7th Young Art Auction
Auction: August 30, 2017 at 19:30
Before auction exhibition: from August 17, 2017, Mon-Fri 12: 00-19: 00
Showroom collector: August 26-27, 2017, Sat. 11am - 6pm, Sun 12: 00-18: 00
W środę 30 sierpnia 2017 r. o godz. 19:30 zapraszamy na 7 Aukcję Sztuki Młodej! Wystawa przedaukcyjna czynna jest w naszej siedzibie na ul. Hożej 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00. W weekend 26-27 sierpnia 2017 r. odbędzie się u nas showroom przedaukcyjny – w sobotę będzie można nas odwiedzić w godz. 11:00-18:00, a w niedzielę 12:00-18:00. Zlecenia aukcyjne i limity można składać poprzez przyciski „złóż zlecenie” znajdujące się pod każdą pozycją katalogową na stronie, a także telefonicznie pod numerem 503 012 889 oraz mailowo na adres galeria@galeriaxanadu.pl. Polecamy również możliwość licytacji online na platformie OneBid!
Katalog aukcji jest dostępny na artinfo.pl and Onebid.pl.
W katalogu znalazło się wiele nowych nazwisk – to nierzadko młodzi artyści, którzy nie tylko debiutują w Xanadu, ale też w ogóle na rynku aukcyjnym. Zdążyli już jednak zabłysnąć na konkursach artystycznych, przeglądach najlepszych dyplomów czy festiwalach. Warto zwrócić uwagę na przykuwający wzrok portret autorstwa Anety Biel, intensywne w kolorze płótno Oli Arent, miejskie sceny Michała Węgrzyna i Małgorzaty Rukszan, surrealistyczny akt Michała Spryszyńskiego, czy impresjonistyczne pejzaże Oleny Horhol i Konrada Hamady. Spośród prac w konwencji abstrakcyjnej polecamy dość łagodną tym prazem pracę Dominika Smolika, geometryczną kompozycję Magdaleny Kanawki, fakturowe płótno Hanny Rozpary, czy stonowany, utrzymany w szarościach obraz Renaty Kluczyńskiej. Jedną z mocniejszych pozycji jest duże płótno Doroty Kuźnik – wielopostaciowa scena zdecydowanie nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Kolekcjonerom preferującym malarstwo figuratywne polecamy również prace Mikołaja Szpaczyńskiego, Karoliny Chorązki-Paluch, Kamila Stańczaka i Ryszarda Rabsztyna. W katalogu znalazły się również nazwiska regularnie pojawiające się na aukcjach Xanadu – Ula Niemirska, Iwona Gabryś, Mariola Świgulska, Krzysztof Piętka, Elżbieta Prusinowska, Jakub Godziszewski, Daniel Białowąs, Aneta Śliwa, czy Marta Julia Piórko.
Zachęcamy do zapoznania się z filmem, na którym prezentujemy kilka polecanych pozycji:
1. Artur Marciniszyn (KOCUR 1)
Title: City jungle, 2017
Informations: acrylic, canvas100x70 cmopisany na odwrocie: 2017 “CITY JUNGLE” oraz monogramem
Cena sprzedaży: PLN 600.00
2. Jacek Cyganek
Title: Słowiańska dusza, 2016
Informations: oil, canvas70x50 cmsygn. p.d.: Jacek Cyganek, opisany na odwrocie: SŁOWIAŃSKA DUSZA Jacek Cyganek
3. Marta Konieczny
Title: Łąka azzurro, 2013
Informations: oil, canvas100x120 cmsygn. p.d.: MARTA KONIECZNY, opisany na odwrocie: ŁĄKA AZZURRO Marta Konieczny 2013
Cena sprzedaży: PLN 800.00
4. Michał Węgrzyn
Title: 1D001 Bema, 2017
Informations: acrylic, board53x53 cmsygn. l.d.: MW, opisany na odwrocie: 1D001 BEMA MWĘGRZYN PLAC BEMA, WROCŁAW ‘17 50x50 (53x53)
5. Ryszard Rabsztyn
Title: Intruz, 2017
Informations: acrylic, marker, canvas80x40 cmsygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: RYSZARD RABSZTYN “INTRUZ” AKRYL I MARKER NA PŁÓTNIE 40x80 2017
Cena sprzedaży: PLN 700.00
6. Anna Jarzymowska
Informations: oil, canvas100x100 cmdescribed on the reverse: Anna Jarzymowska untitled 2017.
7. Arkadiusz Rafflewski
Title: Las VI, 2014
Informations: oil, canvas2x (90x120) cmopisany na odwrocie: Rafflewski 2014 “Las VI”
Cena sprzedaży: PLN 500.00
8. Dorota Kuźnik
Informations: oil, canvas120x140 cmsygn. p.d.: D. Kuźnik, opisany na odwrocie: Dorota Kuźnik 2016 r.
Cena sprzedaży: PLN 2,200.00
9. Sławomir Wojtkiewicz
Title: Jeźdźcy, 2017
Informations: acrylic, board100x100 cm kompozycja, 102x102 cm w oprawiesygn. p.d.: S. Wojtkiewicz 2017
Cena sprzedaży: PLN 800.00
10. Dominik Smolik
Title: Afterimage, 2017
Informations: acrylic, canvas80x120 cmopisany na odwrocie: Dominik Smolik Afterimage 2017
Cena sprzedaży: PLN 500.00
11. Aneta Śliwa
Title: Horse, 2017
Informations: glazed ceramics20x27x12 cmref. at the bottom: 2017 ANETA ŚLIWA
Cena sprzedaży: PLN 600.00
12. Paweł Porada
Title: Kobiecość, 2017
Informations: acrylic, canvas100x80 cmsygn. p.d.: Porada 2017
Cena sprzedaży: PLN 500.00
13. Magdalena Kanawka
Title: |_>V<_|, 2017
Informations: technika własna, papier, tusz, akryl, płótno60x60 cmopisany na odwrocie: KANAWKA 17’ |_>V<_|
14. Edyta Mądzelewska
Title: Dama nie fałszuje, 2017
Informations: oil, canvas80x60 cmopisany na odwrocie: “DAMA NIE FAŁSZUJE” Edyta Mądzelewska 2017 r. Legionowo (WaWa)
15. Magdalena Karwowska
Title: City 6000, 2017
Informations: acrylic, canvas100x120 cmopisany na odwrocie: MAGDA KARWOWSKA MIASTO 6000 2017.
Cena sprzedaży: PLN 500.00
16. Kamil Stańczak
Title: Popiersie, 2017
Informations: acrylic, canvas50x50 cmopisany na odwrocie: K. STAŃCZAK POPIERSIE ’2017 AKRYL oraz pieczątka autorska
17. Piotr Trusik
Title: Lake, 2017
Informations: oil, canvas135x90 cmopisany na odwrocie: P. Trusik 135x90 cm oraz nalepka autorska
Cena sprzedaży: PLN 900.00
18. Aneta Kowalczyk
Title: Ewa II, 2015
Informations: pastel, druk płaski, papier Fabriano91,5x61 cm kompozycja, 103x73 cm w oprawiesygn. u dołu: Ewa II Aneta Kowalczyk 2015
19. Krzysztof Piętka
Informations: oil, canvas50x40 cmdescribed on the reverse: KRZYSZTOF PIĘTKA
20. Hanna Rozpara
Title: Lava, 2017
Informations: olej, technika mieszana, płótno80x80 cmsygn. p.d.: Hanna Rozpara 2017, opisany na odwrocie: HANNA ROZPARA “LAVA” 2017
Cena sprzedaży: PLN 500.00
21. Elżbieta Prusinowska
Title: Dajlizka, 2016
Informations: acrylic, spray, canvas80x60 cmopisany na odwrocie: ELŻBIETA PRUSINOWSKA 30.X i 2.XI 2016 ZG
Cena sprzedaży: PLN 500.00
22. Magdalena Łazar-Massier
Title: Wenus wieszająca pranie, 2016
Informations: acrylic, canvas100x80 cmauthor's sticker on the reverse
23. Renata Kluczyńska
Title: Metropolizm 20, 2016
Informations: acrylic, canvas65x81 cmopisany na odwrocie: RENATA KLUCZYŃSKA ’16
24. Daniel Tip
Title: Naga kobieta w raju III, 2016
Informations: acrylic, HDF board70x50 cm kompozycja, 78x58 cm w oprawiesygn. l.d.: DP16, opisany na odwrocie: DANIEL PORADA “NAGA KOBIETA W RAJU III” ang. “NAKED WOMAN IN PARADISE III” 2016 AKRYL/ACRYLIC 50x70 cm
25. Iwona Gabryś
Title: Kompozycja nr 111, 2017
Informations: akryl, suchy pastel, węgiel, płótno70x100 cmdescribed on the reverse: IWONA GABRYŚ
Cena sprzedaży: PLN 800.00
26. Joanna PółkNIK
Title: Green silk, 2017
Informations: acrylic, canvas80x120 cmreference number pd: J.P'17, described on the reverse: Joanna Półkniczka 2017 "Jedwab Zielony"
Cena sprzedaży: PLN 600.00
27. Marcin Jaszczak
Title: Rusałka, 2017
Informations: oil, canvas70x60 cmsygn. p.d.: MJ 2017
28. Mariola Świgulska
Title: Wybuch materii, 2017
Informations: oil, canvas80x120 cmsygn. p.d.: Mariola Świgulska Seenna 2017 r.
29. Kacper Woźny
Title: Autoportret interpercepcyjny 2, 2017
Informations: olej, płótno, kolaż100x100 cmopisany na odwrocie: Woźny 17’
30. Iza Kostiukow
Title: Warunki podróży, 2017
Informations: mixed technique, canvas120x80 cmopisany na odwrocie: IZA KOSTIUKOW “WARUNKI PODRÓŻY” 120x80 TECH. MIESZANA 2017
31. Marta Julia Piórko
Title: Beagle, 2017
Informations: oil, canvas30x30 cmopisany na odwrocie: MARTA JULIA PIÓRKO “BEAGLE” 30x30 cm OLEJ NA PŁÓTNIE 2017 r.
32. Aleksandra Misztur
Title: Black, 2017
Informations: acrylic, canvas60x73 cm
33. Mikołaj Szpaczyński
Title: Without title, 2012
Informations: oil, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: MIKOŁAJ SZPACZYŃSKI 2012
Cena sprzedaży: PLN 1700.00
34. Aleksandra Semeniuk
Title: Krajobraz księżycowy 3, 2017
Informations: technika własna, olej, akryl, płytaśr. 74,5 cmopisany na odwrocie: “Krajobraz księżycowy 3” A. Semeniuk 2017
35. Tomasz Witkowski
Title: Boys, 2017
Informations: oil, canvas80x70 cmsygn. p.d.: - CHŁOPCY - T. Witkowski 2017
36. Jacek Malinowski
Title: Zatoczka, 2016
Informations: oil, canvas60x70 cm
Cena sprzedaży: PLN 500.00
37. Jakub Godziszewski
Title: Samuraj II, 2016
Informations: olej, płatki miedzi, płótno70x50 cmopisany na odwrocie: JAKUB GODZISZEWSKI 2016 Samuraj II
Cena sprzedaży: PLN 500.00
38. Beata Trembecka
Informations: acrylic, canvas60x80 cmsygn. p.d.: B. Trembecka 2016, opisany na odwrocie: BEATA TREMBECKA BEZ TYTUŁU 2016 AKRYL 60x80 Nr. kat. 058 B.Trembecka
39. Weronika Braun
Title: Still life, 2016
Informations: oil, canvas90x120 cmsygn. p.d.: W. BRAUN, opisany na odwrocie: W. BRAUN 2016
Cena sprzedaży: PLN 500.00
40. Krzysztof Bucior
Informations: oil, canvas70x50 cm
41. Paulina Jawień
Title: Martwa natura I, 2013
Informations: oil, canvas100x80cmopisany na odwrocie: PAULINA JAWIEŃ MARTWA NATURA I OLEJ NA PŁÓTNIE 100x80 2013
42. Aneta Biel
Title: Między nocą a dniem I, 2016
Informations: acrylic, canvas100x70 cm, w oprawie 105x75 cmsygn. p.d.: AB
Cena sprzedaży: PLN 500.00
43. Agnieszka Wójtowicz
Informations: mixed technique, canvas100x150 cmopisany na odwrocie: AGNIESZKA WÓJTOWICZ 2016 R. techn. łączona, własna. płótno 100x150 cm
44. Marta Papierowska
Title: Miasto klocki I, 2015
Informations: oil, canvas40x30 cmsygn. l.d.: MP, opisany na odwrocie: Marta Papierowska
45. Barbara Porczyńska
Title: Zielone skrzypce, 2009
Informations: oil, canvas100x80 cmopisany na odwrocie: BARBARA PORCZYŃSKA “ZIELONE SKRZYPCE” OLEJ NA PŁÓTNIE 80x100 cm 2009
46. Konrad Hamada
Title: Sunset, 2017
Informations: oil, canvas20x50 cmsygn. p.d.: Konrad Hamada 2017
Cena sprzedaży: PLN 500.00
47. Ula Niemirska
Title: Trzymaj fason z cyklu Rozrywki, 2016
Informations: acrylic, collage, canvas70x50 cmopisany na odwrocie: ULA NIEMIRSKA 2016 collage/akryl ROZRYWKI “TRZYMAJ FASON” #FASCH 70x50 cm
Cena sprzedaży: PLN 800.00
48. Katarzyna Matylda Kręcicka
Title: Podwójny portret Virginii Oldoini, 2017
Informations: mixed technique, collage, canvas90x70 cmsygn. p.d.: kmk’17
49. Katarzyna Kombor
Title: Blue ring, 2017
Informations: oil, canvas50x40 cmopisany na odwrocie: KATARZYNA KOMBOR “BLUE RING” 2017
Cena sprzedaży: PLN 700.00
50. Karina Kałuża
Title: Magnolia, 2017
Informations: oil, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: Karina Kałuża 2017
51. Daniel Białowąs
Title: Korekty 9, 2017
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: Daniel Białowąs ''KOREKTY 9'' AKRYL NA PŁÓTNIE 2017
52. Katarzyna Kordyasz
Title: BT, 2012
Informations: oil, canvas80x80 cmopisany na odwrocie: KATARZYNA KORDYASZ 2012 r. BT
53. Katarzyna Sienkiewicz
Title: Friend of mine 2, 2015
Informations: oil, canvas33x41 cmopisany na odwrocie: Katarzyna Sienkiewicz “FRIEND OF MINE 2”, 2015 33x41 cm
54. Maciej Cieśla
Title: Fauny, rusałki i czorty w naturze, taniec, 2017
Informations: oil, canvas101x140 cmsygn. p.d.: Maciej Cieśla, opisany na odwrocie: Maciej Cieśla 2017
55. Olena Horhol
Title: River, 2016
Informations: oil, canvas60x60 cm kompozycja, 63x63 cm w oprawiesygn. p.d.: HORHOL, opisany na odwrocie: OLENA HORHOL 2016
Cena sprzedaży: PLN 700.00
56. Małgorzata Rukszan
Title: Premiera, 2017
Informations: acrylic, canvas100x100 cmsygn. l.d.: M. Rukszan .XII.2016, opisany na odwrocie: M. RUKSZAN “PREMIERA” AKRYL OLSZTYN 2016
Cena sprzedaży: PLN 700.00
57. Andrzej Tuźnik
Title: Marina w Gdyni, 2017
Informations: acrylic, canvas60x80 cmsygn. l.d.: monogramem, opisany na odwrocie: monogramem oraz ‘2017
58. Małgorzata Fenrych
Title: Walk, 2017
Informations: oil, canvas80x60 cmreference number ld: MF17, described on the reverse: Małgorzata Fenrych “Spacer” 2017
Cena sprzedaży: PLN 700.00
59. Sabina Maria Grzyb
Title: Słowianki, 2017
Informations: acrylic, oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: Sabina Maria, opisany na odwrocie: SŁOWIANKI
60. Jagoda Dziewanowska
Title: Game, 2017
Informations: oil, canvas100x100 cmsygn.p.d.: monogramem
Cena sprzedaży: PLN 700.00
61. Sylwia Lis-Persona
Title: Szaniec I, 2015
Informations: acrylic, canvas100x70 cm, w oprawie 105x75 cmopisany na odwrocie: Sylwia Lis-Persona “Szaniec I” akryl na płótnie Krzeszów 2015 r.
62. Karolina Chorązka-Paluch
Title: Przynależność, 2015
Informations: oil, canvas92x120 cmopisany na odwrocie: Karolina Chorązka-Paluch 2015 grudzień
63. Agnieszka Nosek
Title: Splash, 2017
Informations: oil, canvas70x100 cmsygn. p.d.: NOSEK, opisany na odwrocie: SPLASH OIL ON CANVAS 2017 AGNIESZKA NOSEK
Cena sprzedaży: PLN 600.00
64. Katarzyna Rogoża
Title: La Loba, 2017
Informations: acrylic, canvas70x100 cmopisany na odwrocie: Katarzyna Rogoża “La Loba” 2017
65. Paulina Jaklik
Title: Próchno, 2015
Informations: oil, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: “Próchno” Paulina Jaklik 2015 0
66. Robert Stolarczyk
Title: From the Seasons series, 2011
Informations: acrylic, canvas60x80 cmsygn. p.d.: RS 2011, opisany na odwrocie: Robert Stolarczyk
Cena sprzedaży: PLN 700.00
67. Michał Spryszyński
Title: XI, 2016
Informations: oil, canvas55x38 cmsygn. p.d.: M. Spryszyński ‘16, opisany na odwrocie: MICHAŁ SPRYSZYŃSKI “XI” 2016 r. OLEJ NA PŁÓTNIE 55x38 cm.
68. Piotr Nogaj
Title: Pusia, 2017
Informations: oil, canvas60x80 cmsygn. l.d.: NOGAJ
69. Tomasz Piątek
Title: 3, 2015
Informations: acrylic, canvas50x40 cmsygn. p.d.: monogramem, na odwrocie: naklejka autorska
70. Luiza Los-Pławszewska
Title: Pozdrowienia z głębin III, 2016
Informations: acrylic, canvas90x80 cmsygn. p.d.: LUIZA LOS-P. 2016, opisany na odwrocie: LUIZA LOS-PŁAWSZEWSKA “POZDROWIENIA Z GŁĘBIN III” AKRYL, PŁÓTNO, 90x80 cm 2016 r.
71. Mateusz Kijak
Informations: oil, plate40x40 cmopisany na odwrocie: BEZ TYTUŁU OLEJ NA PŁYCIE, 40x40 CM MARZEC 2017 MATEUSZ KIJAK
Cena sprzedaży: PLN 500.00
72. Ola Arent
Informations: oil, acrylic, canvas80x100 cmopisany na odwrocie: OLA ARENT