ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Fotorelacja z targów JustMad8 w Madrycie

W dniach 21-26 lutego 2017 roku Galeria Xanadu, reprezentowana przez Agnieszkę Pietrzykowską oraz Magdalenę Daniec, uczestniczyła w targach sztuki JustMad8 w Madrycie. Prezentujemy relację z wydarzenia.

IMG_6825

Wydarzenie odbywało się w niezwykle ciekawej przestrzeni budynku COAM, należącego do związku architektów, przy Calle de Hortaleza 63. W targach brało udział ponad 30 galerii z całego świata, w tym z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Kolumbii, Argentyny, Wenezueli i USA. Oprócz tego osobną część stanowiła prezentacja prac uczestników rezydencji Santander która co roku towarzyszy targom.

Xanadu prezentowało na swoim stoisku dwie odrębne i zupełnie odmienne ekspozycje prac obu artystek. Agnieszka Pietrzykowska przygotowała na targi przede wszystkim abstrakcyjne, wielkoformatowe kompozycje utrzymane w żywych kolorach. Prace dość odmienne od dotychczasowej twórczości autorki, ale jednocześnie kontynuujące poszukiwania artystki w zakresie harmonii różnorodnych form i kontrastowych zestawień.

Część stoiska poświęcona Magdalenie Daniec była zdecydowanie bardziej kameralna, choć pomimo tego, a może właśnie dzięki temu, silnie przyciągała uwagę i budziła ogromne zainteresowanie publiczności. Wielu zatrzymywało się u nas na dłużej, by kontemplować kompozycje Daniec, tak odmienne od tego, co można było zobaczyć na targach, sprzyjające skupieniu i chwili wyciszenia.

Nasz udział w wydarzeniu nie byłby możliwy bez pomocy Instytutu Polskiego oraz restauracji La Polonesa w Madrycie – serdecznie dziękujemy!