ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Internetowa aukcja Marynistyki

Na artinfo.pl znajdą już Państwo katalog naszej aukcji internetowej poświęconej bardzo wakacyjnej tematyce, jaką jest “Marynistyka”! Licytacja potrwa do 24 lipca 2017 r. do godz. 21:00, dostępna jest pod tym linkiem

Wystawę towarzyszącą aukcji można oglądać w siedzibie Xanadu – znajdą na niej Państwo wszystkie prace oferowane w katalogu. Zapraszamy na ul. Hożą 51 w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Wykorzystaliśmy pretekst, jakim jest trwający sezon wakacyjny, i zebraliśmy w ofercie aukcyjnej 22 prace odwołujące się do pejzażu morskiego, scenerii plażowej czy sportów wodnych. Znajdą w niej Państwo zarówno ujęcia w swobodny sposób korzystające z długiej tradycji tego klasycznego motywu w malarstwie, jakim jest marynistyka, jak i kompozycje, które bardzo luźno nawiązują do tej tematyki. W katalogu nie mogło zabraknąć prac artystów, którzy od wielu lat zajmują się w swojej twórczości motywami morskimi – Jacka Malinowskiego i Katarzyny Kordyasz. Morze zachwyca z jednej strony spokojem, który portretują m.in. Katarzyna Środowska-Nowakowska, Joanna Sułek-Malinowska czy Edyta Mądzelewska, ale także swoją nieobliczalną naturą. Sztorm jest zjawiskiem niezwykle malowniczym, widać to w pracach Marka Rużyka, czy Łukasza Szymerkowskiego.

Nadmorska sceneria to nie tylko błękit wody i nieba – intensywność zachodzącego słońca oddała w swojej pracy Monika Dałek, odważnie używając ostrej czerwieni. Bogactwo barw w pejzażu morskim świetnie ujął w swojej kompozycji także Stanisław Tomalak – jego płótno mieni się rozmaitymi kolorami od rozmytych, pastelowych odcieni po mocne akcenty czerwieni, błękitu i zieleni.

Nieodłączną częścią malarstwa marynistycznego są statki i łodzie. Pasjonatom tej tematyki polecamy dynamiczną pracę Grzegorza Śmigielskiego, nastrojowy nokturn Ewy Miazek, płótna Agnieszki Nagórskiej i Kamila Stańczaka, czy obrazy przedstawiające porty autorstwa Dariusza Piekuta i Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz, a także niezwykle ciekawy pod względem techniki tryptyk Michała Mroczki. Zachęcamy do odwiedzin wystawy aukcyjnej oraz udziału w licytacji!