dowiedz się, jak oprawić dzieło sztuki w xanadu

oprawa dzieł sztuki

W Xanadu chcemy, aby proces zakupu dzieła sztuki był prosty i wygodny. Dlatego oferujemy również kompleksową usługę oprawy dzieł sztuki. Możesz oprawić zarówno dzieło zakupione w naszej galerii, jak i takie, które już posiadasz. Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat realizacji usługi.

skontaktuj się z nami
Image

Oprawa dzieła sztuki nie zawsze jest konieczna. Jeśli jednak decydujesz się na ramę do zakupionej pracy, możesz zrealizować cały proces oprawy w Xanadu. Pośredniczymy w każdym etapie oprawy – od doradztwa, przez dostarczenie dzieła do serwisu ramiarskiego, z którym współpracujemy i wybór profili ramy. Finalnie otrzymasz dzieło gotowe do powieszenia na ścianie.


Każdy etap zamówienia jest konsultowany z klientem – otrzymasz propozycje profili ram dobrane do Twoich potrzeb, a także szczegółową wycenę i termin realizacji do akceptacji.


Współpracujący z nami serwis ramiarski dysponuje wieloma rodzajami profili ram – zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Realizowane oprawy są wysokiej jakości i odpowiadają nie tylko wymogom estetycznym, ale i konserwatorskim, dzięki czemu pomagają zachować wygląd dzieł na lata. Oprawiamy obrazy na każdym podłożu, a także prace na papierze – grafiki i fotografie, czy tkaniny.

o usłudze


W ramach usługi kompleksowo doradzamy na temat wyboru oprawy, biorąc pod uwagę wiele czynników.


Oprawę dobieramy przede wszystkim do wnętrza i estetycznych preferencji klienta, ale uzgadniamy również takie potrzeby, jak optyczne pomniejszenie czy powiększenie pracy, konieczność rozjaśnienia wnętrza lub stworzenia wizualnej dominanty. Bierzemy również pod uwagę takie czynniki, jak technika pracy, grubość blejtramu, to czy obraz ma zamalowane boki, w jaki sposób zostanie powieszony i oświetlony w danym wnętrzu.Doradztwo

Usługa doradztwa i organizacji oprawy jest bezpłatna. Płacisz tylko za konkretną, wybraną oprawę.


Cena oprawy jest zależna od wielu czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar oprawianej pracy i co za tym idzie, ilość materiału, który wykorzystywany będzie do wykonania ramy.


Drugim, również bardzo znaczącym czynnikiem jest rodzaj wybranych profili ramy – materiał z jakiego są wykonane, producent, czy są to profile złożone z kilku części czy pojedyncze. Dlatego cenę ramy podajemy orientacyjnie w momencie przyjęcia dzieła do oprawy, a pełną wycenę usługi otrzymasz dopiero, gdy zostanie dobrany konkretny rodzaj profilu. Usługa nie będzie jednak przekazana do realizacji bez Twojej akceptacji ceny.

cena i czas realizacji

Termin realizacji również ustalany jest indywidualnie, w zależności od wybranej oprawy. Zwykle jest to od 7 do 10 dni roboczych, jednak konkretny termin również otrzymasz dopiero, gdy przekażemy dzieło do serwisu.

Jeśli chcesz oprawić dzieło, które już posiadasz w domu, przed realizacją usługi dzieło należy dostarczyć do naszej siedziby.


realizacja oprawy krok po kroku

Przeprowadzamy z Tobą wywiad na temat potrzeb i preferencji dotyczących oprawy.

1

Przedstawiamy Ci rekomendowany rodzaj oprawy i stylistykę – szczegóły ustalamy w rozmowie lub mailowo. Następnie proponujemy Ci konkretne typy profili.

2

3

Po zaakceptowaniu przez Ciebie rodzaju oprawy, przedstawiamy Ci dokładną wycenę i termin. Jeśli je zatwierdzisz, następuje realizacja oprawy.

Gdy oprawa zostanie zrealizowana, gotową pracę będzie można odebrać w naszej galerii lub wyślemy ją do Ciebie kurierem.

4

Przykłady realizacji

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu realizacji usługi. Administratorem danych jest Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny. Więcej informacji na stronie Polityki prywatności.

skontaktuj się z nami, aby oprawić pracę

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić szczegóły.

Icon

Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny

ul. Gen. W. Andersa 29, 00-159 Warszawa

tel. 503 012 889

mail: galeria@galeriaxanadu.pl

Używamy plików cookie. Możemy je zamieścić w celu analizy danych dotyczących odwiedzających, ulepszenia naszej strony internetowej, pokazania spersonalizowanych treści i zapewnienia Państwu wspaniałego doświadczenia na stronie internetowej. Aby uzyskać więcej informacji na temat plików cookie, których używamy, kliknij w przycisk "dowiedz się więcej".
Dowiedz się więcej Akceptuję