4 Contemporary Art Auction
Auction: December 21, 2021 at 19:30
Before auction exhibition: od 14 grudnia 2021 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00
Zapraszamy serdecznie do udziału w 4 Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się 21 grudnia 2021 r. o godz. 19:30! Aukcje tego typu odbywają się u nas jedynie cztery razy do roku – staramy się zgromadzić wartościową ofertę prac cenionych autorów reprezentujących przede wszystkim średnie pokolenie, oraz klasyków polskiej sztuki współczesnej, których dzieła nie tylko wzbogacą kolekcję, ale i będą nabytkiem inwestycyjnym.
W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska, jak: Agata Bogacka, Tadeusz Dominik, Basia Bańda, Tymek Borowski, Paweł Śliwiński, Beata Ewa Białecka Andrzej Tobis, Andrzej Sadowski, Olga Wolniak, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Bettina Bereś, czy prof. Ewa Zawadzka.
Zlecenia i limity aukcyjne można składać przez naszą stronę poprzez przyciski „Złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl lub telefonicznie pod numerem 503012889. Polecamy również licytację online na portalu Onebid.pl. Wystawa przedaukcyjna czynna będzie w naszej siedzibie od 14 grudnia 2021 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.
1. Magdalena Karłowicz
Title: We dwoje, 2018
Informations: patinated bronze36x12x9 cmreference number MK
Edition: 4/8
Estimation: PLN 7,000-8,000
Cena sprzedaży: 4 400,00 zł
2. Bettina Bereś
Title: Grudnik, 2011
Informations: oil, canvas60x50 cmsygn. p.d.: BB11, opisany na odwrocie
Estimation: 4000-4600 zł
3. Beata Ewa Białecka
Title: Marta II, 2006
Informations: oil, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: MARTA II 2006 / olej B.E.B.
Starting price: PLN 15,000.00
Estimation: 25000-30000 zł
Cena sprzedaży: 23 000,00 zł
4. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Otoczaki 23, 2020
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 23” akryl/płótno, 100x100 cm, 2020 Agata Czeremuszkin-Chrut
Starting price: PLN 6 500.00
Estimation: 9000-11000 zł
Cena sprzedaży: PLN 7,000.00
5. Agata Bogacka
Title: Farewell, 2003
Informations: acrylic, canvas170x120 cmopisany na odwrocie: AGATA 2003 POŻEGNANIE
Starting price: 70 000,00 zł
Estimation: 100000-120000 zł
Cena sprzedaży: 90 000,00 zł
6. Alina Bloch
Title: Kompozycja z pionami, 2021
Informations: acrylic, canvas100x73 cmopisany na odwrocie: Alina Bloch
Estimation: 4500-5400 zł
Cena sprzedaży: PLN 3,000.00
7. Joanna Pałys
Title: Obiekt I03, 2011
Informations: acrylic, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: Joanna Pałys "Obiekt I03" 2011
Starting price: PLN 3,800.00
Estimation: 5500-6500 zł
8. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Panaceum, 2019
Informations: acrylic, canvas100x100 cmsygn. p.d.: ADorada '19, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK TYTUŁ: "PANACEUM" WYM: 100x100 R. 2019
Estimation: PLN 5,000-6,000
9. Paweł Śliwiński
Title: Without title, 2009
Informations: oil, canvas80x80 cmopisany na odwrocie: PAWEŁ ŚLIWIŃSKI 2009
Estimation: 7000-8500 zł
Cena sprzedaży: PLN 6 500.00
10. Andrzej Adam Sadowski
Title: Sardynia. La Maddalena. Mercedes CLK, 2013
Informations: acrylic, canvas54 x 81 cmsygn. na licu: A.A. SADOWSKI 2013, opisany na odwrocie
Starting price: PLN 7,500.00
Estimation: 11000-15000 zł
Cena sprzedaży: PLN 7,500.00
11. Stanisław Kortyka
Title: Biały horyzont, 2017
Informations: oil, canvas60x100 cmsygn. p.d.: St. Kortyka 2017, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "BIAŁY HORYZONT" 2017 olej.pł. - 60x100 cm bawełna stand 100%
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: PLN 6500-8000
Cena sprzedaży: 4 200,00 zł
12. Andrzej Folfas
Title: Zbliżenie, 1998
Informations: oil, canvas100x100 cm (two-sided image)sygn. u dołu: FOLFAS 1998
Starting price: PLN 3,800.00
Estimation: 4600-6000 zł
13. Marek Ejsmond - Locksmith
Title: Skutki uboczne spaceru nr 6, 2021
Informations: acrylic, canvas80x80 cmopisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2021/01
Estimation: 3400-3800 PLN
14. Krzysztof Piętka
Title: Without title, 2014
Informations: oil, canvas130x100 cm
Estimation: 5500 - 7000 zł
15. Basia Bańda
Title: Without title, ok. 2007
Informations: acrylic, mixed technique, canvas35x50 cmopisany na odwrocie: BASIA BAŃDA
Estimation: 7000-9000 zł
Cena sprzedaży: PLN 6,000.00
16. Iza Staręga
Title: Untitled from the series Women in scarves, 2020
Informations: own technique, canvas100x80 cmreference number pd: Iza Staręga
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 6000-8000 zł
18. Magdalena Cybulska
Title: Without title, 2010
Informations: acrylic, canvas102x102 cmsygn. p..: CEBA 2010
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 6000-7500 zł
19. Tymek Borowski
Title: Bez tytułu (z Pawłem Śliwińskim), 2008
Informations: oil, canvas50x60 cmopisany na odwrocie: TYMEK BOROWSKI & PAWEŁ ŚLIWIŃSKI 2008
Estimation: 6000-9000 zł
Cena sprzedaży: PLN 5,500.00
20. Andrzej Urbanowicz
Title: Z cyklu Ryby 23, 1959
Informations: oil, canvasolej, płótno, 38,5x99 cm kompozycja, 40x100 cm w oprawieopisany na odwrocie: A. Urbanowicz 1959 oraz na blejtramie: RY-23 1959
Starting price: PLN 8,500.00
Estimation: 10000-12000 zł
21. Ewa Zawadzka
Title: Na krawędzi światła 031, 2021
Informations: own technique, canvas70x70 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA “NA KRAWĘDZI ŚWIATŁA 031” 2021
Starting price: PLN 6 500.00
Estimation: 8500-10000 zł
Cena sprzedaży: PLN 6 500.00
22. Anna Sołtysiak
Title: Mokradła III, 2021
Informations: acrylic, canvas80x60 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak Mokradła III 202 R. Raszyn
Estimation: PLN 3500-4000
23. Jaroslaw Lukasik
Title: Weduta listopadowa, 2021
Informations: acrylic, canvas60x80 cmsygn. l.d.: J. Łukasik 2021
Estimation: 2000-2600 zł
24. Michał Paryski
Title: Två (UR System M1B), 1995
Informations: ołówek, papier69x55,5 cm w świetle passe-partout, 100x70 cm arkuszsygn. p.d.: MP95
Estimation: 2400-3000 zł
25. Basia Bańda
Title: A niech Cię zje, ok. 2007
Informations: olej, technika mieszana, płótno105x105 cmopisany na odwrocie: BASIA BAŃDA
Starting price: PLN 10,000.00
Estimation: 20000-30000 zł
Cena sprzedaży: 13 500,00 zł
26. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Obiekt fioletowy, 2018
Informations: technika mieszana, sklejka70x70x23,5 cmopisany na odwrocie: AGATA CZEREMUSZKIN-CHRUT "OBIEKT FIOLETOWY" 70x70x23,5 cm 2018 technika mieszana na sklejce
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 7000-8500 zł
27. Agata Rościecha
Title: Z cyklu Pomiędzy ZiN 1, 2021
Informations: mixed technique, oil, acrylic, canvas130x50 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu "Pomiędzy ZiN 1" tech. mieszana 130x50 cm ARościecha
Estimation: 3000-3600 zł
28. Andrzej Tobis
Title: Swarm, 2006
Informations: oil, canvas150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2006
Starting price: 10 500,00 zł
Estimation: 12,000-15,000 PLN
29. Wiesław Nowakowski
Title: Obraz w bieli z wazą i owocami, 2021
Informations: oil, canvas85x65 cmopisany na odwrocie: WIESŁAW NOWAKOWSKI "OBRAZ BIAŁY" 2021
Estimation: 3000-4500 PLN
Cena sprzedaży: 3 400,00 zł
30. Maria Sadowska
Title: Wizyta, 2021
Informations: oil, canvas80x60 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 5000-8500 zł
Cena sprzedaży: 3 600,00 zł
31. Anna Nosowicz Ruiz
Title: Observatorio I, 2016
Informations: acrylic, canvas97x130 cmopisany na odwrocie: "OBSERVATORIO I" ANNA NOSOWICZ MALAGA 2016
Estimation: 4400-5000 zł
32. Bartholomew Martens
Title: Odkupienie, 2017
Informations: akryl, olej, tempera, tusz, płótno70x60 cmsygn. p.d.: Martens
Estimation: 3000-4000 PLN
33. Jacek Mirczak
Title: 20150216, 2015
Informations: acrylic, canvas100x100 cmdescribed on the reverse: JACEK MIRCZAK 20150216 ACRYLIC ON CANVAS
Estimation: 3600-4000 zł
34. Basia Bańda
Title: Without title, 2007
Informations: acrylic, mixed technique, canvas20x15 cmopisany na odwrocie: BASIA BAŃDA 2007
Estimation: PLN 3500-5000
Cena sprzedaży: PLN 2,800.00
35. Ewa Prończuk-Kuziak
Title: Sisters, 2014
Informations: oil, canvas120x100 cmopisany na odwrocie: Ewa Prończuk-Kuziak "Siostry" 2014
Starting price: PLN 7,500.00
Estimation: 10000-12000 zł
36. Paweł Rubaszewski
Title: Kim jesteś?, 2021
Informations: brąz patynowany, żywica 33x16x6 cmsygn. na spodzie: PAWEŁ RUBASZEWSKI 2021 "KIM JESTEŚ?"
Estimation: 2500-3500 PLN
37. Przemek Matecki
Title: Robert Smith, 2006
Informations: olej, technika mieszana, płótno40x40 cmopisany na odwrocie: P. MATECKI „ROBERT SMITH” 2006
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 7000-8500 zł
38. Paulina Zalewska
Title: W kapeluszu, 2009
Informations: oil, canvas100x80 cm sygn. l.d.: PZ 2009’
Estimation: 12,000-15,000 PLN
Cena sprzedaży: PLN 7,500.00
39. Monika Dętkoś
Title: Nature is Alive III, 2021
Informations: oil, acrylic, canvas110x110 cmsygn. p.d.: M. Dętkoś, opisany na odwrocie: Monika Dętkoś, 110x110, 2021, Nature is Alive lll
Estimation: 3800-5500 zł
Cena sprzedaży: 4 200,00 zł
40. Patryk Lutomski
Title: Ocean nocą, 2021
Informations: oil, acrylic, canvas70x60 cmsygn. p.d.: Lutomski '21, opisany na odwrocie: "Ocean nocą" 21 r. Patryk Lutomski
Estimation: 2000-2500 PLN
41. Olga Wolniak
Title: Wschodni motyw (dyptyk), 2015-2021
Informations: oil, canvas2x (70x70) cmsygn. p.d.: OW, opisany na odwrocie: OLGA WOLNIAK "WSCHODNI MOTYW" 2015-2021 OL/PŁ 70x70 cm
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 6000-8000 zł
Cena sprzedaży: 4 800,00 zł
42. Krzysztof Śliwka
Title: Apparition, 2001
Informations: technika własna, drewno46x20x20 cmsygn. z tyłu: Śliwka
Estimation: 2800-3400 zł
Cena sprzedaży: 2 600,00 zł
43. Andrzej Urbanowicz
Title: Bystrzyca, 1961
Informations: olej, technika mieszana, płótno59,5x85 cm kompozycja, 64,5x90 cm w oprawieopisany na odwrocie: A. Urbanowicz "BYSTRZYCA" 1961
Starting price: PLN 8,500.00
Estimation: 10000-12000 zł
44. Krzysztof Krzywiński
Title: Miejsce 41, 2012
Informations: oil, canvas100x70 cmsygn. p.d.: KK12, opisany na odwrocie: "MIEJSCE 41" Krzysztof Krzywiński 2013
Estimation: 2000-2600 zł
45. Tadeusz Dominik
Title: Spring, 2007
Informations: oil, canvas90x90 cm kompozycja, 100x100 cm w oprawiesygn. p.d.: Dominik, opisany na odwrocie: DOMINIK 2007 OL.PŁ. 90x90 WIOSNA
Starting price: PLN 22,000.00
Estimation: 35000-40000 zł
Cena sprzedaży: 53 000,00 zł
46. Michał Jędrczak
Title: Voyeur 1, 2021
Informations: oil, canvas60x90 cmsygn. p.d.: monogramem, na odwrocie nalepka autorska
Estimation: 2000-2500 PLN
47. Dobiesław Gała
Title: Z cyklu Miejsca odmienione II, 2021
Informations: own technique, plate100x70 cm, w oprawiesygn. p.d.: D. GAŁA'21
Estimation: 3000-3600 zł
48. Paulina Zalewska
Title: Without title, 2009
Informations: oil, canvas100x70 cmsygn. l.d.: PZ 2009’
Estimation: 12,000-15,000 PLN
Cena sprzedaży: PLN 5,000.00
49. Ewa Miazek
Title: Upał lub whisky z lodem w indyjskim permit roomie, 2021
Informations: acrylic, canvas50x70 cmsygn. p.d.: EWA MIAZEK, opisany na odwrocie: EWA MIAZEK UPAŁ LUB WHISKY Z LODEM W INDYJSKIM PERMIT ROOMIE 2021. AKRYL 50X70 CM
Estimation: 3800-4200 PLN
50. Czesław Piotr Szczepański
Title: Kwiaciarnia w podcieniach, 2015
Informations: acrylic, canvas60x80 cmsygn. p.d.: CPeterS, opisany na odwrocie: Kwiaciarnia w podcieniach 2015 60x80 CP Szczepański
Estimation: 2600-3000 zł
51. Krzysztof Kizlich
Title: One, 2021
Informations: brown18x20x19 cmsygn. KIZ 2021
Estimation: 2000-2600 zł
52. Michał Paryski
Title: Areas 14, 2000
Informations: oil, canvas100x100 cmdescribed on the reverse: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 AREAS 14
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: PLN 6500-7000
53. Redi Bo / Radosław Boczek /
Title: Złodziejka torebek, 2020
Informations: akwarela, papier Arches 300 g87x29 cm w świetle passe-partoutsygn. Redi.boMMXX
Estimation: 2800-3400 zł