7 Aukcja Sztuki Współczesnej
Auction: 6 grudnia 2022 r., godz. 20:30
Before auction exhibition: od 28 listopada 2022 r.
Zapraszamy serdecznie do udziału w 7 Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się 6 grudnia 2022 r. o godz. 20:30!
W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska jak Stanisław Kortyka, Magdalena Karłowicz, Jan Mioduszewski, Michał Paryżski, Joanna Sarapata, Agata Czeremuszkin-Chrut, Joanna Pałys, czy prof. Ewa Zawadzka. Wszystkie prace prezentowane w katalogu można obejrzeć na żywo na wystawie przedaukcyjnej. Godziny otwarcia: pon.–pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00.
1. Jagoda Kaczmarczyk-Hudzik
Title: Pejzaż wiślany nr 58, 2022
Informations: oil, canvas60x90 cm
Estimation: 2000-2400 PLN
2. Krzysztof Kizlich
Title: Conversation, 2022
Informations: bronze, marble19x29x22 cmref. on the basis of: KIZ
Estimation: 1800-2000 PLN
3. Andrzej Adam Sadowski
Title: Avignon – Poranna kawa, 1997
Informations: gwasz, papier45x29,7 cm w świetle passe-partout, 73x53 cm w oprawiesygn. p.d.: A.A. SADOWSKI 1997, opisany na odwrocie: 528. ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ "AVIGNON - PORANNA KAWA" GWASZ/PAPIER, WYM: 46,3X30 CM, 1997
Estimation: 3500-4200 zł
4. Agata Rościecha
Title: Dzika zieleń 4, 2022
Informations: acrylic, canvas70x60 cmsygn. p.d.: ARościecha, opisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan Dzika zieleń 4 70x60 cm akryl 2022
Estimation: 1800-2200 PLN
5. Monika Wanyura-Kurosad
Title: Światła 06, 2021
Informations: grafika cyfrowa, papier70x100 cm, 70,5x100,5 cm w oprawienakład: 1/2, opisana na dole: Światła 06 grafika cyfrowa Monika Wanyura-Kurosad 2021 r., opisana na odwrocie: MONIKA WANYURA-KUROSAD "ŚWIATŁA 06"
Estimation: PLN 1400-1600
6. Patryk Lutomski
Title: Ale chrapie, 2007
Informations: acrylic, canvas81 x 100 cmsygn. p.d.: P. Lutomski, opisany na odwrocie: "Ale chrapie" 07r Patryk Lutomski
Estimation: 1800-2000 PLN
7. Iza Staręga
Title: Untitled from the series Women in scarves, 2020
Informations: own technique, canvas110x80 cmreference number on the face: Iza Staręga, described on the reverse: IZA STARĘGA FROM THE CYCLE WOMEN IN SCARVES 2020
Starting price: 4 800,00 zł
Estimation: 5500-6200 zł
8. Andrzej Tobis
Title: Geometria w lesie, 2013
Informations: oil, canvas150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2013
Starting price: 10 500,00 zł
Estimation: 14000-16000 zł
Cena sprzedaży: 11 500 zł
9. Michał Jędrczak
Title: Characters, 2019
Informations: oil, canvas,90x60 cmsygn. p.d. monogramem, 2019, opisany na odwrocie: MICHAŁ JĘDRCZAK 2019
Estimation: 2000-2200 PLN
10. Michał Paryski
Title: Obszary 13, 2000
Informations: oil, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: MICHAŁ PARYŻSKI
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: 5500-6000 PLN
11. Joanna Pałys
Title: Obiekt 7MW, 2011
Informations: acrylic, canvas110x100 cmopisany na odwrocie: JOANNA PAŁYS "OBIEKT 7MW" 2011
Starting price: PLN 5,000.00
Estimation: 5600-6200 zł
12. Ewa Zawadzka
Title: Nokturn 13, 2021
Informations: own technique, canvas30x30 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA Nokturn 13 2021
Estimation: 3600-4000 zł
13. Magdalena Karłowicz
Title: Zmagania, 2022
Informations: patinated bronze47x22x23 cmsygn. MAGDALENA KARŁOWICZ
Estimation: 6800-9000 zł
14. Andrzej Folfas
Title: Abstrakcja czerwona, 2022
Informations: oil, canvas100x100 cmolej, płótno, 100x100 cm, opisany na odwrocie: FOLFAS 100X100 OLEJ
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: 4200-4800 zł
15. Elżbieta Lubomirska
Title: Inna opowieść z cyklu Soror Mistica, 2021
Informations: oil, canvas120x100 cmopisany na odwrocie: "INNA OPOWIEŚĆ" E. Lubomirska cykl SOROR MISTICA 100x115, 2021
Estimation: 3600-4200 zł
16. Patrycja Folatko-Karczmarczyk
Title: Into the Sun, 2022
Informations: oil, canvas60x50 cmopisany na odwrocie: PATRYCJA Folatko-Karczmarczyk "INTO THE SUN"
Estimation: 2600-3000 zł
17. Piotr Horodyński
Title: Expectancy, 2022
Informations: oil, canvas100x81 cmsygn. p.d.: Horodyński 2022, opisany na odwrocie: OCZEKIWANIE Horodyński
Estimation: 6000-9000 zł
18. Alina Bloch
Title: 4 Cztery Pustynie – Czerwona Szczelina, 2016
Informations: technika własna, barwniki gryfalanowe, jedwab naturalny200x90 cm
Estimation: 2400-2800 PLN
Cena sprzedaży: 2 600 zł
19. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Cello Concerto z cyklu Wariacje symfoniczne, 2018
Informations: oil, canvas100x140 cm, 107x147 cm w oprawiesygn. p.d.: A. DORADA 18, opisany na odwrocie: Alina Dorada-Krawczyk "Cello concerto" – cykl – "Wariacje symfoniczne" 100x140 2018 r.
Estimation: 4800-6000 zł
20. Robert Jaworski
Title: Playa (San Juan) Rosa, 2022
Informations: oil, canvas120x120 cmdescribed on the reverse
Estimation: 2500-3000 PLN
Cena sprzedaży: 1 800 zł
21. Aga Pietrzykowska
Title: Aloes, 2017-2018
Informations: acrylic, canvas100x100 cmsygn. p.d.: aga pietrzykowska, opisany na odwrocie: "ALOES" AGA Pietrzykowska 2017/2018
Estimation: 2400-2800 PLN
22. Karina Czernek
Title: Artefakty II, 2017
Informations: olej, akryl, technika własna, płótno140x100 cmsygn. p.d.: Karina Czernek '17, opisany na odwrocie: Karina Czernek "ARTEFAKTY II", 2017
Starting price: 3 400,00 zł
Estimation: 5000-5600 zł
23. Anna Podlewska
Title: Without title, 2003
Informations: oil, canvas130x100 cmopisany na odwrocie: A. Podlewska '03
Estimation: 2400-2800 PLN
25. Piotr C. Kowalski
Title: Without title, 1991
Informations: mixed technique, canvas40x73 cm, 42,5x73,5 cm w oprawieopisany na odwrocie: KOWALSKI – 91 MIXTE 40x73
Estimation: 2400-3200 zł
26. Iwona Stypułkowska
Title: In Spaciorum No. 8, 1999
Informations: mixed technique, canvas120x150 cmopisany na odwrocie: IWONA STYPUŁKOWSKA "In Spaciorum" No 8 120x150 1999 ROK
Estimation: 2400-2800 PLN
27. Zbigniew Mil
Title: Popołudnie w mieście, 2019
Informations: oil, canvas90x150 cm, 93x153 cm w oprawiesygn. p.d.: Z. MIL 2019 r., opisany na odwrocie: "Popołudnie w mieście" 150x90 cm 2019 r. Zbigniew Mil
Estimation: 3600-4000 zł
28. Tadeusz Świniarski
Title: Without title, 2007
Informations: oil, canvas120x110 cmsygn. p.d.: T. Ś 2007, opisany na odwrocie: Tadeusz Świniarski 2007
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 4000-4500 PLN
29. Magdalena Cisło
Title: z cyklu Trudne relacje, 2018
Informations: ceramika, metal15x23x33 cmsygn. na spodzie: MC
Estimation: 2500-3000 PLN
30. Dmytro Horditsa
Title: Szukaj, 2022
Informations: klucze metalowe, łodygi cierni, złocenie, akryl, płyta53,5x53,5 cmopisany na odwrocie: "пошук", 2021 Dmytro Horditsa
Estimation: 1800-2200 PLN
31. Krzysztof Krzywiński
Title: Miejsce 18, 2011
Informations: oil, canvas70x50 cm, 72x52 cm w oprawiesygn. p.d.: KK11, opisany na odwrocie: 50x70 cm, "MIEJSCE 18" KK11 2011 Krzysztof Krzywiński
Estimation: 2000-2400 PLN
32. Krzysztof Polak
Title: The Bonsai (#101), 2022
Informations: oil, canvas79,5x65 cm, 82,5x68 cm w oprawiesygn. p.d.: KPolak 22, opisany na odwrocie: Krzysztof Polak 2022 "Bonsai"
Estimation: PLN 1500-1800
33. Jan Mioduszewski
Title: The last constructivist (Hommage a Anton Stankowski), 2012
Informations: kolaż, akryl, balsa, papier42x29,7 cm, 52x42 cm w oprawiesygn. l.d.: Mioduszewski, opisany na odwrocie: The last constructivist – Hommage à Anton Satkowski 2012, na odwrocie pieczęć autorska
Estimation: PLN 1200-1600
34. Leszek Michalski
Title: Wskazanie na…, 2021
Informations: brąz patynowany, kamień33,5x8,5x5,5 cm
Estimation: 2000-2200 PLN
35. Maria Sadowska
Title: Evening, 2022
Informations: oil, canvas60x50 cmsygn. l.d. monogramem, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "WIECZÓR" OLEJ, PŁÓTNO, 60x50 cm 2022 Maria Sadowska
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 4800-5400 zł
36. Mariusz Zając
Title: without title, 2022
Informations: oil, canvas140x160 cmopisany na odwrocie: ZAJĄC "BEZ TYTUŁU" 2022 r. OLEJ NA PŁÓTNIE
Estimation: 3800-4600 zł
37. Bartholomew Martens
Title: Redempcja, 2022
Informations: olej, akryl, tempera, tusz, płótno,90x90 cmsygn. p.d.: Martens
Estimation: 2000-2600 zł
Cena sprzedaży: 1 800 zł
38. Krzysztof Śliwka
Title: Zły, 2022
Informations: masa gipsowo-klejowa, drewno, technika własna46x24x17 cmsygn. z tyłu Śliwka
Estimation: 2200-2600 PLN
39. Piotr C. Kowalski
Title: III z cyklu Moje dziwne pejzaże, 1988-90
Informations: oil, canvas90x125 cm, 94x129 cm w oprawieopisany na odwrocie: PIOTR C. KOWALSKI 1988-90 OLEJ 90x125 cm "III z cyklu MOJE DZIWNE PEJZAŻE"
Estimation: 4400-5200 zł
40. Kornel Arciszewski
Title: Nocturne, 2022
Informations: drewno jesionowe131x29x27 cmsygn. na podstawie: K.W.A
Estimation: 2500-3200 zł
41. Joanna Sarapata
Title: Zamyślona, 1998
Informations: tusz, papier39x28 cm, 51x41 cm w oprawiesygn. p.d.: SARAPATA 98
Estimation: 3200-4000 zł
Cena sprzedaży: 3 900 zł
42. Iza Staręga
Title: Without title, 2014
Informations: own technique, oil, canvas90x160 cmref. pd: IZA STARĘGA
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 4800-5500 zł
Cena sprzedaży: 5 000 zł
43. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Otoczaki 16, 2019
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: “OTOCZAKI 16” 100x100cm /akryl/ płótno / A. Czeremuszkin-Chrut
Starting price: PLN 6,000.00
Estimation: 6800-7500 zł
44. Magdalena Cybulska
Title: Legion from the cycle My Skin, 2014
Informations: oil, acrylic, canvas50x40 cm, 55x45 cm w oprawieref. pd: ceba'14, described on the reverse: FROM THE "MY SKIN" CYCLE "CEBA LEGION"
Starting price: 2 600,00 zł
Estimation: 3200-3600 PLN
45. Stanisław Kortyka
Title: Zanikający horyzont, 2018
Informations: oil, canvas95x52 cm, 99x56 cm w oprawiesygn. p.d.: S. R. Kortyka 2018, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "Zanikający horyzont" 2018 olej -- 95x56
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: 6000-8000 zł
46. Monika Shaded
Title: Rzeki 3, 2022
Informations: oil, canvas90x130 cmopisany na odwrocie: "RZEKI 3" MONIKA SHADED MShaded 2022
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 6000-7000 zł
47. Jerzy Mróz
Title: Studium głowy, 1960
Informations: pastel, cardboard33x45 cm, 60x60 cm w świetle passepartoutsygn. p.d.: JMRÓZ, opisany na odwrocie: Wymiar: 50x42 R. 1960 Studium głowy
Estimation: PLN 1500-1800
48. Mirek Antoniewicz
Title: Razem, 2000
Informations: serigraphy, paper26x16 cm, 44x33 cm w oprawieopisany na dole: RAZEM... 41/99 MIREK '2000
Edition: 41/99
Estimation: 700-1000 zł
49. Paweł Rubaszewski
Title: Samotny rejs, 2022
Informations: brąz patynowany, żywica47,5x8x8 cmunique
Estimation: 2000-2200 PLN
Cena sprzedaży: 1 600 zł
50. Ewa Zawadzka
Title: Mały format 026, 2020
Informations: own technique, canvas50x50 cmopisany na odwrocie: EWA ZAWADZKA MAŁY FORMAT 026 2020 50x50
Starting price: PLN 5,500.00
Estimation: 6200-6800 zł