ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Tytuł: Rozmowy kobiet – spotkanie z Katarzyną Jasiołek

Cena: 99,00 

Piękno z odzysku. Przedmioty z PRL we współczesnych wnętrzach – spotkanie z Katarzyną Jasiołek, autorką książek o designie i ekspertką oraz popularyzatorką polskiego wzornictwa

Data spotkania: 29 listopada 2022 r., godz. 18:00

Miejsce: Galeria Xanadu, ul. Gen. W. Andersa 29, Warszawa


Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu “Rozmowy kobiet”! Tym razem gościć będziemy Katarzynę Jasiołek – pisarkę, pasjonatkę wnętrzarstwa, designu i polskiej sztuki użytkowej.

Pretekstem do spotkania będzie najnowsza książka Katarzyny Jasiołek, której premiera już wkrótce, w drugiej połowie listopada – Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno (wyd. Marginesy). Rozmawiać będziemy o bohaterce książki, jednej z najwybitniejszych polskich projektantek, ale także o innych kwestiach związanych z wnętrzami i designem. O tym, jak urządzić wnętrze z duszą, skąd czerpać wiedzę o designie, jak szukać perełek z odzysku i wykorzystywać je we współczesnych wnętrzach. A także o wielu innych tematach, które być może podsuną uczestniczki spotkania. Będzie oczywiście przestrzeń na rozmowę i wymianę myśli i doświadczeń.


Ceny biletów:

Early bird – cena promocyjna do 16 listopada: 89,00 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Last minute – cena w dniu 29 listopada: 150,00 zł

Zachęcamy, by zakupić bilet z wyprzedzeniem – liczba miejsc jest ograniczona! W dniu wydarzenia będzie możliwość zakupu biletów na miejscu, w cenie 150,00 zł. Płatność kartą lub gotówką.


Katarzyna Jasiołek (ur. 1982) – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasją jest wnętrzarstwo, polskie i zagraniczne wzornictwo. Lubi odwiedzać targi staroci i buszować w sieci w poszukiwaniu perełek. Pisze artykuły i teksty do katalogów wystaw poświęconych wzornictwu i rzemiosłu. Autorka książek Asteroid i półkotapczan. O polskim wzornictwie powojennym (Marginesy 2020), Opakowania, czyli perfumowanie śledzia. O grafice, reklamie i handlu w PRL-u (Marginesy 2021) oraz Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno (Marginesy 2022). W swoich publikacjach popularyzuje rodzime wzornictwo, przybliża sylwetki projektantów i projektantek oraz dzieli się swoją pasją do pięknych wnętrz.

Rozmowy kobiet to cykliczne, kameralne spotkania z inspirującymi kobietami – ekspertkami i specjalistkami w różnych dziedzinach. Osią spotkań jest rozmowa z gościnią wieczoru, która dzieli się swoim doświadczeniem i kulisami swojej pracy. Na ubiegłych spotkaniach gościliśmy już m.in. Ilonę Łepkowską, Natalię de Barbaro, Ewę Klekot, Angelikę Kuźniak, Martę Iwanowską-Polkowską, Olkę Barczak i Urszulę Prus.

Agenda spotkania:

1. Rejestracja i przywitanie uczestniczek

2. Rozmowa z gościnią – Katarzyną Jasiołek. Prowadząca: Agnieszka Gniotek

3. Zadawanie pytań przez uczestniczki i wymiana doświadczeń

4. Czas na kawę, wino i poczęstunek oraz rozmowy w kuluarach

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania skierowane są wyłącznie do kobiet. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu przez naszą stronę.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Aby zapewnić sobie możliwość udziału, należy zakupić bilet. Spotkania nie są nagrywane ani transmitowane online.

Bilet zakupisz online, przez naszą stronę, klikając w przycisk “kup teraz” u góry strony. Płatność możesz zrealizować tradycyjnym przelewem lub poprzez płatności internetowe First Data. W cenę spotkania wliczony jest słodki poczęstunek, kawa, herbata oraz lampka wina.

→ Jeżeli życzysz sobie otrzymać fakturę VAT, podaj w uwagach przy składaniu zamówienia pełne dane do faktury lub prześlij je na adres: galeria@galeriaxanadu.pl