Warsztaty z technik malarskich


dla kolekcjonerów

i miłośników sztuki

Galeria Xanadu

16/06/2024

10:00 - 15:00

ImageIcon

O warsztatach

Icon

Warsztaty z technik malarskich dla kolekcjonerów i miłośników sztuki to kameralne spotkanie, na którym zdobędziesz podstawy wiedzy na temat najważniejszych technik malarskich, jakie można spotkać na dzisiejszym rynku sztuki!


Część teoretyczna wprowadzi Cię w techniczne aspekty zagadnienia, a w części praktycznej poznasz narzędzia i materiały wykorzystywane w pracowni artysty oraz będziesz mieć okazję je samodzielnie wypróbować! Warsztat poprowadzi ceniona malarka, twórczyni murali i obiektów przestrzennych – dr Agata Czeremuszkin-Chrut.


Warsztaty odbędą się 16 czerwca 2024 r. (niedziela) w godz. 10:00-15:00 w przestrzeni Galerii Xanadu na warszawskim Muranowie. Wszystkie materiały zapewnia organizator.



Kupuję bilet
Icon

W trakcie warsztatów dowiesz się, czym charakteryzują się techniki: olejna, akrylowa i akwarela, a także czym się od siebie różnią. Będzie też kilka słów o gwaszu, tuszach, technikach mieszanych czy złoceniu.


Oprócz fenomenu koloru – farb i pigmentów – poruszymy także zagadnienia, podobrazi, gruntów, mediów, werniksowania. Jednym słowem zajrzymy za kulisy pracy artysty, by lepiej zrozumieć proces tworzenia właśnie od strony technicznej.

Na zakończenie spotkania kilka słów o fenomenie atelier artysty na przykładach pracowni znanych twórców (np. F. Bacon, E. Krasiński, K. Schwitters).

Szczegółowy program spotkania znajdziesz here.

Icon

Co będziesz robić na warsztatach?

Icon



W czym przydatna będzie wiedza zdobyta na warsztatach?

– wiedza o technikach pozwoli Ci bardziej świadomie dokonywać zakupów dzieł do kolekcji,

– dzięki temu, że nauczysz się odróżniać techniki i ich charakterystyczne cechy, będziesz mógł/mogła lepiej dbać o posiadane obrazy,

– zyskasz świadomość, że poznanie techniki danej pracy nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste,

– dowiesz się, po jakie techniki najczęściej sięgają współcześni artyści, a jakie były popularne kiedyś,

– poznasz odpowiedź na pytanie, czy, jak powszechnie się uważa, malarstwo olejne faktycznie ma wyższość nad akrylowym.

Image

Posłuchaj, co o warsztatach mówi prowadząca!

Ceny biletów

Icon

CENA EARLY BIRD

485 zł

Ze względu na kameralny charakter warsztatów, dostępne jest tylko 15 biletów.


W cenę warsztatów wliczone są wszystkie materiały, które będziesz wykorzystywać na warsztatach, a także napoje: kawa, herbata, woda i słodki poczęstunek.

Icon

do 20 maja 2024 r.

CENA REGULARNA

585 zł

Icon

od 21 maja do 13 czerwca 2024 r.

14-15 czerwca 2024 r.

690 zł

CENA LAST MINUTE

Icon
Kupuję bilet
Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca sprzedaży biletów w promocyjnej cenie pozostało:

Cena early bird:

485 zł 585 zł


Icon

Dla kogo są warsztaty?


  • Dla kolekcjonerów
  • Dla miłośników sztuki
  • Dla pasjonatów historii sztuki, którzy chcieliby poznać techniczne aspekty powstawania ulubionych dzieł
  • Dla osób, które lubią kreatywnie spędzać wolny czas i uczyć się nowych rzeczy

Aby wziąć udział w warsztatach, nie musisz posiadać żadnych umiejętności manualnych ani wiedzy z zakresu malarstwa i technik czy historii sztuki. Spotkanie skierowane jest do laików!


Wiedza przekazywana jest w przystępny i angażujący sposób, a ćwiczenia praktyczne są przemyślane tak, aby każdy je mógł wykonać. Spotkanie jest dla osób dorosłych.

Kupuję bilet
Image

Program warsztatów

Icon

Część teoretyczna I

Fenomen koloru - kilka słów i farbie, pigmentach, barwnikach. W tej części spotkania dowiesz się ogólnych treści na temat technik malarskich, z naciskiem na to, czym jest farba i jakie są jej właściwości.

Część praktyczna I

Woda i kolor - kolej na techniki „wodne”! Skupimy się na technice akrylowej i akwareli.

- Czym różni się akwarela od gwaszu, plakatówki i akrylu?

– Co to jest tusz i jakie ma właściwości?


W tej części spotkania nakreślimy różnice między technikami, będzie także trochę historii… a następnie nieco praktyki. Będzie można wypróbować poszczególne farby czy stworzyć własne dzieło w wybranej lub mieszanej technice.

Przerwa na kawę

IconIcon

10:00

IconIcon

11:00

Icon

Część teoretyczna II

Technika olejna - poznasz jej historię, charakterystykę i dowiesz dlaczego, mimo że dość wymagająca, nadal jest tak popularna i lubiana przez twórców.

Icon

12:00

Icon

Część praktyczna II

Pora na praktykę! W tej części spotkania wykonasz ćwiczenie inspirowane kołem barw za pomocą techniki olejnej. Przy okazji poznasz podstawowe narzędzia potrzebne artyście malarzowi.

Icon

12:30

O płótnach, gruntach, mediach i werniksach.

A także kilka słów o tym jak wykonać pouring, impasto czy złocenie. Prezentacja materiałów, porównywanie próbek.

IconIcon

13:15

Prezentacja

Od kuchni - atelier artysty na przykładach pracowni znanych twórców - prezentacja oparta na materiale fotograficznym.

IconIcon

14:00

IconIcon

15:00

Zakończenie warsztatów

Image

Rozpoczęcie spotkania, przywitanie uczestników

IconIcon

10:15

IconIcon

11:40

Galeria Xanadu

ul. Andersa 29, Warszawa

16/06/2024

godz. 10:00 - 15:00

Kupuję bilet
Icon

O prowadzącej

Agata Czeremuszkin-Chrut

Icon

Malarka, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2019 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ramach wymiany Socrates-Erasmus studiowała także w Edinburgh College of Art w Wielkiej Brytanii. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie, laureatką stypendium artystycznego prezydenta Miasta Wrocławia oraz stypendium edukacyjnego Urzędu Miasta Wrocławia (2007).


Jej malarstwo sztalugowe można znaleźć w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą a realizacje ścienne w budynkach użyteczności publicznej czy w przestrzeni miast (m.in. Wrocław, Warszawa, Poznań, Bruksela). Zrealizowała ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w kilkudziesięciu zbiorowych. Poza pracami na płaszczyźnie od 2015 roku tworzy przestrzenne obiekty malarskie wychodzące poza dwuwymiarowość podobrazia. Jej zainteresowania ewoluowały od inspiracji ciałem człowieka w kierunku abstrakcji biomorficznej.


Zawodowo związana z Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny w Warszawie, New Blood Art w Londynie, EC Gallery w Chicago, Galerie Sandhofer w Salzburgu oraz marką Winsor & Newton. W latach 2020-23 wykładowczyni Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie.


Uczestniczka licznych rezydencji artystycznych oraz sympozjów, między innymi w Centrum Marka Rothko (Łotwa, 2019), The Old School Art Residency (Bułgaria 2014), Art Circle (Słowenia 2017), International Art Symposium (Austria 2016), Kunstverein Schwedt International Landschaft Plein Air (Niemcy 2016). W roku 2014 roku otrzymała honorowe wyróżnienie 8. Biennale Miniatury w Częstochowie. W 2013 roku otrzymała nominację do nagród III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego organizowanego przez Galerię BWA w Rzeszowie. Trzykrotnie wzięła udział w międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej Nord Art Kunstwerk Carlshutte w Niemczech. W latach 2013-14 współtworzyła polsko-niemiecki projekt artystyczny Interferencje-Interferenzen współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Mieszka i pracuje w Markach pod Warszawą.

Kupuję bilet

Kontakt:

+48 503 012 889

galeria@galeriaxanadu.pl

Xanadu Gallery and Auction House

ul. Gen. W. Andersa 29

00-159 Warszawa