ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Wystawa Magdaleny Gogół “Wybór kadru”

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Magdaleny Gogół zatytułowanej “Wybór kadru”! Wernisaż odbędzie się już 9 listopada 2017 r. w godz. 18:00-21:00. Na wystawie pokazany zostanie najnowszy cykl malarski artystki złożony z kilkunastu płócien – obrazów wykonanych w technice olejnej, będących zapisem otaczających artystkę pejzaży, obserwowanych za pośrednictwem ekranu telefonu. To cykl z jednej strony bardzo prywatny – widz pozornie uzyskuje dostęp do szczegółowych informacji o artystce, dowiaduje się gdzie zrobione zostało zdjęcie, o której godzinie i jaka była wtedy pogoda. Te dane nic jednak nie mówią o niej jako osobie, są jedynie ulotną notatką. Magdalena Gogół, stosując tradycyjne medium, porusza w swoim malarstwie jak najbardziej aktualne problemy.

Przeczytaj więcej o wystawie!

Na wernisażu nie zabraknie doskonałych trunków, które dostarczy nam Chivas Regal, a także doznań kulinarnych, które zapewni kucharz Cuisine Chic, Daniel Michał Szmidt. Partnerzy wydarzenia: Artinfo.pl, Wnętrza 3D, OneBid, Chivas Regal, Cuisine Chic.

Wystawę będzie można oglądać do 28 listopada 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-19:00 i w soboty w godz. 11:00-16:00.

Magdalena Gogół (ur. 1974 r.) jest absolwentką cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W 2009 r. zrealizowała przewód doktorski na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach w dziedzinie sztuki piękne – malarstwo. Od 2004 r. związana zawodowo z Instytutem Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Od 2014 r. pełni funkcję kierownika Zakładu Sztuk Pięknych. Autorka 27 wystaw indywidualnych m.in.: Własne i niczyje, Salon Art Arena, Gliwice (2017); Pomiędzy, Zamek Piastowski, Racibórz (2016); Pomiędzy miejscami, Galeria w Starym Opactwie, Rudy (2015); Miejsca Pomiędzy, Galeria Biura Promocji Miasta, Bytom (2013); Miejsca Pomiędzy, Galeria Profil, CK Zamek, Poznań (2012); Miejsca, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2011); Fizykalność przestrzeni i metafizyka światła, Galeria Piętro Wyżej, Górnośląskie Centrum Kultury, Katowice (2009); Wnętrzność z zewnątrz, Galeria Epicentrum, Jastrzębie Zdrój (2008). Finalistka II Międzynarodowego Konkursu Malarskiego Fundacji Trzy Mosty (2016). Laureatka istotnych konkursów m.in. Wyróżnienia Honorowego Jury III Międzynarodowego Konkursu Artystycznego Pejzaż współczesny, Częstochowa (2016); Wyróżnienia Honorowego Jury VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Barwy i Faktury, Gdynia (2011); I Nagrody w II Międzynarodowym Konkursie Malarskim Przestrzeń Publiczna Konteksty, Poznań (2010); I Nagrody w XIX i XIV Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta Van Gogha, Rybnik (2010, 2005).