5th Contemporary Art Auction
Auction: December 20, 2017 at 19:30
Before auction exhibition: from December 15, 2017, Mon-Fri 12: 00-19: 00
Showroom collector: December 16-17, 2017, Sat 11am - 6pm, Sun 12: 00-18: 00
Zapraszamy na 5 Aukcję Sztuki Dzisiejszej, która odbędzie się w środę 20 grudnia 2017 r. o godz. 19:30! Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski „złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Polecamy również szczególnie możliwość licytacji online w czasie rzeczywistym na platformie OneBid.
Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 16-17 grudnia 2017 r. odbędzie się u nas showroom kolekcjonerski – w sobotę będzie można nas odwiedzić w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę 12:00-18:00.
Aukcja Sztuki Dzisiejszej skupia nazwiska artystów z bogatym dorobkiem artystycznym, reprezentujących średnie pokolenie. To twórcy, którzy mogą pochwalić się wystawami w prestiżowych galeriach prywatnych i publicznych, nagrodami w konkursach oraz działalnością akademicką. W katalogu aukcji prezentujemy 49 prac, które będą stanowić wartościowe nabytki i ważny punkt w kolekcji.
1. Wojciech Ćwiertniewicz
Title: Bez tytułu (107), 1994
Informations: oil, canvas82x93 cmopisany na odwrocie: 107 X | 94
2. Maria Kiesner
Title: Gdynia, 2017
Informations: acrylic, canvas50x70 cmopisany na odwrocie: “GDYNIA” 2017 KIESNER
3. Tomasz Klimczyk
Title: Zapatrzenie, 2017
Informations: acrylic, canvas50x60 cmsygn. p.d.: TOMASZ KLIMCZYK 2017
4. Marta Sieciarz
Title: Znaki 20, 2009
Informations: oil, canvas120x120 cmsygn. p.d.: M. Sieciarz
5. Iwona Delińska
Title: Czekając na cud, 2017
Informations: acrylic, canvas100x80 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany na odwrocie: "EMOTIONAL FORMS I" "FORMY EMOCJONALNE I" Delińska 2017
6. Agata Rościecha
Title: Z cyklu 27G/2, 2017
Informations: mixed technique, canvas130x50 cmsygn. ARościecha
7. Tadeusz Świniarski
Title: Heniek, 2017
Informations: oil, canvas70x60 cmsygn. p.g.: Świniarski
8. Jacek Barszcz
Title: Ogród, 2016
Informations: oil, canvas81 x 65 cmopisany na odwrocie: Jacek Barszcz 11.2016 “Ogród”
9. Beata Murawska
Title: Gorące tulipany, 2017
Informations: oil, canvas54x65 cmsygn. p.d.: Beata Murawska, opisany na odwrocie: Beata Murawska 2017 “Gorące tulipany”
10. Andrzej Kasprzak
Title: Together, 2012
Informations: olej, ołówek, szelak, płótno100x80 cmsygn. p.g.: “TOGETHER” AK 2012, opisany na odwrocie
11. Gossia Zielaskowska
Title: B&W Map, 2016
Informations: oil, canvas80x80 cmopisany na odwrocie: SERIA: MAP TYTUŁU “B&W MAP” 2016 GOSSIA ZIELASKOWSKA
12. Anna Trochim
Title: The blue landscape, 2016
Informations: oil, canvas70x80 cmopisany na odwrocie: Anna Alicja Trochim 2016 BŁĘKITNY PEJZAŻ
13. Barbara Gębczak
Title: Z cyklu Poza sezonem, 2013
Informations: oil, canvas65x81 cmopisany na odwrocie: Barbara Gębczak 2013 z cyklu “POZA SEZONEM”
14. Andrzej Fronczak
Title: Mgliste miasto, 2017
Informations: own technique, canvas70x100 cmsygn. p.d.: A. Fronczak17
15. Magdalena Daniec
Title: Częściowa anhedonia, 2011/2016
Informations: oil, canvas49x77 cmsygn. p.d.: Magdalena Daniec, opisany na odwrocie: Magdalena Daniec Częściowa anhedonia 2011/2016
16. Kasia Banaś
Title: Zielona łódź, 2009
Informations: oil, canvas60x80 cmsygn. l.d.: K.BANAŚ'09
17. Kacper Bożek
Title: Mezzotinta vs Akwaforta, 2008
Informations: akwaforta, mezzotinta, papier47x57 cm odcisk płyty, 57x81 cm w oprawiesygn. i opisany u dołu: 45/100 MEZZOTINTA VS AKWAFORTA KACPER BOŻEK VIII/XXI
Edition: 45/100
18. Janusz Kucharski
Title: Between thoughts, 2017
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: JKucharski 2017, opisany na odwrocie: JANUSZ KUCHARSKI “BETWEEN THOUGHTS” 2017
19. Iza Staręga
Title: Untitled from the Women in Headscarf series, men in helmets, 2016
Informations: own technique, oil, canvas160x90 cmref. pd: IZA STARĘGA, described on the reverse: IZA STARĘGA 2016
Cena sprzedaży: PLN 2,300.00
20. Stanisław Tomalak
Title: Fragment 487 z cyklu Archeologia, 2017
Informations: own technique, canvas80x100 cm kompozycja, 84x103 w oprawiesygn. l.d.: S.J.A.T., opisany na odwrocie: S.T.A. Tomalak Fragment 487 z cyklu “Archeologia” Chwaliszowice/Brzeg Dolny 2017 r.
21. Łukasz Ratajczyk
Title: Goose girl, 2013
Informations: oil, canvas85x135 cm kompozycja, 86x136 cm w oprawieauthor's sticker on the reverse
22. Jacek Mirczak
Title: Sen o łące, 2017
Informations: acrylic, canvas100x60 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2017 “SEN O ŁĄCE” AKRYL NA PŁÓTNIE 60x100 cm
23. Ewa Żochowska
Title: Afekty – wiśniowy pies, 2017
Informations: oil, canvas80x80 cmsygn. l.d.: Afekty - wiśniowy pies ewazo 2017, opisany na odwrocie: Ewa Żochowska “Afekty - wiśniowy pies” olej na płótnie 80x80 2017
24. Jerzy Treit
Title: Dzikie miejsca lub wyjście bezpieczeństwa, 2013
Informations: oil, canvas100x80 cmopisany na odwrocie: DZIKIE MIEJSCA LUB WYJŚCIE BEZPIECZEŃSTWA PARYŻ Lyon 2013
25. Ziemowit Fincek
Title: Trumienka z żelkowymi misiami, 2017
Informations: oil, canvas83x45 cmopisany na odwrocie: Trumienka z żelkowymi misiami (trumienka z drogą żelkowych misiów) Ziemowit Fincek 2016
26. Wanda Badowska-Twarowska
Title: Affection, 2017
Informations: acrylic, canvas70x70 cmsygn. p.d.: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA 2017, opisany na odwrocie: WANDA BADOWSKA-TWAROWSKA “AFFECTION” akryl 70x70 2017
27. Zbigniew Gorlak
Title: Porta et Turis, 2014
Informations: acrylic, canvas50x80 cm kompozycja, 54x84 cm w oprawiesygn. p.d.: nalepką autorską, opisany na odwrocie: ZGorlak, Porta et Turis (Brama i wieża) z cyklu Hora Melancholica, 60x80, acrylic on canvas 2014r.
28. Paweł Mendrek
Title: Stereo, 2014
Informations: technika mieszana, akryl, ołówek, kolaż, płótno100x100 cmdescribed on the reverse
29. Małgorzata Jojnowicz
Title: 8 z cyklu Pejzaże nierealne, 2014
Informations: oil, canvas100x80 cmsygn. p.d.: M. Jojnowicz, opisany na odwrocie: Małgorzata Jojnowicz “8” z cyklu Pejzaże Nierealne 100x80 cm 2014 r. olej na płótnie
30. Andrzej Folfas
Title: Akt 3, 2016
Informations: oil, canvas55x85 cmsygn. u dołu: FOLFAS 2016
Cena sprzedaży: PLN 1800.00
31. Marek Ejsmond - Locksmith
Title: Stosunki przestrzenne (2), 2012
Informations: acrylic, canvas60x73 cm kompozycja, 64x77 cm w oprawieopisany na odwrocie: Marek Ejsmond-Ślusarczyk 2012 R. AKRYL, 60x73 cm STOSUNKI PRZESTRZENNA (2)
32. Grzegorz Śmigielski
Title: Lato na motocyklu, 2016
Informations: oil, canvas73x100 cmsygn. p.d.: G. ŚMIGIELSKI, opisany na odwrocie: GRZEGORZ ŚMIGIELSKI 2016 “LATO NA MOTOCYKLU”
33. Zbigniew Romańczuk
Title: Nr 46, 2017
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: Zbigniew Romańczuk/2017
34. Iwona Ostrowska
Title: Ptak V, 2017
Informations: acrylic, canvas70x100 cmsygn. p.d.: monogramem, opisany n aodwrocie: IWONA OSTROWSKA PTAK V
35. Marek Sułek
Title: Biały z serii Stories, 2015
Informations: akryl, żywica epoksydowa, kolaż, płótno116x89 cmsygn. p.d.: Sułek, opisany na odwrocie: “Biały” z serii Stories Marek Sułek 2015
36. Tomek Mistak
Title: Corten Steel Plate No. 11, 2017
Informations: acrylic, canvas73x100 cmopisany na odwrocie: CORTEN STEEL PLATE AKRYL MISTAK 2017
37. Małgorzata Karp-Soja
Title: Przebieraniec, 2017
Informations: oil, canvas40x90 cmsygn. l.g.: Przebieraniec, p.g.: M. KARP-SOJA/2017
38. Piotr C. Kowalski
Title: Woda, piasek, ogień i powietrze, 1997/2017
Informations: olej, akryl, piasek z plaży, ogień, który spalił fragment obrazu, płótno86,5x122,5 cmopisany na odwrocie: PIOTR CE KOWALSKI “WODA, PIASEK, OGIEŃ I POWIETRZE” 85x120 CM (ZWICHROWANY OD SZTORMU) DRYFOWAŁ PARĘ GODZIN PO MORZU OLEJ, AKRYL, PIASEK Z PLAŻY ORAZ OGIEŃ, KTÓRY SPALIŁ FRAGM. OBRAZU ROK - 1997 i 2017
39. Michał Baca
Title: Święta Lipka, 2005
Informations: oil, canvas100x75 cm kompozycja, 105x80 cm w oprawiesygn. p.d.: M Baca ‘2005, opisany na odwrocie: Michał Baca “Święta Lipka” olej/płótno 100x75 cm 2005 r.
40. Anna Nosowicz Ruiz
Title: Gravedad 2, 2016
Informations: acrylic, canvas100x73 cmopisany na odwrocie: “GRAVEDAD 2” ANNA NOSOWICZ MALAGA 2016
41. Iwona Wojewoda
Title: Without title, 2008
Informations: yolk tempera, linen100x80 cmopisany na odwrocie: IWONA WOJEWODA-JEDYNAK “BEZ TYTUŁU” 2008 TEMPERA ŻÓŁTKOWA 100x80 cm
42. Ewa Zawadzka
Title: From the Matter of Silence series, 2017
Informations: own technique, oil, canvas70x80 cmdescribed on the back: EWA ZAWADZKA MATERIA CISZY - 2017
43. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik
Title: Lampa, 2017
Informations: oil, canvas54x65 cmsygn. p.d.: J.K./H.’17, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK “LAMPA” 2017
44. Izabela Rudzka
Title: Clouds and storm 2, 2016
Informations: oil, canvas100x120 cmsygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA “HORIZONS UNVEILING THEMSELVES - CLOUDS AND STORM 2” ACRYLIC ON CANVAS 100x120 cm
45. Robert Jaworski
Title: Record – Moyra 09, 2017
Informations: akryl, płótno utwardzone żywicą, technika własna75x125 cmopisany na odwrocie: record - MOYRA 09 2017 robert jaworski
46. Marcin Bielski
Title: Przestrzeń 1, 2009
Informations: oil, canvas110x110 cmopisany na odwrocie: Marcin Bielski 2009 Przestrzeń 1
47. Magdalena Gogół
Title: Gotowe | Edycja, 2016
Informations: oil, canvas70x50 cmopisany na odwrocie: MAGDALENA GOGÓŁ gotowe | edycja olej/płótno 70x50 2016
48. Dariusz Mlącki
Title: Koperta ze starych taśm, 2017
Informations: technika mieszana, taśma, pleksi, oprawa szklana15x30 cm kompozycja, 35x50 cm w oprawieopisany na odwrocie: pleksi taśmy Mlącki 2017 “Koperta ze starych taśm”
Cena sprzedaży: 5000,00 zł
49. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Farewell, 2014
Informations: oil, canvas80x120 cm kompozycja, 87x126,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK “POŻEGNANIE” olej 80x120 2014