1 Aukcja Designu
Auction: 6 grudnia 2022 r., godz. 19:30
Before auction exhibition: od 28 listopada 2022 r.
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem 1 Aukcji Designu! Licytacja odbędzie się 6 grudnia 2022 r. o godz. 19:30. Wszystkie obiekty prezentowane w katalogu można będzie oglądać na żywo na wystawie przedaukcyjnej, która dostępna będzie już wkrótce w naszej siedzibie pod adresem: ul. Gen. W. Andersa 29 w Warszawie.
Na aukcji znajdziecie przede wszystkim wybór ceramiki i szkła powojennego – od serwisów kawowych i herbacianych po dekoracyjne figurki w stylu “new look”. To obiekty zaprojektowane przez najznamienitszych twórców takich jak: Jan Sylwester Drost, Jan Sowiński, Wiesława Gołajewska, Jerzy Słuczan-Orkusz czy Wincenty Potacki. Oprócz obiektów pochodzących z polskich wytwórni – m.in. Ćmielowa, Chodzieży, Włocławka, Huty “Tarnowiec”, Krakowskiego Instytutu Szkła czy Huty “Ząbkowice”, proponujemy również przykłady designu czeskiego, węgierskiego czy niemieckiego.
→ Po kliknięciu w tytuł danego obiektu dostępna jest większa liczba zdjęć. Na życzenie możemy przesłać więcej ujęć detali, sygnatur itp.
Aukcje obecnie przeprowadzamy wyłącznie w trybie zdalnym. Oferujemy jednak wiele możliwości udziału w licytacji. Zlecenia i limity można w wygodny sposób składać przez stronę, klikając w przycisk „Złóż zlecenie” znajdujący się pod każdą pozycją katalogową. Zlecenia przyjmujemy także telefonicznie pod numerem 503 012 889 lub mailowo na adres: agnieszka@galeriaxanadu.pl. Tą drogą mogą również Państwo zasięgnąć porady w kwestiach związanych z udziałem w licytacji czy wyboru dzieł.
Polecamy również szczególnie licytację na platformie Onebid.pl, za pośrednictwem której można licytować online w czasie rzeczywistym.
Postąpienia w licytacji (podwyższanie stawki): 20 zł do kwoty 400 zł, 50 zł w przedziale cenowym do 2 000 zł; pomiędzy 2 000 zł a 5 000 zł postąpienie wynosi 100 zł, pomiędzy kwotą 5 000 zł a 10 000 zł postąpienie wynosi 500 zł, powyżej kwoty 10 000 zł postąpienie wynosi 1 000 zł.
Na aukcji obowiązuje opłata aukcyjna w wysokości 20% od ceny wylicytowanej.
1. Proj. Jan Sylwester Drost
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Zestaw talerzyków deserowych “Rondo” – 5 + 1, lata 70. XX w. (proj. 1976)
Informations: różowe szkło sodowe, prasowane, barwione w masietalerzyk x5 – śr. 18 cm, wys. 1,5 cm, patera – śr. 24 cm, wys. 2 cmStan bardzo dobry, drobne rysy użytkowe
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 200-250 zł
Cena sprzedaży: 180 zł
2. Proj. Jan Sylwester Drost
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Wazon „Wulkan”, lata 70. XX w. (proj. 1971)
Informations: szkło sodowe, prasowane, barwione w masiewys. 22,5 cm, śr. 11 cmStan bardzo dobry, drobne rysy wewnątrz
Starting price: 340,00 zł
Estimation: 450-550 zł
Cena sprzedaży: 400 zł
3. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazon “Amfora”, lata. 80. XX w.
Informations: szkło sodowe, dwuwarstwowe, barwione w masie, uchwyty bezbarwnewys. 25 cm, śr. wlewu 8 cm, szer. 12 cmStan bardzo dobry, drobny uszczerbek na spodzie
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 250-350 zł
4. Proj. Miroslav Klinger
Title: Železný Brod, Czechy, Wazon różowy, lata 60./70. XX w.
Informations: Szkło barwione w masie24x11x5 cmStan bardzo dobry, drobne rysy
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 260-400 zł
Cena sprzedaży: 200 zł
5. Proj. Stanisław Skomiał
Title: Zakłady Porcelany Stołowej “Wałbrzych”, Serwis kawowy “Adam” (wersja eksportowa), proj. 1965
Informations: Porcelana szkliwiona we wzór "marmurkowy", złocenie15 elementów. Wymiary: dzbanek – wys. 23 cm, szer. 20 cm; cukiernica: – wys. 10,5 cm, śr. 8,7 cm; mlecznik – 8x9,5x6,5 cm; filiżanka x6 – wys. 7 cm, sr. 7 cm; talerzyk x6 – śr. 13,5 cm, wys. 2 cmKażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WAŁBRZYCH MADE IN POLAND. Stan bardzo dobry, miejscowe przetarcia szkliwa i złoceń na brzegach i przy uchach, na dbanku widoczny odcisk palca w szkliwie.
Estimation: 900-1200 PLN
6. Proj. Vladislav Urban
Title: Sklo Union Heřmanova huť., Czechy, Fioletowy wazon nr: 20048, 1962
Informations: szkło prasowane, barwione w masiewys. 20 cm, śr. wlewu 12 cmStan bardzo dobry, drobne rysy, uszczerbienie przy podstawie
Starting price: 480,00 zł
Estimation: 600-700 zł
Cena sprzedaży: 600 zł
7. Proj. Zdana Kosicka
Title: Fabryka Porcelany “Bogucice” w Katowicach, Figurka “Kotek siedzący”, lata 50. XX w., proj. 1951 r.
Informations: Porcelana, dekoracja natryskowa, wybierana9x8x6 cmSygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: B Made in Poland, opisany numerem: 5022/51. Stan bardzo dobry, drobny uszczerbek szkliwa przy ogonie i na uchu
Starting price: 280,00 zł
Estimation: 480-550 zł
Cena sprzedaży: 400 zł
8. Wytwórnia Porcelany Hollóháza, Węgry
Title: Figurka jamnika, lata 60./70. XX w.
Informations: Porcelana ręcznie malowanadł. 12 cm, wys. 6,5 cmSygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: HOLLOHAZA. Stan bardzo dobry, drobne przetarcie malatury na łapkach
Starting price: 280,00 zł
Estimation: 350-400 zł
9. Wytwórnia Porcelany Hollóháza, Węgry
Title: Figurka żyrafy, lata 60./70. XX w.
Informations: Porcelana ręcznie malowana19,5x10x4 cmSygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: HOLLOHAZA. Stan bardzo dobry
Starting price: 320,00 zł
Estimation: 400-500 zł
10. Proj. János Török
Title: Wytwórnia Porcelany Zsolnay, Węgry, Figurka kobiety z wazonem, lata 60. XX w.
Informations: Porcelana szkliwiona, ręcznie malowana16,5x14,5x4,5 cmStan bardzo dobry, drobny odprysk szkliwa na głowie. Figurka wg. tego projektu znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuk Użytkowych w Budapeszcie.
Estimation: 1400-1800 PLN
11. Proj. Wiesława Gołajewska
Title: Zakłady Porcelitu Stołowego w Pruszkowie, Wazon do ikebany, lata 60. XX w. (proj. 1963)
Informations: porcelit szkliwiony, tzw. szkliwo zbiegające13x13,5x18 cmsygn. na spodzie pieczątką zakładu "Pruszków:, stan bardzo dobry
Starting price: PLN 200.00
Estimation: 350-500 zł
12. Proj. Wiesława Gołajewska
Title: Wazon “noga słonia”, lata 60. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, tzw. szkliwo zbiegającewys. 38 cm, śr. wlewu 14 cm, śr. podstawy 16,5 cmStan bardzo dobry
Starting price: 450,00 zł
Estimation: 900-1000 zł
13. Proj. Wiesława Gołajewska
Starting price: 450,00 zł
Estimation: 900-1000 zł
14. Proj. Wiesława Gołajewska
Title: Wazon “Chlapaniec”, lata 60. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony, tzw. szkliwo zbiegającewys. 44,5 cm, śr. wlewu, 13,5 cm, śr. podtsawy 11,5 cmstan bardzo dobry
Starting price: 450,00 zł
Estimation: 900-1000 zł
15. Proj. Wilhelm Wagenfeld
Title: Jenaer Glas (Niemcy), Zestaw do herbaty “Tefla” – 9 elementów, lata 50. XX w. (proj. lata 30. XX w.)
Informations: Cienkie szkło przezroczyste typu Jena Glass (borokrzemowe, odporne na wysokie temperatury)Dzbanek z pokrywką i wyjmowanym zaparzaczem, pojemność 1,5 l – 12,5x28,5x18 cm; filiżanka x4 –wys. 4 cm, śr. 11 cm, z uchem 13,5 cm; talerzyk x4 – wys. , 1,5 cm, śr. 17 cmKażdy element sygn. na spodzie pieczątką: Jenerfest SAALE GLAS. Stan bardzo dobry, brak uszczerbień. Serwis wg. tego projektu znajduje się w kolekcji Metropolitam Museum w Nowym Jorku.
Starting price: 850,00 zł
Estimation: 1800-2000 PLN
16. Proj. Józef Wrzesień
Title: Zakład Porcelany “Chodzież”, Serwis kawowy “Iza” (wersja eksportowa) – komplet 15 elementów, lata 60. XX w., proj. 1959 r.
Informations: Porcelit, zdobienie naszkliwne w formie tamponażu. Wymiary: dzbanek – wys. 22 cm, szer. 17 cm; cukiernica – 8,5x8x7 cm; mlecznik – 9x8,5x6 cm; filiżanka x6 – wys. 5,5 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 4,2 cm; talerzyk x6 – śr. 12,8 cm, wys. 2 cmKażdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: CHODZIEŻ MADE IN POLAND
Estimation: 900-1200 PLN
17. Proj. Józef Kaźmierczak
Title: “Ceramika Kaszubska”, Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Ludowego i Artystycznego “Kartuzy”, Zestaw z karafką – 8 elementów, lata 70. XX w.
Informations: glazed ceramicswym.: karafka z pokrywką – 21x14x11,5 cm, kieliszek x6 – wys. 4,3 cm, śr. 4 cm, taca – śr. 27,5 cm, wys. 2,3 cmSygn. na spodzie karafki (wycisk): CERAMIKA KASZUBSKA R S.P.H. KARTUZY. Stan dobry, drobne odpryski szkliwa w dwóch miejscach na karafce i dwóch kieliszkach
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 140-180 zł
18. Proj. Józef Wrzesień
Title: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Wazon nr N005, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony natryskowo, wys. 25,7 cm, śr. wlewu 4,3 cm, śr. podstawy 6 cmSygn. na spodzie pieczęcią zakładu: Mi Mirostowice. Projekt formy powstał w Zakładach Porcelitu i Porcelany w Chodzieży. Stan bardzo dobry, drobne rysy na szkliwie
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 150-200 zł
Cena sprzedaży: 340 zł
19. Proj. Józef Wrzesień
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 150-200 zł
20. Proj. Józef Wrzesień
Informations: porcelit, szkliwo zaciekowewys. 25,7 cm, śr. wlewu 4,3 cm, śr. podstawy 6 cmSygn. na spodzie pieczęcią zakładu: Mi Mirostowice. Projekt formy powstał w Zakładach Porcelitu i Porcelany w Chodzieży. Stan bardzo dobry, drobne rysy na szkliwie
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 150-200 zł
21. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne
Title: Figurka kobiety, lata 60./70. XX w.
Informations: porcelit szkliwiony 27,5x7,5x9,5 cmStan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa
Starting price: 240,00 zł
Estimation: 300-350 zł
22. Proj. Wincenty Potacki
Title: Zakłady Porcelany Stołowej “Karolina” / Spółdzielnia Przemysłu Ludowego i Artystycznego “Kwiatogal”, Serwis “Joanna” – 15 elementów, lata 60. XX w. (proj. 1956 r.)
Informations: porcelana ręcznie malowana, złoconadzbanek z pokrywką: 18x15x11 cm + 6 filiżanek: wys. 5, śr. 6,5 cm + 6 spodków: śr. 11,5 cm + cukiernica z pokrywką: wys. 8 cm, śr. 10,5 cm + mlecznik: 10x10x7 cmSygn. na spodzie: Karolina (zamazane) Made in Poland "CEPELIA" Kwiatogal Ręcznie malowane. Stan dobry. Serwis był ręcznie dekorowany w Spółdzielni Przemysłu Ludowego i Artystycznego "Kwiatogal" i sprzedawany za pośrednictwem Cepelii – stąd zamazane sygnatury.
Starting price: PLN 600.00
Estimation: 800-1200 zł
Cena sprzedaży: 950 zł
23. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Dzban z czerwono-pomarańczowego szkła, lata 60./70. XX w.
Informations: Szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowaneWys. 36 cm, śr. podstawy 9,5 cm, ś. wlewu 6 cmDobry, rysa od zewnątrz (fabryczna), drobne zarysowania użytkowe
Starting price: 280,00 zł
Estimation: 300-400 zł
Cena sprzedaży: 280 zł
24. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Żółty wazon, lata 60./70. XX w.
Informations: Szkło sodowe, barwione w masiewys. 29 cm, śr. wlewu 13 cm, śr. podstawy 11 cmStan bardo dobry
Starting price: 280,00 zł
Estimation: 300-400 zł
25. Zakład sprzętu oświetleniowego “Polam-Wieliczka” w Wieliczce
Title: Klosz lampy wiszącej, lata 60. XX w.
Informations: szkło dwuwarstwowe żółto-białe, barwione w masiewys. klosza 36 cm, śr. 32 cmStan bardzo dobry, niewielkie rysy od wewnętrznej strony klosza
Starting price: 380,00 zł
Estimation: 700-1000 zł
26. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Title: Żółty dzbanek “antico”, lata 70. XX w.
Informations: pienione szkło sodowe "antico", barwione w masie, ucho bezbarwne19,5x14x11 cmStan bardzo dobry, drobne rysy
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 200-250 zł
27. proj. Josef Hospodka
Title: Huta “Chribska”, Czechy, Patera “Muszla”, proj. 1964 r.
Informations: szkło barwione w masie17x32x21 cmNaklejka z boku: Made in Czech Republic Hand made Rubin glass. Stan idealny
Starting price: 340,00 zł
Estimation: 400-600 zł
Cena sprzedaży: 500 zł
28. proj. Josef Hospodka
Title: Huta “Chribska”, Wazon dwukolorowy, proj. lata 60. XX w.
Informations: szkło dwukolorowe, barwione w masiewys. 26 cm, śr. wlewu 14 cm, śr. podstawy 6 cmBardzo dobry, drobne ryski na powierzchni
Starting price: 260,00 zł
Estimation: 280-340 zł
Cena sprzedaży: 500 zł
29. Proj. Jan Sylwester Drost
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Wazon „Optyczny”, lata 70. XX w.
Informations: szkło sodowe, prasowane, barwione w masie18x13x8 cmStan bardzo dobry, drobne rysy na powierzchni
Starting price: 550,00 zł
Estimation: 1100-1300 PLN
Cena sprzedaży: 750 zł
30. Proj. Lotta Petersen
Title: Ikea, Patera, model “Snits”, lata 90. XX w.
Informations: szkło dmuchane, barwione w masie10x25,5x20,5 cm
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 220-260 zł
31. Proj. Elżbieta Piwek-Białoborska
Title: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Para talerzyków deserowych, wzór nr 183, lata 60. XX w., proj. 1957
Informations: Fajans ręcznie szkliwiony,śr. 19 cm, wys. 3 cmsygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: Zakłady Fajansu WŁOCŁAWEK Rewolucji 1905 Hand Painted Made in Poland, stan idealny
Starting price: 280,00 zł
Estimation: 380-450 zł
32. Proj. Jan Sowiński
Title: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Bombonierka, lata. 60. XX w. (proj. 1960)
Informations: fajans szkliwiony, ręcznie malowany7x10x10 cmSygn. na spodzie: Zakł. Fajansu WŁOCŁAWEK Hand painted Made in Poland 5668, numer dekoracji: 5668. Stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa na spodzie i w środku.
Starting price: 280,00 zł
Estimation: 400-500 zł
33. Proj. Márta J. Seregély
Title: Wytwórnia Porcelany Hollóháza, Węgry, Figurka kobiety z misą, proj. 1960
Informations: Porcelana szkliwiona, ręcznie malowana8,5x7,5x8,5 cmSygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: HOLLOHAZA HUNGARY 1831 HAND PAINTED oraz numerem: T 2/28. Stan idealny
Starting price: 220,00 zł
Estimation: 300-350 zł
34. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Krakowski Instytut Szkła, Kufel, lata 70. XX w.
Informations: szkło sodowe, barwione w masie, ręcznie formowane15x17x12,5 cm, śr. wlewu: 10 cmStan bardzo dobry
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 160-200 zł
35. Proj. Wincenty Potacki
Title: Zakłady Fajansu “Włocławek”, Serwis kawowy “Carry” – komplet 15 elementów, lata 60./70. XX w.
Informations: Porcelana, kolorowa naszkliwna dekoracja w formie tamponażu. Wymiary: dzbanek – 19x22x11,5 cm; cukiernica – wys. 10 cm, śr. pokrywki 11 cm, śr. podstawy 5,5 cm; mlecznik – 10x13,5x8 cm; filiżanka x6 – wys. 5,5 cm, śr. wlewu 7,3 cm, śr. podstawy 3,7 cm; talerzyk x6 – śr. 12,3 cm, wys. 1,5 cm. Każdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: WŁOCŁAWEK PORCELANA MADE IN POLAND
Starting price: PLN 400.00
Estimation: 600-800 zł
Cena sprzedaży: 400 zł
36. Huta “Železný Brod”, Czechy
Title: Patera, lata 60.-80. XX w.
Informations: Szkło neodymowe7x28x17 cmStan bardzo dobry, drobne zarysowanie od środka
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 220-300 zł
37. .
Title: Wazon kobaltowy, lata 80. XX w.
Informations: szkło sodowe barwione w masiewys. 27,5 cm, śr. wlewu 6,5 cm, śr. podstawy 8,5 cmstan idealny
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-140 zł
Cena sprzedaży: 80 zł
38. Huta Szkła “Sudety”
Title: Wazon żółty, lata 70. XX w.
Informations: pienione szkło sodowe "antico", barwione w masiewys. 28,5 cm , śr. wlewu 9 cmDrobny uszczerbek na rancie
Starting price: 380,00 zł
Estimation: 450-550 zł
Cena sprzedaży: 380 zł
39. Proj. Ludwik Fiedorowicz
Title: Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”, Czerwony wazonik, lata 80. XX w.
Informations: Szkło sodowe barwione w masiewys. 17 cm, śr. wlewu 8 cm, śr. podstawy 9 cmStan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-120 zł
40. Proj. Jerzy Słuczan-Orkusz
Title: Huta Szkła “Tarnowiec”, Wazonik “Kaganek”, lata 80. XX w.
Informations: szkło sodowe, barwione w masie, ucho bezbarwne14x10x8 cmStan idealny
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-120 zł
41. Proj. Wincenty Potacki
Title: Zakłady Porcelany Stołowej “Ćmielów” w Ćmielowie, Dzbanek z przykrywką z serwisu “Krokus”, lata 60./70. XX w.
Informations: Porcelana, dekoracja natryskowa, wybierana30x13x9 cmNa spodzie pieczęć z symbolem wytwórni: ĆMIELÓW MADE IN POLAND oraz wklęsła sygnatura: "Krokus". Bardzo dobry, drobne rysy i przetarcia malatury.
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 200-250 zł
Cena sprzedaży: 140 zł
42. Zakład Porcelany Stołowej “Krzysztof” w Wałbrzychu
Title: Wazonik, 2. poł. lat 50. XX w.
Informations: Porcelana, dekoracja natryskowa, wybieranawys. 19, śr. wlewu 7 cm, śr. podstawy 7,5 cmSygn. na spodzie pieczątka wytwórni: Wawel MADE IN POLAND (Zakład Porcelany Stołowej "Krzysztof" w Wałbrzychu w latach 1957-8 działał pod nazwą "Wawel"). Stan bardzo dobry, drobne odpryski malatury
Starting price: 120,00 zł
Estimation: 160-220 zł
43. Proj. Bronisław Wolanin
Title: Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego „Ceramika Artystyczna” w Bolesławcu, Wazon brązowy, lata 60./70. XX w.
Informations: glazed ceramics wys. 17,5 cm, śr. wlewu 10 cm, śr. podstawy 8 cmsygn. na spodzie: BW, stan bardzo dobry
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-100 zł
44. Spółdzielnia “Rzut” w Toruniu
Title: Dzban z serii “Archeo”, lata 70. XX w.
Informations: Ceramika szkliwionawys. 22,5 cm, śr. wlewu 12,5 cm, śr. brzuśca 23 cmStan dobry, drobne rysy i przetarcia szkliwa
Starting price: PLN 100.00
Estimation: 140-180 zł
Cena sprzedaży: 450 zł
45. Proj. Adam Sadulski
Title: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Dzbanek do kawy “Nefryt”, lata 60. XX w.
Informations: porcelit szkliwionywys. z pokrywką – 18,5 cm, szer. 20 cmsygn. na spodzie: Nefryt Mi, stan bardzo dobry, drobne spękania szkliwa na spodzie i w środku
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-120 cm
46. M. Sowiecka
Title: Kilim w koguty, 1973 r.
Informations: wełna, osnowa lniana 64x41,5 cm (bez frędzli)na odwrocie materiałowa metka z podpisem: M. Sowiecka II.73 r., stan bardzo dobry
Starting price: 240,00 zł
Estimation: 350-500 zł
47. Proj. Adam Sadulski
Title: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Serwis PSP – dzbanek i 5 kubków, lata 70. XX w.
Informations: porcelit szkliwionydzbanek z pokrywką – wys. 27 cm, szer. 19,5 cm, śr. wlewu 9 cm, kubek x5 – wys. 7,5 cm, śr. wlewu 6,3 cmStan bardzo dobry
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 180-200 zł
48. Proj. Adam Sadulski
Title: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Serwis kawowy “Novi”, proj. 1969
Informations: porcelit szkliwiony dzbanek z pokrywką – wys. 19 cm, szer. 22 cm, śr. wlewu 6,5 cm; cukiernica – wys. 7,5, śr. 8 cm,; mlecznik – 11x11x7 cm; talerzyk x4 – śr. 12 cm, wys. 1,5 cm, fliżanka x5 – wys. 5,7 cm, śr. 7,2 cmStan bardzo dobry, drobne uszczerbki szkliwa przy rantach
Starting price: 360,00 zł
Estimation: 400-450 zł
49. Mirostowickie Zakłady Ceramiczne
Title: Zakłady Porcelany “Mirostowice”, Kubki “Zośka” – 6 sztuk, lata 70. XX w.
Informations: porcelit, szkliwo nakrapianewys.10 cm, śr. wlewu 8,5 cm śr. podstawy 6 cmKażdy sygn. na spodzie pieczęcią wytwórci: Mi Mirostowice. Stan bardzo dobry, drobne ślady użytkowania.
Starting price: 140,00 zł
Estimation: 180-200 zł
50. Zakłady Porcelitu Stołowego “Tułowice”
Title: Wazon w kwiaty, lata 60/70. XX w.
Informations: Porcelit szkliwiony, ręcznie malowanywys. 44,5 cm, śr. wlewu 8 cmsygn. na spodzie pieczęcią z symbolem fabryki
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 140-200 zł
51. Huta Szkła Gospodarczego “Ząbkowice”
Title: Turkusowy świecznik nr 7004, lata 60./70. XX w.
Informations: szkło sodowe, barwione w masiewys. 20,5 cm, śr. podstawy 10 cmStan idealny
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-160 zł
52. .
Title: Wazon “Sękacz” pomarańczowy, lata 60./70. XX w.
Informations: szkło sodowe barwione w masiewys. 32 cm, śr. wlewu 6 cm, śr. podstawy 8 cmStan bardo dobry, drobne zarysowania
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 100-120 zł
Cena sprzedaży: 60 zł
53. .
Title: Wazon “Sękacz” kobaltowy, lata 60./70. XX w.
Informations: Szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowanewys. 32,5 cm, śr. wlewu 9 cm, śr. podstawy 8 cmStan bardo dobry, drobne zarysowania
Starting price: 80,00 zł
Estimation: 120-140 zł
Cena sprzedaży: 80 zł
54. .
Title: Wazon “Sękacz” ciemnoniebieski, lata 60./70. XX w.
Informations: szkło sodowe barwione w masie, ręcznie formowanewys. 26,5 cm, śr. wlewu 5,5 cm, śr. podstawy 8 cmStan bardo dobry, drobne zarysowania
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-100 zł
Cena sprzedaży: 60 zł
55. .
Title: Wazon “Sękacz” zielony, lata 60./70. XX w.
Informations: szkło barwione w masiewys. 20 cm, śr. 5,5 cmStan bardo dobry, drobne zarysowania
Starting price: 40,00 zł
Estimation: 60-80 zł
Cena sprzedaży: 100 zł
56. .
Title: Wazon “Sękacz” jasnoniebieski, lata 60./70. XX w.
Informations: szkło sodowe barwione w masie26,5x10x9 cmStan bardo dobry, drobne zarysowania
Starting price: 60,00 zł
Estimation: 80-100 zł
Cena sprzedaży: 80 zł
57. Atelier Fornasetti
Title: Szklana głowa, lata 60. XX w., Włochy
Informations: Szkło prasowane, barwione w masie26x22x13 cmStan bardzo dobry, drobne rysy
Starting price: 180,00 zł
Estimation: 220-340 zł
Cena sprzedaży: 240 zł
58. Spółdzielnia Rytosztuka
Title: Broszka, lata 80. XX w.
Informations: srebro, próba 8007,5x2,3 cm
Starting price: PLN 200.00
Estimation: 300-400 zł
Cena sprzedaży: 340 zł
59. Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana”
Title: Serwis obiadowy “Społem” – 17 elementów, lata 70. XX w.
Informations: Porcelit szkliwiony z logo "Społem", stal nierdzewnaWymiary: Miseczka – wys. 6 cm, śr. 14 cm; kubek duży – wys. 5,5 cm, śr. 9,5 cm, kubek mały – wys. 4,5 cm, r. 7 cm; filiżanka – wys. 6 cm, śr. 10 cm; filiżanka z podwójnym uchem – wys. 6,5 cm, śr. 10,5 cm; tależ duży – wys. 3 cm, śr. 24,5 cm; talerz głęboki – wys. 4 cm, śr. 24 cm; talerz średni – wys. 2 cm, śr. 19, 5 cm, talerzyk – wys.1,5, śr. 17,5 cm; talerzyk –wys. 2 cm, śr. 15,5 cm; talerzyk – wys. 2 cm, śr. 14,5 cm; spodeczek x2 – wys. 1,5 cm, śr. 9 cm; nóż – dł. 21 cm; widelec duży – dł. 19,5 cm; widelczyk – dł. 15 cm; łyżeczka – dł. 14 cm. Każdy element sygn. na spodzie pieczęcią wytwórni: LUBIANA MADE IN POLAND. Stan bardzo dobry, ślady użytkowania
Starting price: PLN 200.00
Estimation: 300-350 zł
Cena sprzedaży: 380 zł