Warsztaty z technik malarskich


dla kolekcjonerów

i miłośników sztuki

Galeria Xanadu

15/09/2024

10:00 - 15:00

ImageIcon

O warsztatach

Icon

Warsztaty z technik malarskich dla kolekcjonerów i miłośników sztuki to kameralne spotkanie, na którym zdobędziesz podstawy wiedzy na temat najważniejszych technik malarskich, jakie można spotkać na dzisiejszym rynku sztuki!


Część teoretyczna wprowadzi Cię w techniczne aspekty zagadnienia, a w części praktycznej poznasz narzędzia i materiały wykorzystywane w pracowni artysty oraz będziesz mieć okazję je samodzielnie wypróbować! Warsztat poprowadzi ceniona malarka, twórczyni murali i obiektów przestrzennych – dr Agata Czeremuszkin-Chrut.


Warsztaty odbędą się 15 września 2024 r. (niedziela) w godz. 10:00-15:00 w przestrzeni Galerii Xanadu na warszawskim Muranowie. Wszystkie materiały zapewnia organizator.



Kupuję bilet
Icon

W trakcie warsztatów dowiesz się, czym charakteryzują się techniki: olejna, akrylowa i akwarela, a także czym się od siebie różnią. Będzie też kilka słów o gwaszu, tuszach, technikach mieszanych czy złoceniu.


Oprócz fenomenu koloru – farb i pigmentów – poruszymy także zagadnienia, podobrazi, gruntów, mediów, werniksowania. Jednym słowem zajrzymy za kulisy pracy artysty, by lepiej zrozumieć proces tworzenia właśnie od strony technicznej.

Szczegółowy program spotkania znajdziesz tutaj.

Icon

Co będziesz robić na warsztatach?

Icon



W czym przydatna będzie wiedza zdobyta na warsztatach?

– wiedza o technikach pozwoli Ci bardziej świadomie dokonywać zakupów dzieł do kolekcji,

– dzięki temu, że nauczysz się odróżniać techniki i ich charakterystyczne cechy, będziesz mógł/mogła lepiej dbać o posiadane obrazy,

– zyskasz świadomość, że poznanie techniki danej pracy nie zawsze jest takie łatwe i oczywiste,

– dowiesz się, po jakie techniki najczęściej sięgają współcześni artyści, a jakie były popularne kiedyś,

– poznasz odpowiedź na pytanie, czy, jak powszechnie się uważa, malarstwo olejne faktycznie ma wyższość nad akrylowym.

Image

Posłuchaj, co o warsztatach mówi prowadząca!

Ceny biletów

Icon

do 31 lipca 2024 r.

485 zł

CENA EARLY BIRD

Icon

od 1 sierpnia do 12 września 2024 r.

585 zł

CENA REGULARNA

Icon

13-15 września 2024 r.

690 zł

CENA LAST MINUTE

Icon

BILET VIP

990 zł

Icon

Warsztaty + konsultacja

Ze względu na kameralny charakter warsztatów, dostępne jest tylko 15 biletów.

W cenę warsztatów wliczone są wszystkie materiały, które będziesz wykorzystywać na warsztatach, a także napoje: kawa, herbata, woda i słodki poczęstunek.


Bilet VIP obejmuje udział w warsztatach oraz indywidualną, 90-minutową konsultację z Agatą Czeremuszkin-Chrut (termin ustalany indywidualnie, niezależnie od daty warsztatów, spotkanie możliwe w Markach k.Warszawy).


Kupuję bilet
Icon
Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca sprzedaży biletów w promocyjnej cenie pozostało:

Cena early bird:

485 zł 585 zł


Icon

Dla kogo są warsztaty?


  • Dla kolekcjonerów
  • Dla miłośników sztuki
  • Dla pasjonatów historii sztuki, którzy chcieliby poznać techniczne aspekty powstawania ulubionych dzieł
  • Dla osób, które lubią kreatywnie spędzać wolny czas i uczyć się nowych rzeczy

Aby wziąć udział w warsztatach, nie musisz posiadać żadnych umiejętności manualnych ani wiedzy z zakresu malarstwa i technik czy historii sztuki. Spotkanie skierowane jest do laików!


Wiedza przekazywana jest w przystępny i angażujący sposób, a ćwiczenia praktyczne są przemyślane tak, aby każdy je mógł wykonać. Spotkanie jest dla osób dorosłych.

Kupuję bilet
Image

Program warsztatów

Icon

Część teoretyczna I

Fenomen koloru - kilka słów i farbie, pigmentach, barwnikach. W tej części spotkania dowiesz się ogólnych treści na temat technik malarskich, z naciskiem na to, czym jest farba i jakie są jej właściwości.

Część praktyczna I

Woda i kolor - kolej na techniki „wodne”! Skupimy się na technice akrylowej i akwareli.

- Czym różni się akwarela od gwaszu, plakatówki i akrylu?

– Co to jest tusz i jakie ma właściwości?


W tej części spotkania nakreślimy różnice między technikami, będzie także trochę historii… a następnie nieco praktyki. Będzie można wypróbować poszczególne farby czy stworzyć własne dzieło w wybranej lub mieszanej technice.

Przerwa na kawę

IconIcon

10:00

IconIcon

11:00

Icon

Część teoretyczna II

Technika olejna - poznasz jej historię, charakterystykę i dowiesz dlaczego, mimo że dość wymagająca, nadal jest tak popularna i lubiana przez twórców.

Icon

12:20

Icon

Część praktyczna II

Pora na praktykę! W tej części spotkania wykonasz ćwiczenie inspirowane kołem barw za pomocą techniki olejnej. Przy okazji poznasz podstawowe narzędzia potrzebne artyście malarzowi.

Icon

12:45

O płótnach, gruntach, mediach i werniksach.

A także kilka słów o tym jak wykonać pouring, impasto czy złocenie. Prezentacja materiałów, porównywanie próbek.

IconIcon

13:45

IconIcon

15:00

Zakończenie warsztatów

Image

Rozpoczęcie spotkania, przywitanie uczestników

IconIcon

10:15

IconIcon

12:00

Galeria Xanadu

ul. Andersa 29, Warszawa

15/09/2024

godz. 10:00 - 15:00

Kupuję bilet
Icon

O prowadzącej

Agata Czeremuszkin-Chrut

Icon

Malarka, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2019 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ramach wymiany Socrates-Erasmus studiowała także w Edinburgh College of Art w Wielkiej Brytanii. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie, laureatką stypendium artystycznego prezydenta Miasta Wrocławia oraz stypendium edukacyjnego Urzędu Miasta Wrocławia (2007).


Jej malarstwo sztalugowe można znaleźć w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą a realizacje ścienne w budynkach użyteczności publicznej czy w przestrzeni miast (m.in. Wrocław, Warszawa, Poznań, Bruksela). Zrealizowała ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych oraz wzięła udział w kilkudziesięciu zbiorowych. Poza pracami na płaszczyźnie od 2015 roku tworzy przestrzenne obiekty malarskie wychodzące poza dwuwymiarowość podobrazia. Jej zainteresowania ewoluowały od inspiracji ciałem człowieka w kierunku abstrakcji biomorficznej.


Zawodowo związana z Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny w Warszawie, New Blood Art w Londynie, EC Gallery w Chicago, Galerie Sandhofer w Salzburgu oraz marką Winsor & Newton. W latach 2020-23 wykładowczyni Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie.


Uczestniczka licznych rezydencji artystycznych oraz sympozjów, między innymi w Centrum Marka Rothko (Łotwa, 2019), The Old School Art Residency (Bułgaria 2014), Art Circle (Słowenia 2017), International Art Symposium (Austria 2016), Kunstverein Schwedt International Landschaft Plein Air (Niemcy 2016). W roku 2014 roku otrzymała honorowe wyróżnienie 8. Biennale Miniatury w Częstochowie. W 2013 roku otrzymała nominację do nagród III Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego organizowanego przez Galerię BWA w Rzeszowie. Trzykrotnie wzięła udział w międzynarodowej wystawie sztuki współczesnej Nord Art Kunstwerk Carlshutte w Niemczech. W latach 2013-14 współtworzyła polsko-niemiecki projekt artystyczny Interferencje-Interferenzen współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Mieszka i pracuje w Markach pod Warszawą.

Kupuję bilet

Kontakt:

+48 503 012 889

galeria@galeriaxanadu.pl

Xanadu Galeria i Dom Aukcyjny

ul. Gen. W. Andersa 29

00-159 Warszawa