ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Xanadu na 16. Warszawskich Targach Sztuki

Już wkrótce w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego odbędą się 16. Warszawskie Targi Sztuki – najważniejsze tego typu wydarzenie w Polsce. I w tym roku Xanadu bierze w nich udział, prezentując wystawę o symbolizmie w sztuce kobiet. 

Impreza odbędzie się w dniach 5-7 października 2018 r. Więcej informacji na temat programu targów, wydarzeń towarzyszących i wystawców znajdą Państwo na stronie organizatora.

“Symbolizm wewnętrzny. malarstwo realistyczne w sztuce kobiet”, bo tak zatytułowana będzie nasza tegoroczna ekspozycja, to prezentacja prac wybranych autorek młodego i średniego pokolenia, które w swojej twórczości koncentrują się na przeżyciach wewnętrznych, często niezwykle intymnych: Agaty Rościechy, Doroty Kuźnik, Izy Staręgi i Julii Kowalskiej. Artystki sięgają po bardzo różne środki malarskie od abstrakcji, poprzez kolaż, po figurację. Opisują świat sobie najbliższy, zarówno w sposób realistyczny, jak i symboliczny, często stawiają przed widzem wyzwania interpretacji nieoczywistych. Każda praca to bardzo intymny zapis relacji z najbliższym otoczeniem, z ludźmi, z którymi chcą i muszą nawiązywać emocjonalne więzi, a także zmagań z własnymi ograniczeniami. Ich malarstwo to często zapis duchowych rozterek. Nie brak w nim lęku przed dorosłością i odpowiedzialnością w przypadku młodego pokolenia oraz pokory przed nieuniknionym końcem w przypadku artystek dojrzałych. Znajdziemy tu kilka wypowiedzi na tematy transcendentalne i przejawy malarskiego buntu. Niejedna praca to odzwierciedlenie lęku przed otaczającym światem, rzeczywistością stawiającą wysokie wymagania, uciekającym zbyt szybko czasem, odczłowieczającą technologią, czy własną osobowością, będącą wiecznie nieokiełznaną zagadką.