ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj
ban - kopiuj - kopiuj - kopiuj

Zapraszamy na wernisaż wystawy prof. Ewy Zawadzkiej!

Już w środę 5 października 2022 r. odbędzie się u nas wernisaż wystawy malarstwa prof. Ewy Zawadzkiej zatytułowanej “Wojna światów”! Na otwarcie zapraszamy w godz. 18:00-21:00 do naszej siedziby przy ul. Andersa 29 w Warszawie. Będzie to okazja, by zapoznać się z najnowszymi pracami artystki, ale także, by porozmawiać z samą autorką.

Wystawa “Wojna światów” prof. Ewy Zawadzkiej to kolejna już solowa prezentacja malarstwa tej autorki w Galerii Xanadu. Artystka od dekad, niezmiennie, zgłębia za pomocą swojej twórczości podobne zagadnienia. Rozważa je malarsko, a wcześniej czyniła to też w przestrzeni grafiki warsztatowej. Interesuje ją monumentalność architektury, sensualizm faktur, niezwykłość światła i transcendencja ducha, która wyprowadza naszą wyobraźnię poza granice tego, co w świecie realnym, tu i teraz, jest nazbyt przyziemne. ​​Ewa Zawadzka posiadła umiejętność, do której dąży każdy prawdziwy artysta, a którą osiągają tylko nieliczni. Z jednej strony jej twórczość jest charakterystyczna, rozpoznawalna na pierwszy rzut oka, nie do pomylenia z pracami innych malarzy. Z drugiej, autorka nie „odcina kuponów” od wypracowanego stylu i tematu, a stale drąży, rozszerza pole percepcji, wybiega w rozmaite kierunki, dzięki którym rozważa kolejne aspekty, jakby odkrywała warstwy narosłe wokół malarskiego problemu, widoczne tylko dla jej uważnych oczu i niezwykłej wrażliwości.

– fragment tekstu do wystawy Agnieszki Gniotek

→ Przeczytaj całość na stronie wystawy!

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną 22 prace z ostatnich dwóch lat twórczości artystki. To zarówno wielkoformatowe, monumentalne kompozycje, jak i prace niezwykle kameralne, zachęcające do intymnej kontemplacji.

Wystawa potrwa do 16 października 2022 r. Godziny otwarcia: Poniedziałek – piątek 12:00-19:00, sobota 11:00-16:00.