ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Internetowa aukcja karnawałowa

Z okazji trwającego karnawału we współpracy z artinfo.pl zorganizowaliśmy aukcję internetową poświęconą tej tematyce! Katalog dostępny jest tutaj. Aukcja będzie trwała do 29 stycznia 2018 r. do godz. 21:00. 

W ofercie znalazły się nazwiska cenionych autorów młodego i średniego pokolenia, zarówno tych, którzy regularnie współpracują z nami na aukcjach, jak i takich, których zaprosiliśmy specjalnie z myślą o tym temacie. Motyw karnawału to świetny pretekst, by użyć śmiałych kolorów, eksperymentować z kompozycją czy materiałami. Mamy nadzieję, że w tej wąskiej, ale różnorodnej ofercie znajdą Państwo prace, które chcieliby umieścić w swojej kolekcji lub sprezentować bliskiej osobie. Tradycyjnie, wszystkie obiekty oferowane na aukcji dostępne są do obejrzenia na żywo w Xanadu na wystawie towarzyszącej licytacji!

Artyści zaproszeni do udziału w aukcji w bardzo swobodny sposób mogli zinterpretować narzucony temat. Karnawał budzi skojarzenia z bogactwem, feerią kolorów, fantazyjnymi przebraniami, zabawą, teatrem, maskaradami. To wszystko znajdziecie w pracach, które zgromadziliśmy w katalogu.

Z oferty aukcyjnej polecamy szczególnie niewielkie, ale bardzo dekoracyjne płótno Miry Skoczek-Wojnickiej – wysmakowany portret kobiety w karnawałowej masce. Warto zwrócić uwagę na pracę Olgi Pelipas w bajkowej stylistyce. Po tematy zwiazane z zabawą i przebraniami często sięga także Małgorzata Karp-Soja – na aukcji prezentujemy scenę kabaretową jej autorstwa utrzymaną w ciepłej kolorystyce.

W ciekawy sposób tematykę interpretują prace Kamila Stańczaka i Doroty Kuźnik, wykorzystując elementy karnawałowych przebrań. Zdecydowanie wartą uwagi pozycją jest płótno Zbigniewa Gorlaka z 1979 r. – praca pochodzi z cyklu dyplomowego artysty. To pozycja, która z pewnością będzie wartościowym nabytkiem do kolekcji.

Polecamy również abstrakcję Iwony Delińskiej o bardzo karnawałowym tytule “Let’s Dance”, kolaż Uli Niemirskiej, kameralną pracę Agaty Rościechy, czy baśniowe płótno Mikołaja Maleszy.

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym katalogiem i odwiedzin wystawy towarzyszącej aukcji!