ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Wystawa Agaty Czeremuszkin-Chrut “Materiały” już trwa!

Tuż przed Świętami otworzyliśmy w Xanadu wystawę solową reprezentowanej przez nas artystki – Agaty Czeremuszkin-Chrut. Bez wernisażu – na ten, będący właściwie finisażem, zaprosimy Was już w Nowym Roku, we wtorek 10 stycznia 2023 r. w godz. 18:00-21:00.

Wystawa jest już czwartą prezentacją prac Agaty Czeremuszkin-Chrut w Xanadu. Każda wystawa to jednak inny cykl i inny rozdział w twórczości artystki. Tytułowe “Materiały” to prace, które powstawały w bardzo trudnym czasie – w okresie pandemii. Są wynikiem poszukiwań autorki, która tak jak my wszyscy, potrzebowała bezpieczeństwa. Komfort i ukojenie dostrzegła w przedmiotach materialnych, które fizycznie otulały i dawały poczucie ukojenia.

“Czym jest więc materiał? To nie tylko tkanina, ale jakakolwiek rzecz – namacalna, rzeczywista, konkretna. Czy zapewnia nam bezpieczeństwo? Artystka spostrzegła, że w sytuacji fizycznej niepewności coś zupełnie „martwego” nabiera życia i emanuje energią, bo staje się dla nas ważne. Oswajamy w ten sposób otoczenie, ale też czepiamy się myśli, że przedmioty niosą w sobie pewną trwałość, która wspiera nasz komfort funkcjonowania. ” – fragment tekstu do wystawy Agnieszki Gniotek

Wystawa potrwa do 14 stycznia 2023 r. Można oglądać ją w godzinach pracy galerii – od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Dowiedz się więcej o wystawie!