Wokół kolekcjonowania. Zapraszamy na bezpłatny webinar o konserwacji!
Zapraszamy na cykl webinarów zatytułowany “Wokół kolekcjonowania dzieł sztuki”! Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 marca 2023 r. o godz. 19:00 >>> Link do zapisów
Co miesiąc będziemy rozmawiać z innym gościem na różne tematy związane z kolekcjonowaniem, nie tylko sztuki, ale też designu i innych unikatowych przedmiotów. Tematyka spotkań dotyczyć będzie konserwacji, katalogowania, magazynowania, oprawy, aranżacji przestrzeni, psychologii wzroku i psychologicznych aspektów kolekcjonowania.
Spotkania mają charakter poradnikowy – chcemy dzielić się z Wami praktyczną wiedzą, która może przydać się każdemu, kto posiada dzieła sztuki lub przedmioty antykwaryczne.
Od zaproszonych przez nas ekspertów dowiecie się m.in.: jak dbać o swoje zbiory – nie tylko malarstwa, jak oprawiać dzieła sztuki, jak eksponować sztukę we wnętrzu i dobierać odpowiednie oświetlenie, czy jak katalogować kolekcję. Spotkania są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Na pierwszym webinarze z cyklu porozmawiamy z doświadczoną konserwatorką dzieł sztuki – Elżbietą Modzelewską. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Gniotek.
Miejscem kolekcji są nie tylko muzea i galerie. Znajdują się także w domach, choć czasami nie myśli się o nich w tej kategorii. Pamiątki rodzinne, nabyty do wnętrza obraz, stara ceramika – nigdy nie wiadomo, czy nie staną się początkiem większego zbioru, a może nawet kiedyś trafią do galerii czy muzeum. Jak o nie zadbać, aby pozostały dla kolejnych pokoleń albo po prostu cieszyły oko i wzbudzały emocje przez lata? O tym porozmawiamy na spotkaniu. Dowiecie się także:
Jak dbać o posiadane dzieła sztuki?
Jak może wyglądać opieka nad dziełami sztuki w warunkach domowych i dlaczego utrzymanie w czystości otoczenia jest ważne dla zbiorów?
Jak przechowywać swoje zbiory, by nie doznały uszkodzeń?
Jak bezpiecznie eksponować malarstwo, ale też prace na papierze, we wnętrzach mieszkalnych lub firmowych?
Kiedy potrzebna jest pomoc konserwatora i jaki może być zakres jego działań?
Czy każde uszkodzenie dzieła sztuki da się naprawić?
Jak wygląda współpraca z konserwatorem dzieł sztuki?
Dlaczego musimy opiekować się dziełami sztuki współczesnej tak samo jak zabytkami sprzed wieków?
Dlaczego warto prowadzić dokumentację kolekcji?
To tylko niektóre z aspektów, które poruszymy na spotkaniu. Spotkanie odbędzie się na żywo – będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników. Jeśli więc są jakieś kwestie czy wątpliwości związane z dbaniem o dzieła sztuki, które Was nurtują, to z pewnością je rozwiejemy!
Dla kogo jest ten webinar?
Dla kolekcjonerów, zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących
Dla miłośników sztuki
Dla osób inwestujących w dzieła sztuki
Dla wszystkich osób posiadających w domu różne dzieła sztuki np. odziedziczne po przodkach pamiątki rodzinne czy dzieła otrzymane w prezencie
Dla architektów wnętrz
Dla artystów
Podziel się tym wpisem:
Zarządzaj swoją prywatnością
Żeby zapewnić najlepsze wrażenia, my oraz nasi partnerzy używamy technologii takich jak pliki cookies do przechowywania i/lub uzyskiwania informacji o urządzeniu. Wyrażenie zgody na te technologie pozwoli nam oraz naszym partnerom na przetwarzanie danych osobowych, takich jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalny identyfikator ID w tej witrynie. Brak zgody lub jej wycofanie może niekorzystnie wpłynąć na niektóre funkcje.
Kliknij poniżej, aby wyrazić zgodę na powyższe lub dokonać szczegółowych wyborów. Twoje wybory zostaną zastosowane tylko do tej witryny. Możesz zmienić swoje ustawienia w dowolnym momencie, w tym wycofać swoją zgodę, korzystając z przełączników w polityce plików cookie lub klikając przycisk zarządzaj zgodą u dołu ekranu.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.