ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Sztuka w biurze, a biuro w domu – hometime.pl

Sztuka w biurze, a biuro w domu

Kilkanaście miesięcy temu, czyli w zupełnie innej epoce – epoce sprzed covid, pisałam na łamach „Świata rezydencji wnętrz ogrodów” o tym, jaką rolę odgrywa sztuka w przestrzeni firmowej. Powoływałam się wtedy na amerykańskie badania, które dowodziły, że dzieła sztuki eksponowane w biurach pozytywnie wpływają na samopoczucie pracowników i ich relacje z firmą. Obcowanie ze sztuką w czasie pracy powoduje lepszą komunikację między zespołami, mniejszą ilość zwolnień lekarskich i spadek rotacji pracowników.

Dziś w biurach nas nie ma.

Nie jest też powiedziane, że prędko do nich wrócimy. Praca w systemie home office przed pandemią marzyła się wielu pracownikom. Pracodawcy byli sceptyczni i oporni. Na takie rozwiązanie zgadzali się rzadko. Dużo czasu poświęcali na pracę w domu sami przedsiębiorcy, ale nie diagnozowali tego jako stan permanentny, a rączej uważali za zbiór jednorazowych konieczności. Dziś praca w domu została w. nas wymuszona. Wiele osób zrozumiało, że nie jest wcale taka fajna, choć jeszcze niedawno myśleli inaczej. Inni doceniają wolność, możliwość zarządzania swoimi zadaniami i czas oszczędzony na dojazdach. Na pewno trudniej funkcjonować w trybie domowym jest tym osobom, które dysponują małym metrażem, a na tym metrażu starają się pogodzić pracę własną, małżonka i naukę zdalną dzieci w różnym wieku. Faktem jest jednak, że łatwiej i przyjemniej pracuje się w domu, kiedy dobrze przemyślimy nasze otoczenie i stworzymy budujące wartość miejsce wykonywania obowiązków zawodowych…

Niniejszy fragment ukazał się na łamach czasopisma „Świat Rezydencji” w numerze styczniowo-lutowym (88). Całość materiału dostępna jest >>>tutaj<<< oraz po kliknięciu w miniaturę poniżej.

Zainteresował Cię ten artykuł? Sprawdź Dom naszym biurem – czy tego chcemy czy nie.