ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Jak pakujemy dzieła sztuki do wysyłki?

Prace które wysyłamy pocztą lub kurierem staramy się pakować jak najstaranniej, aby nie doznały uszkodzeń w trakcie transportu. Mamy w tej kwestii już wiele doświadczenia!

Jak pakujemy obrazy?

Standardowo obrazy pakujemy w folię bąbelkową a następnie w karton o odpowiedniej grubości. Prace oprawione w ramy lub szkło zabezpieczamy dodatkowo dodając więcej wypełnienia i usztywnienie, a szklane szyby zaklejamy papierową taśmą, która zabezpiecza przed pęknięciem. Tak przygotowaną paczkę owijamy dodatkowo z zewnątrz folią stretch, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenie. Przygotowane w ten sposób przesyłki docierają bezpiecznie na terenie Polski, ale także w różne, nawet bardzo odległe zakątki świata!

Jak pakujemy rzeźby, ceramikę i szkło?

Obiekty takie jak rzeźby, przedmioty szklane, porcelanowe serwisy i inne wykonane z kruchych, łatwo tłukących się materiałów pakujemy bardzo starannie. Każdy element zapakowany jest oddzielnie w folię bąbelkową i papier i włożony w tekturowe pudło wypełnione dużą ilością papieru, folii czy styropianu, tak by zapakowane obiekty nie przesuwały się i były oddzielone od ścianek pudła wieloma warstwami. Jeżeli przesyłka zawiera kilka elementów, oddzielamy je od siebie przekładkami i wypełnieniem.

→ Tak przygotowana przesyłka odporna jest na wgniecenia, rzucanie i uderzenia, które mogą zdarzyć się w dostawie. Do tej pory wszystkie przesyłane przez nas obiekty: porcelanowe serwisy, szklane wazony czy figurki docierały do swoich nowych właścicieli bezpiecznie!

Dlaczego nasze paczki są takie brzydkie?

Czasami zdarza się, że po otrzymaniu przesyłki od nas klienci są nieco zaskoczeni wyglądem paczki. Przyznajemy otwarcie – nasze paczki są brzydkie. Lśniąca, czarna folia, którą owijamy przesyłkę, skrywa niezbyt urodziwy karton, czasem złożony z wielu części… Dlaczego tak jest? Powodów jest kilka.

→  Po pierwsze, przede wszystkim zależy nam na bezpieczeństwie zawartości i na tym, by dzieło sztuki dotarło do Państwa bez szwanku. Staramy się więc, by wybrany karton był odpowiedniej grubości i dopasowany był do wymiarów dzieła, aby to nie przesuwało się w transporcie. Dlatego paczki złożone są czasem z kilku połączonych ze sobą elementów kartonu i wielokrotnie owinięte mocną taśmą. 

→  Po drugie – kwestie ekologiczne. Nie zamawiamy dedykowanych pudeł na obrazy. Oferowane u nas dzieła są w tak różnych rozmiarach, że nie miało by to sensu, a też znacznie zwiększyłoby ponoszony przez Państwa koszt przesyłki, bo tego typu materiały są coraz bardziej kosztowne. Zwiększył by się również czas dostawy, a wiemy, że chcą się Państwo cieszyć zakupionymi dzieła jak najszybciej. Za to codziennie otrzymujemy od współpracujących z nami artystów przesyłki z obrazami w tekturowych kartonach. Staramy się jak największą liczbę pudeł wykorzystać ponownie i nie generować niepotrzebnych śmieci. Prace i tak zabezpieczamy zawsze nową folią i mocną taśmą – tego trudno uniknąć, bo używana folia często jest brudna, podarta i po prostu nie spełniałaby swojej funkcji. Kartony niemal zawsze wykorzystujemy jednak ponownie. Dlatego mogą Państwo czasem otrzymać obraz w pudle po telewizorze czy kartonie po bananach… Będzie niezbyt urodziwe, ale bezpieczne i ekologiczne.