ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Wystawa Magdaleny Cybulskiej

Zapraszamy na wystawę indywidualną Magdaleny Cybulskiej zatytułowaną “Moja skóra”! Wernisaż odbędzie się w środę 12 czerwca 2019 r. w godz. 18:00-21:00 w Galerii Xanadu na ul. Hożej 51 w Warszawie. Wystawa potrwa do 30 czerwca 2019 r.

“Oczywiście nie jest prawdą, że prace Magdy Cybulskiej są brzydkie – są niepokojące, efemeryczne, piękne inaczej, magiczne, niedopowiedziane. Ich nie-piękno dotyczy prostoty, surowości, zgrzebności i oszczędności użytych środków formalnych. Wszystkie operują monochromatyczną skalą barwną. Błąkają się między matowymi czerniami, surowym płótnem, ołowianą bielą i delikatnymi naciekami pastelowych kolorów. Szarości stalowe i gołębie odwołują bardziej do snu, niż do jawy.

To dobry trop, bo każdy kameralny obraz Magdy jest ilustracją jakiejś nocnej opowieści, która faktycznie przyśniła się autorce i dała się dopowiedzieć już za dnia, w formie malarstwa.”

– Fragment tekstu kuratorskiego Agnieszki Gniotek. Przeczytaj więcej o wystawie na podstronie wystawy!

Magdalena Cybulska (ur. 1977 r.) jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk, którą ukończyła z wyróżnieniem realizując dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni litografii pod okiem J.J. Cywickiego oraz aneks z malarstwa pod kierunkiem B.Szubińskiej. Pracowała jako Asystentka na Wydziale Grafiki Warsztatowej na macierzystej uczelni. W 2008 r. zrealizowała Program Rezydentury Artystycznej w SVA w Nowym Jorku. W 2015 otrzymała Stopien doktora w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą. Wystawy indywidualne: C Bao a Qu, Galeria Sztuki Współczesnej, Przemyśl (2008); Rysunek i grafika, Galeria ES, Międzyrzec Podlaski (2009); Święte obrazki, Galeria Fibak, Warszawa (2012); O czasie i potworze, Pracownia Wolno, Warszawa (2013); Fetysz, Galeria Młynek, Warszawa (2013); Kołtuny i Rogorzce, Galeria Aula, ASP Łodz (2016).