Kolekcjonerów abstrakcji zainteresować powinny takie pozycje jak impastowe płótno Gossi Zielaskowskiej, ekspresyjna praca Jacka Mirczaka, utrzymany w intensywnych czerwieniach obraz Magdaleny Daniec, czy relief Radosława Sowiaka. Tym z Państwa, którzy nie boją się eksperymentu, polecamy intrygującą pracę Ziemowita Fincka, czy dowcipny obiekt Piotra C. Kowalskiego, wychodzące poza tradycyjne pojmowanie obrazu. Z materią malarską w bardzo ciekawy sposób eksperymentują także Zbigniew Gorlak, Marek Sułek, Paweł Mendrek czy Robert Jaworski. Również tym, którzy preferują malarstwo figuratywne, możemy polecić wiele wartościowych propozycji. Zachwyca subtelna kompozycja Filipa Pręgowskiego, działająca silnym światłocieniem, monumentalna scena Piotra Sokołowskiego przywodząca na myśl malarstwo manierystyczne, czy fragmentaryczna sylwetka autorstwa Agaty Rościechy pochodząca z najnowszego cyklu artystki. Warto również zwrócić uwagę na portret Izy Staręgi, prace Dominiki Kowyni czy Ewy Żochowskiej.
1. Gossia Zielaskowska
Title: MTM Map, 2017
Informations: acrylic, canvas81 x 100 cmopisany na odwrocie: MTM MAP 2017 Poznań Gossia Zielaskowska 100x81 cm akryl
2. Iza Staręga
Title: Untitled from the Women in Headscarf series, men in helmets, 2017
Informations: mixed technique, oil, canvas100x70 cmref. pd: IZA STARĘGA, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE WOMEN IN SCARVES, MEN IN HELMETS 2017
3. Zbigniew Gorlak
Title: 10_10 Hora & Flora I z cyklu Hora Melancholica, 2015/2017
Informations: acrylic, collage, canvasWed 50 cmsygn. z prawej strony: Gorlak 2017, opisany na odwrocie: 2015 → 2017 10 10 cykl (HORA MELANCHOLICA) HORA & FLORA I Gorlak ac/on canvas 50
4. Zbigniew Olszyna
Title: Kerlingarfjoll, 2016
Informations: acrylic, canvas110x130 cmsygn. p.d.: Z. Olszyna 2016, opisany na odwrocie: Zbigniew Olszyna 2016
5. Jakub Adamek
Title: Reklama, 2008
Informations: oil, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: J. Adamek / "Reklama" 2008 r.
6. Anna Nosowicz Ruiz
Title: Interactions VI, 2016
Informations: oil, canvas70x100 cmopisane na odwrocie: „INTERACTIONS VI” ANNA NOSOWICZ 2016 WROCŁAW/PL
7. Ewa Żochowska
Title: Bez tytułu 11, 2007
Informations: oil, canvas150x120,5 cmsygn. l.d.: Ewa Żo. 2007, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska “Bez tyt. 11” 120x150 cm olej na pł. 2007
8. Magdalena Daniec
Title: Pierwsza niedziela czerwca, 2017
Informations: oil, canvas68x60 cmsygn. p.d.: Magdalena Daniec 2017, opisany na odwrocie: M. Daniec Pierwsza niedziela czerwca 2017
9. Małgorzata Karp-Soja
Title: Jajogłowi, 2017
Informations: oil, canvas55x80 cmsygn. l.d.: JAJOGŁOWI, p.g.: M. KARP-SOJA/2017
11. Izabela Rudzka
Title: Pionowy horyzont 3, 2015
Informations: acrylic, canvas150x90 cmsygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA “VERTICAL HORIZON 3” POZNAŃ ACRYLIC ON CANVAS 90x150 cm
12. Tomasz Karabowicz
Title: Sogo selfie, 2017
Informations: oil, canvas92x65 cmsygn. p.d.: TK 2017 TOMASZ KARABOWICZ, opisany na odwrocie: SELFI TK 2017 TOMASZ KARABOWICZ KARCZUNEK
13. Ziemowit Fincek
Title: Kotara, 2016
Informations: oil, canvas129x125 cmopisany na odwrocie: KOTARA Ziemowit Fincek 2016
14. Tadeusz Świniarski
Title: Zielona głowa, 2017
Informations: oil, canvas80x70 cmsygn. u góry: Świniarski 17, opisany na odwrocie: “Zielona Głowa” Świniarski Tadeusz 2017
15. Ewa Zawadzka
Title: From the Matter of Silence series, 2017
Informations: own technique, canvas80x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA - MATERIA CISZY 2017
16. Roman Maciuszkiewicz
Title: Lost entrance, 1997
Informations: gouache, cardboard49,5x69,5 cmsygn. p.d.: Maciuszkiewicz ‘97
17. Andrzej Fronczak
Title: Paryska impresja…, 2017
Informations: own technique, oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: A. Fronczak 17 r.
18. Stanisław Kortyka
Title: Kamienie rzymskie VI, 2017
Informations: oil, canvas60x50 cm, w oprawie 64x54 cmopisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA “Kamienie rzymskie VI” 2017 olej 70x50
19. Agata Rościecha
Title: Z cyklu 27G_1, 2017
Informations: mixed technique, canvas130x50 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-K Z cyklu 27G_1 tech. mieszana na płótnie 130x50 cm 2017 Rościecha
20. Patryk Lutomski
Title: Shadows, 2017
Informations: oil, canvas80x80 cmsygn. p.d.: Lutomski ‘17, opisany na odwrocie: “Cienie” 2017 Patryk Lutomski
21. Dorota Kozieradzka
Title: Nr 7 z serii Illusion, 2013
Informations: tempera jajowa, akryl, płótno100x130 cmopisany na odwrocie: Dorota Kozieradzka nr 7 “Illusion” 100x130 cm tempera jajowa + akryl 2013
22. Andrzej Bator
Title: Babie lato, 1991 r.
Informations: oil, canvas96x78 cmsygn. p.d.: Andrzej Bator, na odwrocie karton z opisem: “BABIE LATO” ANDRZEJ JAN BATOR OLEJ / 1991 ROK / 77x95
24. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik
Title: Soliter, 2017
Informations: oil, canvas100x80 cmsygn. p.d.: J.K./H.’17, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK “SOLITER” 2017 olej/płótno 100x80 cm
25. Marcin Bielski
Title: Przestrzeń 3, 2009
Informations: oil, canvas110x110 cmopisany na odwrocie: Marcin Bielski Przestrzeń 3 2009
26. Monika Solorz
Title: Czaszka I, 2017
Informations: mixed technique, canvas90x90 cmopisany na odwrocie: CZASZKA I (CZTERY) 2017 (2) Monika Solorz
27. Grzegorz Śmigielski
Title: Mono, 2012
Informations: oil, canvas73x100 cmsygn. p.d.: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI V 2012 “MONO”
28. Tomek Mistak
Title: Zanurzenie z cyklu 20000 mil podmorskiej żeglugi, 2014
Informations: acrylic, canvas80x120 cmopisany na odwrocie: Z CYKLU “20000 MIL PODMORSKIEJ ŻEGLUGI” -ZANURZENIE- MISTAK AKRYL 2014
29. Jacek Barszcz
Title: Ogród, 2016
Informations: oil, canvas65x81 cmopisany na odwrocie: Jacek Barszcz 11.2016 “Ogród”
30. Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki
Title: Teatro Olimpico, 2017
Informations: acrylic, oil, canvas70x50 cmsygn. l.d.: A.K.D. 2017, opisany na odwrocie: A. Dobrzaniecki “Teatro Olimpico” 2017 akryl, olej
31. Małgorzata Jojnowicz
Title: Martwa natura z chmurą, 2017
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: M.Jojnowicz, opisany na odwrocie: Małgorzata Jojnowicz “MARTWA NATURA Z CHMURĄ” 2017 olej na płótnie 80x100 cm
32. Paweł Mendrek
Title: Fight, 2014
Informations: technika mieszana, akryl, ołówek, wklęsłodruk, kolaż, płótno100x140 cm, w oprawie 103x143 cmopisany na odwrocie: p. mendrek
33. Michał Baca
Title: Mimetyzm, 2015
Informations: oil, canvas45x60 cm, w oprawie 63x78 cmsygn. p.d.: Michał Baca 2015, opisany na odwrocie: Michał Baca “Mimetyzm” olej/płótno 45x60 cm
34. Wanda Badowska-Twarowska
Title: Storm, 2017
Informations: oil, canvas70x70 cmsygn. p.d.: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA 2017, opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA “BURZA” - olej 70x70 2017
35. 4th Contemporary Art Auction
Title: Easy morning, 2017
Informations: acrylic, canvas60x40 cmsygn. l.d.: AgaPe., opisany na odwrocie: “EASY MORNING” Aga Pietrzykowska 2017 akryl/płótno
36. Wojciech Ćwiertniewicz
Title: Bez tytułu (2), 2017
Informations: oil, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: 2 6/1/2017 oraz nalepka autorska
37. Zbigniew Romańczuk
Title: Nr 84, 2017
Informations: acrylic, canvas100x100 cmauthor's sticker on the reverse
38. Jerzy Treit
Title: Przebudzenie a właściwie Ciecz X, 2012
Informations: acrylic, canvas100x80 cmsygn. na licu: Treit 2012, opisany na odwrocie: “Przebudzenie” A WŁAŚCIWIE CIECZ X Treit 2012
39. Tomasz Daniec
Title: Terminal XIII, 2006
Informations: oil, canvas110x110 cmopisany na odwrocie: Tomasz Daniec Terminal XIII 2006
40. Radosław Sowiak
Title: Rubinowy wtorek, 2017
Informations: olej, sklejka drewniana100x100 cmopisany na odwrocie: R. SOWIAK 2017 “RUBINOWY WTOREK” OLEJ
41. Filip Pręgowski
Informations: oil, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: FILIP PRĘGOWSKI, BEZ TYTUŁU, 2017
42. Iwona Delińska
Title: One love, 2017
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: ONE LOVE Delińska 2017
43. Kasia Banaś
Title: Pomosty, 2016
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: K.BANAŚ’16
44. Iwona Stachura
Title: Strumień 2, 2017
Informations: oil, canvas70x150 cmsygn. p.d.: Iwona Stachura 2017, opisany na odwrocie: “STRUMIEŃ 2” 70x150 CM OLEJ NA PŁÓTNIE IWONA STACHURA 2017
45. Robert Jaworski
Title: Zapis VXXI, 2017
Informations: acrylic, canvas105x140 cmopisany na odwrocie: robert jaworski 2017 zapis VXXI
46. Hanna Pyrzyńska
Title: Serce bije coraz mocniej, 2016
Informations: acrylic, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: HANNA PYRZYŃSKA 100x70 cm ACRYL “SERCE BIJE CORAZ MOCNIEJ” 2016 ⅓ TRYPTYKU
47. Magdalena Gryska
Title: Kamień, 2017
Informations: oil, canvas50x50 cmopisany na odwrocie: MAGDALENA GRYSKA OLEJ, PŁÓTNO FROMAT 50x50 “KAMIEŃ” 2017 Magdalena Gryska
48. Kacper Bożek
Title: Baroque idol, 2001
Informations: etching, aquatint, paper34.5x44.5 cm plate imprint, 57x81.5 cm framedref. and described at the bottom: E / A 1 / X BAROQUE BOŻEK KACPER BOŻEK I / XXI
Edition: E / A 1 / X
49. Ryszard Grodnicki
Title: Meet, 2017
Informations: acrylic, canvas117x99 cmsygn. p.d.: R. Grodnicki, opisany na odwrocie: “SPOTKANIE” AKRYL NA PŁÓTNIE RYSZARD GRODNICKI 2017
50. Marek Sułek
Title: Początek z cyklu Stories, 2012
Informations: akryl, fotografia, żywica, płótnoComposition 92x73 cm, framed 95x76 cmopisany na odwrocie: Marek Sułek “Początek” z serii “Stories” technika własna akryl, fotografia, żywica 2012 r.
51. Piotr C. Kowalski
Title: Dwie piły, szyszki z cyklu Moje obrazy przerżnięte, 2017
Informations: rdza, szyszki, płótno20x102 cmopisany na odwrocie: tyt. “DWIE PIŁY, SZYSZI” z cyklu MOJE OBRAZY PRZERŻNIĘTE 2017 ROK for. 20x102 cm tech. rdza i szyszki na płótnie UWAGA - OBRAZ PODZIURAWIONY czyli PRZERŻNIĘTY
52. Piotr Sokołowski
Title: Pictokrator 004, 2017
Informations: akryl, olej, druk solwentowy, płótno120x160 cmopisany na odwrocie: Sokołowski 2017
53. Jacek Mirczak
Title: Czarna kompozycja na czerwonym tle, 2017
Informations: acrylic, canvas150x100 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 “CZARNA KOMPOZYCJA NA CZERWONYM TLE” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE
54. Ewa Miazek
Title: Droga do Pasłęka, 2017
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: E. MIAZEK, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK DROGA DO PASŁĘKA 2017 80x100 CM. OLEJ
55. Michał Jędrczak
Title: Znaki 01, 2016
Informations: oil, canvas90x60 cmauthor's sticker on the reverse
56. Andrzej Kasprzak
Title: Moje serce płonie, 2017
Informations: oil, acrylic, cement, canvas80x60 cmsygn. p.g.: “Moje serce płonie” AK 2017 oraz sygn. p.d.: Andrzej KASPRZAK, opisany na odwrocie: MOJE SERCE PŁONIE OIL ACRYLIC CANVAS AK ORIGINAL PAINTING AK 2017