ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Wystawa Magdaleny Cybulskiej w Przemyślu

Rekomendujemy i zapraszamy na wystawę unikatowych grafik Magdaleny Cybulskiej z cyklu „Kołtuny i Rogorzce”w Przemyślu. Mogliście oglądać je w Xanadu, bez powodu wystawowego, po prostu eksponowaliśmy je na co dzień, za to z przyjemnością. Obecnie są prezentowane w przepięknej aranżacji w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Wystawa otwiera się 12 lutego 2021 r. i czynna będzie do 24 marca 2021 r. Później grafiki wrócą do Xanadu.

Jakie prace zaprezentowane zostały na wystawie?

O cyklu „Kołtuny i Rogorzce” pisze w ciekawy sposób Janusz Cywicki. Cytujemy fragment wypowiedzi krytyka, który bardzo precyzyjnie charakteryzuje pokazywany na wystawie cykl: „Artystka konstruuje dzisiaj własną, niezależną mitologię, budowaną ze znanych jej odniesień, związków i sytuacji, ale w formie daleko bardziej pogłębionej i rozbudowanej. Charakterystyczny warsztat, pozwala na swobodne kształtowanie i interpretację tematu. Korzystanie z właściwych dla siebie mieszanych technik, tworzy ciekawą finalnie całość, z udziałem wielu postaci, przestrzeni i anegdot, związanych ze sobą, zapętlonych w fizyczną całość, proponując ciekawy i tajemniczy świat wieloznacznej interpretacji.”

Więcej na temat autorki, jej prac malarskich i dorobku twórczego znajdziecie w zakładce artystki na naszej stronie oraz oczywiście na stronie Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu.