Jak budować kolekcję akcesoriów mody i kobiecych przedmiotów?
bezpłatny webinar z katarzyną sosenko
Online – link otrzymasz po dokonaniu zapisu
7 października 2024 r., godz. 19:00
wokół kolekcjonowania dzieł sztuki #11
Zapraszamy na webinar z cyklu "Wokół kolekcjonowania dzieł sztuki" z Katarzyną Sosenko! Tematem spotkania będzie kolekcjonowanie mody i akcesoriów, a także budowa i zarządzanie rodzinną kolekcją.
Katarzyna Sosenko jest historyczką sztuki, antykwariuszką i właścicielką największej w Polsce kolekcji zabytkowych flakonów perfumowych. Zarządza także zespołem największych prywatnych kolekcji w Polsce – Zbiorami Rodziny Sosenko. Opowie nam zarówno o zagadnieniach związanych z kolekcjonowaniem akcesoriów mody, jak i o budowaniu i zarządzaniu rodzinną kolekcją. Porozmawiamy także o tym, skąd wzięła się u niej kolekcjonerska pasja i jak znalazła swoją niszę w kolekcjonerskim świecie.
Webinar skierowany jest zarówno do kolekcjonerów i pasjonatów mody i kobiecych akcesoriów, jak i do osób zainteresowanych szerzej rynkiem antyków i dóbr kolekcjonerskich, czy po prostu pięknych przedmiotów, a także dziedzictwem materialnym.
O webinarze
Jakie zagadnienia poruszymy na webinarze?
Spotkanie odbędzie się na żywo – tradycyjnie po prezentacji będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników w ramach Q&A!
O czym są webinary z cyklu "Wokół kolekcjonowania dzieł sztuki"?
Co miesiąc rozmawiamy z innym gościem na różne tematy związane z kolekcjonowaniem, nie tylko sztuki, ale też designu i innych unikatowych przedmiotów. Tematyka spotkań dotyczy m.in. konserwacji, katalogowania, magazynowania, oprawy, aranżacji przestrzeni czy psychologicznych aspektów kolekcjonowania.
Spotkania mają charakter poradnikowy – dzielimy się z Wami praktyczną wiedzą, która może przydać się każdemu, kto posiada dzieła sztuki lub przedmioty antykwaryczne. Od zaproszonych przez nas ekspertów dowiesz się m.in.: jak dbać o swoje zbiory – nie tylko malarstwa, jak oprawiać dzieła sztuki, jak eksponować sztukę we wnętrzu i dobierać odpowiednie oświetlenie, czy jak katalogować kolekcję. Spotkania na żywo są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a nagrania z każdego webinaru dostępne są później do zakupu.
dla kogo jest ten webinar?
ekspertka – katarzyna sosenko
Historyk sztuki, antykwariusz, dekorator wnętrz, właścicielka największej w Polsce kolekcji zabytkowych flakonów perfumowych i autorka wystaw – m.in. ”Zapach Luksusu” czy "Śniadanie u Tiffanyego – Moda jak Biżuteria". Absolwentka Historii Sztuki i Studiów Kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wyróżniona prestiżowym stypendium Fundacji Solomon R. Guggenheim Foundation umożliwiającym odbycie stażu z muzealnictwa i kuratorstwa w Muzeum Sztuki Peggy Gugghenheim Collection w Wenecji.
Ekspertka w dziedzinie historii mody i marek luksusowych. Autorka licznych artykułów i wystaw z zakresu rzemiosła artystycznego. Prowadzi antykwariat i butik Antyki Sosenko Galeria Home Decor w Krakowie oraz bloga o sztuce, dekorowaniu wnętrz i biżuterii vintage: http://blog.sosenkohomedecor.com/
Wywodzi się ze znanej krakowskiej rodziny o tradycjach kolekcjonerskich gdzie dorastając w artystycznej atmosferze stworzyła niezwykłą – zarówno pod względem wizualnym, jak i dokumentalnym – kolekcję. Z pasją gromadzi także inne akcesoria mody: zabytkowe torebki, nakrycia głowy, wachlarze, okulary, guziki, oraz stroje. Wielokrotnie prezentowała je na wystawach w Polsce i za granicą. Poza gromadzeniem zbiorów w wybranych przez siebie dyscyplinach, zarządza zespołem największych prywatnych kolekcji w Polsce zwanych „Zbiorami Rodziny Sosenko". Pełniąc funkcję kierowniczą czuwa nad rozwojem Fundacji Zbiorów Rodziny Sosenków. Realizuje wystawy oparte na rodzinnych zbiorach, prowadzi projekty edukacyjne kwerendy, zarządza inwentaryzacją i digitalizacją zbiorów oraz archiwum kolekcji a także jej logistyką. Współpracuje z muzeami, badaczami historii i instytucjami kultury. Pisze scenariusze wystaw opartych na zbiorach rodzinnych. Kształtuje świadomość społeczną na temat przemijania historii i wartości pamiątek kultury materialnej.
Spotkanie odbędzie się online, 7 października 2024 r. o godz. 19:00. Webinar na żywo jest bezpłatny. Aby dołączyć, wystarczy zapisać się poprzez zamieszczony poniżej formularz. Link do platformy, na której odbędzie się spotkanie, otrzymasz od nas mailowo dzień przed wydarzeniem.
Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć na żywo lub chcieliby wrócić do treści omawianych na webinarze, dostępne będzie do zakupu nagranie ze spotkania w cenie 99 zł. Jeśli już teraz wiesz, że nie będziesz mieć możliwości udziału na żywo, możesz zakupić nagranie w promocyjnej cenie przedsprzedażowej – 29 zł!
jak wziąć udział w webinarze?
zapisz się na bezpłatny webinar