ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Jak złożyć zlecenie aukcyjne przez stronę?

Zlecenia aukcyjne można u nas składać na kilka sposobów. Najprostszą i najszybszą opcją jest złożenie zlecenia przez naszą stronę. W tym wpisie krok po kroku tłumaczymy, jak to zrobić!

1. Wejdź w katalog aukcji, która Cię interesuje. Wszystkie aukcje, na które w danym momencie przyjmujemy zlecenia, znajdziesz w zakładce Aukcje bieżące.

2. Przy każdej pozycji w katalogu znajduje się czerwony przycisk “Złóż zlecenie”. Za jego pośrednictwem w łatwy i szybki sposób możesz wysłać nam informację o tym, jak chcesz licytować dane dzieło sztuki.

3. Gdy zdecydujesz już, którą pozycję chcesz licytować, kliknij w przycisk znajdujący się pod nią – otworzy Ci się formularz, który należy wypełnić.

4. Wypełnij wszystkie dane w formularzu, upewniając się, że są poprawne. Potrzebujemy tych informacji, aby skontaktować się z Tobą w celu potwierdzenia zlecenia i informowania Cię o wynikach licytacji.

5. Na końcu formularza znajdują się trzy opcje licytacji. Wybierz tę najbardziej dogodną dla Ciebie:

Kontakt telefoniczny przy wskazanej pozycji – w przypadku wybrania tej opcji, decydujesz się na licytację przez telefon, na żywo, w trakcie trwania aukcji. Upewnij się, że będziesz miał_a możliwość odebrania od nas telefonu w tym czasie. Pracownik naszego domu aukcyjnego zadzwoni do Ciebie tuż przed licytacją danej pozycji i będzie na żywo relacjonował Ci przebieg licytacji przyjmując od Ciebie przebicia. To dobra opcja, jeśli chcesz w jakiś sposób uczestniczyć w licytacji i na bieżąco podejmować decyzje dotyczące kwot.

Licytacja do limitu w kwocie – wybierając tę opcję podaj kwotę, do jakiej maksymalnie chcesz licytować to dzieło. Pamiętaj, aby kwota odpowiadała postąpieniom aukcyjnym, a więc aby nie było to na przykład 1150 zł (najmniejsze postąpienie to 100 zł). W trakcie aukcji nasz pracownik będzie licytował w Twoim imieniu do tej kwoty. To dobra opcja, jeśli nie masz czasu, by licytować osobiście przez telefon bądź online, a także, jeśli nie chcesz, by w trakcie aukcji poniosły Cię emocje.

Licytacja do limitu w kwocie + jedno przebicie – wybierając tę opcję zgadzasz się, aby w trakcie licytacji nasz pracownik mógł zgłosić w Twoim imieniu jeszcze jedno przebicie ponad podaną kwotę. Czasami podczas aukcji zdarza się, że podana przez Ciebie kwota padnie od innego uczestnika. W takim wypadku możemy jeszcze przebić Twojego przeciwnika o jedno postąpienie.

6. Gdy wypełnisz już formularz i wybierzesz preferowany sposób licytacji, kliknij znajdujący się na dole przycisk “Wyślij”. Po wysłaniu formularza powinieneś otrzymać mailem automatyczne potwierdzenie z systemu. Później, w godzinach naszej pracy otrzymasz także potwierdzenie od pracownika domu aukcyjnego.

7. Jeżeli chcesz licytować kilka pozycji z katalogu, złóż zlecenie na każdą z nich osobno.

WAŻNE: Pamiętaj, że złożenie zlecenia aukcyjnego równoznaczne jest z tym, że gdy wylicytujesz dany obiekt będziesz zobowiązany_a do jego wykupienia. W przypadku aukcji publicznych nie ma możliwości dokonania zwrotu zakupionych obiektów.