ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Minimalizm i abstrakcja geometryczna – polecamy naszą nową aukcję!

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem naszej nowej aukcji “Minimalizm i abstrakcja geometryczna”, która trwa na portalu Artinfo.pl jeszcze do 27 kwietnia 2022 r.!

W katalogu zawężamy jeszcze bardziej temat abstrakcji do prac, które skoncentrowane są na formach geometrycznych, czystym kolorze, ale też takich, które niekoniecznie bazują na geometrii, ale cechują się minimalistycznym, oszczędnym w środkach charakterem czy kolorystyką. To zarówno dzieła, które będą sprzyjać wyciszeniu i kontemplacji, jak i takie, które mocno działają na zmysły intensywnymi barwami.

Co znajdziesz w katalogu?

Uwagę zwracają dwie prace Andrzeja Folfasa z cyklu geometrycznego artysty. Kompozycje intrygują zestawieniem prostych, mocnych plam barwnych z surowym płótnem. Fascynację geometrią widać także w pracy Jakuba Szymańskiego, który postawił na zestawienie intensywnego błękitu z akcentami czerwieni i szarości oraz Niki Grzymskiej, której wielkoformatowe płótno w stonowanych brązach zaprasza do kontemplacji.

Oprócz surowej geometrii proponujemy Wam także subtelniejsze formy. Zachwyca jasna, delikatna praca Pauliny Grosz z błękitnymi akcentami, a także oszczędna kompozycja Justyny Ziętek skupiona na swobodnym geście malarskim. Zdecydowanie warto także zwrócić uwagę na dwa niezwykłe prace Kamila Pieczykolana. Te monochromatyczne, drobiazgowe kompozycje wykonane zostały w technice rysunku węglem na papierze.