Konsultacje

Chcesz zbudować swoją wymarzoną kolekcję dzieł sztuki?


Chcesz zacząć rozsądnie inwestować w sztukę?


Chcesz, aby posiadane obrazy, grafiki czy rzeźby były wizytówką Twoją lub Twojej firmy?


Chcesz z głową wybrać dzieła sztuki, które uzupełnią wystrój Twojego domu, gabinetu czy biura?

ImageIcon

W Xanadu oferujemy usługę indywidualnych konsultacji z ekspertem – Agnieszką Gniotek, które pozwolą Ci wejść w świat kolekcjonowania i inwestowania w sztukę oraz zdobyć merytoryczną, praktyczną wiedzę na interesujący Cię temat.

Dowiedz się, na czym polegają konsultacje, co wchodzi w ich zakres, a także jak je zakupić i zrealizować!

IconIconIcon

O konsultacjach

Konsultacje w Xanadu skierowane są do osób, które chcą kolekcjonować lub inwestować w sztukę, a także wprowadzić dzieła sztuki do swoich wnętrz.


Będą przydatne także dla tych, którzy mają już doświadczenie w tych tematach, ale chcą uporządkować swoją wiedzę i działać bardziej świadomie.Short

1 spotkanie trwające 35 min

99 zł

Ceny konsultacji

Regular

2 spotkania trwające 90 min

490 zł

premium

5 spotkań trwających 90 min

990 zł

 • omówimy konkretny problem/pytanie, z jakim przyjdziesz
 • sprawdzisz, czy kolekcjonowanie sztuki jest dla Ciebie
 • dowiesz się, czy chcesz wejść w dłuższy proces konsultacyjny

 • opracujemy wspólnie strategię budowania kolekcji, inwestowania lub urządzenia konkretnego wnętrza dziełami sztuki
 • otrzymasz dużą dawkę praktycznej wiedzy, na temat interesującego Cię obszaru zagadnień
 • wejdziesz w pogłębiony proces budowania kolekcji dzieł sztuki lub portfela inwestycyjnego
 • dowiesz się, jak zarządzać kolekcją i opracujesz kompleksową strategię marketingu swojej kolekcji
KUPUJĘ KONSULTACJE
przeczytaj więcejKonsultacje przeprowadza Agnieszka Gniotek – historyk i krytyk sztuki działająca na rynku sztuki od niemal 30 lat, właścicielka Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego; prezeska Fundacji Xanadu; konsultantka w zakresie budowy kolekcji prywatnych i firmowych oraz inwestycji na rynku sztuki; mentorka i trenerka biznesu w zakresie strategii marketingu i sprzedaży w MŚP, opartych na marce osobistej eksperta oraz inspirująca mówczyni.


Image

O ekspertce
Od 13 lat prowadzi własną firmę, w ramach której przygotowywała aukcje i wystawy dla domów aukcyjnych oraz licytacje charytatywne dla Stowarzyszenia Aperio, Fundacji Synapsis, Fundacji Lepszy Start, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Od 2016 r. jest właścicielką Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego z siedzibą w Warszawie oraz prowadzi Fundację Xanadu. To jej projekty autorskie, za które ponosi pełną odpowiedzialność merytoryczną i finansową. Od września 2022 r. występuje jako ekspert rynku sztuki w Czwórce Polsatu w programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Ostatnio można jej posłuchać w podcastach Marka Jankowskiego „Mała Wielka Firma”, Rafała Hampela „Spokojnie o wnętrzach”, Agnieszki Jurkowskiej „Scenariusze kariery” oraz na konferencjach Życie w Multi i Big Business Meet Sience.


Laureatka Lady Business Award 2021 w kategorii Wsparcie. Finalistka konferencji Sales Angels 2021 wyłoniona poprzez wygraną w konkursie członków społeczność ludzi sprzedaży. Jest trenerem i szkoleniowcem. Specjalizuje się w tematyce strategii marketingu firm działających w oparciu o markę osobistą eksperta oraz sprzedaży i obsługi klienta premium. Od 2019 r. roku szkoli w ramach Laboratorium Dobrej Marki Świata Rezydencji, prowadzi gościnne wykłady na Uczelni Asbiro, Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz dla Lady Business Club, a także prowadzi mentoring biznesowy w firmach.


Prowadzi cotygodniową audycję „O gustach się dyskutuje” streamowaną równolegle na Linkedin, Youtube i Facebook. Jest stale obecna na swoich prywatnych kanałach w social mediach na Linkedin, Youtube, Facebook i Instagram, a często także na kanałach firmowych Xanadu. Na firmowej stronie internetowej prowadzi blog „O gustach się dyskutuje”.

Krytyk sztuki, właścicielka Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego; prezeska Fundacji Xanadu; konsultantka w zakresie budowy kolekcji prywatnych i firmowych oraz inwestycji na rynku sztuki; mentorka i trenerka biznesu w zakresie strategii marketingu i sprzedaży w MŚP, opartych na marce osobistej eksperta oraz inspirująca mówczyni.


Pomaga swoim klientom – miłośnikom sztuki, kolekcjonerom, inwestorom – dobrać najlepsze dzieło sztuki do ich indywidualnych potrzeb. Zajmuje się budową i marketingiem kolekcji prywatnych i firmowych. Od 30 lat związana zawodowo ze sztuką, od 15 lat z rynkiem sztuki. Kurator wystaw i plenerów; juror konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu; wykładowca w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowaniem, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocją i strategią budowania kariery w świecie sztuki. Publikowała na łamach m.in. Art&Business, Puls Biznes, Gazeta Antykwaryczna, Gazeta Finansowa, Forbes, Modern Art, Private Banking, Świat Rezydencji.

Agnieszka Gniotek

Przygotowaliśmy trzy warianty konsultacji. Dokonując zakupu, wybierasz tylko wariant czasowy konsultacji, w zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby i jakim czasem dysponujesz, a temat spotkań ustalimy po dokonaniu zakupu.


Konsultacje mogą dotyczyć jednego z sugerowanych tematów:

 • kolekcjonowanie dzieł sztuki i designu
 • budowa kolekcji firmowej dzieł sztuki
 • inwestowanie w dzieła sztuki
 • dobór dzieł sztuki do wnętrza i aranżacja przestrzeni poprzez sztukę – zarówno domu lub mieszkania, jak i przestrzeni biznesowej: gabinetu, małego biura, dużego kompleksu biurowego czy hotelu.

Szczegółowe opisy tematów znajdziesz poniżej. Możesz także podsunąć własne zagadnienia dotyczące kolekcjonowania lub inwestowania w sztukę, które chcesz omówić podczas konsultacji!

Posłuchaj o konsultacjach

Obejrzyj krótkie nagranie i dowiedz się, co zyskasz dzięki konsultacjom, czym różnią się poszczególne rodzaje spotkań i czy konsultacje w Xanadu są dla Ciebie!

Click to play video
Icon
Icon

Short: jedno spotkanie trwające 35 min. Cena: 99 zł


To spotkanie jest jak "szybka randka". Rozmawiamy na temat jednego, wybranego przez Ciebie zagadnienia. Dostajesz konkretną podpowiedź dotyczącą nurtującej Cię kwestii. Rozmawiamy o kolekcjonowaniu, inwestowaniu lub aranżacji wnętrza. Ty wybierasz.


Szybka konsultacja to najlepsza opcja dla tych, którzy mają przemyślane bardzo konkretne pytania. To także rozwiązanie dla tych, którzy nie są jeszcze pewni, czy kolekcjonowanie lub inwestowanie w sztukę jest dla nich. Jest to również świetny sposób, aby się poznać i sprawdzić, czy jest między nami "chemia". Szybka konsultacja pozwoli Ci zdecydować, czy chcesz wejść w dłuższy proces konsultacyjny, dzięki któremu zbudujesz swoją kolekcję, portfel inwestycyjny lub zaaranżujesz przestrzeń apartamentu czy biura.

Konsultacja Regular obejmuje dwa osobne spotkania po 90 min każde. Pomiędzy spotkaniami powinien upłynąć przynajmniej tydzień, ponieważ będziesz mieć do wykonania niewielką "pracę domową". Wybierasz temat konsultacji: kolekcjonowanie, inwestowanie lub aranżacja wnętrza poprzez sztukę. W zależności od Twojego wyboru na pierwszym spotkaniu otrzymasz dużą dawkę wiedzy na temat wybranego zagadnienia.


W przypadku wyboru tematu kolekcjonowania będą to przede wszystkim informacje o rynku sztuki – jego historii i bieżących zasad funkcjonowania. Dowiesz się, jakie przyjmować kryteria przy budowie kolekcji, na co zwracać uwagę wybierając konkretnych artystów, gdzie kupować, jak oszacować ceny, licytować na aukcjach oraz jak dbać o posiadane zbiory.


Kiedy wybierzesz inwestycje – dowiesz się, jak bezpiecznie inwestować w sztukę, kiedy wyjść z inwestycji, jak obliczyć ROI, jak budować samodzielnie wartość portfela inwestycyjnego poprzez działania marketingowe.


Wybór tematyki związanej z aranżacją wnętrza pozwoli Ci zgłębić tematykę związaną ze stylami i trendami obecnie obowiązującymi w architekturze wnętrz, dostosowywać wybierane działa do charakteru przestrzeni i pozwoli Ci zrozumieć w jaki sposób dzięki dziełom sztuki można grać z przestrzenią, aby uwypuklić jej walory a ukryć mankamenty.

Regular: dwa spotkania trwające po 90 min. Cena: 490 zł


Icon

Rodzaje konsultacji

Konsultacja Premium to 5 osobnych spotkań po 90 min każde. To proces, w który wchodzimy wspólnie. Tak jak przy poprzednich wariantach, tak i w tym wypadku Ty wybierasz temat, jaki analizujemy.


Dzięki procesowi konsultacyjnemu efektywnie stworzysz solidne podwaliny swojej kolekcji, zaplanujesz pierwsze zakupy, wypracujesz korelacje i asocjacje między posiadanymi dziełami, nauczysz się katalogować zbiory i prezentować je publicznie, a także dbać o ich przechowywanie i konserwację.


Przygotujesz też strategię marketingu swojej kolekcji, tak by pomagała w budowaniu Twojej marki osobistej lub wizerunku firmy oraz popularyzowania zbiorów poprzez depozyty muzealne czy wystawy. Proces konsultacji inwestycyjnej pomoże Ci określić charakter swojego portfela inwestycyjnego. Wzbogacisz go o pierwsze konkretne walory oraz przemyślisz kompleksowo aranżację wybranego wnętrza: domu, biura, kancelarii czy hotelu od wyboru stylistyki, poprzez współpracę z architektem (o ile zachodzi taka potrzeba), dobór zawieszeń, ram, oświetlenia itp.

Premium: pięć spotkań trwających po 90 min. Cena: 990 zł


Icon

BONUS: Dodatkowo, przy wyborze tego wariantu konsultacji, otrzymasz od nas dostęp do nagrania wybranego przez Ciebie webinaru z cyklu "Wokół kolekcjonowania dzieł sztuki"!

Icon
KUPUJĘ
Icon

BONUS: Dodatkowo, przy wyborze tego wariantu konsultacji, otrzymasz od nas dostęp do 3 nagrań wybranych przez Ciebie webinarów z cyklu "Wokół kolekcjonowania dzieł sztuki"!

KUPUJĘ
KUPUJĘ
Icon

Zakupione konsultacje należy wykorzystać w ciągu 1 roku od daty nabycia.

Icon

Ze względu na dostępność czasową prowadzącej konsultacje, w każdym miesiącu dostępna jest ograniczona pula konsultacji każdego typu, które można zarezerwować.

Dostępne jest: 6 konsultacji short, 3 konsultacje regular i 1 konsultacja premium.

Icon

Konsultacje możesz zakupić jako prezent w formie vouchera. W tym celu, po dokonaniu zakupu, przekaż nam dane osoby obdarowywanej, a my przygotujemy bon podarunkowy, który odbierzesz fizycznie lub online.

Co zyskasz dzięki konsultacjom?

 • zrozumiesz mechanizmy działające na rynku sztuki, co pozwoli Ci uniknąć wielu pomyłek
 • unikniesz nietrafionych zakupów dzieł o niewielkiej wartości artystycznej
 • nauczysz się wybierać z katalogów aukcyjnych prawdziwe perełki
 • oszczędzisz pieniądze, przeznaczając je tylko na dzieła sztuki, których wartość z czasem wzrośnie
 • nie przepłacisz kupując prace artystów popularnych i modnych, których dorobek nie zyskał i nie zyska aprobaty krytyków i kuratorów
 • dopasujesz stylistykę kupowanych dzieł i rangę ich twórców do wnętrza swojego apartamentu lub biura, tak aby budowały Twój prestiż i pozwalały cieszyć się ich wysoką estetyką wspólnie z Twoimi gośćmi
 • powstrzymasz się przed zakupem kiczu i odkryjesz swój gust
 • sięgniesz po narzędzia marketingowe, dzięki którym Twoje zbiory staną się znane i zyskają na wartości
 • ochronisz wartość pieniądza w czasie, ale też skutecznie zainwestujesz
 • zdywersyfikujesz swój portfel inwestycyjny tworząc zabezpieczenie emerytalne lub wartościowy depozyt dla spadkobierców
 • będziesz wiedzieć, jak eksponować dzieła sztuki we wnętrzu, jak je oprawić i jak dbać o ich przechowywanie, konserwację, ubezpieczenie i transport

Czy konsultacje w Xanadu są dla Ciebie?

 • Posiadasz dzieła sztuki, ale masz wrażenie, że Twoje zakupy nie są przemyślane?
 • Nie wiesz, jak uporządkować posiadane prace, aby przejść od chaotycznego zbioru dzieł sztuki do uporządkowanej kolekcji?
 • Nie wiesz, jak rozmawiać o swoich preferencjach estetycznych?
 • Zdarzyło Ci się zrezygnować z zakupu dzieła sztuki, bo zabrakło Ci pewności, czy jego cena jest adekwatna?
 • Nie wiesz, jak przekonać partnerkę/partnera do zakupu obrazów, które Ci się podobają?
 • Masz dość patrzenia, jak inflacja zżera Twoje oszczędności?
 • Chcesz postawić na swoim i pokonać architektkę wnętrz, która "wciska" Ci do projektu sztukę, której nie czujesz?
 • Odziedziczyłeś_aś zbiory sztuki i nie wiesz, czy mają jakąkolwiek wartość?
 • Czujesz dyskomfort odwiedzając biura konkurencji, w których piękne wnętrza wypełnione sztuką budują status właścicieli firmy? Żałujesz, że tak nie jest w Twojej firmie?
 • Chcesz zakupić dzieła sztuki do swojego wnętrza, ale nie wiesz, czym się kierować?

Jeśli odpowiadasz twierdząco na choćby kilka z tych pytań, to z pewnością konsultacje w Xanadu są dla Ciebie! A do kogo nie są skierowane konsultacje?

Konsultacje nie są dla osób, które chcą zakupić konkretne dzieło sztuki z oferty Xanadu lub z katalogu aukcyjnego i potrzebują dodatkowych informacji na jego temat lub na temat artysty, który jest autorem dzieła. To dotyczy też kwestii oprawy czy wywozu za granicę konkretnej pracy lub sytuacji pomocy w wyborze pomiędzy dwoma lub trzema dziełami.


Takich odpowiedzi udzielamy z przyjemnością, oczywiście nieodpłatnie, w ramach naszej codziennej praktyki skoncentrowanej na promocji twórczości artystów, sprzedaży ich dzieł i opieki nad naszymi kolekcjonerami.

Image
KUPUJĘ KONSULTACJE

Jak zakupić konsultację?


Wystarczy, że klikniesz w przycisk “Kupuję konsultacje”, aby przejść do koszyka. Wybierz jeden z trzech wariantów cenowych konsultacji i opłać konsultację za pośrednictwem płatności online.


Jeśli chcesz otrzymać fakturę, podaj swoje dane przy finalizacji zakupu. Po otrzymaniu Twojego zamówienia, skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić terminy, temat i tryb spotkań (na żywo czy online).


Jak odbywają się spotkania?


Konsultacje odbywają się na żywo, w siedzibie Galerii Xanadu przy ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie lub online, poprzez wideokonferencję na platformie Zoom lub innej.


Jeżeli wybierzesz konsultacje Regular or Premium, rekomendujemy, by spotkania odbyły się w odstępie nie dłuższym niż dwa tygodnie. W czasie dzielącym pierwsze spotkanie od kolejnych będziemy utrzymywać kontakt mailowy – otrzymasz konkretne pomysły i propozycje, które omówimy na drugiej lub kolejnej konsultacji. Wykupienie i realizacja konsultacji nie obligują do dokonania zakupów z oferty Galerii Xanadu.


Jak zrealizować konsultacje?

Jak inwestować w dzieła sztuki?

Podczas konsultacji zbudujemy wspólnie strategię inwestycyjną w oparciu o Twoje preferencje, budżet, dostępny czas.


Czego dowiesz się podczas konsultacji? Porozmawiamy o tym, jak działa rynek sztuki, w co obecnie warto inwestować, a w co niekoniecznie, skąd czerpać wiedzę na ten temat. Dowiesz się, jakie ryzyka wiążą się z inwestowaniem w sztukę, ale też jakie są zalety tego typu inwestycji. Ustalimy też, jaki kapitał będzie dla Ciebie najlepszy na start, jakiej stopy zwrotu możesz oczekiwać przy inwestowaniu w dzieła sztuki i w jakiej perspektywie czasowej.


Finalnie otrzymasz skrojoną pod Twoje potrzeby strategię inwestycyjną oraz bazę wiedzy, która przyda Ci się w dalszym działaniu.

KUPUJĘ KONSULTACJE

Jak budować kolekcję sztuki?

Konsultacja na ten temat będzie przydatna zarówno dla tych osób, które dopiero planują rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem sztuki, jak i tych, które już posiadają kolekcję, ale chciałyby ją rozwijać bądź przekształcić. Chcą zastanowić się nad posiadanymi dziełami i ich realną wartością.


Podczas konsultacji dowiesz się m.in.: czym jest kolekcja dzieł sztuki, jak budować strategię kolekcjonowania i zdefiniować profil kolekcji, skąd czerpać wiedzę na ten temat, jak prowadzić archiwum kolekcji, jak promować swoją kolekcję i wykorzystywać ją w celach marketingowych (np. w celu budowania marki osobistej lub promowania swojej firmy).


W zależności od Twoich potrzeb, budżetu oraz dostępnego czasu pomożemy Ci zaplanować budowę lub rozwój kolekcji – prywatnej bądź firmowej. Finalnie otrzymasz skrojoną pod Twoje potrzeby koncepcję budowania i promocji kolekcji dzieł sztuki oraz bazę wiedzy, która przyda Ci się w dalszym działaniu.

Dowiedz się więcej o tematach konsultacji

How to choose art for the interior?

Podczas konsultacji pomożemy Ci dobrać sztukę do Twojego wnętrza – niezależnie od tego, czy jest to przestrzeń prywatna: dom, apartament, mieszkanie, czy biznesowa lub publiczna: sala konferencyjna, hall, gabinet, poczekalnia.


Zbudujemy wspólnie koncepcję wzbogacenia wnętrza o dzieła sztuki w oparciu o Twoje preferencje, przestrzeń, budżet, dostępny czas.


Dowiesz się też, jak sztuka wpływa na wnętrze, ale też na nastrój osób, które z niej korzystają. Finalnie otrzymasz skrojoną pod Twoje potrzeby koncepcję doboru dzieł sztuki do konkretnej przestrzeni oraz bazę wiedzy, która przyda Ci się w dalszym działaniu.

Z wielką radością i przyjemnością rekomenduję pracę z Agnieszką. To osoba, która wniesie dużo świeżości do Twojego myślenia o sztuce i szczerego spojrzenia na to, gdzie jesteś i gdzie możesz być. Zadaje dużo bezpośrednich pytań, które nie zawsze są przyjemne :), ale poszukiwanie odpowiedzi daje ogromną wartość. Jej wiedza to nie teorie z książek czy kursów, ale konkretne i praktyczne doświadczenia, którymi z otwartością dzieli się podczas indywidualnych konsultacji. Zawsze daje mądre wskazówki i sprawdzone listy lektur oraz narzędzi, które przetestowała przez ostatnie lata.

Emilia Bartosiewicz-Brożyna - CEO platfomy online dla kobiet biznesu Lady Business Club, właścicielka domu na Podlasiu, aranżowanego dziełami sztuki

Co o konsultacjach mówią kolekcjonerzy?

Image

Konsultacje, których udziela Agnieszka Gniotek w Galerii Xanadu, pomagają zarówno mi, jak i moim klientom w świadomym doborze dzieł sztuki. Wskazówki, które otrzymujemy, poszerzają spojrzenie na konkretnego artystę, jak i problemy, które on porusza. Profesjonalna obsługa klienta pomaga dobrze ulokować pieniądze, jak i zaoszczędzić czas. Wszystko to pozwala na zbudowanie uporządkowanej strategii inwestycyjnej w oparciu o moje preferencje, budżet i dostępny czas.

Filip Bartwicki - właściciel pracowni Logos Architekci Sp. z o.o. oraz właściciel kolekcji dzieł sztuki Logos Art Collection

Image

Od dzieciństwa, podczas wyjazdów i różnych okazji odwiedzałam muzea i galerie, nie za bardzo zastanawiając się nad prawdziwą wartością sztuki i tego, co widziałam. Moja świadoma przygoda ze sztuką rozpoczęła się, kiedy natrafiłam na Galerię Xanadu i jej bardzo zaangażowaną właścicielkę Agnieszkę Gniotek.

Do nowo wybudowanego budynku, do którego przeprowadziła się nasza firma, szukałam kolorowego akcentu, przełamania, światła... Pierwszy upatrzony obraz zniknął zanim się zdecydowałam, że chcę go mieć. Wówczas większą uwagę zwróciłam na malarkę Agatę Czeremuszkin-Chrut i po jakimś czasie jej dzieło znalazło się na ścianie w moim gabinecie. U właścicielki Galerii Xanadu, Agnieszki Gniotek, zakupiłam nie tylko obraz, ale dowiedziałam się również, czym artystka się kierowała przy tworzeniu dzieła, jak obraz malowała i ile czasu jej to zajęło. Kolejny obraz dobrała mi Agnieszka na 40-lecie działalności zaprzyjaźnionej firmy – dzieło wisi w honorowym miejscu. Nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa i na pewno do Agnieszki powrócę, przede wszystkim ze względu na profesjonalną obsługę, wiedzę, wsparcie i bogatą ofertę.

Beata Block RDL Hydraulics - rozwiązania dla przemysłu

Image

Pani Agnieszka jest chyba najbardziej energiczną osobą, jaką znam. Jej wiedza o sztuce jest wręcz encyklopedyczna. To, co jest dla mnie jeszcze bardziej wartościowe, to wrażliwość na nawet nie do końca uświadomione upodobania klienta. Jej modus operandi cechuje się profesjonalizmem, efektywnością, i niesamowitą szybkością. Bardzo cenię sobie możliwość oprawy zakupionych obrazów (łącznie z radą, co do stylu ram) i przesyłkę do Wielkiej Brytanii. Ja tu jeszcze wrócę!

Prof Paulina Kewes – profesor i wykładowczyni Literatury Angielskiej w Jesus College na Uniwersytecie w Oxfordzie

Pani Agnieszka Gniotek (mimo iż swoją jeszcze niedojrzałą przygodę ze sztuką, zacząłem przed jej poznaniem) była pierwszą i najważniejszą osobą, która ukształtowała moje podejście do kolekcjonowania sztuki. Nie do sztuki samej w sobie, gdyż tą wrażliwość każdy rozwija sam, w sobie, wewnętrznie. To ona pierwsza przekazała mi zasady i wiedzę, którą do dzisiaj - łapię się na tym za każdym razem - cytuję w rozmowach z innymi marszandami lub kolekcjonerami. Wiedza praktyczna i niezbędna, aby popełnić jak najmniej błędów, bo te robi każdy. Wiedza, którą warto mieć ze sobą w tej cudownej i nieuleczalnej chorobie, zwanej miłością do sztuki i do jej kolekcjonowania.

Rafał Górski – kolekcjoner z Warszawy, członek zarządu spółki z sektora spożywczego

Moja prawdziwa przygoda z kolekcjonowaniem sztuki rozpoczęła się kilka lat temu od poznania Agnieszki Gniotek i Jej Galerii Xanadu. Do tego momentu zakupy w tym zakresie były rzadkie i dość przypadkowe. Dzięki profesjonalnemu i bardzo zaangażowanemu doradztwu, kupione w Xanadu dzieła sztuki nie tylko każdego dnia cieszą i zdobią wnętrza mojego domu i biura, ale też stanowią całość – kolekcję. W ciągu ostatnich kilku lat obrazy znacząco zwiększyły swoją wartość, co sprawia, że oprócz walorów estetycznych stanowią też bardzo dobrą inwestycję.

Barbara Bajorekbiuro rachunkowe Badesta

Jak dzisiaj zrobić coś dobrze, jednocześnie nie znając się na tym? W przeglądarkach jest za dużo - często sprzecznych - rad, aby móc na nich bazować. Tym przyjemniej, z całą odpowiedzialnością rekomenduję Agnieszkę Gniotek, jako profesjonalną doradczynię w zakresie zakupów dzieł sztuki. Pomaga skutecznie, aby decyzje o zakupach dawały gwarancję obranego stylu i dobrej inwestycji. Konsultuję z Agnieszką decyzje o zakupach od kilku lat i jestem z tego zadowolony.

Tadeusz Glita Grupa GT Ochrona Sp zoo

ImageImage

Xanadu to wyjątkowe miejsce, do którego miałam okazję trafić kilka lat temu. Agnieszka Gniotek, właścicielka Galerii jest osobą, która chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, oczarowuje słuchacza swoją erudycją. Pełen profesjonalizm w doborze dzieła do potrzeb klienta sprawia, że niejednokrotnie sztuka łączy się z biznesem. Dzięki doradztwu Agnieszki Gniotek obrazy z Jej Galerii zdobią zarówno moją kancelarię, jak i dom.

Image

Polecam Galerię Xanadu każdemu, kto, tak jak ja, zaczyna kolekcjonować sztukę oraz kształtuje swój gust. Strona internetowa www.galeriaxanadu.pl kanał Youtube Xanadu_Gallery to ogromna baza wiedzy przekazana w przystępny sposób. Szczególnie polecam indywidualne konsultacje z Panią Agnieszką Gniotek. Rozmowy z Panią Agnieszką to wyjątkowe spotkania, ponieważ czuć ogromną pasję i miłość do sztuki. Od takich osób najlepiej zdobywać wiedzę.

Image

Małgorzata Kowalczyk – magister farmacji, właścicielka kolekcji dzieł sztuki

Image

Kiedy poszukujesz czegoś, co z jednej strony będzie dopełniać Twoje życie, przypominać o tym co ważne, a z drugiej chcesz, by środki, które masz inwestować mądrze, to w obu przypadkach odpowiedzią będzie kontakt z Agnieszką Gniotek. Każde spotkanie z Agnieszką jest wartościową podróżą w świat sztuki, ale również do swojego wnętrza. Jej cierpliwość dla laika i jego potrzeb jest prawie nieograniczona. Zyskujesz partnera, który zrozumie i ukierunkuje w decyzji. Obraz wybrany przeze mnie, dzięki Agnieszce, cieszy oczy, wzbogaca wnętrze i stanowi sprytny sposób wzrostu kapitału w dobie inflacji. Polecam współpracę z Agnieszką każdej zaradnej i wrażliwej na piękno osobie.

Katarzyna Lorenc – Prezes Lu-Bi – Outsorcingu HR, Członek Zarządu BizYou – Programy rozwojowe

Agnieszkę Gniotek poznałem na spotkaniu biznesowym, na którym pokazywała przedsiębiorcom, jak sztuka współczesna może wpływać na biznes. Na początku temat wydawał się dosyć abstrakcyjny, jednak już po chwili było jasne, że Agnieszka doskonale rozumie biznes, ma wielką pasję do sztuki współczesnej i potrafi doskonale łączyć te dwa obszary.

Po kilku latach i kilku kontaktach z Agnieszką pojawiła się u mnie w firmie potrzeba uzupełnienia wystroju biura o obrazy. Oczywiście zgłosiłem się do Agnieszki o pomoc i wtedy mogłem doświadczyć fantastycznej obsługi. Przede wszystkim Agnieszka dążyła do tego, aby doskonale zrozumieć nasze potrzeby, nie omijając żadnych szczegółów dotyczących stylu, kolorystyki, rozmiarów, budżetów itp., itd. Jej propozycje były dokładnie dopasowane do naszych wnętrz i budżetów. Jej wiedza o autorach dzieł, ich historii ułatwiała nam zrozumienie ich sztuki. Nie odczuwaliśmy żadnej presji do zakupu czy konkretnego wyboru. Po tym, jak już wybraliśmy nasz obraz, cały proces logistyczny był również przeprowadzony wzorcowo.

Z pełnym przekonaniem mogę polecić Agnieszkę, jako znawcę sztuki współczesnej i wykorzystywania jej w dekoracji wnętrz. Agnieszka również świetnie doradzi jak inwestować w sztukę. Natomiast adeptów sztuki sprzedaży zachęcam do naśladowania i uczenia się od Agnieszki tego, jak należy obsługiwać klientów.

Image

Jacek Mleczko - konsultant i inwestor w Habitat for Business

Image

Wejście do świata sztuki przy wsparciu Agnieszki jest czystą przyjemnością. Agnieszka w pierwszej kolejności pozyskuje dużo danych o inwestorze, o jego zainteresowanych, biznesie jaki prowadzi, klientach, wnętrzach biura, a to wszystko celem znalezienia najlepszych prac. Na początku widziałem dziesiątki obrazów, do momentu, w którym Agnieszka zidentyfikowała style, jakie mi odpowiadają. Kolejnymi propozycjami tylko potwierdzała, że rozumie moje poczucie estetyki. Agnieszka zawsze z pasją opowiada o obrazach i artystach, a ja już wtedy mogę sobie zwizualizować dany obraz w moim biurze. Rozmawiając z nią poczujecie się, jakbyście czytali dobrą książkę o emocjach i dobrym humorze. Zakończenie może być różne - jeśli następuje zakup dzieła to dobrze, jeśli nie, to też nic się nie dzieje i ten element staje się de facto przyczynkiem do kolejnej podróży do świata sztuki. Świata Agnieszki, do którego chce się wracać.

Agnieszka posiada niesamowitą zdolność do zaciekawienia człowieka swoimi opowieściami. Nawet jeśli obraz i artysta, którego opisuje, nie są przedmiotem mojego zainteresowania, zawsze z miłą chęcią słucham historii z nimi związanych.

Niewinny zakup jednego dzieła prof. Ewy Zawadzkiej i osobowość Agnieszki, sprawiły, że aktualnie mogę mówić o posiadaniu kolekcji dzieł sztuki. Agnieszka na każdym etapie udzielała mi profesjonalnego wsparcia, w szczególności odradzając mi zakupu pewnych obrazów, z uwagi na to, że do mnie nie pasują (znając mnie, sama już lepiej wiedziała). Polecam współpracę z Domem Aukcyjnym XANADU i Agnieszką!

Michał Pomorski – Adwokat, Partner Zarządzający Kancelarii Pomorski

Image

Przekonanie klientów do uwzględnienia elementów sztuki w planach aranżacji ich lokum nie zawsze jest sprawą łatwą. Dopóki nie odda się ich w ręce Agnieszki Gniotek. Właścicielka Galerii Xanadu z pasją opowiada o sztuce. Czyni to jednak w sposób przystępny i naturalny. Świetnie "czyta" klientów i ich potrzeby, doradza uwzględniając nie tylko funkcje danego pomieszczenia (inne obrazy proponuje do jadalni a zgoła inne do sypialni), ale również biorąc pod uwagę oświetlenie naturalne i sztuczne doświetlenie konkretnej przestrzeni. Przekonuje, że każde wnętrze zyskuje indywidualny, osobisty charakter, gdy wzbogaci się je niepowtarzalnym obrazem czy rzeźbą. Klientom ceniącym sztukę i status wyszukuje dzieła artystów pozostające w harmonii z wnętrzem domu, ale stanowiące także dobrą inwestycję i właściwy element ich kolekcji. Zawsze z zaciekawieniem uczestniczę w tych procesach.

Image

Małgorzata Denst - Projektantka i właścicielka pracowni architektury wnętrz Interior Concept

Image

Agnieszkę Gniotek znam od.... bardzo dawna. Tak ze 20 lat? Spotykaliśmy się w galeriach, domach aukcyjnych i na aukcjach. Zawsze znakomicie przygotowana, doskonale znająca artystów i rynek sztuki, zwłaszcza sztuki współczesnej: zarówno malarstwo, jak i grafikę, fotografię czy rzeźbę. Zawsze znajdowała czas na interesującą rozmowę o sztuce i rynku sztuki. Bezbłędnie wskazywała wartościowych artystów i ciekawe prace. Jej opinia była zarówno kompetentna, jak i rzetelna. Z każdego spotkania z Agnieszką zawsze wynosiłem coś nowego i interesującego dla siebie. Celem Jej działania jest przede wszystkim kreacja trwałego rynku kolekcjonerskiego i pomoc przy budowaniu kolekcji wartościowych pod względem artystycznym. Konsultacje z Agnieszką na temat sztuki polecam wszystkim: zarówno wytrawnym kolekcjonerom, jak i tym dopiero rozpoczynającym swoją pasję kolekcjonerską, niezależnie od tego jaką ilością gotówki dysponują. Wciąż jest wszak wiele prac czy niedoszacowanych, czy też po prostu tańszych, ot choćby dobrze wykonane grafiki. Sztuka to piękna pasja.

Wojciech Kownas – kolekcjoner

Rozmowy o sztuce i szerzej o kolekcjonerstwie z p. Agnieszką Gniotek były bardzo interesujące i rozwijające. Pani Agnieszka w niezwykły sposób łączy dużą wiedzę o sztuce, znajomość artystów i rynku sztuki ze spojrzeniem czysto biznesowym, dzięki czemu pomaga zrozumieć tajemnice kolekcjonerstwa. Jej bardzo zindywidualizowane podejście, dopasowanie rozmowy do wiedzy lub niewiedzy rozmówcy, cenne sugestie pozwoliły mi na zarysowanie mojej własnej wizji i drogi rozpoczęcia przygody ze sztuką. Mam nadzieję na jeszcze wiele rozwijających rozmów z p. Agnieszką.

Jarek Stępniowski Wiceprezes spółki Dedra Exim Sp z o.o.

Image

Od dawna myślałam o stworzeniu kolekcji obrazów, które mi się podobają, rezonują ze mną. Jako kobieta ze świata finansów, bo jestem investment managerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży inwestycyjnej, bankowej i ubezpieczeniowej, chciałam zainwestować w coś, co ma realną wartość, będzie wartościowym dziełem i będzie wzrastać na tej wartości w czasie. Nie mam za bardzo czasu na kształcenie się temacie sztuki, dlatego idealnym pomysłem było dla mnie skorzystanie z fachowej wiedzy i doświadczenia Agnieszki Gniotek. Agnieszka z ogromną pasją doradziła mi, co warto nabyć w pierwszej kolejności, jej storytelling jest szeroki i głęboki jak ocean :) Potrafi dopasować sztukę i wybór artysty do potrzeb i upodobań klienta. Ja zaczęłam od obrazu artystki Izy Staręgi, który rezonuje ze mną i od razu mi się spodobał, ale podoba mi się także twórczość polskiej malarki Joanny Saparaty i innych artystów młodego i średniego pokolenia. Do zobaczenia przy następnym zakupie.

Małgorzata Rosiak – investment manager: LinkedIn

Przygoda ze sztuką rozpoczęła się z potrzeby powiększenia portfela inwestycyjnego. Z racji braku wiedzy w tym temacie, skorzystałam z konsultacji u Pani Agnieszki. Dzięki spotkaniom uzyskałam wyczerpującą informację o sztuce i możliwościach inwestycji w nią. Do tej pory zakupiłam 3 obrazy, które nie tylko zdobią moje ściany, ale i bezpiecznie lokują moje środki. Wartością dodatkową jest wiedza, którą Pani Agnieszka przekazuje w sposób bardzo interesujący.

Image

Edyta Dąbała – IVESTO S.A.

Konsultację z Właścicielką galerii były pretekstem do poszerzenia wiedzy o malarstwie i poznania możliwości jej wykorzystania w firmie. Dzięki Pani Agnieszce została stworzona Firmowa Galeria Sztuki, która nie dość, że zdobi nasze biura, to wpływa bardzo pozytywnie na pracowników i klientów.


W Galerii Xanadu odnalazłem miejsce, w którym w miłym towarzystwie mogę porozmawiać na temat sztuki i dowiedzieć się bardzo interesujących aspektów. Pani Agnieszka dysponuje bardzo szeroką wiedzą, którą przekazuje w sposób bardzo przystępny. Dzięki jej doradztwu zakupiłem kilka ciekawych dzieł, a na pewno pod bacznym okiem będę powiększać kolekcję.

Image

Jacek Pajnowski Expertis Group sp. z o.o.

Moje zainteresowanie sztuką i inwestowanie w nią nabrało intensywności właśnie za sprawą Pani Agnieszki Gniotek i prowadzonej przez nią galerii i domu aukcyjnego Xanadu. Pani Marszand jest osobą o niezwykle rozległej wiedzy, zarówno o sztuce, jak i rynku sztuki, którą się z przyjemnością dzieli, a przede wszystkim bardzo otwartą. Szanuje potrzeby klienta i jego preferencje estetyczne, jeśli trzeba – umie je doprecyzować, nie narzucając swojego zdania, ostatecznie doprowadzając do zadowalającego zakupu. To sprawia, że chętnie wracam do Xanadu, zarówno w roli gościa podziwiającego ofertę galeryjną, uczestnika organizowanych przez Xanadu wernisaży, wystaw i spotkań z ciekawymi osobami, a także jako kolekcjonerka, która chce wzbogacać siebie i swoje wnętrza sztuką rekomendowaną przez Panią Marszand.

Justyna Aftyka – Radca prawny, rzecznik patentowy

Image

Z właścicielką galerii sztuki Xanadu w Warszawie Panią Agnieszką Gniotek współpracuję od 5 lat. To dzięki niej rozpoczęła się moja przygoda z budowaniem mojej własnej kolekcji dzieł sztuki. Pani Agnieszka ujęła mnie swoją pasją do sztuki; nie tylko opowieściami o twórczości artystów, rekomendacjami wartych obejrzenia wystaw czy wreszcie anegdotami o historii konkretnych dzieł sztuki. Od początku służy pomocą doradzając zakup dzieł sztuki również pod kątem inwestycyjnym. Podpowiada, na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup twórczości konkretnego artysty. W oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie pomaga rozpocząć budowę kolekcji sztuki. Współpracuje z doradcami podatkowymi oraz zawodowymi prawnikami, którzy pomogą w kwestiach prawno-podatkowych nabywania dzieł sztuki. Zakup dzieła sztuki nie ogranicza się zatem jedynie do walorów estetycznych. Z pomocą Pani Agnieszki to przemyślany wieloaspektowy proces zakupowy. Mogę śmiało dodać, że prowadzona przez nią galeria stanowi kulturotwórczą perełkę na mapie Warszawy.

Image

Milana Krzemień – adwokat, partner zarządzający w Kancelarii Krzemień Zaliwska - KZ Legal

KUPUJĘ KONSULTACJE

Znajomość z Agnieszką Gniotek rozwija mnie nieustannie. Większość mojego pojęcia na temat sztuki pochodzi z rozmów, formalnych i nieformalnych, z tą niezgłębioną skarbnicą wiedzy. Agnieszka ma dar odkrywania gustów i o nich z wdziękiem dyskutuje. Ale ma też niezwykły dar zmiany sposobu postrzegania dzieł i w nieuchwytny sposób te gusta kształtuje.

Katarzyna Liszewska

Image

Serdecznie polecam konsultacje z Agnieszką. Agnieszka jest osobą o wielkiej wiedzy i pasji, potrafiącą nawet największych laików zainteresować światem obrazów i sztuki. Jeśli chcesz wiedzieć, jak budować kolekcję, zastanawiasz się od czego zacząć, jaki obraz kupić do firmy czy domu, to Agnieszka jest wspaniałym przewodnikiem do szukania odpowiedzi na te pytania. Każda rozmowa z nią to nie tylko merytoryka na najwyższym poziomie, ale też wiele anegdot, wspaniałych historii i błyskotliwych spostrzeżeń. Jedna rozmowa z Agnieszką wystarczy, aby pokochać sztukę i ruszyć na ścieżkę jej poznawania. Polecam z całego serca.

Noemi Chudzik – LL.M., radca prawny, partner w Kancelarii radców prawnych Chudzik i Wspólnicy.

Xanadu Gallery and Auction House

ul. Gen. W. Andersa 29, 00-159 Warszawa

tel. 503 012 889

mail: galeria@galeriaxanadu.pl

Icon Icon Icon Icon
U?ywamy plików cookie. Mo?emy je zamie?ci? w celu analizy danych dotycz?cych odwiedzaj?cych, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych tre?ci i zapewnienia Pa?stwu wspania?ego do?wiadczenia na stronie internetowej. Aby uzyska? wi?cej informacji na temat plików cookie, których u?ywamy, kliknij w przycisk "dowiedz si? wi?cej".
Dowiedz się więcej Akceptuję