4th Contemporary Art Auction

Auction: October 4, 2017 at 19:30

Before auction exhibition: From September 21, 2017, Mon-Fri 12: 00-19: 00, Sat 11: 00-16: 00

Showroom collector: September 30 - October 1, 2017, Sat 11am - 6pm, Sun 12: 00-18: 00

Zapraszamy na 4 Aukcję Sztuki Dzisiejszej, która odbędzie się w środę 4 października 2017 r. o godz. 19:30. Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski „złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Polecamy również szczególnie możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na platformie OneBid.

Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 30 września – 1 października 2017 r. odbędzie się u nas showroom kolekcjonerski – w sobotę będzie można nas odwiedzić w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę 12:00-18:00.

Aukcja Sztuki Dzisiejszej skupia nazwiska artystów z bogatym dorobkiem artystycznym, reprezentujących średnie pokolenie. To twórcy, którzy mogą pochwalić się wystawami w prestiżowych galeriach prywatnych i publicznych, nagrodami w konkursach oraz działalnością akademicką. W katalogu aukcji prezentujemy 56 prac, które będą stanowić wartościowe nabytki i ważny punkt w kolekcji.

W ofercie znalazły się nazwiska artystów, którzy dopiero zaczynają współpracę z nami – warto zwrócić a nich uwagę. Polecamy duże płótno Zbigniewa Olszyny – utrzymany w pięknej kolorystyce pejzaż z elementami nadrealizmu, przestylizowany męski portret Tomasza Karabowicza, niepokojącą scenę Jerzego Treita, czy bardzo ciekawą wielopostaciową kompozycję Ryszarda Grodnickiego. Kolekcjonerów abstrakcji zainteresować powinny takie pozycje jak impastowe płótno Gossi Zielaskowskiej, ekspresyjna praca Jacka Mirczaka, utrzymany w intensywnych czerwieniach obraz Magdaleny Daniec, czy relief Radosława Sowiaka. Tym z Państwa, którzy nie boją się eksperymentu, polecamy intrygującą pracę Ziemowita Fincka, czy dowcipny obiekt Piotra C. Kowalskiego,  wychodzące poza tradycyjne pojmowanie obrazu. Z materią malarską w bardzo ciekawy sposób eksperymentują także Zbigniew Gorlak, Marek Sułek, Paweł Mendrek czy Robert Jaworski. Również tym, którzy preferują malarstwo figuratywne, możemy polecić wiele wartościowych propozycji. Zachwyca subtelna kompozycja Filipa Pręgowskiego, działająca silnym światłocieniem, monumentalna scena Piotra Sokołowskiego przywodząca na myśl malarstwo manierystyczne, czy fragmentaryczna sylwetka autorstwa Agaty Rościechy pochodząca z najnowszego cyklu artystki. Warto również zwrócić uwagę na portret Izy Staręgi, prace Dominiki Kowyni czy Ewy Żochowskiej.

MTM Map - Gossia Zielaskowska (2017), obraz akrylowy na płótnie

1. Gossia Zielaskowska

Title: MTM Map, 2017

Informations: acrylic, canvas81 x 100 cmopisany na odwrocie: MTM MAP 2017 Poznań Gossia Zielaskowska 100x81 cm akryl

Bez tytułu z cyklu Kobiety w chustach mężczyźni w hełmach - Iza Staręga (2017), technika mieszana, olej na płótnie

2. Iza Staręga

Title: Untitled from the Women in Headscarf series, men in helmets, 2017

Informations: mixed technique, oil, canvas100x70 cmref. pd: IZA STARĘGA, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE WOMEN IN SCARVES, MEN IN HELMETS 2017

10_10 Hora & Flora I z cyklu Hora Melancholica - Zbigniew Gorlak (2015/2017), kolaż, akryl na płótnie

3. Zbigniew Gorlak

Title: 10_10 Hora & Flora I z cyklu Hora Melancholica, 2015/2017

Informations: acrylic, collage, canvasWed 50 cmsygn. z prawej strony: Gorlak 2017, opisany na odwrocie: 2015 → 2017 10 10 cykl (HORA MELANCHOLICA) HORA & FLORA I Gorlak ac/on canvas 50

Kerlingarfjoll - Zbigniew Olszyna (2016), obraz akrylowy na płótnie

4. Zbigniew Olszyna

Title: Kerlingarfjoll, 2016

Informations: acrylic, canvas110x130 cmsygn. p.d.: Z. Olszyna 2016, opisany na odwrocie: Zbigniew Olszyna 2016

Reklama - Jakub Adamek (2008), obraz olejny na płótnie

5. Jakub Adamek

Title: Reklama, 2008

Informations: oil, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: J. Adamek / "Reklama" 2008 r.

Interactions VI - Anna Nosowicz Ruiz (2016), obraz olejny na płótnie

6. Anna Nosowicz Ruiz

Title: Interactions VI, 2016

Informations: oil, canvas70x100 cmopisane na odwrocie: „INTERACTIONS VI” ANNA NOSOWICZ 2016 WROCŁAW/PL

Bez tytułu 11 - Ewa Żochowska (2007), obraz olejny na płótnie

7. Ewa Żochowska

Title: Bez tytułu 11, 2007

Informations: oil, canvas150x120,5 cmsygn. l.d.: Ewa Żo. 2007, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska “Bez tyt. 11” 120x150 cm olej na pł. 2007

Pierwsza niedziela czerwca - Magdalena Daniec (2017), obraz olejny na płótnie

8. Magdalena Daniec

Title: Pierwsza niedziela czerwca, 2017

Informations: oil, canvas68x60 cmsygn. p.d.: Magdalena Daniec 2017, opisany na odwrocie: M. Daniec Pierwsza niedziela czerwca 2017

Jajogłowi - Małgorzata Karp-Soja (2017), obraz olejny na płótnie

9. Małgorzata Karp-Soja

Title: Jajogłowi, 2017

Informations: oil, canvas55x80 cmsygn. l.d.: JAJOGŁOWI, p.g.: M. KARP-SOJA/2017

Pionowy horyzont 3 - Izabela Rudzka (2015), obraz akrylowy na płótnie

11. Izabela Rudzka

Title: Pionowy horyzont 3, 2015

Informations: acrylic, canvas150x90 cmsygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA “VERTICAL HORIZON 3” POZNAŃ ACRYLIC ON CANVAS 90x150 cm

Sogo selfie - Tomasz Karabowicz (2017), obraz olejny na płótnie

12. Tomasz Karabowicz

Title: Sogo selfie, 2017

Informations: oil, canvas92x65 cmsygn. p.d.: TK 2017 TOMASZ KARABOWICZ, opisany na odwrocie: SELFI TK 2017 TOMASZ KARABOWICZ KARCZUNEK

Kotara - Ziemowit Fincek (2016), obraz olejny na płótnie

13. Ziemowit Fincek

Title: Kotara, 2016

Informations: oil, canvas129x125 cmopisany na odwrocie: KOTARA Ziemowit Fincek 2016

Zielona głowa - Tadeusz Świniarski (2017), obraz olejny na płótnie

14. Tadeusz Świniarski

Title: Zielona głowa, 2017

Informations: oil, canvas80x70 cmsygn. u góry: Świniarski 17, opisany na odwrocie: “Zielona Głowa” Świniarski Tadeusz 2017

Z cyklu Materia ciszy - Ewa Zawadzka (2017), obraz na płótnie wykonany techniką własną

15. Ewa Zawadzka

Title: From the Matter of Silence series, 2017

Informations: own technique, canvas80x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA - MATERIA CISZY 2017

Zagubione wejście - Roman Maciuszkiewicz (1997), gwasz, tektura

16. Roman Maciuszkiewicz

Title: Lost entrance, 1997

Informations: gouache, cardboard49,5x69,5 cmsygn. p.d.: Maciuszkiewicz ‘97

Paryska impresja… - Andrzej Fronczak (2017), obraz na płótnie wykonany techniką własną

17. Andrzej Fronczak

Title: Paryska impresja…, 2017

Informations: own technique, oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: A. Fronczak 17 r.

Kamienie rzymskie VI - Stanisław Kortyka (2017), obraz olejny na płótnie

18. Stanisław Kortyka

Title: Kamienie rzymskie VI, 2017

Informations: oil, canvas60x50 cm, w oprawie 64x54 cmopisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA “Kamienie rzymskie VI” 2017 olej 70x50

Z cyklu 27G_1 - Agata Rościecha (2017), technika mieszana na płótnie

19. Agata Rościecha

Title: Z cyklu 27G_1, 2017

Informations: mixed technique, canvas130x50 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-K Z cyklu 27G_1 tech. mieszana na płótnie 130x50 cm 2017 Rościecha

Cienie - Patryk Lutomski (2017), obraz olejny na płótnie

20. Patryk Lutomski

Title: Shadows, 2017

Informations: oil, canvas80x80 cmsygn. p.d.: Lutomski ‘17, opisany na odwrocie: “Cienie” 2017 Patryk Lutomski

Nr 7 z serii Illusion - Dorota Kozieradzka (2013), tempera jajowa, akryl, płótno

21. Dorota Kozieradzka

Title: Nr 7 z serii Illusion, 2013

Informations: tempera jajowa, akryl, płótno100x130 cmopisany na odwrocie: Dorota Kozieradzka nr 7 “Illusion” 100x130 cm tempera jajowa + akryl 2013

Babie lato - Andrzej Bator (1991 r.), obraz olejny na płótnie

22. Andrzej Bator

Title: Babie lato, 1991 r.

Informations: oil, canvas96x78 cmsygn. p.d.: Andrzej Bator, na odwrocie karton z opisem: “BABIE LATO” ANDRZEJ JAN BATOR OLEJ / 1991 ROK / 77x95

Soliter - Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik (2017), obraz olejny na płótnie

24. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik

Title: Soliter, 2017

Informations: oil, canvas100x80 cmsygn. p.d.: J.K./H.’17, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK “SOLITER” 2017 olej/płótno 100x80 cm

Przestrzeń 3 - Marcin Bielski (2009), obraz olejny na płótnie

25. Marcin Bielski

Title: Przestrzeń 3, 2009

Informations: oil, canvas110x110 cmopisany na odwrocie: Marcin Bielski Przestrzeń 3 2009

Czaszka I - Monika Solorz (2017), technika mieszana na płótnie

26. Monika Solorz

Title: Czaszka I, 2017

Informations: mixed technique, canvas90x90 cmopisany na odwrocie: CZASZKA I (CZTERY) 2017 (2) Monika Solorz

Mono - Grzegorz Śmigielski (2012), obraz olejny na płótnie

27. Grzegorz Śmigielski

Title: Mono, 2012

Informations: oil, canvas73x100 cmsygn. p.d.: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI V 2012 “MONO”

Zanurzenie z cyklu 20000 mil podmorskiej żeglugi - Tomek Mistak (2014), obraz akrylowy na płótnie

28. Tomek Mistak

Title: Zanurzenie z cyklu 20000 mil podmorskiej żeglugi, 2014

Informations: acrylic, canvas80x120 cmopisany na odwrocie: Z CYKLU “20000 MIL PODMORSKIEJ ŻEGLUGI” -ZANURZENIE- MISTAK AKRYL 2014

Ogród - Jacek Barszcz (2016), obraz olejny na płótnie

29. Jacek Barszcz

Title: Ogród, 2016

Informations: oil, canvas65x81 cmopisany na odwrocie: Jacek Barszcz 11.2016 “Ogród”

Teatro Olimpico - Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki (2017), obraz akrylowo-olejny na płótnie

30. Andrzej Klimczak-Dobrzaniecki

Title: Teatro Olimpico, 2017

Informations: acrylic, oil, canvas70x50 cmsygn. l.d.: A.K.D. 2017, opisany na odwrocie: A. Dobrzaniecki “Teatro Olimpico” 2017 akryl, olej

Martwa natura z chmurą - Małgorzata Jojnowicz (2017), obraz olejny na płótnie

31. Małgorzata Jojnowicz

Title: Martwa natura z chmurą, 2017

Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: M.Jojnowicz, opisany na odwrocie: Małgorzata Jojnowicz “MARTWA NATURA Z CHMURĄ” 2017 olej na płótnie 80x100 cm

Fight - Paweł Mendrek (2014), technika mieszana, akryl, ołówek, wklęsłodruk, kolaż, płótno

32. Paweł Mendrek

Title: Fight, 2014

Informations: technika mieszana, akryl, ołówek, wklęsłodruk, kolaż, płótno100x140 cm, w oprawie 103x143 cmopisany na odwrocie: p. mendrek

Mimetyzm - Michał Baca (2015), obraz olejny na płótnie

33. Michał Baca

Title: Mimetyzm, 2015

Informations: oil, canvas45x60 cm, w oprawie 63x78 cmsygn. p.d.: Michał Baca 2015, opisany na odwrocie: Michał Baca “Mimetyzm” olej/płótno 45x60 cm

Burza - Wanda Badowska-Twarowska (2017), obraz olejny na płótnie

34. Wanda Badowska-Twarowska

Title: Storm, 2017

Informations: oil, canvas70x70 cmsygn. p.d.: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA 2017, opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA “BURZA” - olej 70x70 2017

Easy morning (2017), obraz akrylowy na płótnie

35. 4th Contemporary Art Auction

Title: Easy morning, 2017

Informations: acrylic, canvas60x40 cmsygn. l.d.: AgaPe., opisany na odwrocie: “EASY MORNING” Aga Pietrzykowska 2017 akryl/płótno

Bez tytułu (2) - Wojciech Ćwiertniewicz (2017), obraz olejny na płótnie

36. Wojciech Ćwiertniewicz

Title: Bez tytułu (2), 2017

Informations: oil, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: 2 6/1/2017 oraz nalepka autorska

Nr 84 - Zbigniew Romańczuk (2017), obraz akrylowy na płótnie

37. Zbigniew Romańczuk

Title: Nr 84, 2017

Informations: acrylic, canvas100x100 cmauthor's sticker on the reverse

Przebudzenie a właściwie Ciecz X - Jerzy Treit (2012), obraz akrylowy na płótnie

38. Jerzy Treit

Title: Przebudzenie a właściwie Ciecz X, 2012

Informations: acrylic, canvas100x80 cmsygn. na licu: Treit 2012, opisany na odwrocie: “Przebudzenie” A WŁAŚCIWIE CIECZ X Treit 2012

Terminal XIII - Tomasz Daniec (2006), obraz olejny na płótnie

39. Tomasz Daniec

Title: Terminal XIII, 2006

Informations: oil, canvas110x110 cmopisany na odwrocie: Tomasz Daniec Terminal XIII 2006

Rubinowy wtorek - Radosław Sowiak (2017), olej, sklejka drewniana

40. Radosław Sowiak

Title: Rubinowy wtorek, 2017

Informations: olej, sklejka drewniana100x100 cmopisany na odwrocie: R. SOWIAK 2017 “RUBINOWY WTOREK” OLEJ

Bez tytułu - Filip Pręgowski (2017), obraz olejny na płótnie

41. Filip Pręgowski

Informations: oil, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: FILIP PRĘGOWSKI, BEZ TYTUŁU, 2017

One love - Iwona Delińska (2017), obraz akrylowy na płótnie

42. Iwona Delińska

Title: One love, 2017

Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: ONE LOVE Delińska 2017

Pomosty - Kasia Banaś (2016), obraz olejny na płótnie

43. Kasia Banaś

Title: Pomosty, 2016

Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: K.BANAŚ’16

Strumień 2 - Iwona Stachura (2017), obraz olejny na płótnie

44. Iwona Stachura

Title: Strumień 2, 2017

Informations: oil, canvas70x150 cmsygn. p.d.: Iwona Stachura 2017, opisany na odwrocie: “STRUMIEŃ 2” 70x150 CM OLEJ NA PŁÓTNIE IWONA STACHURA 2017

Zapis VXXI - Robert Jaworski (2017), obraz akrylowy na płótnie

45. Robert Jaworski

Title: Zapis VXXI, 2017

Informations: acrylic, canvas105x140 cmopisany na odwrocie: robert jaworski 2017 zapis VXXI

Serce bije coraz mocniej - Hanna Pyrzyńska (2016), obraz akrylowy na płótnie

46. Hanna Pyrzyńska

Title: Serce bije coraz mocniej, 2016

Informations: acrylic, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: HANNA PYRZYŃSKA 100x70 cm ACRYL “SERCE BIJE CORAZ MOCNIEJ” 2016 ⅓ TRYPTYKU

Kamień - Magdalena Gryska (2017), obraz olejny na płótnie

47. Magdalena Gryska

Title: Kamień, 2017

Informations: oil, canvas50x50 cmopisany na odwrocie: MAGDALENA GRYSKA OLEJ, PŁÓTNO FROMAT 50x50 “KAMIEŃ” 2017 Magdalena Gryska

Bożek barokowy - Kacper Bożek (2001), akwaforta, akwatinta na papierze

48. Kacper Bożek

Title: Baroque idol, 2001

Informations: etching, aquatint, paper34.5x44.5 cm plate imprint, 57x81.5 cm framedref. and described at the bottom: E / A 1 / X BAROQUE BOŻEK KACPER BOŻEK I / XXI

Edition: E / A 1 / X

Spotkanie - Ryszard Grodnicki (2017), obraz akrylowy na płótnie

49. Ryszard Grodnicki

Title: Meet, 2017

Informations: acrylic, canvas117x99 cmsygn. p.d.: R. Grodnicki, opisany na odwrocie: “SPOTKANIE” AKRYL NA PŁÓTNIE RYSZARD GRODNICKI 2017

Początek z cyklu Stories - Marek Sułek (2012), akryl, fotografia, żywica, płótno

50. Marek Sułek

Title: Początek z cyklu Stories, 2012

Informations: akryl, fotografia, żywica, płótnoComposition 92x73 cm, framed 95x76 cmopisany na odwrocie: Marek Sułek “Początek” z serii “Stories” technika własna akryl, fotografia, żywica 2012 r.

Dwie piły, szyszki z cyklu Moje obrazy przerżnięte - Piotr C. Kowalski (2017), rdza, szyszki, płótno

51. Piotr C. Kowalski

Title: Dwie piły, szyszki z cyklu Moje obrazy przerżnięte, 2017

Informations: rdza, szyszki, płótno20x102 cmopisany na odwrocie: tyt. “DWIE PIŁY, SZYSZI” z cyklu MOJE OBRAZY PRZERŻNIĘTE 2017 ROK for. 20x102 cm tech. rdza i szyszki na płótnie UWAGA - OBRAZ PODZIURAWIONY czyli PRZERŻNIĘTY

Pictokrator 004 - Piotr Sokołowski (2017), akryl, olej, druk solwentowy, płótno

52. Piotr Sokołowski

Title: Pictokrator 004, 2017

Informations: akryl, olej, druk solwentowy, płótno120x160 cmopisany na odwrocie: Sokołowski 2017

Czarna kompozycja na czerwonym tle - Jacek Mirczak (2017), obraz akrylowy na płótnie

53. Jacek Mirczak

Title: Czarna kompozycja na czerwonym tle, 2017

Informations: acrylic, canvas150x100 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 “CZARNA KOMPOZYCJA NA CZERWONYM TLE” 150x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE

Droga do Pasłęka - Ewa Miazek (2017), obraz olejny na płótnie

54. Ewa Miazek

Title: Droga do Pasłęka, 2017

Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: E. MIAZEK, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK DROGA DO PASŁĘKA 2017 80x100 CM. OLEJ

Znaki 01 - Michał Jędrczak (2016), obraz olejny na płótnie

55. Michał Jędrczak

Title: Znaki 01, 2016

Informations: oil, canvas90x60 cmauthor's sticker on the reverse

Moje serce płonie - Andrzej Kasprzak (2017), olej, akryl, cement, płótno

56. Andrzej Kasprzak

Title: Moje serce płonie, 2017

Informations: oil, acrylic, cement, canvas80x60 cmsygn. p.g.: “Moje serce płonie” AK 2017 oraz sygn. p.d.: Andrzej KASPRZAK, opisany na odwrocie: MOJE SERCE PŁONIE OIL ACRYLIC CANVAS AK ORIGINAL PAINTING AK 2017