Wypożyczanie dzieł sztuki

Galeria Xanadu oferuje usługę wypożyczeń dzieł sztuki dla firm oraz klientów indywidualnych – wzbogacenie wnętrz biurowych, kancelarii, przestrzeni hoteli i ośrodków wypoczynkowych, restauracji czy mieszkań prywatnych o niepowtarzalne obiekty: obrazy, rzeźby, grafiki i fotografie. Nasza pomoc jest kompleksowa – doradzamy w doborze prac z uwzględnieniem charakteru wnętrza i preferencji klienta, przygotowujemy indywidualną wycenę zależną od liczby wybranych obiektów i czasu trwania umowy, pomagamy wybrać i przygotować przestrzeń do ekspozycji w zakresie systemu zawieszania obrazów oraz dostosowania oświetlenia, a następnie zajmujemy się dostawą i montażem. Przygotowujemy także pełne opisy wybranych prac wraz z biogramami artystów i cenami, które firma może udostępnić swoim klientom lub gościom zainteresowanym ich zakupem. Usługa wynajmu oznacza bowiem dodatkowe korzyści, wiążąc się z możliwością sprzedaży wypożyczonych dzieł i czerpania z nich zysków na zasadzie prowizji.

Szczególną zaletą usługi wynajmu jest elastyczność – eksponowane obiekty można cyklicznie zmieniać, przekształcając przy tym nastrój dekorowanego wnętrza bez większej ingerencji w pomieszczenie firmy bądź mieszkanie. Stali klienci z pewnością docenią takie “odświeżenie” przestrzeni.

Wynajem dzieł sztuki to, oprócz oczywistego aspektu dekoracyjnego, również inwestycja w wizerunek firmy, możliwość bezpośredniego obcowania ze sztuką na co dzień, a także, być może, początek budowania kolekcji. Obecność sztuki w przestrzeni firmy może być świetnym tematem do rozmów z klientem, pretekstem do przełamania lodów.

Wnętrze wzbogacone o dzieła sztuki zyska szczególny charakter, zostanie lepiej zapamiętane i wpłynie na pozytywny odbiór firmy przez klienta. Wynajem dzieł sztuki niesie jednak korzyści znacznie wykraczające poza aspekty czysto dekoracyjne i materialne – świadczy o zaangażowaniu firmy w kwestie związane z kulturą i plasuje ją na prestiżowej pozycji mecenasa. Stąd usługa wypożyczeń dzieł sztuki jest szczególnie polecana kancelariom prawnym, gabinetom lekarskim, czy instytucjom finansowym, a więc branżom, które na całym świecie od lat związane są z kolekcjonowaniem dzieł sztuki.


Obejrzyj nasze wnętrze na wirtualnym spacerze: