6 Aukcja Sztuki Współczesnej
Auction: 4 października 2022 r., godz. 19:30
Before auction exhibition: od 23 września 2022 r.
Zapraszamy serdecznie do udziału w 6 Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się 4 października 2022 r. o godz. 19:30!
W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska jak Stanisław Kortyka, Magdalena Karłowicz, Michał Paryżski, Joanna Sarapata, Agata Czeremuszkin-Chrut, Joanna Pałys, czy prof. Ewa Zawadzka. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można obejrzeć na żywo na wystawie przedaukcyjnej. Godziny otwarcia: pon.–pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00.
Wystawa przedaukcyjna czynna będzie w naszej siedzibie od 7 czerwca 2022 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.
1. Maria Sadowska
Title: Kusicielka, 2004
Informations: oil, canvas60x81 cmsygn. l.d. monogramem, opisany na odwrocie: "KUSICIELKA" OLEJ PŁÓTNO, 60x81, 2004, MARIA SADOWSKA
Starting price: PLN 5,000.00
Estimation: 5500-6500 zł
2. Agata Rościecha
Title: Dzika Zieleń 1, 2022
Informations: acrylic, canvas70x60 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan Dzika zieleń 1 akryl na płótnie 70x60 cm 2022
Estimation: 1800-2200 PLN
3. Nikifor Krynicki
Title: Willa [POZYCJA WYCOFANA],
Informations: watercolor, paper22x19,5 cm, 23,5x26,5 cm w oprawieopisany u dołu, na odwrocie pieczątka autorska: NIKIFOR ARTYSTA MALARZ PAMIĄTKA Z KRYNICY
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 9000-13000 zł
4. Ewa Zawadzka
Title: Na krawędzi światła 042, 2021
Informations: own technique, canvas80x120 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA NA KRAWĘDZI ŚWIATŁA 042 2021
Starting price: PLN 9,500.00
Estimation: 12000-14000 zł
5. Magdalena Karłowicz
Title: Razem, 2022
Informations: patinated bronze36x27x20 cmsygn. MAGDALENA KARŁOWICZ
Estimation: 6800-9000 zł
Cena sprzedaży: 3 200 zł
6. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Strength & Fragility 4, 2020
Informations: acrylic, canvas90x70 cmopisany na odwrocie: “Strength & Fragility 4” acrylic/canvas/2020 A/Czeremuszkin-Chrut
Starting price: 5 800,00 zł
Estimation: 7500-8000 zł
7. Paweł Rubaszewski
Title: Każdy maestro ma swoje tajemnice, 2022
Informations: brąz patynowany, piaskowiec32x7x5 cm,opisany na spodzie: "KAŻDY MAESTRO MA SWOJE TAJEMNICE" PAWEŁ RUBASZEWSKI 2022
Estimation: 2000-2600 zł
8. Iza Staręga
Title: Untitled from the series Women in scarves, 2020
Informations: own technique, canvas100x70 cmreference number pd: Iza Staręga
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 6000-7000 zł
9. Michał Jędrczak
Title: Chmury, 2022
Informations: oil, canvas90x91 cmsygn. p.d. monogramem, na odwrocie naklejka autorska
Estimation: 1800-2200 PLN
Cena sprzedaży: 1 800 zł
10. Magdalena Cybulska
Title: Ibisy z cyklu Kołtuny i rogorzce, 2015
Informations: mixed technique, paper78,5x78,5 cm arkusz, 99x99 cm w oprawiesygn. i opisany u dołu: "Ibisy" M. Cybulska 2015
Estimation: 2200-2600 PLN
11. Joanna Sarapata
Title: Akt fioletowy (obraz dwustronny), ok. 2004
Informations: mixed technique, canvas72x38 cm kompozycja, 95x60 cm w oprawiesygn.: SARAPATA
Starting price: PLN 11,000.00
Estimation: 13000-15000 zł
12. Kazimierz Drejas
Title: Akt XII, 2011
Informations: oil, canvas81 x 100 cmsygn. na licu: Drejas
Estimation: 4000-4800 zł
13. Leszek Rózga
Title: Głowa Holofernesa, 1987
Informations: suchoryt, papier54x38 cm, 75x55 cm w oprawiesygn. l.d.: RÓZGA | 24–III–1987, opisany na dole: Głowa Holofernesa – suchoryt – ep. d'art. | Leszek Rózga 1987
Edition: E / A
Starting price: 1 400,00 zł
Estimation: 1800-2200 PLN
Cena sprzedaży: 1 400 zł
14. Leszek Rózga
Title: Narcyz i Róża, 1987
Informations: akwaforta barwiona, papier21x18 cm, 32x33 cm w oprawieopisany na dole: Narcyz i Róża – akwaforta barwiona – 3/20 | Leszek Rózga 1987
Edition: 3/20
Starting price: PLN 700.00
Estimation: 1000-1200 PLN
Cena sprzedaży: 1 300 zł
15. Andrzej Folfas
Title: Krocząca, 2021
Informations: oil, canvas100x100 cmsygn. u dołu: FOLFAS 2021
Estimation: 5000-5600 zł
16. Magdalena Cybulska
Informations: acrylic, oil, canvas70x60 cmsygn. p.d.: Ceba'22
Estimation: 4800-5500 zł
17. Kacper Bożek
Title: Noc dzień noc, 2018
Informations: etching, aquatint, paper50x33 cm odcisk płyty, 64x48 cm arkuszopisany na dole: 13/100 NOC DZIEŃ NOC KACPER BOŻEK XVIII/XXI
Edition: 13/100
Estimation: PLN 1200-1600
18. Zbigniew Mil
Title: Wiosenne ciepło, 2000
Informations: oil, canvas120x95 cm kompozycja, 122x97 cm w oprawiesygn. p.d.: Z.MIL 2000 r., opisany na odwrocie: "WIOSENNE CIEPŁO" olej, płótno 95x120 cm 2000 r. Zbigniew Mil
Estimation: 3600-4000 zł
19. Joanna Wiszniewska-Domańska
Title: Biblioteka w chmurach, 2021
Informations: mixed technique, paper36,6x26 cmsygn. i opisany u dołu: "Biblioteka w chmurach" 7/50 J. Wiszniewska-Domańska 2021 r.
Edition: 7/50
Estimation: 2600-3000 zł
20. Joanna Wiszniewska-Domańska
Title: Sen Poety, 2017
Informations: technika mieszana, papier,36x25,6 cmsygn. i opisany u dołu: "Sen poety" 15/50 J. Wiszniewska-Domańska 2017 r.
Edition: 15/50
Estimation: 2600-3000 zł
21. Anna Podlewska
Title: Without title, 2003
Informations: oil, canvas130x100 cmopisany na odwrocie: A. Podlewska '03
Estimation: 3000-3500 PLN
22. Ewa Miazek
Title: Meeting on the top, 2004
Informations: oil, acrylic, canvas100x120 cmsygn. p.d.: ewa miazek 2004, opisany na odwrocie: ewa miazek 2004 acrylic, oil on canvas 100x120 cm meeting on the top
Starting price: PLN 5,000.00
Estimation: 5500-6500 zł
23. Agata Rogalska-Topa
Title: Captain’s Daughter Nika Tita, 2001
Informations: acrylic, canvas100x81 cmsygn. p.d.: rogalska '2001, opisany na odwrocie: Captain's Daughter Nika Tita 2001 81x100 cm AGATA M. ROGALSKA
Estimation: 3800-4500 PLN
24. Tadeusz Świniarski
Title: Without title, 2013
Informations: oil, canvas190x150 cmsygn. p.d.: Świniarski 2013, opisany na odwrocie: Tadeusz Świniarski 2013
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 5500-6000 PLN
25. Agata Rościecha
Title: Rdzawy gąszcz 2, 2022
Informations: acrylic, canvas100x60 cmsygn. p.d.: Rościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Rdzawy gąszcz 2 akryl 100x60 cm 2022
Estimation: 1800-2200 PLN
26. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik
Title: Pejzaż wiślany nr 52, 2022
Informations: oil, canvas60x60 cmsygn. l.d.: J.K/HUDZIK '2022, opisany na odwrocie: JAGODA KACZMARCZYK-HUDZIK "PEJZAŻ WIŚLANY" LII/52 2022 11 LIPIEC
Estimation: 1800-2200 PLN
Cena sprzedaży: 1 500 zł
27. Joanna Sarapata
Title: Without title, ok. 2004
Informations: mixed technique, canvas 29x27 cm kompozycja, 48x48 cm w oprawiesygn. p.d.: SARAPATA
Estimation: 4500-6000 PLN
Cena sprzedaży: 3 200 zł
28. Maria Okołów-Podhorska
Title: Pejzaż fantastyczny, 1976
Informations: etching, paper12x11 cm, 23x21 w oprawieopisany na dole: 47/100 pejzaż fantastyczny | akwaforta | M. Okołów-Podhorska 76 r.
Edition: 47/100
Starting price: PLN 200.00
Estimation: 400-500 zł
29. Stanisław Wejman
Title: Kiepska zima, 1973
Informations: etching, paper30x30 cm, 50x48 cm w oprawieopisany na dole: Kiepska Zima | 76/100 | StanisłaWejman 1973
Edition: 76/100
Starting price: PLN 800.00
Estimation: 1400-1800 PLN
30. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Pejzaż nieoczywisty, 2022
Informations: acrylic, canvas 100x140 cmsygn. p.d.: ADorada 2022, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK TITLE: "PEJZAŻ NIEOCZYWISTY" size: 100x140 YEAR 2022
Starting price: PLN 4,500.00
Estimation: 6000-7500 zł
31. Tomasz Bielański
Title: Siła nadziei, 2022
Informations: drewno100x50x50 cm
Estimation: 3500-4200 zł
32. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Shards 10, 2019
Informations: acrylic, oil, canvas150x100 cm
Starting price: PLN 7,000.00
Estimation: 9500-11000 PLN
33. Alina Bloch
Title: Szczelina w błękicie 1, 2018/2022
Informations: acrylic, canvas116,5x88,5 cmopisany na odwrocie: ALINA BLOCH AKRYL PŁÓTNO 116x89 cm
Estimation: 3500-4200 zł
34. Anna Sołtysiak
Title: Nocturne, 2022
Informations: acrylic, canvas80x60 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak 22, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak "Nokturn" 2022 r. Raszyn
Estimation: 4000-4600 zł
35. Michał Paryski
Title: Z cyklu Letter from my mind, 1995-2002
Informations: kolaż, technika mieszana, karton36x19,5 cm kompozycja, 50x35 cm arkusz
Estimation: 2200-2600 PLN
36. Joanna Pałys
Title: Nokturn IV, 2008
Informations: acrylic, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS INDUSTRIAL LANDSCAPE NOCTURN IV 2008
Starting price: PLN 7,000.00
Estimation: 7500-8500 zł
37. Ewa Zawadzka
Title: Nokturn 11, 2021
Informations: own technique, canvas 30x30 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA - NOKTURN 11" - 2021
Estimation: 3600-4000 zł
38. Krzysztof Kizlich
Title: Meet, 2022
Informations: bronze, marble21x29x20 cmref. on the bottom: KIZ
Estimation: 1600-1800 PLN
39. Stanisław Kortyka
Title: Zmierzch. Stan oczekiwania, 2017
Informations: oil, canvas95x52 cm, 99x56 cm w oprawiesygn. p.d.: S. R. Kortyka 2017, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "ZMIERZCH–STAN OCZEKIWANIA" 2017 olej, len 95x52
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: 6000-8000 zł
40. Adam Kwaśny
Title: Without title, 1995
Informations: etching, paper10x7 cm, 21,5x16,5 cmopisany na dole: akwaforta A. Kwaśny 1995
Starting price: 150,00 zł
Estimation: 300-500 zł
41. Berthold Hellingrath
Title: Without title,
Informations: miedzioryt, papier30x23 cm, 45x36,5 cm w oprawiesygn. p.d.: B. Hellingrath
Starting price: 350,00 zł
Estimation: 500-700 zł
42. Michał Paryski
Title: Obszary 9, 1999
Informations: oil, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI 1999
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: PLN 6500-7000
43. Tadeusz Świniarski
Title: Niepokój, 2018
Informations: oil, canvas100x80 cmopisany na odwrocie: Tadeusz Świniarski 2018
Estimation: 2800-3400 zł
44. Patryk Lutomski
Title: Plaża, 2020
Informations: oil, canvas80x80 cmsygn. p.d.: Lutomski 20, opisany na odwrocie: "Plaża" '20 P. Lutomski
Estimation: PLN 2200-2400
45. Marek Kwaszkiewicz
Title: Kumoszki z Windsor’u, 2004
Informations: oil, canvas61x46 cm, 72,5x56,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: KUMOSZKI Z WINDSOR'u MAREK KWASZKIEWICZ 2004
Estimation: 2400-2800 PLN
46. Marek Kwaszkiewicz
Title: Without title, 1998
Informations: oil, canvas55x46 cm, 70x60 cm w oprawieopisany na odwrocie: MAREK KWASZKIEWICZ 1998
Estimation: 2400-2800 PLN
47. Bartholomew Martens
Title: Egocentryzm, 2020
Informations: olej, akryl, tempera, tusz60x81 cmsygn. p.d.: Martens
Estimation: 2800-3200 PLN
48. Iwona Stypułkowska
Title: In Spaciorum No 6, 1999
Informations: mixed technique, canvas120x150 cmopisany na odwrocie: IWONA STYPUŁKOWSKA "In Spaciorum" No 6 120x150 1999 ROK
Estimation: 3000-3500 PLN
49. Włodzimierz Kotkowski
Title: Notatka krakowska, 1973
Informations: etching, paper42x44 cm, 47x52 cm w oprawieopisany na dole: "Notatka krakowska" | II 30/50 | WKotkowski 1973
Edition: 30/50
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 700-1000 zł
50. Janusz Karwacki
Title: Hejnał, 1975
Informations: etching, paper32x43 cm, 48,5x58,5 cm w oprawieopisany na dole: 25/100 | 1975 | "Hejnał" | Janusz Karwacki
Edition: 25/100
Starting price: 1 400,00 zł
Estimation: PLN 1600-2000
51. Czesław Piotr Szczepański
Title: NY – Pół Nokturn, 2022
Informations: oil, canvas81x80 cmsygn. p.d.: CPeterS '22, opisany na odwrocie: CZESŁAW PIOTR SZCZEPAŃSKI CPeterS 2022 NY–PÓŁ NOKTURN
Estimation: 1800-2000 PLN
52. Krzysztof Polak
Title: Przenikanie #12, 2022
Informations: oil, canvas81,5x61 cm, 83,5x63 cm w oprawiesygn. p.d.: KPolak 2022, opisany na odwrocie: 12 "Przenikanie" KPolak 2022
Estimation: 1800-2000 PLN
53. Tadeusz Sobkowiak
Title: Flądra, 1990
Informations: mixed technique, canvas97x130 cm
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 3600-4000 zł
54. Krzysztof Śliwka
Title: Macabre, 2022
Informations: technika własna, drewno klejone50x30x24 cmsygn. na podstawie: Śliwka
Estimation: 2200-2600 PLN
55. Jerzy Cichecki
Title: Tylko poważne oferty, 2022
Informations: acrylic, canvas55x46 cmsygn p.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI, " TYLKO POWAŻNE OFERTY"
Estimation: 1800-2200 PLN
Cena sprzedaży: 1 500 zł
56. Agata Rogalska-Topa
Title: Freedom, 2011
Informations: acrylic, canvas100x100 cmsygn. p.b.: rogalska '2011
Estimation: 3800-4500 PLN
Status:
57. Iwona Stypułkowska
Title: In Spaciorum No A, 1999
Informations: mixed technique, canvas46x61 cmopisany na odwrocie: IWONA STYPUŁKOWSKA "In Spaciorum" No A 46x61 1999 ROK
Estimation: 2000-2600 zł