ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Internetowa Aukcja Pejzażu na Artinfo.pl

Zapraszamy do udziału w naszej aukcji internetowej “Pejzaż” zorganizowanej na portalu artinfo.pl! Licytacja potrwa do 30 października 2017 r.  W katalogu aukcji znalazło się 29 prac autorów młodego i średniego pokolenia. Aukcja znajduje się pod tym linkiem. Tradycyjnie, wszystkie prace oferowane w katalogu można oglądać na żywo w Xanadu na wystawie towarzyszącej licytacji! Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Pejzaż to klasyczny, nieco zapomniany motyw w sztuce, który ostatnio na powrót i w nowych formach zostaje odkrywany przez artystów. To pretekst do ćwiczeń malarskich z ujęcia przestrzeni i perspektywy, zastosowania koloru i światła. W ofercie aukcji prezentujemy 29 prac malarskich i fotograficznych, będących bardzo odmiennymi spojrzeniami na ten temat.

Katalog otwiera stonowane, utrzymane w mglistych szarościach płótno Tomka Mistaka pochodzące z najnowszego cyklu artysty zatytułowanego “Dyspersja”. To praca, która za pomocą prostych środków, w niezwykły sposób działa na wyobraźnię widza. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na obraz Piotra Tarkowskiego, którego dopracowana kompozycja zachwyca i przyciąga swoją nastrojowością. Na aukcji pejzażu nie mogło zabraknąć również pracy Piotra Trusika, młodego autora, który zyskał już dużą rozpoznawalność m.in. właśnie dzięki swojemu cyklowi bardzo ciekawych kolorystycznie pejzaży.

Tym z Państwa, którzy poszukują w malarstwie nieco bardziej intensywnych barw, polecamy szczególnie prace Joanny Szostak, Kasi Banaś, Jacka Malinowskiego, Ewy Miazek, czy Anny Szczerby. Ciekawe połączenia kolorystyczne wykorzystuje w swoim malarstwie także Stanisław Tomalak, który eksperymentuje również z fakturą obrazu, czy Michał Baca. W katalogu znalazło się także kilka pejzaży wykraczających poza realistyczne przedstawienia rzeczywistości, takich jak prace Zbigniewa Olszyny czy Doroty Kozieradzkiej. Na koniec polecamy dwie pozycje, które powinny zainteresować kolekcjonerów fotografii – pejzaże autorstwa Kuby Rodziewicza i Patryka Pietrasa.