ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Sztuka młoda i dzisiejsza – na co zwrócić uwagę przy zakupie? – Czas na Wnętrze

Otaczanie się sztuką wnosi wiele do naszego życia

Są to m.in. pozytywne emocje i intelektualne inspiracje. Sztuka może być zachętą do działania, może także budować przestrzeń relaksu. Jest oznaką prestiżu, dobrego gustu, a często też altruizmu – pokazuje, że nie skupiamy się tylko na sobie.

Najbardziej odpowiada nam zazwyczaj sztuka naszych czasów. Jest zrozumiała, przystępna cenowo oraz koresponduje z wnętrzami, w których mieszkamy. Wiele osób kolekcjonuje prace określane jako „młoda sztuka”. Domy aukcyjne i galerie oferują dzieła z tego obszaru na licytacjach i w normalnej sprzedaży.

Młody artysta może zrobić wszystko ze swoją karierą!

Kupując prace młodych twórców musimy mieć świadomość, że to żyjący artyści, do tego na progu kariery, czyli tacy, którzy mogą z tą kariera zrobić wszystko – zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym sensie. Ponadto są to twórcy, którzy żyją ze sztuki i często zdarza im się grzech malarstwa pod tak zwaną “publiczkę”.

Jak więc kupować mądrze prace młodych, aby miały wysokie walory estetyczne, ale też szansę, przynajmniej potencjalnie, stać się dobrą inwestycją? O tym w materiale Małgorzaty Stalmierskiej, opublikowanym na łamach „Czasu na Wnętrze”, gdzie w roli eksperta występuje Agnieszka Gniotek, właścicielka Xanadu Galerii i Domu aukcyjnego.