historia kolekcjonerstwa i rynku sztuki w polsce po 1945 r.
bezpłatny webinar z agnieszką gniotek
Online – link otrzymasz po dokonaniu zapisu
4 grudnia 2023 r., godz. 19:00
wokół kolekcjonowania dzieł sztuki #8
Kolejny webinar z cyklu "Wokół kolekcjonowania dzieł sztuki" będzie nieco nietypowy. Tym razem nie będzie gościa, a całe spotkanie poprowadzi Agnieszka Gniotek, która opowie o historii kolekcjonerstwa i rynku sztuki w Polsce!
Podczas webinaru poznasz kontekst historyczny, dowiesz się, kiedy powstały pierwsze galerie prywatne i domy aukcyjne w Polsce, ale posłuchasz też o tym, jak wygląda współczesny rynek sztuki i co na niego wpływa oraz kim są współcześni kolekcjonerzy. Porozmawiamy też o tym, jak kształtował się gust Polaków na przestrzeni lat.
Webinar skierowany jest zarówno do kolekcjonerów, jak i do osób, które po prostu interesują się sztuką, historią sztuki i kolekcjonowaniem.
O webinarze
Czego dowiesz się na webinarze?
Spotkanie odbędzie się na żywo – tradycyjnie po prezentacji będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników w ramach Q&A!
O czym są webinary z cyklu "Wokół kolekcjonowania dzieł sztuki"?
Co miesiąc rozmawiamy z innym gościem na różne tematy związane z kolekcjonowaniem, nie tylko sztuki, ale też designu i innych unikatowych przedmiotów. Tematyka spotkań dotyczy m.in. konserwacji, katalogowania, magazynowania, oprawy, aranżacji przestrzeni czy psychologicznych aspektów kolekcjonowania.
Spotkania mają charakter poradnikowy – dzielimy się z Wami praktyczną wiedzą, która może przydać się każdemu, kto posiada dzieła sztuki lub przedmioty antykwaryczne. Od zaproszonych przez nas ekspertów dowiesz się m.in.: jak dbać o swoje zbiory – nie tylko malarstwa, jak oprawiać dzieła sztuki, jak eksponować sztukę we wnętrzu i dobierać odpowiednie oświetlenie, czy jak katalogować kolekcję. Spotkania na żywo są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a nagrania z każdego webinaru dostępne są później do zakupu.
dla kogo jest ten webinar?
ekspert – agnieszka gniotek
Agnieszka Gniotek – historyk i krytyk sztuki działająca na rynku sztuki od niemal 30 lat, właścicielka Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego; prezeska Fundacji Xanadu; konsultantka w zakresie budowy kolekcji prywatnych i firmowych oraz inwestycji na rynku sztuki.
Pomaga swoim klientom – miłośnikom sztuki, kolekcjonerom, inwestorom – dobrać najlepsze dzieło sztuki do ich indywidualnych potrzeb. Zajmuje się budową i marketingiem kolekcji prywatnych i firmowych. Od 30 lat związana zawodowo ze sztuką, od 15 lat z rynkiem sztuki. Kuratorka wystaw i plenerów; jurorka konkursów z zakresu sztuki współczesnej, fotografii i designu; wykładowczyni w zakresie tematyki związanej z kolekcjonowaniem, rynkiem sztuki i fotografii, inwestycjami alternatywnymi, promocją i strategią budowania kariery w świecie sztuki. Członkini Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Publikowała na łamach m.in. Art&Business, Puls Biznesu, Gazeta Antykwaryczna, Gazeta Finansowa, Forbes, Modern Art, Private Banking, Świat Rezydencji.
Od 13 lat prowadzi własną firmę, w ramach której przygotowywała aukcje i wystawy dla domów aukcyjnych oraz licytacje charytatywne dla Stowarzyszenia Aperio, Fundacji Synapsis, Fundacji Lepszy Start, Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Od 2016 r. jest właścicielką Xanadu Galerii i Domu Aukcyjnego z siedzibą w Warszawie oraz prowadzi Fundację Xanadu. To jej projekty autorskie, za które ponosi pełną odpowiedzialność merytoryczną i finansową. Od września 2022 r. występuje jako ekspert rynku sztuki w Czwórce Polsatu w programie „Łowcy skarbów. Kto da więcej”. Ostatnio można jej posłuchać w podcastach Marka Jankowskiego „Mała Wielka Firma”, Rafała Hampela „Spokojnie o wnętrzach”, Agnieszki Jurkowskiej „Scenariusze kariery” oraz na konferencjach Życie w Multi i Big Business Meet Sience.
Prowadzi cotygodniową audycję „O gustach się dyskutuje” streamowaną równolegle na Linkedin, Youtube i Facebook. Jest stale obecna na swoich prywatnych kanałach w social mediach, a często także na kanałach firmowych Xanadu. Na firmowej stronie internetowej prowadzi blog „O gustach się dyskutuje”.
Spotkanie odbędzie się online, 4 grudnia 2023 r. o godz. 19:00. Webinar na żywo jest bezpłatny. Aby dołączyć, wystarczy zapisać się poprzez zamieszczony poniżej formularz. Link do platformy, na której odbędzie się spotkanie, otrzymasz od nas mailowo dzień przed wydarzeniem.
Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć na żywo lub chcieliby wrócić do treści omawianych na webinarze, dostępne będzie do zakupu nagranie ze spotkania w cenie 99 zł! Jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz mieć możliwości udziału na żywo, możesz zakupić nagranie w promocyjnej cenie przedsprzedażowej – 29 zł!
jak wziąć udział w webinarze?
zapisz się na bezpłatny webinar