ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Zapraszamy na “Rozmowy kobiet” – spotkanie z Katarzyną Jasiołek o designie i nie tylko

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu “Rozmowy kobiet”! Tym razem gościć będziemy Katarzynę Jasiołek – pisarkę, pasjonatkę wnętrzarstwa i designu!

Pretekstem do spotkania będzie najnowsza książka Katarzyny Jasiołek, której premiera już wkrótce, w drugiej połowie listopada – Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno (wyd. Marginesy). Rozmawiać będziemy o bohaterce książki, jednej z najwybitniejszych polskich projektantek, ale także o innych kwestiach związanych z wnętrzami i designem. O tym, jak urządzić wnętrze z duszą, skąd czerpać wiedzę o designie, jak szukać perełek z odzysku i wykorzystywać je we współczesnych wnętrzach. A także o wielu innych tematach, które być może podsuną uczestniczki spotkania. Będzie oczywiście przestrzeń na rozmowę i wymianę myśli i doświadczeń.

Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2022 r. o godz. 18:00 w przestrzeni Xanadu, przy ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie.

Link do zakupu biletów

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Spotkania odbywają się na żywo, liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona. Aby zapewnić sobie możliwość udziału, należy zakupić bilet przez naszą stronę.

Katarzyna Jasiołek (ur. 1982) – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pasją jest wnętrzarstwo, polskie i zagraniczne wzornictwo. Lubi odwiedzać targi staroci i buszować w sieci w poszukiwaniu perełek. Pisze artykuły i teksty do katalogów wystaw poświęconych wzornictwu i rzemiosłu. Autorka książek Asteroid i półkotapczan. O polskim wzornictwie powojennym (Marginesy 2020), Opakowania, czyli perfumowanie śledzia. O grafice, reklamie i handlu w PRL-u (Marginesy 2021) oraz Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno (Marginesy 2022). W swoich publikacjach popularyzuje rodzime wzornictwo, przybliża sylwetki projektantów i projektantek oraz dzieli się swoją pasją do pięknych wnętrz.

Rozmowy kobiet to cykliczne, kameralne spotkania z inspirującymi kobietami – ekspertkami i specjalistkami w różnych dziedzinach. Osią spotkań jest rozmowa z gościnią wieczoru, która dzieli się swoim doświadczeniem i kulisami swojej pracy. Na ubiegłych spotkaniach gościliśmy już m.in. Ilonę Łepkowską, Natalię de Barbaro, Ewę Klekot, Angelikę Kuźniak, Martę Iwanowską-Polkowską, Urszulę Prus czy Olkę Barczak.

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania skierowane są wyłącznie do kobiet. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zakup biletu przez naszą stronę.