5 Aukcja Sztuki Współczesnej
Auction: 14 czerwca 2022 r., godz. 19:30
Before auction exhibition: od 7 czerwca 2022 r., pon.-pt. 12:00-19:00, sob. 11:00-16:00
Zapraszamy serdecznie do udziału w 5 Aukcji Sztuki Współczesnej, która odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz. 19:30!
W katalogu nadchodzącej aukcji znalazły takie nazwiska jak Andrzej Sadowski, Stanisław Kortyka, Agata Czeremuszkin-Chrut, Joanna Pałys, Wiktor Sadowski, Andrzej Tobis, czy prof. Ewa Zawadzka.
Wystawa przedaukcyjna czynna będzie w naszej siedzibie od 7 czerwca 2022 r. w godz. 12:00-19:00 w tygodniu i 11:00-16:00 w sobotę.
1. Zbigniew Chrostek
Title: In memoriam – Kolumbia, 2021
Informations: acrylic, oil, canvas80x120 cmsygn. l.d.: Zbigniew Chrostek 2021, opisany na odwrocie: Zbigniew Chrostek 2021 In memoriam – Colombia 80x120 cm acrylic/oil
Estimation: 4200-5200 zł
2. Magdalena Karłowicz
Title: Zmagania, 2022
Informations: patinated bronze48x22x27 cmsygn.: Magdalena Karłowicz
Edition: 1/8
Estimation: PLN 6500-8000
Cena sprzedaży: PLN 5500
3. Alina Dorada-Krawczyk
Title: Dialog, 2022
Informations: acrylic, canvas80x120 cmsygn. p.d.: A. Dorada '22, opisany na odwrocie: ALINA DORADA-KRAWCZYK TITLE: "DIALOG" SIZE: 80x120 YEAR: 2022
Estimation: 4600-5200 zł
4. Bartholomew Martens
Title: Plac zabaw, 2021
Informations: olej, akryl, tempera, tusz73x92 cmsygn. p.d.: Martens
Estimation: 2000-2400 PLN
5. Andrzej Adam Sadowski
Title: Colmar – witryna Esprit i motocykl BMW R 1100GS, 2008
Informations: acrylic, canvas81x54 cm, 91x64 cm w oprawiesygn. l.d.: A. A. SADOWSKI 2008, opisany na odwrocie: ANDRZEJ A. SADOWSKI, ŁÓDŹ, "COLMAR – WITRYNA ESPRIT I MOTOCYKL BMW R 1100GS" AKRYL, WYM: 81x54 cm, 2008
Starting price: 8 800,00 zł
Estimation: 12500-15000 zł
6. Iza Staręga
Title: Untitled from the Women in Headscarf series, men in helmets, 2010
Informations: own technique, canvas100x70 cmsygn. na licu: IZA STARĘGA
Starting price: PLN 3,800.00
Estimation: 6000-8000 zł
7. Michał Zaborowski
Title: Without title, 2010
Informations: oil, canvas200x150 cmsygn. p.d.: M. Zaborowski
Starting price: PLN 22,000.00
Estimation: 38000-44000
8. Agnieszka Kicińska
Title: Budapest 10, 2019
Informations: oil, canvas130x100 cmopisany na odwrocie: AGNIESZKA KICIŃSKA "BUDAPEST 10" 2019 130x100 cm oil on canvas
Estimation: 3000-3600 zł
9. Barbara Gębczak
Title: Without title, 2005
Informations: acrylic, canvas180x130 cm
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 8000-9000 zł
10. Wiktor Sadowski
Title: The Book Page 120, 1990
Informations: mixed technique, paper64x82 cm, 77x95 cm w oprawieTHE BOOK PAGE 120 | 1990 W. SADOWSKI
Estimation: 3800-6000 zł
11. Wiktor Sadowski
Title: The Book Page 240, 1991
Informations: mixed technique, paper72x85 cm, 85x97 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 240 | 1991 WIKTOR SADOWSKI
Estimation: 3800-6000 zł
12. Wiktor Sadowski
Title: The Book Page 281, 1991
Informations: mixed technique, paper74x104 cm, 87x116 cm w oprawieopisany na dole: THE BOOK PAGE 281 | W. SADOWSKI
Estimation: 3800-6000 zł
13. Agata Czeremuszkin-Chrut
Title: Otoczaki 24, 2020
Informations: acrylic, canvas100x100 cmopisany na odwrocie: ‘OTOCZAKI 24” akryl / płótno 2020, 100x100 cm, Agata Czeremuszkin-Chrut
Starting price: PLN 6 500.00
Estimation: 9000-11000 zł
14. Andrzej Tobis
Title: Tegoroczna zima, 2006
Informations: oil, canvas150x120 cmopisany na odwrocie: Tobis 2006 TEGOROCZNA ZIMA
Starting price: 10 500,00 zł
Estimation: 12500-15000 zł
15. Renata Pawelec
Title: Chłodny front atmosferyczny nadciągający znad Skandynawii, 1998
Informations: acrylic, canvas69x69 cm w oprawieopisany na odwrocie: Renata Pawelec 1998 Stare Sady Chłodny front atmosferyczny nadciągający znad Skandynawii
Estimation: 3000-3800
16. Stanisław Kortyka
Title: Ogród ciernistych krzewów, 2016
Informations: oil, canvas70x108 cm, 73x111 cm w oprawiesygn. p.d.: St. Kortyka, opisany na odwrocie: Stanisław Ryszard KORTYKA "Ogród ciernistych krzewów" 2016 olej 70x108x2
Starting price: PLN 3,800.00
Estimation: 5000-6500 zł
17. Kacper Bożek
Title: Prewencja, 2021
Informations: etching, aquatint, paper69x98,5 cm odcisk płyty, 78,5x106,5 cm arkuszopisany na dole: 6/100 PREWENCJA KACPER BOŻEK XXI/XXI
Edition: 6/100
Estimation: PLN 1,500-2000
18. Anna Sołtysiak
Title: Mokradła II, 2020
Informations: acrylic, canvas100x80 cmsygn. p.d.: A. Sołtysiak, opisany na odwrocie: Anna Sołtysiak Mokradła II 2020 Raszyn
Estimation: 2800-3200 PLN
19. Beata Bigaj
Title: Bus stop, 2017
Informations: oil, canvas60x90 cmopisany na odwrocie: BEATA BIGAJ 2017
Estimation: 2400-2600 PLN
20. Marzena Kawalerowicz
Informations: technika mieszana, płyta HDF100x110 cmsygn. l.d.: M. Kawalerowicz
Estimation: 4,200-5,000 PLN
21. Andrzej Folfas
Title: Kiss, 2018
Informations: oil, canvas100x100 cm (two-sided image)sygn. u dołu: FOLFAS 2018
Starting price: 4 200,00 zł
Estimation: 4500-5500 PLN
22. Tadeusz Świniarski
Title: Interior, 2007
Informations: mixed technique, oil, canvas124x113 cmsygn. p.d.: T. Świniarski 2007, opisany na odwrocie: Tadeusz Świniarski 2007 124x113
Estimation: PLN 3500-4500
23. Tadeusz Świniarski
Title: Landscape, 2008
Informations: oil, canvas100x120 cmsygn. p.d.: ŚWINIARSKI
Estimation: PLN 3500-4500
24. Uriy Lavrentev
Title: Zapomniane czasy, 1994
Informations: oil, canvas106x127 cm,opisany na odwrocie (cyrlicą)
Starting price: 28 000,00 zł
Estimation: 34000-38000 zł
25. Uriy Lavrentev
Title: Kronika, 2002
Informations: oil, canvas98x104,5 cmopisany na odwrocie (cyrlicą)
Starting price: 24 000,00 zł
Estimation: 31000-34000 zł
26. Dmytro Horditsa
Title: Matka Boża – Wspomożycielka Wielkiego Postu, 2021
Informations: akryl, technika własna, deska z drewna lipy i dębu50x36 cmwspółautorka: Anna Horditsa; opisany i sygnowany na odwrocie
Estimation: 4000-4800 zł
27. Maria Sadowska
Title: Kreacje II, 2015
Informations: oil, canvas81x60 cm, 86x65,5 cm w oprawiesygn. p.d.: MS, opisany na odwrocie: MARIA SADOWSKA "KREACJE II" OLEJ, PŁÓTNO 81x60 cm, 2015 r. MS
Starting price: 3 600,00 zł
Estimation: PLN 5,000-6,000
28. Tadeusz Sobkowiak
Title: Motyl, 1990
Informations: mixed technique, canvas97x130 cm
Starting price: PLN 3,200.00
Estimation: 3600-4000 zł
29. Ewa Zawadzka
Title: From the Landscape Stories series 0321, 2020
Informations: own technique, canvas70x70 cm
Starting price: PLN 6 500.00
Estimation: 8500-10000 zł
30. Joanna Pałys
Title: Obiekt 17, 2011
Informations: acrylic, canvas100x130 cmdescribed on the reverse
Starting price: PLN 5,500.00
Estimation: PLN 6500-8000
31. Paweł Rubaszewski
Title: Takie moje wędrowanie, 2022
Informations: brąz patynowany, piaskowiec16x11x39 cm
Estimation: 1800-2200 PLN
32. Michał Paryski
Title: Areas 11, 2000
Informations: oil, canvas100x100 cmdescribed on the reverse: MICHAŁ PARYŻSKI 2000 AREAS 11
Starting price: 4 600,00 zł
Estimation: PLN 6500-7000
33. Jacek Mirczak
Title: 16-XIV, 2016
Informations: acrylic, canvas120x100 cmopisany na odwrocie: JACEK MIRCZAK 2016 16-XIV 120x100 cm AKRYL NA PŁÓTNIE
Estimation: PLN 3500-4500
34. Michał Jędrczak
Title: Interior, 2022
Informations: oil, canvas90x90 cmsygn. p.d.: jędr22, opisany na odwrocie: MJędrczak 2022 interior
Estimation: 2000-2500 PLN
35. Alina Bloch
Title: Energetyczny czerwony z błękitem, 2022
Informations: oil, canvas100x70 cmopisany na odwrocie: Alina Bloch olej, płótno, 2022 r
Estimation: PLN 3500-4000
Cena sprzedaży: PLN 2,400.00
36. Patryk Lutomski
Title: Roboty, 2021
Informations: oil, canvas80x100 cmsygn. p.d.: Lutomski '21, opisany na odwrocie: P. Lutomski '21 "Roboty"
Estimation: 1800-2200 PLN
37. Barbara Gębczak
Title: Palmy, 2004
Informations: oil, canvas79x148 cmopisany na odwrocie: BARBARA GĘBCZAK JANAS 2004 PALMY
Starting price: PLN 4,000.00
Estimation: 6000-7600 zł
38. Zbigniew Mil
Title: Płeć jak grawitacja, 2021
Informations: oil, canvas113x142,5 cmsygn. p.d.: Z. MIL 2021 r., opisany na odwrocie: "Płeć jak grawitacja" 2021 r.
Estimation: 2600-3400 zł
Cena sprzedaży: PLN 2,400.00
39. Agata Rościecha
Title: Z cyklu 27G-S9, 2020
Informations: mixed technique, canvas130x50 cmopisany na odwrocie: Agata Rościecha-Kan. Z cyklu 27G – S9 tech. mieszana na płótnie 130x50 cm
Estimation: 3000-3500 PLN
40. Marzena Kawalerowicz
Title: Without title, 1989
Informations: technika mieszana, płyta HDF34 x 43 cmsygn. l.d.: M. Kawalerowicz 89.
Estimation: 2500-3000 PLN
41. Tadeusz Sobkowiak
Title: Kwiczoł, 1990
Informations: technika mieszana, płyta19,5x24,5 cm
Estimation: PLN 1600-2000
42. Tadeusz Sobkowiak
Title: Traszka, 1990
Estimation: PLN 1600-2000
43. Krzysztof Śliwka
Title: Pod wiatr, 2021
Informations: drewno klejone, technika własna43x30x17 cmsygn. z tyłu: Śliwka
Estimation: 1800-2600 zł
44. Magdalena Cybulska
Title: A bird from the My Skin series, 2019
Informations: oil, acrylic, canvas100x80 cmref. pd: ceba19, described on the reverse: FROM THE "MY SKIN" CYCLE "THE BIRD"
Estimation: 4000-5000 PLN
45. Michał Zaborowski
Title: Without title, 2019
Informations: oil, canvas180x130 cmsygn. p.d.: M. Zaborowski
Starting price: 19 000,00 zł
Estimation: 38000-44000 zł
46. Izabela Rudzka
Title: Ściana z czerwonym oknem, 2003
Informations: acrylic, canvas80x100 cmsygn. p.d.: I. Rudzka, opisany na odwrocie: IZABELA RUDZKA "ŚCIANA Z CZERWONYM OKNEM" POZNAŃ 2003 AKRYL NA PŁÓTNIE FORMAT: 80X100 cm I. Rudzka 2003
Estimation: PLN 3500-4500
47. Krzysztof Krzywiński
Title: Ściana 61, 2002
Informations: oil, canvas100x70 cmsygn. p.d.: KK02, opisany na odwrocie: "ŚCIANA 61" KK02 R. 2002 Krzysztof Krzywiński
Estimation: PLN 1600-2000
48. Jaroslaw Jasnikowski
Title: Listopadowa noc, 2010
Informations: inkography, paper56x47 cm arkusz, 64x54 cm w oprawiesygn. u dołu: 13/50 "LISTOPADOWA NOC" Jarosław Jaśnikowski, opatrzony suchą pieczęcią
Edition: 13/50
Estimation: 2200-3000 zł
49. Jerzy Cichecki
Title: Się, 2022
Informations: acrylic, canvas46x55 cmsygn. p.d.: JCichecki, opisany na odwrocie: JERZY CICHECKI, "SIĘ"
Estimation: 1800-2000 PLN
50. Monika Dętkoś
Title: Unicorn, 2022
Informations: oil, acrylic, canvas110x110 cmsygn.: M. Dętkoś, opisany na odwrocie: Monika Dętkoś, 110x110, Olej, akryl, 2022 "Unicorn"
Estimation: 3800-5500 zł