ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Wystawa Joanny Pałys “Krajobrazy przeobrażone” już od 2 lutego!

Zapraszamy do Xanadu na wystawę solową Joanny Pałys zatytułowaną “Krajobrazy przeobrażone”, która rozpocznie się 2 lutego!

→ Wystawa czynna będzie do 17 lutego 2024 r. Jednak w szczególności zapraszamy do przyjścia na wernisaż, który odbędzie się we wtorek 6 lutego 2024 r. w godz. 18:00-21:00. Będzie to okazja nie tylko do obejrzenia wystawy, ale i spotkania z autorką, która przyjedzie do nas z Dolnego Sląska.

→  WIĘCEJ O WYSTAWIE

“Krajobrazy przeobrażone” to druga wystawa solowa malarstwa Joanny Pałys w Xanadu. Po raz pierwszy mieliście okazję oglądać jej prace w 2021 roku, w innej przestrzeni, bo jeszcze na Al. Jerozolimskich. Cykl “Zanikanie”, który wówczas prezentowaliśmy, związany był z architekturą Indii.

W międzyczasie nowych prac nie mieliśmy wiele – artystka swoje obrazy tworzy powoli, drobiazgowo pokrywając powierzchnie płócien (nierzadko bardzo dużych) delikatnymi, laserunkowymi warstwami. Seria, którą pokażemy na wystawie: “Krajobrazy przeobrażone” to najnowszy cykl, w którym artystka wraca do przestrzeni rodzimych, tym razem Dolnego Śląska. Pochyla się nad przemianami w krajobrazie i swoimi wspomnieniami z dzieciństwa, sięgając także po takie inspiracje, jak chińskie malarstwo pejzażowe. Efekt jest niezwykły, gorąco więc zachęcamy do odwiedzenia nas i przekonania się na żywo!

→ Wernisaż: 6 lutego 2024 r., godz. 18:00-21:00

→ Wystawa czynna: 2-17 lutego 2024 r.

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 12:00-19:00, sobota 11:00-16:00