ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Wernisaż wystawy solowej Agaty Rościechy

Zapraszamy serdecznie na wystawę solową Agaty Rościechy zatytułowaną “Xięga natury. Malarstwo”, która już wkrótce otworzy się w Xanadu!

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 19 maja 2022 r. w godz. 18:00–21:00 w naszej siedzibie przy Al. Jerozolimskich 101 lok. 52 w Warszawie.  Wystawa otwarta będzie do 4 czerwca 2022 r.

Agata Rościecha prezentowała swoje prace w naszej galerii dwukrotnie. Być może Ci z Was, którzy obserwują nasze działania od początku, pamiętają wystawę “Gry tajemnic”, która była jedną z trzech wystaw inaugurujących działalność Xanadu. Jakiś czas później pokazywaliśmy kolejny cykl prac artystki na wystawie “OdsłONA II”. Obie wystawy miały miejsce jeszcze w naszej pierwszej siedzibie na ul. Hożej 51.

Tym razem autorka przygotowała zupełnie nowy cykl obrazów. Interesuje ją także nowa tematyka. Poprzednie wystawy skoncentrowane były wokół problemów związanych z kobiecością – autorka przedstawiała kobiece atrybuty, motywy związane z wizerunkami kobiet w sztuce dawnej, czy elementy garderoby. W pracach prezentowanych na wystawie “Xięga natury” artystkę nadal najbardziej interesuje materia, faktury i kolory, ale tym razem czerpie ona z form natury.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy, szczególnie podczas wernisażu, na którym obecna będzie sama autorka!