ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

wystawa agaty czeremuszkin-chrut

Zapraszamy na wystawę solową Agaty Czeremuszkin-Chrut zatytułowaną “Nic nie jest abstrakcją”! Wernisaż odbędzie się w środę 11 września 2019 r w godz. 18:00-21:00 w naszej siedzibie.

Prace Agaty Czeremuszkin-Chrut od początku naszej działalności obecne były w przestrzeni Xanadu. Wreszcie mamy przyjemność zaprezentować Państwu szerszy wybór obrazów tej autorki na dużej wystawie indywidualnej. Twórczość Agaty Czeremuszkin-Chrut to niezwykle przemyślane, wielkoformatowe kompozycje abstrakcyjne, w których odnaleźć można inspiracje ludzkim ciałem, biologizmem, czy rzeźbą antyczną. To malarstwo z jednej strony niezwykle subtelne, a z drugiej niemal brutalnie wyraziste. Co najważniejsze, niepozbawione przekazu, do którego osobistego odkrywania zawsze gorąco zachęcamy.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

“Agata Czeremuszkin-Chrut w obrazach zawsze zawiera figurę ludzką. Człowiek jest dla niej najważniejszy, co nie znaczy, że tematyka prac dotyczy ciała wprost. Czasami tak się dzieje, jak w cyklu „Mięso i geometria”, w którym interesował autorkę biologizm i bujność żywego organizmu oraz zmaganie człowieka z ograniczającą go cielesnością. Najnowsze prace są bardziej transcendentalne i dotyczą ciała w jego aspekcie przemijania, degradacji, destrukcji.

Impulsem do powstania większości prezentowanych na wystawie prac było spotkanie z ponadczasową twórczością artystów klasycznej Grecji. Inspiracja cyklu „Odłamki” pochodzi z podróży do Aten i kontemplacji tamtejszych zbiorów sztuki, przede wszystkim rzeźby. Na kanwie tej inspiracji autorka rozwiązuje dwa odrębne problemy. Jednym z nich jest stosunek do degradacji ciała, także tego zaklętego w dziele sztuki, zamkniętego w formie ponadczasowej, po to, aby było wiecznotrwałe i „zakonserwowało życie” przeciwko wyzwaniom śmierci. To się jednak nie udaje, bo czas jest równie nieubłagany dla ludzi, jak dla rzeźb. Rozpad jest nieodwracalny, nic go nie może powstrzymać. W tym wypadku malarstwo Agaty Czeremuszkin-Chrut nie jest walką z przemijaniem, a elegią opiewającą elegancję powolnego unicestwiania.”
– fragment tekstu Agnieszki Gniotek

Wystawa czynna będzie w dniach 12-29 września 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.